Skoči na vsebino

Obdelava,izdelava filmov


Priporočene objave

Zanima me s čim urejate,izdelujete in rendirate filme posnete s digitalcem/kamero?

Sam uporabljam Adobe Premiere + Adobe Photoshop in Magix Movie Edit.Sedaj se učim še s Sony Vegas 6.0,če kdo uporablja Vegasa bi ga prosil,če ima kakšen link kje dobiti plug-ine za ta program.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Za manj zahtevne primere Pinnacle Studio 10, drgač pa Adobre Premiere.

Teh dodatkov je malo morje. A si že pogledu na strica googla?

Sam a ni tko,da za Pinnacla rabš nek USB kluč,za delovanje.Men je sicer delov ampak zmeri na filmu je bil logo od Pinnacla na sredini :(

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

a kdo ve za kak preprost in kratek freeware programček za zmanjševanje velikosti filmov (npr. če posnameš spot prek TV kartice in hočeš zmanjšati iz 150 mb na npr 30 mb). Fajn bi bila tudi možnost zamenjati format filmčka (mpg v avi ali kaj podobnega)

tnx

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Am... lahko zmanjšaš kvaliteto video fajla, pa takoj zgubi velikost. ZA to, kar bi pretvoril fajl, pa rabiš conventer. Mal na googlu pobrskej. ČE pa slučajn ne boš najdu pa povej, bom jst dau.

edit: Roky: jst nikol nism nc rabu, zmer use delal.

Popravljeno . Popravil extr3m3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Am... lahko zmanjšaš kvaliteto video fajla, pa takoj zgubi velikost. ZA to, kar bi pretvoril fajl, pa rabiš conventer. Mal na googlu pobrskej. ČE pa slučajn ne boš najdu pa povej, bom jst dau.

edit: Roky: jst nikol nism nc rabu, zmer use delal.

Sem včeraj potem še enkrat inštaliral Pinnacla pa sem se registriral in sem opazil, da logo od Pinnacla se mi pojavi samo pri Hollywood FX prehodih in posebnih učinkih.Tako, da morm še to registrirat,samo je pa program full zahteven mislim dost močn komp rab tko, da morm jutr na hišni komp naložit,ker mi na laptopu z AMD64 Turion 1.8Ghz pa Radeonom xpress 200,šteka oz. full počas se vse odpira pa nalaga :wacko:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kupil sem namreč eno poceni TV kartico, ki je bila poceni ravno zaradi tega, ker ni imela zraven še cel kup programov za obdelavo videa. Problem je v tem, da npr posnameš oddajo in je fajl grozno velik (in tudi kvaliteten). Rad bi samo zmanjšal velikost fajla, probal sem z Photoshopom, ki omogoča animacije na video, vendar ne najdem funkcije za zmanjšanje resolucije oz kvalitete videa. Rabil bi torej nekaj preprostega in freeware, ki bi omogočil zgolj rezanje kadrov (da izrežeš reklame in obdelaš konec) ter da omogoči zmanjšanje velikost fajla.

tv kartica posname v format .mpg, ki ga z Movie Makerjem ne morem obdelovati - javi neko napako oz. na prepozna formata :?

gledam po tucows,pa je vse shareware

če ve kdo za kak OK freeware, naj pove ime programčka, naprej bom že sam našel

tnx

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz za video uporabljam Cyberlinkov Power Director 5, ker je lahek za se naučit in solidno zmogljiv.

Me drugače vitrtualdub nekaj zaj**. Nikoli mi ne naredi celega filma ampak recimo samo 75 sekund potem pa konec slike.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Probal s tem, pa ne dela. Inštaliral sem tudi vse kodeke. Naredi isto, kot pri nekaterih drugih programih, in sicer ne razbere .mpg (MPEG-2) formata.

zaenkrat mislim, da mi dela zgolj Nero.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

še en glas za VirtualDUB, je najboljši :OK: (hint: Xvid in Lame MP3, sta najboljša za uporabo)

Probal s tem, pa ne dela. Inštaliral sem tudi vse kodeke. Naredi isto, kot pri nekaterih drugih programih, in sicer ne razbere .mpg (MPEG-2) formata.

zaenkrat mislim, da mi dela zgolj Nero.

Potrebuješ "GSpot Codec information" orodje. Ti pove kateri kodek potrebuješ in/ali ga imaš že nameščenega na računalu.

Popravljeno . Popravil Vikking
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

računalnik je čisto nov, nameščen pa je tudi najnovejši paket kodekov (pozabil sem kako se paketu reče)

če bi mi manjkal kak kodek, potem verjetno ne bi mogel gledat spota (ki sem ga posnel s TV tunerjem), namreč predvajanje dela v vseh playerjih, obdelava pa zgolj v Nerotu (v njem pa žal ni možnosti spreminjanja resolucije, da bi zmanjšal velikost fajla, al pač :? )

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

a kdo ve za kak preprost in kratek freeware programček za zmanjševanje velikosti filmov (npr. če posnameš spot prek TV kartice in hočeš zmanjšati iz 150 mb na npr 30 mb). Fajn bi bila tudi možnost zamenjati format filmčka (mpg v avi ali kaj podobnega)

tnx

WinAvi Converter....nema šta nema .)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Za drugič:

Nasvet: Za gledanje filmov uporabi Divix player, Ac3 filter, Bs Player in xvid codec. Če slučajno stvar ne bo delovala tekoče nasmesti program GSPOT (lasnost programa že verjetno veš). Če nameščaš pack codecov, se zna nrdit da ti upočasni računalnik, ker se zravn namesti še en cel kup druge šare.

No sam tolk... hehe :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jest uporabljam K-Lite Multi Codec Pack pa sm zelo zadovoljen z njim.Da bi pa računalnik kej počasnej delov pa ni opazt :hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Gospodje, Final cut je resitev za vse probleme. No pa racunalnik moras imet. Windows 2015 or later sploh ne pride v postev.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jest uporabljam K-Lite Multi Codec Pack pa sm zelo zadovoljen z njim.Da bi pa računalnik kej počasnej delov pa ni opazt :hmm:

Se strinjam K-lite Codec Pack, uporabljam ga že par let... nikoli problemov. :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Se strinjam K-lite Codec Pack, uporabljam ga že par let... nikoli problemov. :OK:

Enako,pred tem sem imel FFDSHOW in v enih filmih z BS Playerjem sploh ni slike pokazal,ko sem naložil K-Lite Codec Pack vse dela tako kot mora :grim

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Am neki me še zanima.A ma mogoče kdo od vas kakšna pametna slovenska navodila/link/pdf datoteko za Adobe Premiere :hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 9 mesecev pozneje...

zdravo, nisem neki računalničar, pa prosim za nasvet: rabim nek converter, ki spremeni quick time film v AVI video (filmčki posneti z digitalcem)

Hvala za odgovore

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

zdravo, nisem neki računalničar, pa prosim za nasvet: rabim nek converter, ki spremeni quick time film v AVI video (filmčki posneti z digitalcem)

Hvala za odgovore

Uporabi program Digital Media Converter...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 tedne pozneje...
ker program bi bil dober za sestavit delcke video datotek?

Če hočeš hitro in preprosto uporabi kar Windows Movie Maker,drugače je pa že vse napisano na prejšnih straneh.Adobe Premiere,Sony Vegas,Cyberlink Power Director,Magix Movie edit,.... :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če hočeš hitro in preprosto uporabi kar Windows Movie Maker,drugače je pa že vse napisano na prejšnih straneh.Adobe Premiere,Sony Vegas,Cyberlink Power Director,Magix Movie edit,.... :)

kak se pa dela s temi programi....ker bi to prvic delo :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!