Skoči na vsebino

Blajerca


zilko

Priporočene objave

samo kaj ti pomaga navor če imaš ob tem tudi majn moči?torej tisti navor ne pomeni kaj veliko...

primerjava: malossi/polini sport vs. stage 6 sport

S6 je alu in ima en rink,malossi in polini pa sta gus in sta na 2rinka(ali enega nisem 100%)

pri S6 je do 12hp,sem tudi že videl da bi se naj dalo do 14hp,vendar nevem :)

pri malossi in polini pa je 9hp...tak da segrevanje in te finte igrajo veliko vlogo

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

3 ji obroček so davali včasih na tomose da je bla večja kompresija

na skuterji pa so vsi racing kiti na en obroček (sicer ga je treba prej menjat) ker je zadosti kompresije in z enim obročkom minimalno trenje

tak da nedelaj tega, bzv

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

samo kaj ti pomaga navor če imaš ob tem tudi majn moči?torej tisti navor ne pomeni kaj veliko...

primerjava: malossi/polini sport vs. stage 6 sport

S6 je alu in ima en rink,malossi in polini pa sta gus in sta na 2rinka(ali enega nisem 100%)

pri S6 je do 12hp,sem tudi že videl da bi se naj dalo do 14hp,vendar nevem :)

pri malossi in polini pa je 9hp...tak da segrevanje in te finte igrajo veliko vlogo

ej čak sej nism reku d bo pol bol šlo, ampak sem ti sam razložu da maš z tretjim obročkom več kompresije in navora :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

se nimamo dizlov,d a bi rabo navor, sicer sem mel jaz z enim obročkom res oapzno manj navora, ampak občutno več moči (enega sem zlamo pa ni nikjer za dobit jih)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ok, pol je to čist bedna predelava, k skutuči imajo itak dobro kompresijo(v primerjavi s tomosi).

kva pa to k pišete d mate na skutičih predelan blok motorja. to pomen d mate brušene kanale, al je to mogoče še kj druzga? :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

večina jih to dela sami oz dajo nekomu ki je to že večkrat delal...

idi v merkur in poglej set za poliranje :)

moraš pa tudi malo kaj sam izumit in naredit svojo orodje...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kva pa avspuhe, predvsem tam pri cilindru k mora bit najbolj gladko. al so športni že tko dobr spolirani?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

izpuh ti je važno kako je sestavljen,da gre optimalno izpušni plin ven...ker če kje ostaja noter ga duši in se tam izpuh zelo segreje...vidi se lepo pri kromiranem kjer izpušni plin ostaja...tak fajn lepo porumeni na tistih predelih :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...vidi se lepo pri kromiranem kjer izpušni plin ostaja...tak fajn lepo porumeni na tistih predelih :)

hjo...dj nehi, moj je že tko lep tm odspodaj...ja, krom ubija :D

a obstaja drgač kakšna zaščita za tm dol, k bi res pomagala? al pa vsaj da ne bi pršlo na neko ornk vidno mesto, tm dol je še lohk zarad mene, dokler ne vpliva na performace :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

glih pred kratkim se menjal torej cilinder, bat... Malossi Kit 70 Sport Injection (ja, sm eden od njih) ;) imam Gilero Pure Jet letnik 2003 in sm opazu, da mi serviser ni zrihtu elektronike, mislm, tak vmesnik je na katerem piše "Malossi Inj Control" to naj bi blo injection control oz. vmesnik za povečanje oz. kontroliranje količine vbrizga bencina... ok, do sm je še vse uredi, mehanska plat je dovršena, vse menjano, elektronika priklopjena, sm pa potem zasledil v navodilih, da piše, da morm "Original coil", torej originalni kompjuter (na katerega prklopim malossijevega) sprogramirat z FREE MAP. Kukr jst sklepam je to nek stvarca oz. program, k ga naložiš na ta kompjuter in ta dovoli malossijevemu, da ureja podatke, ker drgač malossijev ni tukaj dejaven, samo tok spusti mimo, ki ga ustvari originalni (phillips).

no, ne mi kle pisat lastniki ditechov, ker aprilie ne dobijo vmesnika ampak zamenjajo cel kompjuter, kar se men zdi samo po sebi bolš...aja, poanta tega je, da me zanima, če se je kdo že kdaj ukvarjal s tem in ali kdo ve, kak bi se dal ta čip oz. kompjuter prklopit na računalnik...domač...mislm da obstajajo neki kabli in vse to, sam nwem kje se to dobi...in ali ve kdo kwa je free map? kje se to dobi, če se lahko... no, sm samo radoveden, ker je nedelja in noben serviser ne dela, do jutr se mi pa ne da čakat.

aja...glede elektronike sm pa ugotovu, ko sm ga mal bolj prtisnu, takoj ko sm dou not kit sm se lpo počas pelu brez pretiranih pospeškov, pr 100 km se mi je strgal in sm ga mau prtisnu in opazu, da je isti šmorn kot prej, razen do 60-70 km/h, do tm vleče ko prasica, potem se pa ustavi na 83 km/h, kot vsi purejeti brez mehanskih blokad...

hvala za odgovore in nism to napisu, da bi rad spet kaj čez vbrizge slišu, ker je to še edino upanje za motorje...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zanima me ce se splaca kupit top performances due plus 2004 ali Italkit SPEED ECO 75cc al kaj drugega za okol 200-250 eur?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zanima me ce se splaca kupit top performances due plus 2004 ali Italkit SPEED ECO 75cc al kaj drugega za okol 200-250 eur?

po sliki sodeč maš aeroxa-torej minarelli motor! Na minarelliju se nakup due+ zelo splača saj je kit močan in najbol vzdržljiv med midrace celindri,tudi cena je ugodna.

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

drugac pa je toti celinder od tp iz gus al je aluminij :? Kolko pa bi sla ta zadeva ce mam polek en vreji auspuh pa prenose pa multivar pa vreji plajerco?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

jest tudi menim...enako...

ene 110 najmanj bi ti mogu it, čeprow jst mislm, da ti bo "po števcu" šou okol 130. :OK:

kake prenose pa maš? ktere si menjau?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pozdravljeni!

mam prošnjo za vas in sicer se odločam za nakup kita 70 za

Gillero Runner 50 SP, letnik 2002. Povpraševal sem že pri

Scooter Kit iz Celja, sam ko sem jih prosil, če bi mi lahko na

e-mail poslali ponudbo s cenami so mi rekli, da ne mislijo pisati

romana...tud prou (en posel manj za njih = najmanj ob 100.000)

Zato vas prosim, če bi mi lahko svetovali na katerga največ

stavte, vzdržljivost, ''cenovno ugoden''...

Sam dajem največ prednosti Malossiju in Stage 6, čeprav se

bolj nagibam k Malossiju. Torej prosil bi za vaše predloge kaj

vse bi rabil menjat, če bi prišlo do vgradnje kita (menjava

izpuha, prenose, kuplungo, gred...)??

Vsem se zahvaljujem za odgovore

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

em...ok, glede scooterkita...imajo velik posla in ti jim ne boš velik škodil, to je slabš zate (raje jih pokliči), če malo pregledaš topice se SIGURNO najde odgovor na tvoja vprašanja, ker pa si očitno len kot večina ti bo treba spet jovo na novo vse pisat...ni blema :D

Če imaš še vse gor original ti skoraj v vsaki temi piše, da najprej se da vn blokade iz variota, potem druge blokade, če so, potem se kupi kakšne leovinxe zx in da notr fedre in valčke, potem se menja frgazar, tudi diza, nato se menja vario, prenosi, potem daš pa notr kit... Malossi ima supr izbiru, priporočam ti MHR, ki je aluminiajst komplet 70cc cilinder in 47.6 bat, filter... kot običajno...mislm, da ima ta kit okoli 20 konjev in to je res dobra nabava... če pa ne želim po počasnem postopku si pa nabavi komplet Polini predelavo, ki ni nič manj dobra od Malossija... dobiš cilinder (70ccm da ne bo pomote), bat, auspuh, gred, mislm da tut sklopko in variota, prenose, filter, jermen in ostale male drobnarije, če se ne motim... cena pa je kr nad 100 čukov ampak je predelava v smislu high end, in bi potem imel okol 22 konjev, vrtel bi se na 13400 obrati in tako dalje... če pa ti denar res ni tak problem pa naredi tko kot sm prvo napisu in si kupi zraven 80cc cilinder 2fast4race... potem bi tvoj moped zgledu neki tazga (mašina) klik :kva2:

letu bi pa tut pomojem...no, v obeh primerih...

ja, ne pozabt na stage 6, ki ima res poceni ampak kvalitetne dele, jst ti pa osebno priporočam polini komplet predelavo, saj ti pride ceneje, kot pa da bi kupoval po delih... morš pa računat, da te polini komplet pride okoli 300 jurjev največ, zdj nimam točne informacije, glede Malossija si pa vzami čas in prekalkuliri cene na scooterkitu, vendar oni imajo najvišje možne cene, potem moraš še računat, da se ti ZELO splača eno popoldne oditi v Italijo in si tam nakupiti dele, prišli bi te pa mnogo cenej...

pozdrou :D

Popravljeno . Popravil Red Arrow
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

tnx za odgovor in mimogrede sm prebral približno polovico od 69 strani in sem

nekak zasledil, da usi nekak HVALIJO airsail, medtem ko so mi na scooterkitu

povedal da je kvaliteta u kurcu...tko da sm raje uprašu, u linde mpa pa so mi rekli

da je hebo u kurcu...linde pa itak ne sam hvali polini, polini, polini, polini, polini...

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Do zdaj sem slišal samo slabe stvari o Airsalu. Vsi so imeli probleme s vodo. Hebo kiti dajo od sebe veliko, samo niso pa tako vzdržljivi. Metra kit je zelo vredu, pa še dosti jih ni pri nas :)

Lp

Popravljeno . Popravil SiMoN`
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

hmm Metra kit - prvič slišim :? sicer pa bom najbrž kr zjutri poklicu scooterkit, pa najbrž naroču stage 6 sport pro al pa racing. sicer na skuterju nimam nobene blokade več, izpuh je leo vince zx - sam je prešvoh za 70cc. sicer bom pa še enkrat preveru malossi mhr in primerju cene, da se bom prepriču!!polini pa ne pride v poštev (ga ne grajam)

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!