Skoči na vsebino

lezaji na gredi


moonlord

Priporočene objave

Pred kratkim sem nabavo malossi gred(sicer rabljeno ni pa z njo cisto nic narobe ker smo jo scentrirali in dali na pogled mehaniku) ko je primerna tud za mhr celinder katerega sem tud dal gor(in je cist novi). Zraven sem kupo tudi SKF C4 lezaje za gred. Po tem ko sem stvar naredil skupaj je zacelo delovat vendar me cudi to da se cuje kot da bi se nekaj "treslo" ko das gas in ko ga spustis nato za sekundo motor zelo zatrese potem pa se stvar spet manj trese.

Je to mozno da je kaj narobe z lageri (niso vredu not dani ker sem jih po domače "nabil" v blok.

Upam da kdo razume kaj hocem povedat in mi mogoce lahko kaj svetuje preden zacnem stvar spet narazen jemat

Popravljeno . Popravil moonlord
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

sej ce si jih cist not nabil pol je kul, lahko pa da si jih pri zabijanju unico, oz. majo nekaj lufta.. pa sej dokler nea zacne ruzit se nea sekiraj

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

sej se nebi ce nebi tak cudno ruzlo ko gas spustis. kej nobody od kolegov ni mel se mhr-a pa neja ve kak more to kaj delat. meni se zdi da fejt prevec ruzi.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

nosilec od masine? tezko ker se to cuje ko je na mestu in pri masini prihaja zvok od tam ko pride lamelni ventil pa pol frgazer. vrjetno sem unico lezaje ko sem jih not nabijal. itak bom narazn vzel pa bom vido kaj je.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ej fantje s cim jih sprešaš???? pa kok to stane...pa ce bi kupu druge lezaje pa jih spresu not ne(bolse lezaje-visoko turazne) pol mi nebi rasfukal glavne gredi :? nebi ne?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

nosilec od masine? tezko ker se to cuje ko je na mestu in pri masini prihaja zvok od tam ko pride lamelni ventil pa pol frgazer. vrjetno sem unico lezaje ko sem jih not nabijal. itak bom narazn vzel pa bom vido kaj je.

Ko boš dal narazen probaj če se ležaji lepo vrtijo (ne smejo se niti malo zatikati). najbolš da jih pošpricaš malo z wd-jem pa zavrtiš pa se takoj sliši v kakšnem stanju so. Pa za naslednjič ko boš dejal noter nove ležaje: Ležaje daš v zmrzovalnik za nekaj ur (ker se pri nizki temperaturi skrčijo), blok motorja pa daš v pečico oz. jih segreješ s fenom do enih 200 stopinj, ko si bloke segrel daš takoj noter ˝zmrznjene˝ ležaje in sigurno bojo samo padl noter, ti ne bo treba nič nabijat ležajev.

LP.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

5k, ponavadi še semeringe zamenjaš, ki pa so v kompletu z ležaji 5k

lol blok sn meu ze 4x narazn pa nisn se semeringov menjo pa je blo kul kr sn lagere ponavadi kr not pusto stare pa zadeva funkcionira bp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

5k, ponavadi še semeringe zamenjaš, ki pa so v kompletu z ležaji 5k

dobro preberi odebeljen text, hotel sem samo napisat od kje je cena 5k, ker si bil tok pameten, da jih dobiš za 3k

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ok....vceraj sem reso zadevo.....in lej ga zlomka lageri so cist kul.........pro***** magnet se je odtegno pa je ruzo.......no zaj je vredi.......ze furamo

hvala vseeno za nasvete

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

jst bom pa jutr najbrs celo masino razstavu pa vs bom 100% kej rabu tko da vm ze naprej povem :D(za ksno mnenje ne za ksne nasvete ;):P)

Popravljeno . Popravil Cilindr
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ej a mi zna kdo napisat natancno kako se daje glavna gred not z vsemi lezaji...in a je treba nujn segrevat bloke al je se kasn gruk nacin.... :? :? :? :hmm: :glare:

Hvala za odgovore :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ponavadi s tisto pištolo na vroč zrak al pa s plinskim gorilnikom, lahk pa tut zakurš ogenj pa držiš enih 5 min nad njim :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!