Skoči na vsebino

Kaj vas je danes spravilo v slabo voljo ?


Priporočene objave

pred 14 urami, NinaBina pravi:

Fantje mi ne pustijo za kofe dat :angryrant2:

Teli fantje so pa nesramni......jest bi pustu da me častiš:lol1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 57 minutami, bobi1001 pravi:

Teli fantje so pa nesramni......jest bi pustu da me častiš:lol1:

Ti ti oni :jezik:

  • Haha 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Informacija, da so na Kitajskem že leta 2014 začeli pripravljati enormen sistem socialnega rangiranja, ki bo zaživel leta 2020, že sedaj pa v njem pilotno sodeluje okrog 7 mio ljudi, temelji pa na sistemu "socialnega kredita". Gre za to, da za spoštovanje družbenih norm in pravil imaš najrazličnejše bonitete, za kršenje le-teh pa sankcije, ki gredo celo tako daleč, da npr. ne moreš kupiti letalske karte, otrok vpisovati v zasebne šole, se zaposliti v državnih službah itd. Nižje na lestvici socialnega kredita te lahko spravi recimo že prekomerno igranje iger, napačna vožnja, objavljanje lažnih novic na internetu itd. 

Vse to spominja na "New world order", ki se bo počasi oblikoval po celem svetu, saj je že zaznavati ukrepe v smeri svetovnega enovladja v obliki formiranja unij: ameriška unija, evropska unija, nastaja azijska unija, na koncu pa bo svetovna unija z eno krovno vlado. Glede na to, da Kitajska postaja svetovna velesila, gre računati, da se bo takšen sistem začel vpeljevati po vsem svetu. Postali bomo nadzorovani stroji, ki jo bo upravljala umetna inteligenca, ta pa bo na koncu morda celo iztrebila človeštvo, saj se bo na neki točki začela razvijati avtonomno in zaščitila svoj obstoj. Vojna zvezd oz. vsi SciFi filmi so v marsičem predestinirana prihodnost, ne samo zabava. 

Če samo pogledaš, koliko se je pri nas v prometu spremenilo v 30-ih letih. Včasih alkohol ni bil problem, poznam primer, ko je celo reševalec, ki je vozil rešilca v službi pil itd. Najbolj zanimivo pa je, da ni bilo toliko nesreč in kaos na cesti, kot ga je danes. Ja, upoštevati je sicer potrebno, da je danes 10x gostejši promet, da so prevozna sredstva neprimerno zmogljivejša, kot so bila včasih itd., pa vendar zanimiva iztočnica za debato. Danes omejitve, represija na vsakem koraku, človek se nekako ne more več v resnici počutiti svoboden. 

Več o tem, če koga zanima pa na povezavi https://www.racunalniske-novice.com/novice/dogodki-in-obvestila/kitajska-uvedla-strasljiv-socialni-kreditni-sistem-ki-kaznuje-prebivalce.html

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 6 minutami, Kawalir pravi:

Informacija, da so na Kitajskem že leta 2014 začeli pripravljati enormen sistem socialnega rangiranja, ki bo zaživel leta 2020, že sedaj pa v njem pilotno sodeluje okrog 7 mio ljudi, temelji pa na sistemu "socialnega kredita". Gre za to, da za spoštovanje družbenih norm in pravil imaš najrazličnejše bonitete, za kršenje le-teh pa sankcije, ki gredo celo tako daleč, da npr. ne moreš kupiti letalske karte, otrok vpisovati v zasebne šole, se zaposliti v državnih službah itd. Nižje na lestvici socialnega kredita te lahko spravi recimo že prekomerno igranje iger, napačna vožnja, objavljanje lažnih novic na internetu itd. 

Vse to spominja na "New world order", ki se bo počasi oblikoval po celem svetu, saj je že zaznavati ukrepe v smeri svetovnega enovladja v obliki formiranja unij: ameriška unija, evropska unija, nastaja azijska unija, na koncu pa bo svetovna unija z eno krovno vlado. Glede na to, da Kitajska postaja svetovna velesila, gre računati, da se bo takšen sistem začel vpeljevati po vsem svetu. Postali bomo nadzorovani stroji, ki jo bo upravljala umetna inteligenca, ta pa bo na koncu morda celo iztrebila človeštvo, saj se bo na neki točki začela razvijati avtonomno in zaščitila svoj obstoj. Vojna zvezd oz. vsi SciFi filmi so v marsičem predestinirana prihodnost, ne samo zabava. 

Če samo pogledaš, koliko se je pri nas v prometu spremenilo v 30-ih letih. Včasih alkohol ni bil problem, poznam primer, ko je celo reševalec, ki je vozil rešilca v službi pil itd. Najbolj zanimivo pa je, da ni bilo toliko nesreč in kaos na cesti, kot ga je danes. Ja, upoštevati je sicer potrebno, da je danes 10x gostejši promet, da so prevozna sredstva neprimerno zmogljivejša, kot so bila včasih itd., pa vendar zanimiva iztočnica za debato. Danes omejitve, represija na vsakem koraku, človek se nekako ne more več v resnici počutiti svoboden. 

Več o tem, če koga zanima pa na povezavi https://www.racunalniske-novice.com/novice/dogodki-in-obvestila/kitajska-uvedla-strasljiv-socialni-kreditni-sistem-ki-kaznuje-prebivalce.html

Dej puvej a se boš ti kej vozt zaćeu al boś sam pisaru......:mad:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 6 urami, bobi1001 pravi:

Dej puvej a se boš ti kej vozt zaćeu al boś sam pisaru......:mad:

Danes ga dež jebe...:panic:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

7 hours ago, bobi1001 said:

Dej puvej a se boš ti kej vozt zaćeu al boś sam pisaru......:mad:

Ha, ha, kot si morda videl, sem tekst pisal ob pol dvanajstih ponoči, takrat pa se verjetno ne voziš niti ti. :ras: Vse ob svojem pravem času. Moj čas šele prihaja. Kot je napisal @sesir, me hebe dež. :D Sicer pa zbiram pogum, da se zaženem med cestne pasti, kamikaze in teroriste (tiste, ki izsiljujejo prednost s stranskih cest in ulic). Še čisto malo mi manjka, pa bo. :whistle:

Popravljeno . Popravil Kawalir
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 9. 4. 2018 ob 6:19, NinaBina pravi:

Fantje mi ne pustijo za kofe dat :angryrant2:

men daš kumot za kufe,pa še Detralex mi lohk kupš ... :dry:

  • Zmeden 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

8 hours ago, Kawalir said:

Najbolj zanimivo pa je, da ni bilo toliko nesreč in kaos na cesti, kot ga je danes. Ja, upoštevati je sicer potrebno, da je danes 10x gostejši promet, da so prevozna sredstva neprimerno zmogljivejša, kot so bila včasih itd., pa vendar zanimiva iztočnica za debato. Danes omejitve, represija na vsakem koraku, človek se nekako ne more več v resnici počutiti svoboden.

Včasih ni vsak imel avta in vozniškega. Ljudje takrat tudi niso vsi hoteli imeti vsega takoj.

Današnja izrojena družba in posamezniki rabijo reset. Kakšna vojna, epidemija, naravna katastrofa, bi morda bil dovolj velik triger da bi se ljudje ponovno zavedli kaj so življenske vrednote.

Popravljeno . Popravil twom
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 8 urami, Kawalir pravi:

Informacija, da so na Kitajskem že leta 2014 začeli pripravljati enormen sistem socialnega rangiranja, ki bo zaživel leta 2020, že sedaj pa v njem pilotno sodeluje okrog 7 mio ljudi, temelji pa na sistemu "socialnega kredita". Gre za to, da za spoštovanje družbenih norm in pravil imaš najrazličnejše bonitete, za kršenje le-teh pa sankcije, ki gredo celo tako daleč, da npr. ne moreš kupiti letalske karte, otrok vpisovati v zasebne šole, se zaposliti v državnih službah itd. Nižje na lestvici socialnega kredita te lahko spravi recimo že prekomerno igranje iger, napačna vožnja, objavljanje lažnih novic na internetu itd. 

Vse to spominja na "New world order", ki se bo počasi oblikoval po celem svetu, saj je že zaznavati ukrepe v smeri svetovnega enovladja v obliki formiranja unij: ameriška unija, evropska unija, nastaja azijska unija, na koncu pa bo svetovna unija z eno krovno vlado. Glede na to, da Kitajska postaja svetovna velesila, gre računati, da se bo takšen sistem začel vpeljevati po vsem svetu. Postali bomo nadzorovani stroji, ki jo bo upravljala umetna inteligenca, ta pa bo na koncu morda celo iztrebila človeštvo, saj se bo na neki točki začela razvijati avtonomno in zaščitila svoj obstoj. Vojna zvezd oz. vsi SciFi filmi so v marsičem predestinirana prihodnost, ne samo zabava. 

Če samo pogledaš, koliko se je pri nas v prometu spremenilo v 30-ih letih. Včasih alkohol ni bil problem, poznam primer, ko je celo reševalec, ki je vozil rešilca v službi pil itd. Najbolj zanimivo pa je, da ni bilo toliko nesreč in kaos na cesti, kot ga je danes. Ja, upoštevati je sicer potrebno, da je danes 10x gostejši promet, da so prevozna sredstva neprimerno zmogljivejša, kot so bila včasih itd., pa vendar zanimiva iztočnica za debato. Danes omejitve, represija na vsakem koraku, človek se nekako ne more več v resnici počutiti svoboden. 

Več o tem, če koga zanima pa na povezavi https://www.racunalniske-novice.com/novice/dogodki-in-obvestila/kitajska-uvedla-strasljiv-socialni-kreditni-sistem-ki-kaznuje-prebivalce.html

Ti pa res nasedeš na vsako propagando. :slap::lol1:

---pa mal manj glej filme, če ne razumeš, da so narejeni za zabavo in predvsem zaslužek...... ;) 

Popravljeno . Popravil dr.looney
  • Haha 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

40 minutes ago, dr.looney said:

Ti pa res nasedeš na vsako propagando. :slap::lol1:

---pa mal manj glej filme, če ne razumeš, da so narejeni za zabavo in predvsem zaslužek...... ;) 

Hm, tukaj se boš pa morala malo bolj informirati. Zgoraj naveden podatek je žal resničen, ni iz filma oz. "propaganda", kar pa se tiče filmov, ti niso samo za zabavo (ZF filmi seveda), pač pa srhljiva podoba prihodnosti. Marsikaj, kar se je videlo v filmih, je potem prišlo v splošno uporabo. Robote, ki smo jih včasih samo sanjali, so prikazovali že v 80-ih, danes pa postajajo resničnost. To je samo en primer, jih je pa malo morje. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 14 minutami, Kawalir pravi:

Hm, tukaj se boš pa morala malo bolj informirati. Zgoraj naveden podatek je žal resničen, ni iz filma oz. "propaganda", kar pa se tiče filmov, ti niso samo za zabavo (ZF filmi seveda), pač pa srhljiva podoba prihodnosti. Marsikaj, kar se je videlo v filmih, je potem prišlo v splošno uporabo. Robote, ki smo jih včasih samo sanjali, so prikazovali že v 80-ih, danes pa postajajo resničnost. To je samo en primer, jih je pa malo morje. 

Resničen je zato, ker je bil objavljen...kje?...... za lažne novice še nisi slišal. Mogoče bi tebi svetovala obisk knjižnice , pa prebrati par metrov knjig . ;) 

Na ostalo se pa lahko samo nasmehnem ...... :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

3 minutes ago, dr.looney said:

Resničen je zato, ker je bil objavljen...kje?...... za lažne novice še nisi slišal. Mogoče bi tebi svetovala obisk knjižnice , pa prebrati par metrov knjig . ;) 

Na ostalo se pa lahko samo nasmehnem ...... :D

Saj se itak ves čas smejiš (poglej sliko avatarja) in trollaš (tvoja izjava v avatarju, ne moja). :lol1:

Kar pa se tiče branja, verjemi, da berem veliko, pa ne Slovenske novice, Lady in Jano, knjižnica pa me ni videla že 15 let, ker knjige, ki me zanimajo, kupujem, si jih ne sposojam. Lažne novice? :cry: Nisem pristaš teorij zarote, ampak ni vse lažna novica, kar težko verjameš. In, ko sva ravno pri knjigah, je tudi tam potrebno znati presejati seme od plevela. 

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 16 minutami, Kawalir pravi:

Saj se itak ves čas smejiš (poglej sliko avatarja) in trollaš (tvoja izjava v avatarju, ne moja). :lol1:

 

...kaj naj taka sem..... in ponosna sem na to...... :jezik:

 

S knjižnico sem ti hotela povedati, da je treba brat veliko različne literature in šele potem dobi človek neko okvirno sliko . Časopisov ne berem, ker so mediji samo podaljšana roka tistih, ki vlečejo niti v tem svetu. 

Lahko bi razpravljala o tem v nedogled, meni ne gre pisanje od rok lažje stvari povem. Zame ne velja tisto, ko pravijo da kdor veliko bere nima težav s pisanjem. No jaz ga imam. Mi jezik bolj teče, ker je dost hiter da sledi mojim mislim...... :lol1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 urami, Kawalir pravi:

Ha, ha, kot si morda videl, sem tekst pisal ob pol dvanajstih ponoči, takrat pa se verjetno ne voziš niti ti. :ras: Vse ob svojem pravem času. Moj čas šele prihaja. Kot je napisal @sesir, me hebe dež. :D Sicer pa zbiram pogum, da se zaženem med cestne pasti, kamikaze in teroriste (tiste, ki izsiljujejo prednost s stranskih cest in ulic). Še čisto malo mi manjka, pa bo. :whistle:

Sej ti boš zmeri najdu kakšen izgovor sam da nouš šou na cesto.......če boš pa šou te  pa najdem..in častiš ne sam kufe tud mau hrane:lol1:

Popravljeno . Popravil bobi1001
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

28 minutes ago, bobi1001 said:

Sej ti boš zmeri najdu kakšen izgovor sam da nouš šou na cesto.......če boš pa šou te  pa najdem..in častiš ne sam kufe tud mau hrane:lol1:

Ni problema, sam boš dal en giro z SX-om... :P Lahko me pa samo zapelješ z njim en krog, da vidim, kako gre v živo, ampak po pameti, da naju ne sezuje kakšen cestni terorist. Pa brez skrbi, se znam peljati tudi zadaj, tako, da se ne bo zgodilo, da bi se ti nagnil v levo, ja pa v desno. :lol1:

  • Haha 1
  • Zmeden 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 8 minutami, maiden pravi:

sam motorja se ne...ustalo tud,če vzamejo...

seveda..... ponujaš tisto kar nimaš...... :jezik:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pravkar, maiden pravi:

tega tud ne rabim....babo ma sam tist k ni sposobn sam prežvet...:mad:

:friend1: ...... sej zraun tebe nč ne preživi..... :lol1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pravkar, maiden pravi:

raj 7 egipčanskih nadlog,kot pa babo v bajti ...:mad:

:friend1:

kr puvej ti vse dustavmo...... kobilce,žabe, muhe......  sam pol na konc bo tut tebe zmankal...... :lol1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

4 minutes ago, maiden said:

tega tud ne rabim....babo ma sam tist k ni sposobn sam prežvet...:mad:

 

1 minute ago, maiden said:

raj 7 egipčanskih nadlog,kot pa babo v bajti ...:mad:

Hm, ali si "feder", ali pa zelo razočaran nad ženskim svetom. :friend1:Verjamem, da slednje, ampak tako hudo spet ni, kot praviš. V odnosu sta vedno dva in skupaj tudi odgovorna, da klapajo zadeve. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!