Skoči na vsebino

Kaj vas je danes spravilo v slabo voljo ?


Priporočene objave

pred 25 minutami, dr.looney pravi:

Nehite javkat. Ste lačni? Nimate strehe nad glavo? Cene so točno takšne , kakršne so ljudje pripravljeni plačat. 

Torej, en predlog, bojkot velikih trgovcev. Začnite kupovati od lokalnega kmeta, doma pridelajte večino zelenjave. Če začne to delat polovica potrošnikov bodo trgovci hitro obrnili ploščo.

 

Mal sm se mogla razpištolit :rolleyes:

se pravi, po sir (ovčji kozji ) skočim na Predmejo, po Refošk v koper, kaj pa bodo zeleni porekli? :P

Kupujemo lahko samo tisto, v kar nas je globalizacija prisilila in kar trgovec postavi na polico. In če že ima trgovec karkoli domačega, bo tistega kmeta še dodatno olupil...no sej ga in kupca tudi.

Preveč pravic imajo veletrgovci.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 3 minutami, DAMI34 pravi:

se pravi, po sir (ovčji kozji ) skočim na Predmejo, po Refošk v koper, kaj pa bodo zeleni porekli? :P

Kupujemo lahko samo tisto, v kar nas je globalizacija prisilila in kar trgovec postavi na polico. In če že ima trgovec karkoli domačega, bo tistega kmeta še dodatno olupil...no sej ga in kupca tudi.

Preveč pravic imajo veletrgovci.

1000 in en izgovor.

Ne rabiš. V skoraj v vsakem malo večjem mestu obstajajo lokalne trgovinice z domacimi izdelki. Pa lokalne tržnice, pa celo na FB imaš skupine, kjer objavljajo kje se da dobiti domače izdelke in ne boš verjel celo na dom ti dostavijo.

Če pa te skrbijo zeleni pol bi pa mogu že zdavnaj menjat svoj vozni park za elektriko. :ras:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 minutami, dr.looney pravi:

1000 in en izgovor.

Ne rabiš. V skoraj v vsakem malo večjem mestu obstajajo lokalne trgovinice z domacimi izdelki. Pa lokalne tržnice, pa celo na FB imaš skupine, kjer objavljajo kje se da dobiti domače izdelke in ne boš verjel celo na dom ti dostavijo.

Če pa te skrbijo zeleni pol bi pa mogu že zdavnaj menjat svoj vozni park za elektriko. :ras:

še dobro da je elektrika "zelena" :P Viva teš6.

pa okrog trgovcev se nič ne izgovarjam, to so žalostna dejstva. Da so zjebal "tamale" S krajo dostavno potjo, kar potegne tudi kvaliteto za sabo itd..

jezijo me, no. Pa permer me pusti :P

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 uro, dr.looney pravi:

Nehite javkat. Ste lačni? Nimate strehe nad glavo? Cene so točno takšne , kakršne so ljudje pripravljeni plačat. 

Torej, en predlog, bojkot velikih trgovcev. Začnite kupovati od lokalnega kmeta, doma pridelajte večino zelenjave. Če začne to delat polovica potrošnikov bodo trgovci hitro obrnili ploščo.

 

Mal sm se mogla razpištolit :rolleyes:

dej ne hrop u strop,pa za šporgt se skutal ... :mad:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 32 minutami, Grut pravi:

dej ne hrop u strop,pa za šporgt se skutal ... :mad:

O lejga kamnškega osamelca....vidim da si še živ.... sam dolg nauš več , če boš takele pisu....

:twak:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 uro, DAMI34 pravi:

še dobro da je elektrika "zelena" :P Viva teš6.

pa okrog trgovcev se nič ne izgovarjam, to so žalostna dejstva. Da so zjebal "tamale" S krajo dostavno potjo, kar potegne tudi kvaliteto za sabo itd..

jezijo me, no. Pa permer me pusti :P

 

Sej ti nč nočem.:friend1:

Sam mal sm ti hotla razsvetli obzorja, da nismo tolk odvisni od tavelikih trgovcev.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 10 urami, dr.looney pravi:

Sej ti nč nočem.:friend1:

Sam mal sm ti hotla razsvetli obzorja, da nismo tolk odvisni od tavelikih trgovcev.

😎

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Danes me je spravil v slabo voljo prehlad: kašljam, "povodenj" iz nosa, pekoče oči, splošno slabo počutje in brez moči.   :blush:

Popravljeno . Popravil RobiRoberto
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Včasih si kupil pri kmetu, ker je bilo bolje in ceneje, kot pri "najboljšem sosedu".

Danes je pa boljše in dražje.

Ali imam samo jaz takšne izkušnje?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 27 minutami, Marko P. pravi:

Včasih si kupil pri kmetu, ker je bilo bolje in ceneje, kot pri "najboljšem sosedu".

Danes je pa boljše in dražje.

Ali imam samo jaz takšne izkušnje?

Na žalost samo dražje.

Boljše je edino "po vezah" .

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

dejstvo:

doma pridelano ima okus, aromo in je dozorelo

kupljeno dozori v hladilnicah

Razlika v ceni je in mora biti očitna.

Ponudbe dozorele in prave zelenjave pri hipertgovcih ni in je ne more bit.

 

 

Ampak, ko nekaj z "vrta" vržeš v lonec ali skledo...majkemi, drug svet.

 

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 10 minutami, DAMI34 pravi:

dejstvo:

doma pridelano ima okus, aromo in je dozorelo

kupljeno dozori v hladilnicah

Razlika v ceni je in mora biti očitna.

Ponudbe dozorele in prave zelenjave pri hipertgovcih ni in je ne more bit.

Ampak, ko nekaj z "vrta" vržeš v lonec ali skledo...majkemi, drug svet.

 

No, obstaja sadje "By air", ki je nekajkrat dražje, je pa menda sveže in dozorelo in je res boljšega okusa (mango, ananas, ..)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 3 minutami, Darko3g pravi:

No, obstaja sadje "By air", ki je nekajkrat dražje, je pa menda sveže in dozorelo in je res boljšega okusa (mango, ananas, ..)

a zdej bi ti exotiko, kwa se to prau? Kje so jabuke? Kje hruške, češnje???

 

Ne guspoda bi mango ...solit se pojdi :P

 

 

 

Prajtu, Luni doktorca pravi, da ti vse k riti prinesejo. Sam plačat morš. Tehnično lahko zdrel ananas obereš nekje v tropih pa s hekopterjem, jetom in dronom dostaviš na dom razvajeni riti, ki ma dnar za to plačat. :D

 

Realno pa...kje so časi, ko je zmanjkalo kruha pred zaprtjem trgovin, pa sladic, pa sadja in ostalega? Kje? Škoda, ker jih ni več, potem bi bolj cenili hrano ib delo teh, ki skrbijo, da jo dobimo.

Amerikanizacija nas je posilila, da so police polne do konca, pa čeprav gre 30% robe potem v smeti.

 

 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 9 minutami, DAMI34 pravi:

a zdej bi ti exotiko, kwa se to prau? Kje so jabuke? Kje hruške, češnje???

 

Ne guspoda bi mango ...solit se pojdi :P

 

 

 

Prajtu, Luni doktorca pravi, da ti vse k riti prinesejo. Sam plačat morš. Tehnično lahko zdrel ananas obereš nekje v tropih pa s hekopterjem, jetom in dronom dostaviš na dom razvajeni riti, ki ma dnar za to plačat. :D

 

Realno pa...kje so časi, ko je zmanjkalo kruha pred zaprtjem trgovin, pa sladic, pa sadja in ostalega? Kje? Škoda, ker jih ni več, potem bi bolj cenili hrano ib delo teh, ki skrbijo, da jo dobimo.

Amerikanizacija nas je posilila, da so police polne do konca, pa čeprav gre 30% robe potem v smeti.

 

 

 

Ne rabiš biti ultra bogataš in razvajena rit, da ješ kvalitetno hrano. Samo malo se je treba potruditi. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 20 minutami, dr.looney pravi:

Ne rabiš biti ultra bogataš in razvajena rit, da ješ kvalitetno hrano. Samo malo se je treba potruditi. 

Edino kar sam pridelaš lahko veš, kakšno je. Od kmeta, ki gleda, da se mu pridelek izplača, je že vprašljivo. Konec koncev, zaradi nečesa bo potrebno umreti....če bomo preveč zdravi bomo pa zaradi starosti  🙂

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 48 minutami, dr.looney pravi:

Ne rabiš biti ultra bogataš in razvajena rit, da ješ kvalitetno hrano. Samo malo se je treba potruditi. 

Uf..tenkju za nasvet.. Burek ruls 😁

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

... jest bom rekel samo en stavek, ki si ga nisem jest izmislu...

 

Lahko je s polno ritjo srat.

:D

 

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dobro, več ali manj strupov tako moramo predelat...kar nas ne ubije nas utrdi 🙂 Da si pa gremo vbrizgat cepivo, katero nam gene spremeni je pa too much 🙂

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 urami, DAMI34 pravi:

Amerikanizacija nas je posilila, da so police polne do konca, pa čeprav gre 30% robe potem v smeti.

Če greš malo po evropi, so police le redko kje polne do konca delovnega časa. Tudi pri nas so zadnje čase precej bolj "racionalne" (vsaj tam kjer jaz kupujem, pa cene so tudi vedno bolj "europske") .

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 minutami, franc pravi:

Če greš malo po evropi, so police le redko kje polne do konca delovnega časa. Tudi pri nas so zadnje čase precej bolj "racionalne" (vsaj tam kjer jaz kupujem, pa cene so tudi vedno bolj "europske") .

lp

ja, to se leta in leta že učimo. Eno je če ostane kruh in gre v drobtine..ampak, kao sem pred 10imi ali 20imi leti videl po pol tone sladic/tortic in ostalih dobrot, ki so se dnevno vozile nazaj s hipermarketov...je blo za bruhat. In vse to je šlo dobesedno v smeti.

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 34 minutami, Zivnorc pravi:

... jest bom rekel samo en stavek, ki si ga nisem jest izmislu...

 

Lahko je s polno ritjo srat.

:D

 

Z pomočjo Donata pa še lažje.:P

  • Haha 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 19 minutami, vandrovec pravi:

Dobro, več ali manj strupov tako moramo predelat...kar nas ne ubije nas utrdi 🙂 Da si pa gremo vbrizgat cepivo, katero nam gene spremeni je pa too much 🙂

No pesticidi so v uporabi še premalo časa, da bi se človeško telo že navadilo na njih.

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!