Skoči na vsebino

Kaj vas je danes spravilo v slabo voljo ?


sayo

Priporočene objave

pred 31 minutami, vandrovec pravi:

Dobro, več ali manj strupov tako moramo predelat...kar nas ne ubije nas utrdi 🙂 Da si pa gremo vbrizgat cepivo, katero nam gene spremeni je pa too much 🙂

kar nas ne ubije nas utrdi..edin cepivo...tisto je pa smrtonosno :P

weeee rolam se....

Prjatu, strupe žremo in dihamo leta in leta...od svinca, azbesta, škropiv in podobnega sranja, ampak sedaj je pa cepivo smrtonosno...verjetno nisi mislil cepiva proti davici, rdečkam ,in podobnim zadevam, ki smo jih s cepivom izkorenininli. Si milsil na "smrtnonosno" korono. S cepivom in baje tudi brez. Vsaj tako trdita oba tabora....

ne boš verjel..čiw čiw, še sem živ, in isto lahko rečejo necepljeni....(razn cepljenih in necepljenih, ki so zarad korone umrli :P )

 

Tako da ja...GSO je tale zmazek zapisal, saj mam spremenjene gene :D

 

 

Zdej vem odkod in zakaj izvira zapis: blagor ubogim v duhu :P

 

 

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

31 minutes ago, DAMI34 said:

Realno pa...kje so časi, ko je zmanjkalo kruha pred zaprtjem trgovin, pa sladic, pa sadja in ostalega? Kje? Škoda, ker jih ni več, potem bi bolj cenili hrano ib delo teh, ki skrbijo, da jo dobimo.

Amerikanizacija nas je posilila, da so police polne do konca, pa čeprav gre 30% robe potem v smeti.

Mislim de to ne drži več. Vsaj u našom malom mistu ne. Pol osme v diskontarjih ni več nič. 3 krofi 1 burek 2 čudni žemlji. v merkatorju, edini  odprt do 21:00, sta pekarna in toploteka pol devete prazni.  Prav je tako. 

 

Kupovat pr kmetu pa je...čista romantika. Ful lepo (slišat). Časovno in finančno, na moj račun.  Mlinarji so moko podražili do kozlanja. Olivno olje je kolk? 25€? 10 jajc 4€. Išči jih na domu, kliči in se dogovarjaj...Ne vem, Zoki je zadavil lokalno pridelavo, zdej  pa je lokaln paradajz cenjen svoje teže vsaj v bakru. Kmetijske zadruge? organizacija? Nula. Zero. Lokalna raven:v soboto mamo tržnico do 12:00, če dopoldan delaš, ne boš od kmeta  kupil nič. Plus, vsaj za enga je kristalno jasno, da preprodaja industrijska jajca brez žigov in industrijsko zelenjavo. Nihče ne ukrene nič. na državni ravni se mi ne zdi dosti bolše. Meli smo več kot en škandal s prepovedanimi fitofarmacevtskimi sredstvi prešvercanimi iz BIH, meli smo prepovedan kloramfenikol v mleku, prešvercan od bog ve kje...velika lokalna zgodba Lušt je navadn industrijski hidroponik...

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 28 minutami, Kugelschreiber pravi:

Mislim de to ne drži več. Vsaj u našom malom mistu ne. Pol osme v diskontarjih ni več nič. 3 krofi 1 burek 2 čudni žemlji. v merkatorju, edini  odprt do 21:00, sta pekarna in toploteka pol devete prazni.  Prav je tako. 

 

 

res je, ne drži več. Pa smo leta in leta se trudili, da se je nekoliko spremenilo.

Še vedno pa je vse/ali večina sadja in zelenjave, hidroponika, vzrejeno umetno. Na hitro, dozorelo v hladilnicah in temi. Brez okusa, barve, vonja in mineralov/vitaminov.

Utržeš paradajz pri sosedi, pa se ti odprejo deveta nebesa...le kaj je to?, kok okusa barve vonja..unbilivable :D

Ker sem kuhar zadnjih nekaj let, pizdim nad korenjčkom, čebulo, česnom..sama voda. Vse splesna takoj..okusa skoraj ni.

 

 

Lušt je hidroponika...res je. Ampak guspod Mutti ma pa res rad paradajz in za vsakim skoči, če s traktorja pade :P, vsaj tako nas učijo.

 

 

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Lušt je hidroponika, pa ima celo nekaj okusa. Kaj potem delajo z ostalimi, da še tega nimajo?

Domač paradajz je vedno bolj znanstvena fantastika. V Ljubljani ga lahko samo sanjaš, če ni v topli gredi (pokrit) , ga zalivaš, ajaš, paziš... , pa ti na koncu (prekmalu) vseeno splesni.

Na dolenjskem imamo vinograd, pred leti je paradižnik "zdržal" do novembra, sedaj je sredi poletja konec. Lahko bi ga sicer "šprical" (skupaj s trto) , samo kakšen smisel bi to imelo?

V glavnem, bio zelenjavo (resnično bio) , si lahko privoščiš edino v "hobi varianti" , ko ti je vseeno ali kaj pridelaš ali ne, če pa si finančno odvisen od pridelave, je bio ena navadna natega (imaš seznam za "bio" preparate, ki pa so po mojem mnenju podobno "strupeni" kot "nebio" ) .

lp

Popravljeno . Popravil franc
  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 urami, franc pravi:

Lušt je hidroponika, pa ima celo nekaj okusa. Kaj potem delajo z ostalimi, da še tega nimajo?

Domač paradajz je vedno bolj znanstvena fantastika. V Ljubljani ga lahko samo sanjaš, če ni v topli gredi (pokrit) , ga zalivaš, ajaš, paziš... , pa ti na koncu (prekmalu) vseeno splesni.

Na dolenjskem imamo vinograd, pred leti je paradižnik "zdržal" do novembra, sedaj je sredi poletja konec. Lahko bi ga sicer "šprical" (skupaj s trto) , samo kakšen smisel bi to imelo?

V glavnem, bio zelenjavo (resnično bio) , si lahko privoščiš edino v "hobi varianti" , ko ti je vseeno ali kaj pridelaš ali ne, če pa si finančno odvisen od pridelave, je bio ena navadna natega (imaš seznam za "bio" preparate, ki pa so po mojem mnenju podobno "strupeni" kot "nebio" ) .

lp

Ja ,bio je nateg.... a še vseeno precej precej manj obremenjen s pesticidi. Resnične bio zelenjave skoraj ni, tudi za hobi ne. (če že dlakocepim👀) V Sloveniji mislim, da ni območja, kjer bi dejansko po vseh pravih protokolih lahko gojil bio zelenjavo. 

Zakaj ima Lušt dejansko okus po paradajzu, zato ker dozori v rastlinjaku in ne v hladilnici ali na trgovinski polici. In to je bistvo vsega. Lokalna hrana ima krajšo pot do police. Vsakodnevna prehrana mora biti sestavljena iz lokalno pridelane hrane, kupimo toliko kolikor porabimo ali primerno shranimo. To je vsa umetnost, ki pa zahteva malo več truda, reda in discipline.

 

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A so teli "novinarji" kaj hodili v šolo?

image.png.936becfd2e90e7b054102aedc2451dd7.png

Recimo, da bencinar porabi skromnih 6l/100km 6x1,38€=8,28€, na elektriko pravi dober ojro.   Kako je to za tretino ali polovico manj kot benz? 🤬

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 4. 6. 2023 ob 10:25, Frenk 67 pravi:

A so teli "novinarji" kaj hodili v šolo?

image.png.936becfd2e90e7b054102aedc2451dd7.png

Recimo, da bencinar porabi skromnih 6l/100km 6x1,38€=8,28€, na elektriko pravi dober ojro.   Kako je to za tretino ali polovico manj kot benz? 🤬

 

A je tole Pavšič pisal???? 😁 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 4. 6. 2023 ob 10:25, Frenk 67 pravi:

A so teli "novinarji" kaj hodili v šolo?

image.png.936becfd2e90e7b054102aedc2451dd7.png

Recimo, da bencinar porabi skromnih 6l/100km 6x1,38€=8,28€, na elektriko pravi dober ojro.   Kako je to za tretino ali polovico manj kot benz? 🤬

 

Sicer nimam električnega avta ampak nekjenjenpisalo da siedaj petrol zaračunava 0.44€/kWh na polnilnicah... Torej pride cca 8€ na 100km na štrom. 

Jaz se vozim na plin, prasci ga držijo nad 0.9€ že neki cajta... Lani me je 100km koštalo 5€, letos 7€ 😐

(nihče ne računa da moraš met doma 3faze če hočeš met električni avto.. S priključkom 1x35A namesto 3x25A plačam toliko manj priključnine in omrežnine da si že s tem pokrijem gorivo za cel mesec) 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 8 urami, smasher pravi:

Sicer nimam električnega avta ampak nekjenjenpisalo da siedaj petrol zaračunava 0.44€/kWh na polnilnicah... Torej pride cca 8€ na 100km na štrom. 

Jaz se vozim na plin, prasci ga držijo nad 0.9€ že neki cajta... Lani me je 100km koštalo 5€, letos 7€ 😐

(nihče ne računa da moraš met doma 3faze če hočeš met električni avto.. S priključkom 1x35A namesto 3x25A plačam toliko manj priključnine in omrežnine da si že s tem pokrijem gorivo za cel mesec) 

image.thumb.png.c448c300b0ece47abfe798691f3f8e92.png

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Greta ma včasih prav !

Kulk enga bencina, dizla in kerozina gre za to, da se gleda ene pedrske debilne zapikane specijalkarje !

Da ne omenjam kolk kolma se skur u šoštej, da se nafilajo vsi droni !

In izpad BPD, ko folk gleda in NE DELA !!!!!!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 tedne pozneje...
pred 9 minutami, Frenk 67 pravi:

image.thumb.png.bf1323ec58dd577b2b2c9fcc8ec1f037.png

.

... pravi poštenjakar :kva2:

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 3 urami, Frenk 67 pravi:

image.thumb.png.bf1323ec58dd577b2b2c9fcc8ec1f037.png

tehnično nedoločena trditev. Manjkajo olajševalne okoliščine, kaj pomeni sex. Je to v dvoje, sam, v troje, ročna dela, samo virtualno v mislih, telefonsko...ne bomo lih tak hitro in enostavno umrli...no se mi zdi :D

 

  • Haha 2
  • Zmeden 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 urami, DAMI34 pravi:

tehnično nedoločena trditev. Manjkajo olajševalne okoliščine, kaj pomeni sex. Je to v dvoje, sam, v troje, ročna dela, samo virtualno v mislih, telefonsko...ne bomo lih tak hitro in enostavno umrli...no se mi zdi :D

 

Ne se sedaj ven vlečt. Če sexaš še boš, drugače pa adijo :)

  • Haha 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 6 minutami, GeeSXer pravi:

Ne se sedaj ven vlečt. Če sexaš še boš, drugače pa adijo :)

kdo ga pa vleče vn? :P

pr mojih letih lah to traja v nedogled :D

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

..vi se vlečte vn kukr se znate...

...ampak dokler ga jest še povlečem vn....vem, da sem še živ...

...k ti pa enkrat vn začne padat...pol je pa verjetn že mau kriza...

  • Haha 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 52 minutami, DAMI34 pravi:

kdo ga pa vleče vn? :P

pr mojih letih lah to traja v nedogled :D

 

.

jest :kva2:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 8 urami, DAMI34 pravi:

tehnično nedoločena trditev. Manjkajo olajševalne okoliščine, kaj pomeni sex. Je to v dvoje, sam, v troje, ročna dela, samo virtualno v mislih, telefonsko...ne bomo lih tak hitro in enostavno umrli...no se mi zdi :D

 

.... kr tolaž se....:lol1:

 

pred 4 urami, Zivnorc pravi:

..vi se vlečte vn kukr se znate...

...ampak dokler ga jest še povlečem vn....vem, da sem še živ...

...k ti pa enkrat vn začne padat...pol je pa verjetn že mau kriza...

... ti tut lažeš sam sebi  ... :lol1:

  • Všeč mi je 1
  • Haha 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pogled ven danes zjutraj. Od tamauga trampolin za cca 2 jurja ojrov pa v gmajni.  ☹️

image.thumb.png.0b0cf334cb444f00a3874e5b3338b371.png

  • Žalosten 2
  • Šokiran 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

.

... fajn :eek:

včeraj popoldne sem dal na sonce mal posušit škornjčke in hlače ... jasno ... tam sem jih pol tud pozabil čez noč :eek:

... in danes zjutraj, v vsakem čeveljcu liter deževnice :cry:

 

20230713_092045.jpg

  • Haha 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 15 minutami, pik1 pravi:

.

... fajn :eek:

včeraj popoldne sem dal na sonce mal posušit škornjčke in hlače ... jasno ... tam sem jih pol tud pozabil čez noč :eek:

... in danes zjutraj, v vsakem čeveljcu liter deževnice :cry:

 

20230713_092045.jpg

Po moje bo treba v lekarno po Bilobil. 🤣🤣🤣🤣🤣🤣

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

17 minutes ago, pik1 said:

.

... fajn :eek:

včeraj popoldne sem dal na sonce mal posušit škornjčke in hlače ... jasno ... tam sem jih pol tud pozabil čez noč :eek:

... in danes zjutraj, v vsakem čeveljcu liter deževnice :cry:

 

20230713_092045.jpg

to je fino, eko bio. Oprano z mehko vodo…

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 minutami, dr.looney pravi:

Po moje bo treba v lekarno po Bilobil. 🤣🤣🤣🤣🤣🤣

.

... ugotavljam, da imam čist preveč obveznosti  :eek:... in čist preveč za mislt vsak dan  :D ... tko da :dry:

pred 3 minutami, Kugelschreiber pravi:

to je fino, eko bio. Oprano z mehko vodo…

.

... da da ... bio sam nekad ... bio :kva2:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 21 minutami, dr.looney pravi:

Po moje bo treba v lekarno po Bilobil. 🤣🤣🤣🤣🤣🤣

jest zadne čase kr boom efekt  uzamem...bl prime

  • Haha 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!