Skoči na vsebino

Kaj vas je danes spravilo v slabo voljo ?


sayo

Priporočene objave

Ob 4. 8. 2023 ob 14:54, pik1 pravi:

.

... ta jeben dež in te jebene poplave :cry::cry::cry:

Naša bajta je morda najviše ležeča ali pa skoraj v vasi, ampak upam, da tudi ostali v vasi niso imeli večjih problemov v teh nesrečnih časih. 😳

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 18 minutami, Buschi pravi:

IMG_20230806_104351.jpg.e7881d856a91285c9786bcd028f2976e.jpg

WTF !

Človeška neumnost je res brezmejna. Za kozlat.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kako so sedaj vsi pametni, da če bi spraznili tam pod mojo hišo desettisoč plus kubikov v Savinjo naloženega šudra,ki se je leta nabiral od prej( pa bog obvaruj ,da bi ga kakolopato kam nesel) bi imela Savinja veliko več prostora za vodo ob zdajšni poplavi.

Ja po toči zvoniti je brez veze.

sedaj je luknja za pol miljona kubikov+,gospodje odločevalci del pridite osebno pogledat in ne samo filmčke gledat pa še katero na gobec damo za povrh banda zmešana:angryrant1:

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mavti, zaradi blodenj tazelenih vsi najebemo !

Veš kdaj sem že jaz trdil, da je treba savski šuder ven kopat, da je gladina nižja !

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ko sem ugotovil, da za Južno Afriko Slovenci potrebujemo vizo, za razliko od npr. Albanije, Belorusije, Romunije, Bolgarije, Slovaške in mnogih drugih.

Očitno se je nekdo zelo zameril Mandeli.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 3 urami, Buschi pravi:

Mavti, zaradi blodenj tazelenih vsi najebemo !

Veš kdaj sem že jaz trdil, da je treba savski šuder ven kopat, da je gladina nižja !

 

.

... tazelene pa kar pr miru pust :kva2:

 

 

 

5ccbc5f1aca347a175e77daacc916e9267ebf79ca9a5cee68c05af204daf72c9_1.jpg

Popravljeno . Popravil pik1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:blush:

Obvestilo Komunala Idrija:   Ukrep prekuhavanja je še vedno obvezen za uporabnike, ki se s pitno vodo oskrbujejo iz vodooskrbnih sistemov Idrija, Mokraška vas, Spodnja Idrija, Vojsko, Ledine in Mandžurija.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pravkar, RobiRoberto pravi:

:blush:

Obvestilo Komunala Idrija:   Ukrep prekuhavanja je še vedno obvezen za uporabnike, ki se s pitno vodo oskrbujejo iz vodooskrbnih sistemov Idrija, Mokraška vas, Spodnja Idrija, Vojsko, Ledine in Mandžurija.

Robi ti sam pridno prekuhavi, pr ns jo že od petka zjutri ni..............

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vem da obvestilo ni "slabonamerno", jezi me le to, da je vodo res treba prekuhavati. Upam, da se v "kafetjeri" voda dovolj prekuha, ker se mora "upariti".

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 14 minutami, RobiRoberto pravi:

... jezi me le to, da je vodo res treba prekuhavati...

Da, vodo je potrebno prekuhavati, ker je vodnjake zalila deroča voda iz rek, kaj je vse v njih niti ne vemo, zajetja je pa ''zamuljilo'' in jih v osnovi ni potrebno prekuhavati, počakati je potrebno, da se mulj usede.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

al pa piješ pivo. Ko kuhaš se voda "prekuha" :P

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pa sej se ne da base skuhat, če voda ne zavre. 

  • Haha 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 19 urami, Mavti pravi:

Kako so sedaj vsi pametni, da če bi spraznili tam pod mojo hišo desettisoč plus kubikov v Savinjo naloženega šudra,ki se je leta nabiral od prej( pa bog obvaruj ,da bi ga kakolopato kam nesel) bi imela Savinja veliko več prostora za vodo ob zdajšni poplavi.

Ja po toči zvoniti je brez veze.

sedaj je luknja za pol miljona kubikov+,gospodje odločevalci del pridite osebno pogledat in ne samo filmčke gledat pa še katero na gobec damo za povrh banda zmešana:angryrant1:

Saj gospoda odločevalci tudi kaj uredijo. :lol1:

Primer: Lani je bilo na obali grozo pomanjkanje vode in so obljubili da bodo nekaj uredili.

In res, letos nimamo težav s pomanjkanjem vode  :whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

2 hours ago, RobiRoberto said:

Vem da obvestilo ni "slabonamerno", jezi me le to, da je vodo res treba prekuhavati. Upam, da se v "kafetjeri" voda dovolj prekuha, ker se mora "upariti".

V kafetjeri se voda ne upari, zavre pa. Ampak vre le kakih 20sec. Takoj ko zavre, jo nadtlak pare že pahne/stisne skozi cedilo s kavo, v tekočem stanju.

Ko dobim tako obvestilo, iz paranoje kavo kuham s flaširano vodo. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

18 hours ago, RobiRoberto said:

Vem da obvestilo ni "slabonamerno", jezi me le to, da je vodo res treba prekuhavati. Upam, da se v "kafetjeri" voda dovolj prekuha, ker se mora "upariti".

 

Kolikor sem slišala v medijih je priporočilo NIJZ, da prekuhavanje vode pomeni, da le ta vre vsaj 3-4 minute.  Kuhanje v kafetjeri tako žal ni dovolj.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

to velja za nova zavarovanja, obstoječa lahko obnoviš..logično mar ne?

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Stara novica. So jo že preklicali.

Kakor vem, pa je že prej veljalo, da na poplavnih področjih, ne smejo zavarovati proti poplavam.

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 15 urami, franc pravi:

Stara novica. So jo že preklicali.

Kakor vem, pa je že prej veljalo, da na poplavnih področjih, ne smejo zavarovati proti poplavam.

lp

So, ker je prišlo ven.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Meni je logično, da ne zavarujejo tega, kar je preveč rizično ali pa prilagodijo premijo glede na pogostost in višino škode.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!