Skoči na vsebino

Kaj vas je danes spravilo v slabo voljo ?


sayo

Priporočene objave

V bistvu nič. Me pa daje stara slovenska lastnost-fovšija ali nevoščljivost. Ravno prej sem v gostilni srečal starega kolega in pred gostilno parkiran bmw-serija6. In se že baha s prometno noter pa 350 konjev. Prej je mel ford focus ST pa ga vprašam če je že prodal in pravi, da ga ima še. Za nameček pa se je zadnjič vozil z ninjo 6r letnik 97, katero je ravnokar kupil. Sej pri tem bogastvu bi lahko bila mv agusta pri bajti. Ne razumem... Model se v življenju ni nevemkako trudil. Osnovno šolo je končal z zadostnim uspehom, celo srednjo šolo je nekaj popival tako da je komaj naredil, zdej pa je šef oddelka v eni gradbeni firmi. Jest pa se jebem z enim faksom, kaj sem neumen in zabit. Komej bom napraskal (če bom?) za eno staro 750, vozim pa se z meganom ki tudi ni največjo čudo tehnike ampak sem zadovoljen z njim. Ne vem jz bi na njegovem mestu prodal vse drage kočije ter tisto predpotopno kawo, kupil novga gsx-r 750, predelal v superbike in hodil vsak teden na grobnik, pannnonio. Avto pa bi imel en tak normalen, za vsakdanjo uporabo. To če človek nima kam z denarjem, to je slaboumje, ki te potegne v blaznost. Če bi jaz imel preveč denarja, bi ga vlagal samo v motor in njegove predelave. Več bi ga ostalo, tem bolj. Pri motorju se vedno obrestuje vsak vložen euro, avto pa je ena kočija, s katero se samo razkazuješ a nimaš nič od tega. Ceste tako niso za dirkat. Sej ne račem, včasih ga malo pritisneš a jebeš, tu je že policija in kaj dosti od tega ne potegneš. Ljudje ne znajo upravljati z denarjem in ga ceniti. Veliko ljudi celo spravlja denar in jim tako gnije v trezorjih do smrti. Pa če bi jest dobil večjo vsoto denarja bi ga pametno naložil v motor in dirke, nekaj za avto tako da je nujno, nekaj za hišico, ostalo pa bi dal za reveže, nikakor pa se nebi kazal z nekimi ćapskimi kočijami in podobno. Nekateri si celo ustvarjajo zbirke avtomobilov-pa kaj mi bo če mi avto gnije tam v garaži in ga vsake pol leta nekdo vidi. To JE slaboumje in neumnost človeka. Saj mogoče razmišljam napak. Saj nekateri imajo pa raje avtomobile kot motorje in nočem jih sedaj užaliti. Pa naj si kupijo toliko vredno zverino, samo naj jo potem tudi uporabljajo in po pameti vozijo. Saj pri motorjih je situacija ravno taka; večina 1000 kubičnikov je na cestah samo zato da se šminkirajo in izkoriščajo prvo polovico obratomera. Saj ne žalim, mogoče bi celo meni taka vožnja bolj odgovarjala, saj se s pridom izkorišča njihov navor. Prav tako 1000 dvovaljniki-neuporabne mašine ki se vlačijo po cestah. Zame je 600ccm štirivaljnik pojem vožnje tako po cesti kot po dirkališču. Na cestah kot so Kočevje-Dvor (poznam jo kot svoj žep), Rakitna, Golica, Marička, Lj-Kp, Lj-Kočevje, Kačje Ride (s temi se pa ne hvalim ker so me 2x razmetale) je šeststotak ustrezna če ne celo premočna izbira, samo prestavljati moraš rad. Na Grobniku sem tudi bil, samo nisem dirkal, ker so eni Italjani zasedli pisto. Ne vem na Kočevje-Dvor sem enkrat sledil motoristu na zx-10r ki je vozil na meji vsega normalnega, pa mi ni ušel. Saj po takih vožnjah se zamislim če bi sploh še vozil. Včasih imam prav slabo vest da se na cestah vedem preveč dirkaško, to je preko meje. Ampak sej je večina športnih motoristov takih . Ne razumejo (mo), da cesta ni dirkališče. Prav zato omenjam Grobnik, Pannonio. Pa šestotak ki sem ga omenjal je bil starejši, kaj bi bilo šele z novejšimi primerki ? Obrati kot da se mački gonijo. S tistim pa bi pomojem opral vsako tisočico, le da je človek dovolj neumen in pripravljen tvegati. Tudi na ravnini-s predelanim izpuhom in kitom v mašini. Saj v Daytoni grejo 600-tice prek 300. Tako si lahko naenkrat kralj ceste in vsaj pol toliko dirkališča, če dovolj treniraš. Saj še raje bi imel 2T mašino dirkalno samo to se spet ne sklada z mojim prepričanjem o denarju- zmernost tu trči ob pamet. Zakaj sem se odločil ravno za 750 ? Ker ima ravno toliko konjev kot nove 600-tice, za katere nimam denarja, vleče pa isto, samo da ima nekaj več navora. Ne bom tukaj pametoval o znamkah motociklov samo nekaj bi pa rekel: Kawasaki je pojem vožnje za navadne ceste, ves čas imajo najmočnejše modele, njihov zeleni pedigre je vreden zavidanja drugih znamk. Yamaha in honda sta si blizu-odlične mašine za dirke kot tudi za ceste, yamaha nekaj boljša na cesti, honda na pisti. Suzuki pa je dober povsod, samo ta znamka ima premalo spoštovanja, vsi jo nekaj zapostavljajo da ne celo zaničujejo, kot da ga ni. Če se mi kak proizvajalec smili je to suzuki. Njihova družina gsx-r ni nikoli imela zasluženega slovesa, mogoče malo dirkalni rgv s katerim je Roberts osvojil naslov. O Italjainih ne bi govoril a kljub temu (da ne žalim) bi rekel da so odlični motorji vsi po vrsti razen bebastega 999, za katerega so celo sami priznali da je polomija, ki nima veze z legendarnim 916. 2vs4 valji-tu pa je moj odgovor 4 !

Naj me vse superbike zmage postavijo na laž samo dejstvo je da so dvovaljniki za smetišče zgodovine (tako kot bo dvotaktni motor počasi izginil). Aprilia gre na 4 valje, ducati ima v gp 4 valje, pa jih bo enkrat imel tudi v superbike. Saj v superbike so naredili neumnost ko so ukinili 750-ni več tako zanimivo za gledat. Tudi dvotaktniki GP so bili zakon. S prehodom na 4T so me razočarali. Saj mogoče bo vse skupaj propadlo-tega pa ne vem ne jaz ne vi. Mogoče bodo ostale samo bognedaj bebaste supermoto dirke. Pa da ne bi žalil, edini segment ki ga še nisem sprobal tako da nimam tu kaj praskati. Sem gledal predlanskem v Padovi supermoto dirke-odpuljeno, posebej 2T modeli, prirejeni iz cross. Nobenega zvoke, pospeške pa ima v primerjavi z 4t svetlobne. Samo naj supermoto ostajajo zgolj na dirkališčih, kajti za cesto razen nekaj ovinčkov niso primerni. Tudi crossa nisem še sprobal, pa me ima, posebej 2t. Vem, da nisem niti pol pravega motorista. A da imam vsaj dva razreda osvojena, 600 in 750, to je že nekaj. Tudi v superbike. To je moja želja, če bo ostala neuresničena, se niti malo ne sekiram. Saj je tudi druge uspešnejše prijetno gledati. Če sam ne morem, naj pa drugi. Pa da omenim še malo ceste: slovenske ceste sploh niso tako slabe kot jih nekateri proglašajo. Resda je slab asfalt samo ceste ne. Edina slavna cesta ki jo moram orng skritizirat je Marija-Reka. Če je Marija bila devica je ta cesta pra..ca. Ene 2 supermoto ovinka, ostalo je pa en sam pesek in slab ovinek. Sem peljal in z 125 in z ss, obakrat poden. Ride so nekakšen statusen simbol na katerem sem padel a niso najboljša cesta, ovinki so malo prekratki. Rakitna je prava superbike proga, na kateri imaš občutek na dirkališču. Koleno na tleh na 9 ovinkih, max speed=veliko prek 200. Razen skregal sem se enkrat skoraj na smrt z enim domačinom ker sem ga malo preveč izzival. In smetana na torti je Kočevje-Dvor, Dolenjski Isle of Man superbike poligon, kjer je dovoljeno to kar so drugje sanje. 600ccm motor tu pretrpi svoje najtežje muke, ves čas v rdečem polju. Tudi koleno vidi asfalt često, ciklistika pa se zvija od tistega shojenega asfalta. Tu bi morali narediti kakšno dirko. Pozabil sem omeniti še Lj-Kočevje ki je tudi zelo hitra cesta a zelo nevarna. Mogoče je še kakšna boljša cesta a dosti več jih ne poznam, na turistična pota pa tudi ne zahajam ravno. Zdaj se mi pa že malo spi. Sej tale post ni bil glih normalen, samo malo sem izmetal iz sebe moje misli, naj bo nekakšno nadaljevanje debate iz gostilne, ki sem jo nadaljeval tu (kakšno pivo je tudi palo tako da oprostite za slog). Če sm pa kogarkoli užalil pa dam za pir OK 100%. BTW, dvovaljniki so zakon !

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Službene obveznosti v soboto!!

:evilgrin:

Pa to je šele začetek ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ma v slabo voljo ne bi pa z veseljem kak metek poslala sosedu k že 10 ur razbija na štengah. Sam zato ker je on psihičn bolnik še ne pomeni, da ima pravico nabijat drugim. Če ni to je pa kakšna fuknjena muska do5 zjutri, ker pač revež ne mora spat zaradi živcev ali pa se meni s svojim cuckom kot z malim dojenčkom. Bogi pes - mučenje živali :headbang: :headbang: Da bi mela dnar pa šla kam drugam žvet. Eni pa res ne bi smel bit na svobodi. Kak zaprt oddelek na psihiatriji bi mu bolj pasal, ostalim prebivalcem te bajte pa tud.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ma v slabo voljo ne bi pa z veseljem kak metek poslala sosedu k že 10 ur razbija na štengah. Sam zato ker je on psihičn bolnik še ne pomeni, da ima pravico nabijat drugim. Če ni to je pa kakšna fuknjena muska do5 zjutri, ker pač revež ne mora spat zaradi živcev ali pa se meni s svojim cuckom kot z malim dojenčkom. Bogi pes - mučenje živali :headbang: :headbang: Da bi mela dnar pa šla kam drugam žvet. Eni pa res ne bi smel bit na svobodi. Kak zaprt oddelek na psihiatriji bi mu bolj pasal, ostalim prebivalcem te bajte pa tud.

a je spet v elementu? :lol: boga :friend1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kako so nekateri zelo pametni pri pisanju .... na "štiri oči" pa ne znajo sestaviti dva povezano smiselna stavka :headbang: :headbang: :headbang:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

denar - na papirju ga je dovolj, na računu pa ne. zgleda je nekje neka črna luknja pogoltnila moj denar :headbang:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!