Skoči na vsebino

Zavarovalnica maribor


Volvoman

Priporočene objave

Pozdravljeni vsi,

ta post dajem samo za to ker mi gredo zavarovalnice s svojimi pravili izredno na živce!

Tole je moja zgodba:

za bežigradom v ljubljani je neka uboga deklica (18 let) stekla čez rdečo luč in meni na havbo. Na srečo njej ni bilo nič. Jaz sem imel svoj avto na servisu in sem takrat ravno vozil mamin c3. No skratka deklica je razbila prednjo šipo.

Pride policija seveda 20minut za rešilcem, (rešilec brez sirene) policisti pa kot v filmu 2 avtomobila istočasno z lučmi in sirnam ?!?

On naredimo popis, vprašajo me 6x če res nisem zadrogiran, dajo pihat in če je res bila zelena luč.

Hvala bogu je en nesrečnež stal zraven in vse vidu, če ne bi najbrž tole pisal iz zapora.

¨na rečo¨ so imeli njeni starši zvarovano hišo in mi je zavarovalniški agent dejal da se lahko krije škoda iz premoženjske police.

No O.K. grem na zavarovalnico Maribor ocenit škodo (tam me gledajo, kot je običajno na zavarovalnicah in ljubljanski banki kot kriminalca) vredu oni so dali zahtevek na policijsko izpostavo za poročilo o prometni nezgodi. Da dobijo poročilo so rekli da običajno traja 3 tedne - česar ne verjamem.

Tačas dam C3 popravit na Carglass v Ljubljani kjer pravijo da bo avto ostal tam 2 dni. (začuda še isti dan en čuden tip kliče mojo mamo če prodaja C3 ?!?! Avto je star 3 leta in ima 40.000 km in ga niti slučajno ne namerava prodati.

OK grem iskat c3 plačam 100.000 plohov in vrašam kaj se grejo da dajejo podatke od strank čudnim tipom ki pol kličejo mame... tista ženska tam je nato dejala da oni pa že ne! Hahahahaha

Razen posredovanja osebnih podatkov so na carglass u uredu.

Nazaj k zgodbi: čakam e mesec da se iz zaarovalnice javijo - zaman. Kličem me 36x zvežejo nato javijo da pokličejo nazaj... sej to zgodbo poznate je povsod ista.

Rekli so najprej da še niso dobili potrditve opisa nesreče z strani Deklice, kličem deklico ta pravi da so lastno ročno nesli na zavarovalnico maribor že pred enim tednom.

Kličem nazaj ne zavarovalnico maribor me 36x zvežejo in ugotovijo da papirje imajo !!!!!!!!!!!!

In končno se streznejo in rečejo na pošljem račun od škode, kar storim. In sicer nesem lastnoročno kar na zaarovalnico maribor v ljubljani. Tam mi uslužbenka pove da bo trajalo nekaj časa da mi pošljejo predlog o poranavi.

Čakam 14 dni predloga ni?!? Kličem na zavarovalnico maribor me 32x zvežejo (sedaj že vem na koga se moram obrniti) in povejo da lahko kalu pričakujem poranavo. No res je ta prišla 3 dni za tem po pošti.

PAZI TO:

namesto 100.000 so mi ponudili 80.000 kličem tja zakaj. In mi vsi prijazni razložijo da zaradi obitne xxxx franšize in da naj preostanek zahtevam od deklice oz. njenih staršev.

No prav naj bo pa nkažite tistih 80 plohov. Seveda vprašam kdaj se bom pribljižal 0 na trr-ju in mi xxxxx pravi da čez 14 dni?!?

Lepo se ji zahvalim podpišem in grem nazaj delat.

Pred 1 h govorim o zadevi z enim zavarovalniškim agentom, ki pravi da so me nategnili in da bi mi morali izplačati celoten znesek!?!? Drugače sem miren tip ampak če bi bil takrat kdo iz ZM blizu...

Saj se mi ne gre za tistih 20.000 SIT ampak zaradi principa in njihovega načina. Komaj čakam da se ponovno kdo zaleti vame ket se je nekdo 2 eti nazaj, in da zahtevam odškodnino. Pozivam bralce da storijo isto. Včasih sem mislil da to ni moralno je pa ravno obratno če tega ne narediš je nemoralno!

Čas ki sem ga porabil za vse to: cca 20 ur

Trentno še vedno čakam na njihovo nakazilo?!?

Če ravno premišljuješ h kateri zavarovalnici bi šel...

Srečno!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

samo to ti lahko povem, da sem imel podobne težave z zavarovalnicami triglav, tilia,generali, tako da so vse glih, skratka ne se zaletavat, tud če nisi kriv maš velik problemov, skakanja, tožarjenja, itd, sam ne se pustit

janih

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

vse kar ti lahko rečem je da so vse zavarovalnice iste in da so te nategnili!!!!!!!

ampak oni živijo od tega, so pač probali in jim je super ratalo! :slap:

naj ti bo šola za naslednjič da se boš takoj ko boš imel nesrečo (no upam da ne ampak...) pozanimal katere papirje rabiš od policije, katere od drugih udeležencev in predvsem kaj lahko zahtevaš od zavarovalnice!

oni niso dobrodelna ustanova, če niti ti ne veš kaj ti pripada zakaj bi ti oni pojasnevali in si delali škodo :grrr

kaka naivnost in lenoba, da človek niti ne prebere zavarovanje police in se pozanima kaj lahko zahteva potem pa pizdi na forumu :slap: :lol1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pervy ima popolnoma prav :OK:

pa še en nasvet , zadeve z zavarovalnico vedno urejaj z odvetnikom.

dr.looney :devil:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Čas ki sem ga porabil za vse to: cca 20 ur

Trentno še vedno čakam na njihovo nakazilo?!?

Če ravno premišljuješ h kateri zavarovalnici bi šel...

Srečno!

prištej še eno uro za pisanje te objave na motosvetu, kar ti je tudi samo zgubo delalo :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Čudno...niso ti izplačali vsega, ker si podpisal da se strinjaš z 80%?....pa tudi porabljenih ur 20-ur tvojega življenja, ki jih nikoli ne več ne boš dobil nazaj ti niso ponudili, da ti jih plačajo, pa obrabo čevljev, ko si dva dni hodil peš...pišuka jest sem pa mislna, da zavarovalnice kujejo dobičke od prosovoljnih prispevkov in z zbiranjem starga papirja. :blink:

:surrender:

Popravljeno . Popravil lina
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Torej

ys moram pa napisati nasprotno zgodbo. Zavarovan sem pri zavarovalnici Triglav v Kranju (zaradi čudnega spleta okoliščin) in zaradi dobrih izkušenj z agentko, ki mi vse ureja kar pri nas doma, ker je enkra tedensko v Lj. Ko sem si poškodoval ramo sem po operaciji vložil zahtevek in ko je bila rehabilitacija mimo, ter opravljen zadnji pregled sem dobil izplačano "poležavanje" od prvega dne operacije pa do končane rehabilitacije ter kasneje po kontroli pri njihovem zdravniku v Kr odškodnino za trajno gibalno oviranost ramenskega sklepa.

Zgodilo se je celo tako, da me pokliče gospa iz Kranjske expoziture, po tem ko sem že ves vesel dobil obračun "ležarine" in pogovor začne dokaj čudno:

"Gospod veste pri obračunu smo se zmotili in znesek ne bo tak kot smo vam pisali, da bo."

"A res" rečem in si mislim: no vsaj nekaj bo, če ne že vse.

"Ja veste.." pravi gospa ".. takrat ko ste se poškodovali ste palčevali za 50% višjo premijo - zato bo znesek še enkrat višji."

:eek:

:yea1:

Ko

sem se pogovarjal s prijatelji o tem, so se nekateri tudi pohvalili z neko drugo obliko zavarovanja.

Zavarovanje

namreč sklenejo z agentom, ki zastopa več zavarovalnic in tak agent jim jasno ob sklepanju različnih zavarovanj nudi tudi najugodnejše pogoje: pri eni zavarovalnici za stanovanje, pri drugi za avto, pri tretji za kapavamkaj .. In ne samo to. Agent stranki strogo zabiča: "Če bo nesreča - najprej pokliči mene in nato policijo - jasno?" In res - znanec se zakanta in agent ga po telefonu vodi skozi vse norije, ki se na človeka zvrnejo ob takem trenutku. Najneverjetneje pa je to - kamorkoli je znanec prišel, so ga že čakali, ker ga je agent najavil - tudi pri mehaniku. Skratka - v treh dneh je imel avto v enem tednu pa denar.

Ne

morš verjet - pravi pravcati agent, ki ne pusti stranke na cedilu, ko dobi podpisano pogodbo. Takole BTW - agent je zelo bogat človek, pa to verjetno nikogar ne zanima.

Tako

da kljub dobrim izkušnjam pri Triglavu razmišljam, da bi poklical tega agenta ..

:hmm:

Popravljeno . Popravil Broj Jedan
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Bolj ko berem ugotavljam,da so vse zavarovalnice enake je pač tako,sicer nebi imeli vodilni (kot je bilo objavljeno za Triglav)kaj javno pokrasti - LASTNINITI pa tudi toliko marmorja nebibilo na stavbah in malo trše fotelje bi imeli in malo več po terenu hodili ne pa čakat,da jim mi OSLI vse k rit znesemo in si v njihovih očeh nekakšen revček saj takorekoč PROSIŠ za SVOJE soude pa še vsako leto jim en lep kupček primakneš je pač OBVEZNO,če se čmo vozit.Mislim,da je zadnji čas,da pride prava konkurenca tako da nebimogli že vnaprej določat cene in se zavarovalnice med sabo dogovarjat in še država jim daje zaščito-potuho!!!!!!!!!!!!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

.. Mislim,da je zadnji čas,da pride prava konkurenca tako da nebimogli že vnaprej določat cene in se zavarovalnice med sabo dogovarjat in še država jim daje zaščito-potuho!!!!!!!!!!!!

Torej,

to konkurenčno ponudbo lahko resno izkoristi le pravi strokovnjak, kot je prej opisani agent. Sami, bi težko izbrskali vse prednosti, ki jih nudi konkurenca med zavarovalnicami. Trenutno je za vozila najbolj ugodna zav. Generali - kolikor vem, saj se zeloo borijo za tržišče.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Prejšnji teden je naš delavec razbil službeni avto .Zavarovalnica TRIGLAv,enota Novo mesto je naslednji dan opravila ogled, zelo korektno ocenila škodo (% rešenega pri totalki,glede na to, da je bil avto star 9 let), dva dni kasneje sem po pošti dobil predlog za izpl.škodo (poravnavo), in ker je tajnica isti dan nesla podpisano nazaj, sem bil prijetno presenečen, ko je bil naslednji dan denar že na našem računu.

Se pravi, da ni pri vseh zavarovalnicah tako črno.

LPD

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Prejšnji teden je naš delavec razbil službeni avto .Zavarovalnica TRIGLAv,enota Novo mesto je naslednji dan opravila ogled, zelo korektno ocenila škodo (% rešenega pri totalki,glede na to, da je bil avto star 9 let), dva dni kasneje sem po pošti dobil predlog za izpl.škodo (poravnavo), in ker je tajnica isti dan nesla podpisano nazaj, sem bil prijetno presenečen, ko je bil naslednji dan denar že na našem računu.

Se pravi, da ni pri vseh zavarovalnicah tako črno.

LPD

Vidiš jaz sem pa ravno pri Triglavu čakal 23 mesecev en mesec pred iztekom za poravnavo škode (šlo se je za 150K)dal vse skupaj advokatu in v ca treh dneh dobil 600K in še advokata so sami plačali ca 15% od skupne vrednosti škode.Namreč sploh nisem bil nič kriv avto ,ki je povzročil nesrečo je imel obvezno zavarovanje pri Triglavu od takrat Triglav zame vač neobstaja.Namreč brez advokata sem se pogajal z njimi o sami materialni škodi, pa niso hoteli sploh plačat.Namreč vse sem sam kupil v Avstriji in so mi vse odtrgali npr.MW-štojer,moje delo,majnjšo vrednost motorja,opremo itd.Namreč 150Kso bili samo materijalni stroški,ki jih niso nikakor hoteli plačat neboš verjel men se zdi,da sem bil na zavarovalnici vsaj 3X na mesec,potem pa so plačali vse materijalne stroške,majn vrednost motorja izpad dohodka,strah ,bolečine in še advokat ni bil zadovoljen jih je hotel še naprej tožit pa sem mu rekel ,da sem zadovoljen saj sem dobil 4X no vsoto od pričakovane -mogoče bi danes drugače razmišljal. :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Uf kakšen reply,

nisem imel nič časa brati prej odgovore.

Najprej:

- na forum pišem samo za to da delam slabo raklamo zavarovalnici maribor. Zato stroškov obrabe podplatov &co. nisem obračunaval.

- Nekdo je rekel naj si najprej polico preberem, temu gospodu al gospej dam 100% prav! Prosli bi jo-ga naj mi samo pove katero polico naj si preberem.

- Dam pa tudi prav tistemu ki je povedal da v primeru nezgode takoj do odvetnika.

In gremo naprej danes smo 28.11. denarj še vedno ni čeprav bi moral biti že pred 10 do 7mimi dnevi tu. zato sem danes ponovno klical na zavarovalnico in povpašal o zadevi. Itak da je njihov Oracle (očitno je to njihov interni program) bil trenutno v manjši okvari in da me bodo poklicali takoj nazaj. Gospej odgovorim sarkastično ''torej lahko klic pričakujem čez 14 dni'', gaspa nato čisto ven pade in pravi da oni pa že niso taki in se začne braniti kot da oni pa že ne. Ta njen reply me je malce vrgel iz mojih prijazni čevljev in ji povem o odbitni franšizi in o tem da so me povlekli z nos... in gospa začuda ni rekla da to tako je ampak da je očitno prišlo do napake.

No se javim

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!