Skoči na vsebino

Digitalne kamere


Priporočene objave

če imajo že fotoaparati svojo temo pa naj jo imajo še kamere. :grim

torej kupujem kamero do 100.000 sit ampak sem laik glede tega, nazadnje sem delal z staro s-vhs kamero.

ponudba je jasno pestra meni pa ni jasno kaj bi bilo najboljše. kamero bom imel za družinsko uporabo, se pravi snemanje otrkoka, dopustov, mogoče malo montaže na motor :devil: in podobno. vse kar hočem je da potem te video posnetke zmontiram (to znam) z nekim programom kot je npr. adobe premier ali podobno in zapečem na dvd.

gledam cenovni rang 70-100.000 sit in vidim da je predvsem razlika v zapisu direkno na dvd, miniDV kaseto ali hard disk. Po logiki bi bilo najceneje zapisovanje na dvd ker je najcenejši medij in ga lahko preprosto menjaš, vmes je miniDV, hard-disk pa verjetno ne pride v poštev če si nekje dalj časa brez računalnika.

gledam nekaj takega:

http://www.rolan.si/index.php?str=artikel&a_id=7748 (ta mi je všeč ker ima night vision)

http://www.rolan.si/index.php?str=artikel&a_id=8690 (ta ima 25x optični zoom in zgleda preprosta za uporabo)

http://www.rolan.si/index.php?str=artikel&a_id=8883 in http://www.rolan.si/index.php?str=artikel&a_id=9085 ( te naj bi imele manjši šum)

drugače pa tehnično zgledajo vse bolj kot ne iste!

vaša mnenja in izkušnje prosim in na kaj naj pazim pri nakupu! aja verjetno jo bom kupil v avstriji da dobim nazaj MwSt ampak preden grem v nakupe bi rad vsaj zmanjšal izbor na 3-4 modele

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

vaša mnenja in izkušnje prosim in na kaj naj pazim pri nakupu! aja verjetno jo bom kupil v avstriji da dobim nazaj MwSt ampak preden grem v nakupe bi rad vsaj zmanjšal izbor na 3-4 modele

emmmm.... v avstriji že dolgo ne dobiš nazaj MwSt.....

lp alena

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

vaša mnenja in izkušnje prosim in na kaj naj pazim pri nakupu! aja verjetno jo bom kupil v avstriji da dobim nazaj MwSt ampak preden grem v nakupe bi rad vsaj zmanjšal izbor na 3-4 modele

vzemi na firmo ... fizične osebe mwst ne dobijo več, kot je opomnila G_Alena

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

če imajo že fotoaparati svojo temo pa naj jo imajo še kamere. :grim

torej kupujem kamero do 100.000 sit ampak sem laik glede tega, nazadnje sem delal z staro s-vhs kamero.

ponudba je jasno pestra meni pa ni jasno kaj bi bilo najboljše. kamero bom imel za družinsko uporabo, se pravi snemanje otrkoka, dopustov, mogoče malo montaže na motor :devil: in podobno. vse kar hočem je da potem te video posnetke zmontiram (to znam) z nekim programom kot je npr. adobe premier ali podobno in zapečem na dvd.

gledam cenovni rang 70-100.000 sit in vidim da je predvsem razlika v zapisu direkno na dvd, miniDV kaseto ali hard disk. Po logiki bi bilo najceneje zapisovanje na dvd ker je najcenejši medij in ga lahko preprosto menjaš, vmes je miniDV, hard-disk pa verjetno ne pride v poštev če si nekje dalj časa brez računalnika.

gledam nekaj takega:

http://www.rolan.si/index.php?str=artikel&a_id=7748 (ta mi je všeč ker ima night vision)

http://www.rolan.si/index.php?str=artikel&a_id=8690 (ta ima 25x optični zoom in zgleda preprosta za uporabo)

http://www.rolan.si/index.php?str=artikel&a_id=8883 in http://www.rolan.si/index.php?str=artikel&a_id=9085 ( te naj bi imele manjši šum)

drugače pa tehnično zgledajo vse bolj kot ne iste!

vaša mnenja in izkušnje prosim in na kaj naj pazim pri nakupu! aja verjetno jo bom kupil v avstriji da dobim nazaj MwSt ampak preden grem v nakupe bi rad vsaj zmanjšal izbor na 3-4 modele

Jaz bi pri kameri pazil na to, da ima tudi analogni video vhod, da bi lahko s kamero relativno enostavno in kvalitetno digitaliziral stare (VHS) posnetke, pa tudi pri montaži na motor pride video vhod zelo prav, saj lahko uporabljaš mini kamere, ki jih brez težav prilepiš kamorkoli.

Sicer nimam konkretnih izkušenj, a imam občutek, da je DVD kot medij za snemanje preveč občutljiv na tresljaje, kar bi seveda pomenilo precejšnje motnje v posnetku - še posebej pri montaži na motor.

Predvidevam, da kamere s trdim diskom snemajo v kakšnem bolj komprimiranem formatu in ne v golem 'DV', tako da na npr. 40GB spraviš ohoho pa še malo več - je pa res, da ko ga napolniš, ne moreš it v 'trafiko' in kupit drugega... :headbang:

D.

PS: Mini DVR - snema na SD kartice, na 2Gb spravi od 2 do 8 ur - verjetno odvisno predvsem od nastavitev kvalitete oz. kompresije...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

vzemi na firmo ... fizične osebe mwst ne dobijo več, kot je opomnila G_Alena

to je itak jasno da bom vzel na firmo brez MwSt, pa saj je vseeno, če kupim pri nas pa se mi DDV poračuna na firmi ampak kar sem gledal so v avstriji pač nižje cene čeprav ne toliko da bi se mi samo zaradi tega dalo gor hodit.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tut jest razmišljam že nekaj časa o nakupu male kamere. Povečana družina press .)

Kolikor sem se že informiral, se ti na dvd kamero splača samo, če nimaš ravno namena posnetkov montirati. Posnameš, flikneš v dvd player in gledaš na teveju. Sicer pa so mini DVD mediji precej dragi, kupit moraš itak dvd-rw, da lahko presnemavaš. Razen praktičnosti medija pa druge prednosti ravno ni. Pa še malo gre gor v dvd kakovosti.

HDD mi je trenutno absolutno predrag izbor, zato mi ostane miniDV, kjer je tudi izbor večji. Me pa malo mori star kompjuter, ki ne bo prenesel obdelave videa in bo treba nakup pogojevati tudi s tem.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pred dnevi sem nabavil CANON MV 900 za cca 70 K SIT.

V čem je razlika od 901, katere link je prilimal PERVY ne vem ??

Kamera je res enostavna za rokovanje, CANON -u pa zaupam že vrsto let ker uporabljam tudi njihovega digitalca . Poleg kamere je v kompletu še torbica + na CANON akademijo se lahko prijaviš, kjer menda dobiš še SW za delo z videom , kabel ...

Ima že wide screen , digitalne efekte .....

Mislim, da je to dobra kupčija.

Za še 10 K SIT manj je na voljo MV890, ki pa ima SAMO 22 x zum

:OK:

Ker bom tudi sam uporabljal kamero za na motor in vlačenje vsepovsod, se mi zdi, da je več denarja škoda dat.

Popravljeno . Popravil bmwslo
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

no cool, tudi sam se nekako najbolj ogrevam za ta canon model.

nisem pa nikjer zasledil kako je z batarijo, koliko zdrži etc.

koliko lahko posnameš na eno kaseto, koliko stane kaseta?

AV vhod je analogen ne?

nestrpno čakam vtise, ker grem drugi teden v nakup, samo še delnice prodam :grim

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

to je itak jasno da bom vzel na firmo brez MwSt, pa saj je vseeno, če kupim pri nas pa se mi DDV poračuna na firmi ampak kar sem gledal so v avstriji pač nižje cene čeprav ne toliko da bi se mi samo zaradi tega dalo gor hodit.

določene stvari se ful poceni kupijo na www.pixmania.com . Priporočam.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

no cool, tudi sam se nekako najbolj ogrevam za ta canon model.

nisem pa nikjer zasledil kako je z batarijo, koliko zdrži etc.

koliko lahko posnameš na eno kaseto, koliko stane kaseta?

AV vhod je analogen ne?

nestrpno čakam vtise, ker grem drugi teden v nakup, samo še delnice prodam :grim

MV 900 nima analognih vhodov, te ima šele MV 960.

D.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

no cool, tudi sam se nekako najbolj ogrevam za ta canon model.

nisem pa nikjer zasledil kako je z batarijo, koliko zdrži etc.

koliko lahko posnameš na eno kaseto, koliko stane kaseta?

AV vhod je analogen ne?

nestrpno čakam vtise, ker grem drugi teden v nakup, samo še delnice prodam :grim

Evo za vhode je Danči napisal, kasete so 1 urne cca 1 K SIT, baterija pa naj bi zdržala 1 uro brez uporabe displeja in cca 45 min z uporabo displeja (še nisem tolko posnel) Je pa dodatna baterija kar draga, nekje sem mislim da zasledil cca 18 K SIT . Je pa seveda litionska .

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

dans nabavu ze prej omenjeno canon mv 890...

cist enostavna za opravljanje in zelo mala. Za zacetnika cist ok :)

na sliki primerjava v velikosti z canon power shot a80

post-6595-1165422866_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

po pogovoru z izkušenim človekom, ki BTW dela v trgovini rolan sem se odločil da izbiram med:

sony: http://www.rolan.si/index.php?str=artikel&a_id=7748

ali

canon: http://www.rolan.si/index.php?str=artikel&a_id=8690

(model 890 NIMA stabilizatorja zato odpade)

oziroma med:

sony http://www.rolan.si/index.php?str=artikel&a_id=7917

ali

canon MV 960

canon ima baje 1 leto garancije, sony pa 2 :hmm:

zvedel sem še da:

- so miniDV kasete poceni (300 sit) ampak jih lahko maksimalno 3x presnameš potem pa preveč zgubijo na kakovosti

- je snemanje na dvd dobra stvar in tudi poceni ampak pride do problemov če hočeš obdelovat ker so podatki v dvd zapisu

- hard disk je OK stvar ampak so predrage kamere za ta rang, baje pa ga je težko nafilat

še kak dan prespim odločitev potem pa v nakup :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

z bratom sva tudi gledala za digitalno kamero...

pa pršli do zaključka d bomo počakali še malo, da padejo cene tistim, ki imajo HDD. Zakaj, ker je enostavno zelo težko napolniti tistih 30GB (24ur posnetkov). Ker gre prenos na računalnik preko usb 2 in ni odvisen od dolžine posnetka (ostale kamere (mini DV ipd) prenašajo podatke vzporedno z dolžino posnetka... kar pomeni ena ura filma, ena ura prenosa na PC :blink: ). Pa kar ti ni všeč, lahko enostavno izbrišeš takoj, tako kot slike pri digitalcih!

Moje mnenje.

Ogrevali pa smo se za tole:

JVC GZ-MG70

cena pa malo preveč za to kar ponuja... zato pa čakamo da pade konkurenca v te vode :naughty:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No danes nabavil JVC-GR-D325E, sicer malo premajhna za moje roke vendar ima vse kar imajo veliki!!! :D :OK: [attachmentid=87833]

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

z bratom sva tudi gledala za digitalno kamero...

pa pršli do zaključka d bomo počakali še malo, da padejo cene tistim, ki imajo HDD. Zakaj, ker je enostavno zelo težko napolniti tistih 30GB (24ur posnetkov). Ker gre prenos na računalnik preko usb 2 in ni odvisen od dolžine posnetka (ostale kamere (mini DV ipd) prenašajo podatke vzporedno z dolžino posnetka... kar pomeni ena ura filma, ena ura prenosa na PC :blink: ). Pa kar ti ni všeč, lahko enostavno izbrišeš takoj, tako kot slike pri digitalcih!

Moje mnenje.

Ogrevali pa smo se za tole:

JVC GZ-MG70

cena pa malo preveč za to kar ponuja... zato pa čakamo da pade konkurenca v te vode :naughty:

:slap:

Iskalnik...

http://www.motosvet.com/tabla/index.php?s=...st&p=737453

30 GB preko USB 2.0 na PC prekopiraš v 25 minutah... V "DVD" kvaliteti je to dobrih 7 ur. Ceno si lahko pogledaš na zgornji povezavi. :devil:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:slap:

Iskalnik...

http://www.motosvet.com/tabla/index.php?s=...st&p=737453

30 GB preko USB 2.0 na PC prekopiraš v 25 minutah... V "DVD" kvaliteti je to dobrih 7 ur. Ceno si lahko pogledaš na zgornji povezavi. :devil:

in kaj sm takega napisal, da bi se po čelu tolku :blink: odgovor pa je bil na Pervy-jev post na prejšni strani btw...

kar si napisal ti... al se :slap: nanaša na ceno :hmm:

Popravljeno . Popravil gizmOkak
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kar si napisal ti... al se :slap: nanaša na ceno :hmm:

Niti približno mi ni jasno, kako lahko ob tako nastavljeni ceni sploh kaj prodajo... :?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Pozdrav!

Kupujem si kamero, ki bo imela primarno nalogo snemanje filmčkov na motorju, na nosilcu na rezervoarju.

Kolko sem zasledil bi blo fajn še analogni vhod za kaki bulletcam. Pa mikrofon? Ali potrebujem zunanjega, da ga lahko skrijem, ker drugače se sliši samo veter? Cena do 400 evrov. Najprimernejša se mi zdi miniDV z SD card slotom? Pa da bi omogočala fotografiranje.

Danci1973, ti si se vidim kar vredu pozanimal glede teh sistemov. Kaj bi ti svetoval? Ali se ti zdi Canon MV960 najprimernejša?

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozdrav!

Kupujem si kamero, ki bo imela primarno nalogo snemanje filmčkov na motorju, na nosilcu na rezervoarju.

Kolko sem zasledil bi blo fajn še analogni vhod za kaki bulletcam. Pa mikrofon? Ali potrebujem zunanjega, da ga lahko skrijem, ker drugače se sliši samo veter? Cena do 400 evrov. Najprimernejša se mi zdi miniDV z SD card slotom? Pa da bi omogočala fotografiranje.

Danci1973, ti si se vidim kar vredu pozanimal glede teh sistemov. Kaj bi ti svetoval? Ali se ti zdi Canon MV960 najprimernejša?

LP

Sam sem se odločil za 'PDVR' (Portable Digital Video Recorder', ki sicer ni kamera, omogoča pa OGROMNO ur snemanja na trdi disk. Obstajajo že tudi variante, ki snemajo na SD (ali podobno) kartice, kar je za uporabo na motorju bolje, saj so trdi diski rahlo občutljivi na tresljaje, pa še dosti energije porabijo.

Če pa rabiš kamero še za karkoli drugega, pa je izbira seveda drugačna - v tem primeru bi verjento kakšna MiniDV z analognim AV vhodom bila kar prava izbira (HD kamere so zaenkrat še precej drage, pa še AV vhoda v glavnem nimajo).

Canon MV960 je vsekakor primerna (ima skoraj vse, kar kamera mora imeti, vključno z DV in AV vhodom - manjka le vhod za mikrofon, kar pa ni tako strašno). Če pa je najprimernejša bi pa težko rekel - za to pa bi bilo potrebno različne kamere že kaj uporabljat...

Uporaba 'bullet cam' pa je priporočljiva v vsakem primeru, saj lahko tako dobiš zanimivejše posnetke, pa še camcorder lahko pospraviš pod sedež, da ne moti na tanku.

D.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

SD card se meni tudi zdi najboljši medij za takšno uporabo.

Kaj pa tak snemalnik, kot ga imaš ti, pa da bi omogočal uporabo SD card ali pride to bistveno ceneje kot camcorder?

Popravljeno . Popravil Dani
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

SD card se meni tudi zdi najboljši medij za takšno uporabo.

Kaj pa tak snemalnik, kot ga imaš ti, pa da bi omogočal uporabo SD card ali pride to bistveno ceneje kot camcorder?

Pred kratkim sem nekje opazil tak PDVR z 8GB kartico za 180 US$. Žal trenutno ne najdem, kje je to bilo...

Moj snemalnik pa se je izkazal kot zelo nezanesljiv - dobro je delal en sam dan. :( Je pa res, da še vedno nisem zadovoljivo rešil napajanja (12V -> 5V @2A), tako da je tudi to lahko vzrok za težave.

D.

Popravljeno . Popravil danci1973
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!