Skoči na vsebino

G. STROJAN ZA SLOVENCA LETA!


moto rider

Priporočene objave

Hej HHV, mislim, da si malo falil, ...

Gospod HHV zadnje čase precej bulaznijo in delajo celo konfuzijo raznih oseb. Bo treba odpret novo temo z naslovom: "ali je HHV še prišteven??" :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zakaj bi jih moral jaz k sebi domov vzeti?

Kolikor vem, je država njih pregnala z njihove lastne zemlje in jim sedaj rihta nekakšno "nadomestilo". Torej - če jim kupijo stanovanja v moji okolici, jaz zagotovo ne bom psotavljal barikad, da bi jim onemogočil dostop itd ...

Bom pa v primeru pizdarij zelo vztrajno pritiskal na oblast, naj začne temeljito izvajati nadzor in varovanje drugih prebivalcev, tudi zato, da ne bi začelo prihajati do vaških straž in samonikle anarhije.

Doma bom pa v tem primeru pač namontiral kak dodaten varovalni sistem.

PS: nisem vedel, da moram jaz kot njihov potencialni sosed pristojnim dati posebno dovoljenje, da jim lahko tam kupijo bivališče ...

A to pomeni, da moram dati tudi soglasja, komu se dovoli v našem kvartu nakup motorja in kdo lahko kupuje alpsko mleko z 3,2 procenta maščobe, kdo pa samo 0,5?

Ja so jih že z razlogom pregnali iz njihove zemlje. Brez razloga že ni bilo. Kolikor vem, je bil državni razlog črnja gradnja. Je tako? Je. :grim Torej jim niso nič dolžni iskat nove lokacije oz jim niso dolžni dat nove hiše. dolžni so jim mogoče dat samo zemljo, ki pa mora biti pri takih divjakih izolirana od civiliziranega sveta. Štekaš to? Štekaš... :grrr :headbang:

To da ne boš postavljal barikad meni dol visi... :grim Sam seb škodo delaš.

V primeru pizdarij so prav tako občani pritiskali na oblast, ki pa ni naredila nič za rešitev problema. Še huje, iz majhnega problema je zrasel velik. Podobno bi se lahko zgodilo pri tebi. Verjetno bi ti prav tako prišel prav kak najnovejši alarmni sistem, ko bi se cigani malo streljali po soseski. Po možnosti tak s strojnicami... :evilgrin: Zbudi se sinko. Noben varovalni sistem ti ne reši riti pred divjaki. V ambrusu je bilo tako, da če se sam nisi ubranil, te ni nihče branil. do tukaj razumljivo??? :grim

Problem je v tem, da so ti strojani divjaki in take vrste divjaki, katerim oblast ne more do živega. Če imaš rad take sosede, pa kar go ahead... Jaz ti osebno ne branim, še rade volje vidim da so bližje tebi, kot meni. :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja so jih že z razlogom pregnali iz njihove zemlje. Brez razloga že ni bilo. Kolikor vem, je bil državni razlog črnja gradnja. Je tako? Je. :grim Torej jim niso nič dolžni iskat nove lokacije oz jim niso dolžni dat nove hiše. dolžni so jim mogoče dat samo zemljo, ki pa mora biti pri takih divjakih izolirana od civiliziranega sveta. Štekaš to?

Ne "štekam", priznam. In sem tudi ponosen na to.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja so jih že z razlogom pregnali iz njihove zemlje. Brez razloga že ni bilo. Kolikor vem, je bil državni razlog črnja gradnja. Je tako? Je. ...

Ne ni. Prve izjave politikov so bile, da so Strojanove preselili, da jih zaščitijo pred gnevom Ambrušanov. Če ne verjameš, pojdi v čitalnico in preberi časopise iz tistih dni.

Šele, ko so gospodje politiki ugotovili, da so zaje**li stvar, so začeli bluzit o črni gradnji, o vodovarstvenem območju, kurjenju plastike, itd. Do takrat pa so vsi odgovorni spali kot polhi pozimi. Z vrlimi občinarji na čelu.

Me zanima kolikokrat so njihovi občinski svetniki vsa ta leta razpravljali o tej problematiki in kakšne sklepe so na to temo sprejeli.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja so jih že z razlogom pregnali iz njihove zemlje. Brez razloga že ni bilo. Kolikor vem, je bil državni razlog črnja gradnja. Je tako? Je. :grim Torej jim niso nič dolžni iskat nove lokacije oz jim niso dolžni dat nove hiše. dolžni so jim mogoče dat samo zemljo, ki pa mora biti pri takih divjakih izolirana od civiliziranega sveta. Štekaš to? Štekaš... :grrr :headbang:

To da ne boš postavljal barikad meni dol visi... :grim Sam seb škodo delaš.

V primeru pizdarij so prav tako občani pritiskali na oblast, ki pa ni naredila nič za rešitev problema. Še huje, iz majhnega problema je zrasel velik. Podobno bi se lahko zgodilo pri tebi. Verjetno bi ti prav tako prišel prav kak najnovejši alarmni sistem, ko bi se cigani malo streljali po soseski. Po možnosti tak s strojnicami... :evilgrin: Zbudi se sinko. Noben varovalni sistem ti ne reši riti pred divjaki. V ambrusu je bilo tako, da če se sam nisi ubranil, te ni nihče branil. do tukaj razumljivo??? :grim

Problem je v tem, da so ti strojani divjaki in take vrste divjaki, katerim oblast ne more do živega. Če imaš rad take sosede, pa kar go ahead... Jaz ti osebno ne branim, še rade volje vidim da so bližje tebi, kot meni. :OK:

Bumbar, mal časa si vzemi in si preberi Ustavo RS pa še kak zakon povrhu in mi najdi člen, kjer piše, da te lahko izženejo s tvoje posesti zaradi česarkoli pa najsibodi to tudi črna gradnja. Črna gradnja se kaznuje, podre in postopek podiranja zaračuna in to je to. Prav rad bi koga videl, da me pride izganjat z moje posesti oz. da mi zapre javno cesto (meni osebno).

Država ti lahko posest nacionalizira zaradi občega dobra a ti je dolžna dati ustrezno nadomestilo.

Vso protipravno ravnanje države sedaj plačujemo vsi davkoplačevalci s tem, ko to družino selijo, jim iščejo parcelo itn. in verjetno jim bomo povrh plačali še odškodnino (zaradi protipravnega ravnanja državnih organov, seveda).

Ja, strojnice in podobno. Vse to majo. Baje tud tri tanke v senikih pa nekaj težke artilerije. Čudno, da niso vsega tega že uporabili. Ja, ja, ziher bojo... Bošček :doze:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Strojanovi so se sami odločili, da gredo. Domačini so več kot 10 let trpeli razne pizdarije (izsiljevanja, pretepi, kraje, ropi, vlomi, streljanja). Na tožilstvo je bilo poslano (podatek iz medijev) čez 700 kazenskih ovadb. Kakšnih posledic teh ovadb ni bilo - kakšen od Strojanovih je šel za par mesecev v zapor, ko se je vrnil nazaj je bilo vse po starem. In potem je čist logično, da je prišlo do dneva, ko so somačini rekli DOST JE!

Domačini so bili tudi v Lj pred parlamentom, kjer so opozarjali na problem in takrat nihče od tistih v parlamentu ni oz. ni hotel videti "tempirane" bombe.

Druga stvar je to, da je omenjena družina ciganskega porekla in se jim je zaradi tega stalno gledalo skozi prste. 700 kazenskih ovab in skoraj nobenih posledic. Če bi za vsako kazensko ovadbo kasirali eno leto zapora je to skupaj 700 let. Torej bi šlo lahko v zapor za 30 let (to je v SLO maximum) 23 članov omenjene družine.

Druga stvar so njihov otroci. Če bi kaka slovenska družina tako skrbela za otroke kot Strojanova, bi jim jih socialne službe že zdavnaj odvzele. Kar se je videlo in razbralo iz medijev je bilo npr. bosi sredi zime, v šolo ne hodijo, zanemarjeni, vzgoja vprašljiva. Ampak ker so cigani se jim to spet tolerira.

Svoje naredijo še mediji, ko ji stalno prikazujejo kot največje reveže v SLO. Svoje je naredil še dalajlama s tistimi kontejnerji.... Vsak mesec kje v SLO zgori kakšna družinska hiša in domači ostanejo brez vsega, pa jim dalajlama ne pošlje kontejnerjev. Kaj šele, da bi jim država začasno posodila kašno od svojih praznih stanovanj.

Zakaj npr. mediji ne poročajo kako so se obnašali v Postojni ? Ne to pa ne! Raje kažejo posnetke, na katerih lažejo kako naj bi jih sredi noči prebujali policaji in jih preštevali kot v kakšnem lagerju.

Mediji jim celo namenijo cele oddaje. Npr, zadnjič Trenja z naslovom Strojanovi na svoji zemlji. Ampak take oddaje ne zbujajo želenega sočutja – ravno obratno. Meni osebno se je gnusila. Upam, da ta četrtek ne bodo Tv trenja z naslovom Strojanova dolina miru.

In končno družina sama. Zakaj se mal ne zamislijo vase in se vprašajo zakaj ravno njih nihče noče ?

Konec koncev so cigani nomadi, ki se selijo. Če jim v SLO ni všeč, naj gredo naprej, ampak dobro vedo, da take indije ciganomadije v EU ni.

Naša država naj neha špilat Mati Tereso in začne razne doklade, ki jih dobivajo posopamo zmanjševati.

In na koncu gledam po TV, ki država prebivalcem ponuja cigane skupaj v paketu po sistemu: vzemite cigane, pa potem dobite zraven še asfalt, pa kanalizacijo, pa telefon,… :SS :SS :SS

mal časa si vzemi in si preberi Ustavo RS pa še kak zakon povrhu

Ustava ja. Notri tudi piše, da smo pred zakonom vsi enaki. Zakaj 700 kazenskih ovadb ni pri ciganih "delovalo" ?

Zakaj se potem sprejema zakon o romih ?, če smo po ustavi vsi enaki ?

Tadej

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne morem verjeti - 700 kazenskih ovadb? Ali so bili prekrški in podobno???

Ker če gre res za 700 kazenskih ovadb - to pa mislim, da bi morali službo izgubiti vsi tisti v pravosodnem sistemu, ki so za to krivi... Njih namreč krivim za to godljo, ki se dogaja okoli Strojanov zadnje mesece.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne morem verjeti - 700 kazenskih ovadb? Ali so bili prekrški in podobno???

Kazenske ovadbe se ne piše za prekrške.... Kazenske ovadbe se piše za kazniva dejanja. To pa so: kraje, ropi, izsiljevanja, posilstva, ogrožanja,....

Ker če gre res za 700 kazenskih ovadb - to pa mislim, da bi morali službo izgubiti vsi tisti v pravosodnem sistemu, ki so za to krivi... Njih namreč krivim za to godljo, ki se dogaja okoli Strojanov zadnje mesece.

Številka 700 je pobrana iz medijev. Pravosodni sistem je zgleda malce zamižal na obe očesi, ker je šlo pač za cigane. Kako je bilo že z unimi pitbuli v Mariboru, katerih lastnik je bil cigan ?

Tadej

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tadej, vseeno težko sploh verjamem podatku o 700 kazenskih ovadbah.... Kolikor poznam delo medijev, verjamem, da je lahko cifra 700 realna, ampak da niso uprabili pravilnih izrazov - lahko, da gre za prekrške ali samo "prijave organom pregona", kar pa še zdaleč niso kazenske ovadbe.

Skratka - vseeno so pa še vedno krivi delavci v sodstvu... Ampak tega ni pa še nihče šel temeljito raziskovat in obelodanit kakega krivca... bognedaj, da bi kakšno ministrstvo za pravosodje dalo kakšno uradno izjavo v pojasnilo...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Strojanovi so se sami odločili, da gredo.

Tadej

in gestapo jim je stal ob strani ! :SS

da si niso mogoče tudi sami napisali 700 kazenskih ovadb ? nikoli ne veš česa vse so zmožni in sposobni ! :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

da si niso mogoče tudi sami napisali 700 kazenskih ovadb ? nikoli ne veš česa vse so zmožni in sposobni ! :OK:

RB, predvidvam, da si kako ovadbo videl in da sodiš po slovnici, katera je izkazana v tekstih? :D :D :D :P :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Strojanovi so se sami odločili, da gredo. Domačini so več kot 10 let trpeli razne pizdarije (izsiljevanja, pretepi, kraje, ropi, vlomi, streljanja). Na tožilstvo je bilo poslano (podatek iz medijev) čez 700 kazenskih ovadb. Kakšnih posledic teh ovadb ni bilo - kakšen od Strojanovih je šel za par mesecev v zapor, ko se je vrnil nazaj je bilo vse po starem. In potem je čist logično, da je prišlo do dneva, ko so somačini rekli DOST JE!

Domačini so bili tudi v Lj pred parlamentom, kjer so opozarjali na problem in takrat nihče od tistih v parlamentu ni oz. ni hotel videti "tempirane" bombe.

Mislim, da si podal lep odgovor na vprašanje: "Kdo je odgovoren za situacijo v Ambrusu?"

Pa se mi nekako ne zdi, da bi gnev ljudstva bil naperjen vanje - uradnike in politike, namreč.

Druga stvar je to, da je omenjena družina ciganskega porekla in se jim je zaradi tega stalno gledalo skozi prste. 700 kazenskih ovab in skoraj nobenih posledic. Če bi za vsako kazensko ovadbo kasirali eno leto zapora je to skupaj 700 let. Torej bi šlo lahko v zapor za 30 let (to je v SLO maximum) 23 članov omenjene družine.

Na koncu zganjaš demagogijo. Kakšne so ovadbe? Kakšne so zagrožene kazni? Ali si upošteval samo polnoletne člane družine? Ali niso tudi vsi drugi državljani v podobnih "težavah" ko jim država krati pravico do sojenja v razumnem roku?

Druga stvar so njihov otroci. Če bi kaka slovenska družina tako skrbela za otroke kot Strojanova, bi jim jih socialne službe že zdavnaj odvzele. Kar se je videlo in razbralo iz medijev je bilo npr. bosi sredi zime, v šolo ne hodijo, zanemarjeni, vzgoja vprašljiva. Ampak ker so cigani se jim to spet tolerira.

Tukaj se popolnoma strinjam. Če prejemajo socialno pomoč na račun otrok, potem bi morali zahtevati primeren odnos, socializacijo, šolanje in integracijo teh otrok. Vendar je vse stvar zakonskih in podzakonskih aktov, te pa določajo vlada/parlament in ministrstva. Socialne in ostale službe pa izvajajo.

Konec koncev so cigani nomadi, ki se selijo. Če jim v SLO ni všeč, naj gredo naprej, ampak dobro vedo, da take indije ciganomadije v EU ni.

Če so državljani RS, potem imajo največje pravice garantirane v RS.

Naša država naj neha špilat Mati Tereso in začne razne doklade, ki jih dobivajo posopamo zmanjševati.

In na koncu gledam po TV, ki država prebivalcem ponuja cigane skupaj v paketu po sistemu: vzemite cigane, pa potem dobite zraven še asfalt, pa kanalizacijo, pa telefon,… :SS :SS :SS

Ustava ja. Notri tudi piše, da smo pred zakonom vsi enaki. Zakaj 700 kazenskih ovadb ni pri ciganih "delovalo" ?

Vse po izselitvi družine z njihove zemlje je farsa. Ne sprašuj mene, zakaj 700 ovadb ni delovalo. V zakonih nikjer ne piše, da ne veljajo za člane družine Strojan. Lahko pa povprašaš svojega poslanca, zakaj je temu tako.

Zakaj se potem sprejema zakon o romih ?, če smo po ustavi vsi enaki ?

Mene, glede tega, ni nihče nič vprašal. Če bo zakon opredeljeval integracijo romov, glede na njihovo specifiko, se z njim strinjam. Pa ne zato ker jim gre več pravic. Zato, ker so državljani RS, ker imajo določene posebnosti in zato, ker je njihova integracija v interesu vseh.

Po ustavi sta tudi država in cerkev ločeni pa gre zakonodaja v popolnoma drugo smer. Trenutno me, kot davkoplačevalca to precej bolj boli. Prvič, zato, ker gre za neprimerno več denarja in drugič zato, ker se ta inštitucija spravlja neposredno na moje svoboščine.

Sam Strojani so pa bolj zanimivi, anede :whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sam Strojani so pa bolj zanimivi, anede :whistle:

Lažje jih je "na prvo žogo" "prepoznati" ... ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

brum brum, sprašuješ, kako je možno 700 kazenskih ovadb.. Številko deli z 10 (v tolikih letih so se nabrale). To je 70/leto. Pa recimo, da jih je polnoletnih bilo okoli deset Strojanov. To pride na vsakega ena ovadba ne približno dva meseca. Še vedno velika številka? Jaz bi prej rekel, da je še kar realna. .) Oziroma mala, glede na to, da za ostale prekrške sploh niso pisali ovadb...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hej HHV, mislim, da si malo falil, gospoda Keca ne mešat v to, ima diametralno nasprotno mnenje kot Tepko. :grrr Preberi še enkat Kecove poste. B)

U šment, pa res. :blush: :slap: Bela sunce, kje je un smešek, ki se po glavi čoha? :blink:

Ja, n'č, Kec, sorči :cry:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

brum brum, sprašuješ, kako je možno 700 kazenskih ovadb.. Številko deli z 10 (v tolikih letih so se nabrale). To je 70/leto. Pa recimo, da jih je polnoletnih bilo okoli deset Strojanov. To pride na vsakega ena ovadba ne približno dva meseca. Še vedno velika številka? Jaz bi prej rekel, da je še kar realna. .) Oziroma mala, glede na to, da za ostale prekrške sploh niso pisali ovadb...

Motofrik, ne trabunjaj ... če pa že moraš ,pa upoštevaj vsaj to ,da nekaj ovadb je zagotovo bilo učinkovitih, saj je nekdo od njih že v zaporu, a ne? :devil:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kako je zanimivo, da kljub temu, da smo se vsi dotaknili neučinkovitosti sodstva, nekateri še vedno vztrajajo na preganjanju Strojanov, ministra Šturma pa niti z besedo ne omenijo. Ali gre za iste sorte tiče?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

tipično. kriminalno početje se tolerira, osmišlja z nekimi nebulozami o ciganskem načinu življenja in se pljuva z vsemi sredstvi (sicer upravičeno) proti organom pregona in NEUPRAVIČENO proti lokalnim prebivalcem, ki so imeli dovolj boja z mlini na veter...

kriminalizira se tiste, ki kriminala v prvi vrsti niso zagrešili, torej žrtve...kriminalci so pa svetniki...zato ker majo par bosih otrok in živijo v svinjariji po lastni izbiri oziroma JIH SAMI SILIJO ŽIVET V TAKIH RAZMERAH in to pridno izkoriščajo za posiljevanje in izsiljevanje... res. lepo. :angry:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ni problem Horjo ! evo ga ! tiča ki je življensko kariero in položaj v družbi držal in dosegel tudi v "svinčenih" časih sedaj pa jih nekako noče "priznati" ! herr Flick !

Dr. Lovro Šturm

Lovro Šturm se je rodil 19. maja 1938 v Ljubljani. Po diplomi leta 1961 na Pravni fakulteti v Ljubljani je začel z delom kot asistent na Inštitutu za javno upravo pri Pravni fakulteti v Ljubljani. Leta 1963 je po končanem študiju v Trstu in v Strasbourgu prejel diplomo Mednarodne fakultete za primerjalno pravo. Naziv doktorja pravnih znanosti, po obrambi doktorske disertacije – Uporaba kibernetike v javni upravi, je dosegel leta 1966 na Pravni fakulteti v Ljubljani, kjer je leta 1971 začel predavati upravno pravo. V letih 1972 do 1985 je vodil Inštitut za javno upravo pri Pravni fakulteti v Ljubljani. V naziv redni univerzitetni profesor za področje upravnega pravo in upravnih znanosti ter za pravno informatiko je bil na Pravni fakulteti Univerze v Ljubljani izvoljen leta 1986. V letih 1985 do 1990 je bil predstojnik katedre za upravnopravne znanosti. Na različnih fakultetah ljubljanske Univerze je predaval predmet varstvo okolja in urejanje prostora.

Deloval je kot ekspert in konzultant v mednarodnih organizacijah OECD, Pariz (1976 do 1979), OZN, New York (1977 do 1988) in v Evropskem centru za koordinacijo raziskovanj na področju družbenih znanosti, Dunaj (1984 do 1987). Od leta 1998 je predsednik Slovenske komisije pravnikov - Slovenske sekcije Mednarodne komisije pravnikov.

Pri izvedbi prvih demokratičnih volitvah leta 1990 v Sloveniji je bil član Republiške volilne komisije. Za člana Ustavnega sodiąča Republike Slovenije je bil izvoljen leta 1990. Ustavni sodnik je bil od 1990 do 1998, v letih 1997 in 1998 je bil predsednik Ustavnega sodiąča. Bil je urednik zbirke sodnih odločb Ustavnega sodišča od leta 1991 doleta 1998. V letu 2000 je bil član Vlade Republike Slovenije in minister za šolstvo in šport.

Objavlja in nastopa na številnih znanstvenih srečanjih doma in v tujini. Kot strokovnjak na področju javnopravnih znanosti je avtor dvanajstih knjig in več kot 200 razprav in člankov v periodičnih publikacijah. Na področjih svojega znanstvenoraziskovalnega dela je vodil 22 skupinskih raziskovalnih projektov. Z različnimi referati je nastopil na več kot 30 mednarodnih znanstvenih srečanjih. Njegovi najpomembnejąi znanstveni prispevki so na področju zakonitosti delovanja uprave, ustavnosodnega varstva človekovih pravic, pravnega varstva osebnih podatkov in pravnega varstva okolja.

Dr. Lovro Šturm je predsednik Medresorske delovne skupine za koordinacijo in pospeąeno izvajanje postopkov denacionalizacije, predsednik Komisije Vlade RS za reševanje odprtih vprašanj verskih skupnosti ter član Sveta za nacionalno varnost.

TRIO ADIJO ! :P

IPB Image

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

tipično. kriminalno početje se tolerira, osmišlja z nekimi nebulozami o ciganskem načinu življenja in se pljuva z vsemi sredstvi (sicer upravičeno) proti organom pregona in NEUPRAVIČENO proti lokalnim prebivalcem, ki so imeli dovolj boja z mlini na veter...

kriminalizira se tiste, ki kriminala v prvi vrsti niso zagrešili, torej žrtve...kriminalci so pa svetniki...zato ker majo par bosih otrok in živijo v svinjariji po lastni izbiri oziroma JIH SAMI SILIJO ŽIVET V TAKIH RAZMERAH in to pridno izkoriščajo za posiljevanje in izsiljevanje... res. lepo. :angry:

Tako je. In celo družino Strojan, vključno s problematičnimi osebki bomo sedaj preselili nekam drugam, kjer bodo isti problematični osebki iz te družine, razveseljevali neke druge sosede. Celotna družina bo pa bogatejša za državno pomoč in odškodnine, ki jim bodo dane zaradi protipravnih ravnanj s strani državnih organov.

Kaka svetovna rešitev zapletenega vprašanja... :grrr

In kdaj jih bomo naslednjič selili? :evilgrin:

Pozdrav vsem. Dost mam Strojanov, Šturmov in šturmerjev. Motor je naložen in pot vabi :yea2:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ni problem Horjo ! evo ga ! tiča ki je življensko kariero in položaj v družbi držal in dosegel tudi v "svinčenih" časih sedaj pa jih nekako noče "priznati" ! herr Flick !

Dr. Lovro Šturm

Lovro Šturm se je rodil 19. maja 1938 v Ljubljani. Po diplomi leta 1961 na Pravni fakulteti v Ljubljani je začel z delom kot asistent na Inštitutu za javno upravo pri Pravni fakulteti v Ljubljani. Leta 1963 je po končanem študiju v Trstu in v Strasbourgu prejel diplomo Mednarodne fakultete za primerjalno pravo. Naziv doktorja pravnih znanosti, po obrambi doktorske disertacije – Uporaba kibernetike v javni upravi, je dosegel leta 1966 na Pravni fakulteti v Ljubljani, kjer je leta 1971 začel predavati upravno pravo. V letih 1972 do 1985 je vodil Inštitut za javno upravo pri Pravni fakulteti v Ljubljani. V naziv redni univerzitetni profesor za področje upravnega pravo in upravnih znanosti ter za pravno informatiko je bil na Pravni fakulteti Univerze v Ljubljani izvoljen leta 1986. V letih 1985 do 1990 je bil predstojnik katedre za upravnopravne znanosti. Na različnih fakultetah ljubljanske Univerze je predaval predmet varstvo okolja in urejanje prostora.

Deloval je kot ekspert in konzultant v mednarodnih organizacijah OECD, Pariz (1976 do 1979), OZN, New York (1977 do 1988) in v Evropskem centru za koordinacijo raziskovanj na področju družbenih znanosti, Dunaj (1984 do 1987). Od leta 1998 je predsednik Slovenske komisije pravnikov - Slovenske sekcije Mednarodne komisije pravnikov.

Pri izvedbi prvih demokratičnih volitvah leta 1990 v Sloveniji je bil član Republiške volilne komisije. Za člana Ustavnega sodiąča Republike Slovenije je bil izvoljen leta 1990. Ustavni sodnik je bil od 1990 do 1998, v letih 1997 in 1998 je bil predsednik Ustavnega sodiąča. Bil je urednik zbirke sodnih odločb Ustavnega sodišča od leta 1991 doleta 1998. V letu 2000 je bil član Vlade Republike Slovenije in minister za šolstvo in šport.

Objavlja in nastopa na številnih znanstvenih srečanjih doma in v tujini. Kot strokovnjak na področju javnopravnih znanosti je avtor dvanajstih knjig in več kot 200 razprav in člankov v periodičnih publikacijah. Na področjih svojega znanstvenoraziskovalnega dela je vodil 22 skupinskih raziskovalnih projektov. Z različnimi referati je nastopil na več kot 30 mednarodnih znanstvenih srečanjih. Njegovi najpomembnejąi znanstveni prispevki so na področju zakonitosti delovanja uprave, ustavnosodnega varstva človekovih pravic, pravnega varstva osebnih podatkov in pravnega varstva okolja.

Dr. Lovro Šturm je predsednik Medresorske delovne skupine za koordinacijo in pospeąeno izvajanje postopkov denacionalizacije, predsednik Komisije Vlade RS za reševanje odprtih vprašanj verskih skupnosti ter član Sveta za nacionalno varnost.

TRIO ADIJO ! :P

IPB Slika

Nekak se mi zdi, da je SLO imela do sedaj zelo malo ministrov, ki so bili tako strokovno primerni za resor ki ga pokrivajo.

Čeprav v bistvu je ministrovanje politična funkcija.

In če smo na ministrskem mestu preživeli takega strokovnjaka za kulturo kot je npr. Školč mislim, da ni tako hudo da je Šturm tam kjer je.

Da pa je vedno lahko bolje pa je res.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

mislim, da ni tako hudo da je Šturm tam kjer je.

ja in naj neha jamrat nad svinčenimi totalitarnimi časi katere je maksimalno izkoristil za svojo kariero ! je ziher bil z vsemi "na ti" ! al so ga v OZN itd. poslali kar tako ker je bil pač Lovro ! :xx: verjetno so ga kje v arhivu založli ! sova javi se ! čuk se je oženil ! tralalala ! :whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kriminalizira se tiste, ki kriminala v prvi vrsti niso zagrešili, torej žrtve...svetniki in poslanci so pa tu pravi kriminalci

tako bi se moral glasiti tvoj tekst ... najhujši zločinci so vedno tisti izvoljenci družbe, predstavniki na pozicijah, ki ne opravljajo svojih zelo odgovornih služb...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

se mal´ benca na vujgi ?!

kill ´em all and let god sort ´em out.

pa bodo sli cigancki na levo in slovencki na desno. ali obratno. ali kakorkoli ze.

pa bo spet "fiesta mexicana" .......... ali mexican stand-off ?!

mediji bodo porocali in "porocali", eni se bodo zgrazali nad vascani, drugi nad policijo, tretji nad drzavo, cetrti nad prvimi, peti nad tretjimi, tretji nad drugimi, cetrti nad poldrugimi........ kje sem ostal ? :blink:

zablojena situacija ali ciganski golaz a la domace.

cheers :beer2:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ja in naj neha jamrat nad svinčenimi totalitarnimi časi katere je maksimalno izkoristil za svojo kariero ! je ziher bil z vsemi "na ti" ! al so ga v OZN itd. poslali kar tako ker je bil pač Lovro ! :xx: verjetno so ga kje v arhivu založli ! sova javi se ! čuk se je oženil ! tralalala ! :whistle:

Sicer ne vem konkretno za kaj gre pa vseen če npr. Kučan lahko govori o Demokraciji mislim da Šturm lahko tudi o Komunizmu.

:hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!