Skoči na vsebino

G. STROJAN ZA SLOVENCA LETA!


moto rider

Priporočene objave

se mal´ benca na vujgi ?!

kill ´em all and let god sort ´em out.

pa bodo sli cigancki na levo in slovencki na desno. ali obratno. ali kakorkoli ze.

pa bo spet "fiesta mexicana" .......... ali mexican stand-off ?!

mediji bodo porocali in "porocali", eni se bodo zgrazali nad vascani, drugi nad policijo, tretji nad drzavo, cetrti nad prvimi, peti nad tretjimi, tretji nad drugimi, cetrti nad poldrugimi........ kje sem ostal ? :blink:

zablojena situacija ali ciganski golaz a la domace.

cheers :beer2:

eni "pametni" bodo pa pač pametni ali "pametni" in se jim bo zdelo, kake face so ...

cheerio

PS: kako pa kaj v Avstriji obrajtajo Rome?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kako pa kaj v Avstriji obrajtajo Rome?

CE ! ......... bi se kaj takega dogajalo (kar je zaradi urejenega sistema bolj nemogoce) bi se to relativno z svetlobno hitrostjo znaslo pred instancami; okrajno, visje, drzavno sodisce. in bi vsi vpleteni dobili kar jim pripada.

kot receno, taksne kolobocije skoraj ni mogoce da bi naredilo par civilnih ......ahem "krivovernih" (kriminalnih ne morem napisati, saj vsi tulite, da strojani pac niso kriminalni) mandljcev in imelo drzavo za norca.

politiki so druga zgodba (ce kdo slucajno speha za jörgijem :P ).

samo za medklic:

koliko mi je znano je doticna zemlja v armbrustu sicer strojanova, vendar spada pod obmocja zajetja pitne vode (?!). na tako deklariranih povrsinah je gradnja (?) in odlaganje odpadkov prepovedano. ce (ker) so strojani (katerikoli) proti temu gresili bi bil postopek v aut hiter in ucinkovit. koliko bi pritozbe na visje instance pomagale ne vem, vendar bi se vse urejevalo po crkah zakona.

v sloveniji pa cigo drazi leva, lev (ko se zbudi) (za)grize, mediji porocajo o brutalnosti leva, vsi apriori anti-drzavni verjamejo vse kar prileti z leve (na cesti sicer dober zacetek, kje drugje mogoce manj :devil: ) in preden se janez slovenec sploh lahko informira zakaj se je vse skupaj zacelo dogajati so cigoti samo se stranski lik v slovenski limonadi levice proti desnici; koncno je levica dobila grco v roke, da lahko malo pocoha (vladajoco) desnico iz cistega inata, ker so si upali jim vzeti drzavne vajeti iz grabezljivih prstkov.

da levica sama ni cisto nedolzna (zakaj se se vedno derejo kaj vse desnica se ni naredila, ko pa je imela sama .....koliko 10, 15 ?..... let casa) levica oportuno "pozablja".

da nekje lezi nekdo v bolnici ker ga je nekdo malo s pipcem po rebrih dregnil sploh ne zanima.

prioriteta bi morala biti razizkava tega dogodka, ne kaj vse vlada (se) ni uspela narediti na obrobju spodnjega pljunka pod desnim jajcnikom.

in da veleurbana pamet naseda na taksne fore je tista zalost, katere se lahko sramuje.

da ne bo kdo mislil, da sem apriori anti-levi; vseeno mi je kdo kje vlada, dokler je vladajoci sposoben poskrbeti za blagostanje v drzavi; politicno, ekonomsko in duhovno.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Heh, nekaterim se kar ni, in jim ne bo, jasno, da nihce ne trdi da so Strojani (doloceni med njimi) nedolzni, ampak da drzavne institucije ne delujejo. In tukaj lezi prava krivda za vse nastalo. Kapis? Ne? Saj vseeno...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

prvi dve alineii se navezujeta ...........na kaj ze ?! :blink:

aja...... kako bi se tak primer reseval v avstriji, kjer sistem deluje (v nasprotju z slovenijo).

naj se bolj jasno napisem, da je slovenski sistem v PM (nope, not private message :grrr ).

vprasanje se postavlja zakaj je temu tako ? slovenci seveda nimate niti najmase krivde pri tem. :grrr

najbrz so hrvati krivi. ali cigani. :devil:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Motofrik, ne trabunjaj ... če pa že moraš ,pa upoštevaj vsaj to ,da nekaj ovadb je zagotovo bilo učinkovitih, saj je nekdo od njih že v zaporu, a ne? :devil:

Kako to misliš,- trabunjaj...? Ta izraz mi nekako ni znan, ne vem pomena. In da si jaz, nevednež, ne bi kaj narobe razlagal, mi ti , ki si tako moder, razloži kako to, da se kljub tolikim ovadbam, še vedno veselo sprehajajo naokoli. Oziroma, zakaj se ti številka 700 zdi tako visoka. .)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ni problem Horjo ! ...

Zame je, če mu ministrstvo ne klapa kot je treba in če delo ne poteka tako kot je obljubil. Tu gre za delo v sedanjosti in ne izkušnje izobrazbo in zasluge iz preteklosti.

Za povrhu je zelo vprašljiva udeležba maltežkih vitezov v vladi, ker kot mi je rečeno, ima kar nekaj evropskih držav izrecno prepoved tega. Maltežani so namreč najprej predani Vatikanu, šele potem svoji domovini. Kdo ve kaj več povedati o tem?

Na mojem področju pa se je tudi zameril, ker pelje vodo na mlin RKC v primeru skrbi za naravno okolje in lovstvo.

Ja, res bi me zanimalo, kaj je ta maltežan naredil dobrega za državo. Vodenje državnega premoženja v roke druge države, Vatikana in povečanje sodnih zaostankov, se mi ne zdi nič dobrega.

Tudi v primeru Strojan je njegova uspešnost nična, kar smo že ugotovili.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kako to misliš,- trabunjaj...? Ta izraz mi nekako ni znan, ne vem pomena. In da si jaz, nevednež, ne bi kaj narobe razlagal, mi ti , ki si tako moder, razloži kako to, da se kljub tolikim ovadbam, še vedno veselo sprehajajo naokoli. Oziroma, zakaj se ti številka 700 zdi tako visoka. .)

ŠTevilka ni niti potrjena, niti ni potrjeno, da je pravilno tolmačena (ali gre za prekrške, kazenske ovadbe ali zgolj prijave državnim organom?).

Skratka - kot da bi govoril, da mi grejo dunlop gume na qrac zaradi slabe kakovosti, samo v bistvu ne bi vedel niti, katere gume imam gor, pri tem bi pa še zamolčal, da sem jo že trikrat zaflikal v zadnjih 10 letih itd ...

Trabunjanje pa pač - nakladanje (v tem primeru nakladanje na osnovi nepreverjenih dejstev in vzplamtelega sovraštva oziroma sovražnega govora)...

STvari je potrebno priti do dna, temeljito, in šele potem je možna sanacija... In mi, kot javnost, kakorkoli že zainteresirana, tega ne morem sanirati, niti priti do dna - ker nimamo dostopa do vseh podatkov.

Popravljeno . Popravil brum brum
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

In mi, kot javnost, kakorkoli že zainteresirana, tega ne morem sanirati, niti priti do dna - ker nimamo dostopa do vseh podatkov.

za to sploh niso potrebni ustrezni podatki v javnosti. dovolj je, da javnost izvaja pritisk na ustrezne organe, da se ti zmigajo in uredijo zadeve kot je napisano v dolocilih. ce je dovolj zainteresiranih se bo tudi nekaj spremenilo. najkasneje na naslednjih volitvah.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Točno to. Ampak javnost ne pritiska na organe - javnost samo blokira trzanje organov... namesto, da bi celotna javnost zahtevala pojasnila in tudi "glave" (v političnem smislu) državnih uradnikov.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Točno to. Ampak javnost ne pritiska na organe - javnost samo blokira trzanje organov... namesto, da bi celotna javnost zahtevala pojasnila in tudi "glave" (v političnem smislu) državnih uradnikov.

Seveda, ko javno mnenje kreirajo mediji v njih pa pa ,,neodvisni,, novinarji.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

brum brum, zdaj vem kaj pomeni izraz trabunjaj. Pa saj vsi malo nakladamo, a ne?

Btw, deset let stara guma je za na odpad, čeprav še ima dovolj mesa gor. Vem, da si napisal kar tako, za primer. Pač trabunjam.. .) Malo heca, da ne bo tako resno vse skupaj... :lol1:

Da pa ne bo vse :topic: , res, nimamo nobenih dokazov o teh kaznjivih dejanjih, niti jaz, niti ti. Lahko da jih je manj, lahko da več. V glavnem, zakon ni enak za vse. Oziroma izvajanje zakonov.

Mislim, da smo si vsi edini, da z njihove zemlje jih ne bi smeli na silo izgnati. V redu, prostovoljno so šli. Da se kao zaščitijo pred ruljo. Če se mene vpraša, bi jih morali zaščititi (takrat, ko se je začelo), ne pa da rulja diktira in preglejuje policijske avte. Najprej pa dosledno izvajati sankcije za prekrške,- pa najsi bo cigan ali necigan.

Sicer pa policija v bistvu niti ni vedela kako in kaj. Ko so enega malo bolj grobo prijeli, so imeli šefe za vratom, ko pa bi morali uporabiti silo, je pa niso. Par gasilskih avtov, pa shladit množico (samo kaj, ko so bili gasilci na barikadah ta glavni, podkrepljeni s šmarnico). Prav zanimiv bo razplet, zdaj ko so se malo pomirile strasti, in mislimo bolj trezno. :hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ta s policisti je bila tudi kruta. Se vidi da so policaji ene navadne riti, ki si upajo samo kadar jih je več.

Podoben primer iz prakse: veliko čapcev in podobnih se vozi z motorjem brez čelade (skuterji) in po možnosti brez izpita in še brez tablic. Pelje se mulo star 16 let mimo policaja, un pa se lepo pelje naprej, kot da ni nič videl. Ko sem jaz na parkirplacu premaknu motor brez čelade, sem takoj dobil modre lučke pa kazen. Eni si lahko privoščijo vse. In še policajsčki vidm, da se upajo spravljat le na tiste, za katere so skoraj 100% da jim ne bodo mogli nič naredit (ne fizično ne kako drugače(ata, mama, V.I.P. - veze in poznanstva)). Poleg tega, pa je tu v tej igri ziher 100% še korupcija posredna igra...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ta s policisti je bila tudi kruta. Se vidi da so policaji ene navadne riti, ki si upajo samo kadar jih je več.

Podoben primer iz prakse: veliko čapcev in podobnih se vozi z motorjem brez čelade (skuterji) in po možnosti brez izpita in še brez tablic. Pelje se mulo star 16 let mimo policaja, un pa se lepo pelje naprej, kot da ni nič videl. Ko sem jaz na parkirplacu premaknu motor brez čelade, sem takoj dobil modre lučke pa kazen. Eni si lahko privoščijo vse. In še policajsčki vidm, da se upajo spravljat le na tiste, za katere so skoraj 100% da jim ne bodo mogli nič naredit (ne fizično ne kako drugače(ata, mama, V.I.P. - veze in poznanstva)). Poleg tega, pa je tu v tej igri ziher 100% še korupcija posredna igra...

Verjetno ti na čelu piše, da si revše in se zato vsak upa spravit nad tebe. Celo policaji.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Verjetno ti na čelu piše, da si revše in se zato vsak upa spravit nad tebe. Celo policaji.

Ne ampak ko vidi, da lepo sodeluješ in da vse papirje, ve da te lahko zajebava ker se ga "bojiš" oz. ga spoštuješ. Če pa ga že na začetku u glavo jebeš, imaš pa samo dve možnosti: ali si naletel na norca, ki te bo jebal nazaj, ali pa se bo usral in te bolj kot ne pustil pri miru. Seveda gre tu kot sem že napisal tudi za V.I.P. (veze in poznanstva).

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne ampak ko vidi, da lepo sodeluješ in da vse papirje, ve da te lahko zajebava ker se ga "bojiš" oz. ga spoštuješ. ...

...

Ne vem. Do sedaj sem se vedno obnašal do miličnikov in policistov korektno, oni pa enako do mene. Nihče se nikogar ni bal in nihče ni nikogar v strah jemal ali ga zajebaval. Tudi nimam v familiji kakšnih V.I.P., da bi me ščitili, pa so mi kljub temu včasih državni organi skozi prste pogledali zaradi manjšega prekrška.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če boš ustavil, lepo pokazal dokumente, če je prekršek očiten, lepo priznal.. ne bo problema. Tudi policaji so le ljudje, z dobrimi in slabimi dnevi. Res pa je, da če se boš repenčil in delal pametnega, boš stopil na živec tudi tistemu, ki bi te drugače spustil. .) Tudi na radarjih malo tolerirajo... :hmm:

Drugače je pa zadeva totalno zašla ven iz teme... V glavnem, država je v vsej zadevi na začetku zaspala, zdaj bi pa rada pogasila požar, ki se je nevarno razširil. Katerokoli lokacijo najdejo, da je Strojanom všeč, bodo prebivalci proti...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Drugače je pa zadeva totalno zašla ven iz teme... V glavnem, država je v vsej zadevi na začetku zaspala, zdaj bi pa rada pogasila požar, ki se je nevarno razširil. Katerokoli lokacijo najdejo, da je Strojanom všeč, bodo prebivalci proti...

... čeprav naj ne bi imeli možnosti biti "proti"... država bo nekje svojo lastnino pač namenila za njih... prebivalci pa bodo izsiljevali z vaškimi stražami itd ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

... čeprav naj ne bi imeli možnosti biti "proti"... država bo nekje svojo lastnino pač namenila za njih... prebivalci pa bodo izsiljevali z vaškimi stražami itd ...

Ti mogoče država nato izplača razliko v vrednosti tvoje parcele, ki je kar naenkrat ,,pridobila,, na vrednosti, ker jo je oplemenitil najboljši sosed?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ti mogoče država nato izplača razliko v vrednosti tvoje parcele, ki je kar naenkrat ,,pridobila,, na vrednosti, ker jo je oplemenitil najboljši sosed?

Ne. To so pač prednosti tržnega gospodarstva - nekje dobiš, drugje zgubiš .... :P

Pač ne morjo vedno vsi dobivat. Tisti, ki se Strojanov "rešijo", so na dobičku. Oni drugi pa pač na zgubi...

Popravljeno . Popravil SiR
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Razplet bo zelo zanimiv, glede na to, da jih nikjer nočejo... Nekam bodo pa morali iti. Samo, a niso to Brajdiči, vsaj prej so se tako pisali, zakaj pa ne bi bili skupaj z njimi..? Oziroma zraven njih.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Razplet bo zelo zanimiv, glede na to, da jih nikjer nočejo... Nekam bodo pa morali iti. Samo, a niso to Brajdiči, vsaj prej so se tako pisali, zakaj pa ne bi bili skupaj z njimi..? Oziroma zraven njih.

Ja, prej so se pisali Brajdič (-ć? saj nima veze), priimek je spremenil pokojni Miha, potem ko se je njegov brat odločil za drugačno življenje (beri: se zaposlil), Miha pa je s tem hotel pokazati da nista v sorodu.

Tole vejo povedati stari ljudje :D

Na netu pa sem zasledil da se je Miha za priimek Strojan odločil ker naj bi mu nek zdravnik ki se je tako pisal pozdravil otroka.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!