Skoči na vsebino

Kako doseči 120km/h pri max. 5 litrih porabe?


dunker

Priporočene objave

:idea: :idea: :idea: Pejt na Vrsic, dej ketno dol in premze odsraufi, pa se na puf dol spust. Do prvega ovinka se ti bo zdel, da gre 120 km/h, pol se ti bo pa ze jebal kolk gre sam da prezivis. :lol: :lol: :lol: :lol: 8) 8) :wink:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

1. Nevem kdo ti je povedal, da mam 17,5 fergazer noter, ker ga nimam. Fergazer je totale originale od Yamahe.

2. Izpit ne pride 100.000 sit razen če 4 krat fukneš.

3. Kaj je treba nardit? Menjal sem jermen, fedro (za zadnje jermenice in valčke (pa cilinder, jasno). Aja, ZX leovince tudi šteje.

4. Za one ko so vsi tak hudo pametni: 120 s skuterjem se je super peljat, ker je lahek pa še zaradi svoje kratke medosne razdalje dobro leži v ovinkih. Bremze so zakon (Brembo) tako, da se ni treba bat, da ti nebo uspelo ustavit v določenem trenutku. En tip je bil sedmi od 30-tih z zipom 70 v open klasi na Grobniku.

Dej mi tole mal razlož al sm pa jest kreten :twisted:

Sam ure ti nanesejo skor 100.000 sit saj pr naš avtošol 17 ur obvezno ura te pa pride 5000sit sigurn če ne še več pol pa še na ostalo računej cpp prva pomoč....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

PS: .... če obstaja nekaj črnega na papirju imajo policaji tudi zakonsko možnost za kaznovanje....in če naletiš na takšnega.......dalje si zamišljaj sam........

....pa skoraj si me prepričal, da sem prodal svojo težko mehanizacijo...skoraj....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kolega je skupaj prišlo 60k

Sej sm ti napisu 17 ur po 5000 je že 85.000 pa ostala jajčka pa nanese precej.Edino če si zatajiv da ga je delu pred leti ko so ure bile še pod 2000 sit pa samo 6ur obveznih.Jest ga imam že več let zato se niti ne obremenjujem preveč samo poslušam kaj mularija govor.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz se z Tomosakijem popolnoma strinjam. Tisti' date=' ki pa imajo tolko problemov s tem friziranjem, naj se grejo provat peljat 50km/h (moj originalen je šou 42km/h :? ) po glavni cesti, pa boste vidli kako je lepo ko te vsi prehitevajo z vseh strani. Sej ne da hvalim skuterje, ampak nekateri si ne morejo privoščit (kot npr. zaenkrat jaz zaradi staršev, ki mi ne pustijo. kaj šele da bi vprašal za močnejši motor) močnejšega motorja in izpita (če ga še nimajo). Glede policajev in mojih frendov, pa ne poznam tudi jaz nobenega, ki bi mu motor odvzeli zaradi hitrosi.[/quote']

ja kako smo se pa včasih furali z avtomatiki pa štirkami? a tiste smo pa kupl pa takoj drug cilinder gor? ne ga srat o tem kako se je nevarno pelat 50 po cesti. Kako pa je potem s kolesarji? Pobči PAZTE SE SAMI pa bo. Noben avtomatik ni letu 80, ampak večina 50, pa smo se velik furali po cestah pa smo še kr živi.

tolk o vašem nabijanju o hitrosti[/quote

Na E90 si pa pozabu.Se pa strinjam s tabo.

To mi deli.Gas pa čez vas pa u ta naj bliži koruzo(shit še ni dost zrela)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kolega je skupaj prišlo 60k

Sej sm ti napisu 17 ur po 5000 je že 85.000 pa ostala jajčka pa nanese precej.Edino če si zatajiv da ga je delu pred leti ko so ure bile še pod 2000 sit pa samo 6ur obveznih.Jest ga imam že več let zato se niti ne obremenjujem preveč samo poslušam kaj mularija govor.

Jst sm ga naredu lani pa sm vse skup vrgu okol 70k.

...pa sm mislu da sm jst zadevo preplaču. :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Poznam veliko skuteristov (okol 50), ki so prileteli v radar z "prepovedano hitrostjo" (eden celo 105km/h) pa nobenemu niso odvzeli skuterja.

Če boš take ven metal, ti nihče ne bo nič več verjel oz. ti bodo verjeli še manj kot zdaj.

Ne vem, kaj je tu zdaj takega? To da jih poznam 50 al to da so prileteli v radar?

kr neki...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz se z Tomosakijem popolnoma strinjam. Tisti, ki pa imajo tolko problemov s tem friziranjem, naj se grejo provat peljat 50km/h (moj originalen je šou 42km/h :? ) po glavni cesti, pa boste vidli kako je lepo ko te vsi prehitevajo z vseh strani. Sej ne da hvalim skuterje, ampak nekateri si ne morejo privoščit (kot npr. zaenkrat jaz zaradi staršev, ki mi ne pustijo. kaj šele da bi vprašal za močnejši motor) močnejšega motorja in izpita (če ga še nimajo). Glede policajev in mojih frendov, pa ne poznam tudi jaz nobenega, ki bi mu motor odvzeli zaradi hitrosi.

ja kako smo se pa včasih furali z avtomatiki pa štirkami? a tiste smo pa kupl pa takoj drug cilinder gor? ne ga srat o tem kako se je nevarno pelat 50 po cesti. Kako pa je potem s kolesarji? Pobči PAZTE SE SAMI pa bo. Noben avtomatik ni letu 80, ampak večina 50, pa smo se velik furali po cestah pa smo še kr živi.

Včasih je blo manj prometa pa tut vozniki so bli malo bolj obzirni.

Pa to toliko o avtomatikih...

tolk o vašem nabijanju o hitrosti

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Glede kolesarjev pa - idi si na bližnjo policijsko postajo pogledat kakšna kolesa imajo noter. Sploh ne ločiš štange od zadnjega kolesa. Da o tem, kaj se je zgodilo s kolesarji ne govorim.

Včasih je dobro, da pregledate tudi kako statistiko, ne samo nekaj na pamet.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

17 ur? po novem? kak je zdaj, nevem...

...jast sem delal še po starem in je tudi ura prišla 4,200 sit. Blo pa jih je devet plus izpitna.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozanimal sem se koliko skuterjev je bilo odvzetih na mariborskem območju zaradi predelav. Bli so štrije runnerji, eden med njimi je bil vrnjen lastniku brez predelave na prejšnjo stanje. Vseh skuterjev pa je na tem območju okoli 2500. Torej se ni treba sekirat.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Če hočeš met pri 120km/h porabo 5l/100km NE menjaj fergazerja.

Noter daj 70ccm, drug izpuh in dolgo prestavno razmerje (v varijatorju).

In izpit res stane 100.000 z prvo pomočjo in zdravniškim pregledom!!! :!:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Motorist-, si mislil na zobnike (zadnje) al točno na variator? Kaj moraš naredit? Gresta skupaj polinijev sekundarni in malossijev primarni zobnik?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če hočeš met pri 120km/h porabo 5l/100km NE menjaj fergazerja.

Noter daj 70ccm, drug izpuh in dolgo prestavno razmerje (v varijatorju).

Raj pršparej mal denarja pa kup motor ne pa sesalec pa boš mu glih tako porabo pa še pelov se boš mal bol normaln :lol: :lol: :lol: :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

S skuterjem se pelje zelo normalno, še posebej zato ker ima tistih 100 kilc, ki jih ni tak problem obvladovat. Za močnejši motor pa moraš najprej prišparat 120k za izpit potem pa še kakšnih 300k za menjavo motorja... da o 2 letih čakanja na kaj močnejšega ne govorimo...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja pa kup rabljeno...

Sam nikol ne boš vedu kaj je že prežvela, sploh pa nevem kok zanesljiva investicija je rabljena 2-taktna mašina.

Če hočš ti jst konc naslednje sezone prodam NSR-ko.

Zaenkrat še brez praske. No ja z eno malo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

S skuterjem se pelje zelo normalno, še posebej zato ker ima tistih 100 kilc, ki jih ni tak problem obvladovat.

Pa je še zmeri sam skuter

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 tedne pozneje...

Ja lahko ti gre skuter120km/h brez fergazerja in podobno, samo moraš pa se vprašati za koliko ti števec laže ali si morda friziral števec? :D :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Najprej se odloč al bi se rad hitr pelu al bi rad da ti mal žre.Če bi se rad pocen vozu pol je najbolš da si kupš SOLEX-A.Skuter če hočeš da gre more tud žret tuki ni druge opcije.Če hočš da gre tapravih 120 bo pa žru k norc :shock: tko da lahk kr puzabš na tistih 5 litrou...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 leto pozneje...
Gost
Ta tema zaprta in dodajanje odgovorov ni več mogoče.
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!