Skoči na vsebino

Potovanje do Egipta in nazaj


gattolina

Priporočene objave

Aja, pa še nekaj: v Tunizijo se NE DA PO KOPNEM. (No, pa še v slogu:) Za gajbo!

Kaj tam spodaj se ne da več priti do Tunizije? Maroko-južni del Alžirije-Tunizija prideš na jugu proti Nefti- Douz. Tam se je včasih dalo in še najbolj je bilo varno. :OK: Lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Desert: Kaj naj rečem, nekaj dolgo si se ti mudil na tistih koncih, ko pa se da zadevo dosti hitreje odpeljati! :hmm:

Me prav zanima, če lahko Gattolina postavi svetovni rekord v porabljenem času, ko se bo odpravil okoli sveta? :OK:

Jaz navijam zanj! Še več, pripravljen sem mu tudi pomagati iskati sponzorje za tak podvig! :devil:

lp

Hvala za kompliment. Morda pa ideja ni neumna. Jaz sem takoj ZA.

Ojojoj

ojojoj

ojojojojoj!

Vsemogočni obstaja, da me je vse do danes obavroval pred branjem te temê.

Kam?

Ponovno v pljuvanje, žalitve in smetenje?

Bravo!

Večina jojev zgoraj pa se kljub vsemu nanaša na prvobitno témo. Ampak mnenja, kot kaže, tako ali tako niso zaželjena. Sem pa se uspešno še jaz usral v temo.

Aja, pa še nekaj: v Tunizijo se NE DA PO KOPNEM. (No, pa še v slogu:) Za gajbo!

Si jo že izgubil.V Tunizijo se da po kopnem z obeh strani. Le ljubiti se ti mora, da se ukvarjaš z arabsko birokracijo, začasnimi uvozi, registerskimi tablicami s "švasanimi" črkami, ker naše ne veljajo in podobno. Se že da. Ampak ne vem, kaj bi iskal v Tunis. In zakaj bi se s tem utrujal.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Popravek, da bom pravniško zavarovan in da ne bom računal na uporabo zdrave pameti:

"V Tunizijo se po kopnem ne da iz Slovenije oziroma Evrope. Mostove priznavam kot kopensko pot."

Kajbo oz nje ekvivalent.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Popravek, da bom pravniško zavarovan in da ne bom računal na uporabo zdrave pameti:

"V Tunizijo se po kopnem ne da iz Slovenije oziroma Evrope. Mostove priznavam kot kopensko pot."

Kajbo oz nje ekvivalent.

Mislim, takšni komentarji pa celo meni vzamejo voljo za komentar. Upal sem, da vsaj pri temah o potovanjih ni zraven onih....., da ne rečem katerih. Pa nič od tega. Žalostno.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jst vam želim veliko sreče.

Samo za 10.000 km po razbeljenem julijskem asfaltu bodo gume glih za glih. Sej na dolgih poteh dalj zdržijo, a vročina dela svoje, pa natovorjenost tudi.

Probite dobit kere zdržljivejše/trše ( D205, kake Mišelinke, Metzelerke ), pa magar za 10 ožje ( 180 če mate 190 gor standardno ).

Jst bi se na vašem mestu drugače rajši peljal čez Sirijo in Jordanijo in v Jordaniji hop na Sinajski polotok s trajektom, pa Sinaj bolj raziskal v tem času. No, sicer pa se fajn sliš vaša tura, to de se note pretirano ustavljali pri znamenitostih ali zanimivih krajih, pa najbrž že itak računate. Greste pač "na pot zaradi poti".

Seveda se pa da prevoziti to pot v tolikem času. Zakaj pa ne.

Sam po pameti, pa previdno na cesti, zgodaj začnite pot ( ob 5h zjutraj, da se že naredi nekaj km ) in čez vročino nekam v senco. Nočne vožnje se pa v bližnjevzhodnih krajih tudi izogibajte, ker mnogi na lučeh šparajo tudi ponoči.

Tolk če je ke od koristnega nasveta tole, de no še en post samega moraliziranja.

Srečno!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Gattolina ... tudi mene zanima pot z motorjev v tiste kraje, vendar bolj na easy. Kar se pa tiče nasvetov, takšnih ali drugačnih (če mi dovoliš seveda) bi predlagal, da zaupaš DesertSoulu in ga "ponucaš" za kakšno konkretno vprašanja, ker če je kdo iz tega foruma poznovalec razmer na Bližnjem vzhodu in okolici, je to on.

Ko se pa boste podali na pot, pa vam bom vsem držal pesti .... predvsem pa vozite previdno.

Skysam

P.S. Ne "zasvinjaj" si potnega lista z izraelskim žigom!!!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Gattolina ... tudi mene zanima pot z motorjev v tiste kraje, vendar bolj na easy. Kar se pa tiče nasvetov, takšnih ali drugačnih (če mi dovoliš seveda) bi predlagal, da zaupaš DesertSoulu in ga "ponucaš" za kakšno konkretno vprašanja, ker če je kdo iz tega foruma poznovalec razmer na Bližnjem vzhodu in okolici, je to on.

Ko se pa boste podali na pot, pa vam bom vsem držal pesti .... predvsem pa vozite previdno.

Skysam

P.S. Ne "zasvinjaj" si potnega lista z izraelskim žigom!!!

Hvala za nasvet in dobre želje. Bom upošteval okolje. Sicer pa, če sem odkrit, nimam pojma, kako se bo izšlo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 5 tedne pozneje...

Jst vam želim veliko sreče.

Samo za 10.000 km po razbeljenem julijskem asfaltu bodo gume glih za glih. Sej na dolgih poteh dalj zdržijo, a vročina dela svoje, pa natovorjenost tudi.

Probite dobit kere zdržljivejše/trše ( D205, kake Mišelinke, Metzelerke ), pa magar za 10 ožje ( 180 če mate 190 gor standardno ).

Jst bi se na vašem mestu drugače rajši peljal čez Sirijo in Jordanijo in v Jordaniji hop na Sinajski polotok s trajektom, pa Sinaj bolj raziskal v tem času. No, sicer pa se fajn sliš vaša tura, to de se note pretirano ustavljali pri znamenitostih ali zanimivih krajih, pa najbrž že itak računate. Greste pač "na pot zaradi poti".

Seveda se pa da prevoziti to pot v tolikem času. Zakaj pa ne.

Sam po pameti, pa previdno na cesti, zgodaj začnite pot ( ob 5h zjutraj, da se že naredi nekaj km ) in čez vročino nekam v senco. Nočne vožnje se pa v bližnjevzhodnih krajih tudi izogibajte, ker mnogi na lučeh šparajo tudi ponoči.

Tolk če je ke od koristnega nasveta tole, de no še en post samega moraliziranja.

Srečno!

Hvala. :yea1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pizda fantje, ... temu se pa reče "Big Cohones"! :OK:

Priznam, ma ja glede na mojo vožnjo zaradi vožnje do Sagresa (Portugalska) in nazaj in povprečjem 660+ v 12 dneh, da imate ambiciozen plan, je pa res da je moja potovalna 90-115 kmh. Samo, ... hmmm, ... nisem glih pussy na bikeu pa priznam, da so me na momente že evropske ceste pošteno zmatrale, ko pomislim na arabce pa niti ne vem kaj bi si milil o njihovih cestah. Upam, da imajo ceste boljše kot v Albaniji, ker drugače boste obsojeni na 300-400 km max na dan.

Kakorkoli srečno in vrnite se celi pa tudi če bo trajalo 28 dni.

Kar se pa teme tiče pa hmmm, ... nope nimam jajc za takle izlet. Po naravi raje stvari malo bolj preverim in grem nekoliko bolj na ziher.

Se pa strinjam z enim zgornjih postov, DesertSoul pa v končni fazi tudi ekipa Noise & Co. vam znajo iz prve roke dati nasvete, ki jih boste nujno rabili za uspešno prebijanje v arabskem svetu.

Respect,

Zoolo :blink:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Še nekaj. Kljub temu da je načrt, ki ga imaste ambiciozen, se mi zdi malce škoda it te dežele pogledat s cestaki. Če bi si želeli dobrih cest in hitre ter zanimive vožnje in samo vožnje pojdite raje v Španijo in Portugalsko (na 6500km me ni ustavil niti en policaj, videl pa sem mogoče samo 4 ali 5 patrulj) kjer so ceste ponekod veliko boljše kot v Dolomitih.

Egipt in dežele na poti do njega je po mojem mnenju veliko bolje si ogledati z motorjem, ki omogoča tudi nekaj offroada saj te dežele ponujajo vse preveč stvari za videt, da bi jih samo preletel po avtocestah in se pofočkal na določenih punktih. V primeru potovanja s cestnimi mtorji ne boste ne veliko videli ne uživali v fenomenalnih cetah.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

... v Španijo in Portugalsko ... kjer so ceste ponekod veliko boljše kot v Dolomitih.

:topic: hmm že to je žaljitev za Španijo in Portugalsko, da si ju dal v isti stavek z Dolomiti :P :D :topic:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Še nekaj. Kljub temu da je načrt, ki ga imaste ambiciozen, se mi zdi malce škoda it te dežele pogledat s cestaki. Če bi si želeli dobrih cest in hitre ter zanimive vožnje in samo vožnje pojdite raje v Španijo in Portugalsko (na 6500km me ni ustavil niti en policaj, videl pa sem mogoče samo 4 ali 5 patrulj) kjer so ceste ponekod veliko boljše kot v Dolomitih.

Egipt in dežele na poti do njega je po mojem mnenju veliko bolje si ogledati z motorjem, ki omogoča tudi nekaj offroada saj te dežele ponujajo vse preveč stvari za videt, da bi jih samo preletel po avtocestah in se pofočkal na določenih punktih. V primeru potovanja s cestnimi mtorji ne boste ne veliko videli ne uživali v fenomenalnih cetah.

Hvala za pripombo. Se strinjam s teboj. Cestak je zmeraj trpljenje po malem. Ampak dokler ga vozim, se pač vozim in "trpim". Pa tudi družba je takšna, da ob zamenjavi motorja ne bi več šlo. Hvala kljub temu. Lp :yea1:

:topic: hmm že to je žaljitev za Španijo in Portugalsko, da si ju dal v isti stavek z Dolomiti :P :D :topic:

Nepomembno. Se greš peljati z nami?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hvala za pripombo. Se strinjam s teboj. Cestak je zmeraj trpljenje po malem. Ampak dokler ga vozim, se pač vozim in "trpim". Pa tudi družba je takšna, da ob zamenjavi motorja ne bi več šlo. Hvala kljub temu. Lp :yea1:

Nepomembno. Se greš peljati z nami?

No sej ne bi preveč filozofiral ampak tistile "trpeti" ne sodi ravno zraven motorja. A ni point v tem da uživaš?

Glej če bi radi res odlično vožnjo, super ovinke, malo prometa in malo policije, torej potovanje kjer se vam bo na vsakem kilometru režalo okoli ušes in boste uživali kot še nikoli (razen ko ste izgubili nedolžnost) probaj svojo družbo prepričati, da raje preizkusite severno Španijo in severno Portugalsko. Garantiram, da vam ne bo žal.

V Egipt oz. tiste konce (predvsem Jordanija) pojdi raje z enduro ali nahrbtnikom. Imel boš priliko videti kraje kjer, ti bo vzelo dah in pa spoznati izjemno gostoljubne ljudi.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No sej ne bi preveč filozofiral ampak tistile "trpeti" ne sodi ravno zraven motorja. A ni point v tem da uživaš?

Glej če bi radi res odlično vožnjo, super ovinke, malo prometa in malo policije, torej potovanje kjer se vam bo na vsakem kilometru režalo okoli ušes in boste uživali kot še nikoli (razen ko ste izgubili nedolžnost) probaj svojo družbo prepričati, da raje preizkusite severno Španijo in severno Portugalsko. Garantiram, da vam ne bo žal.

V Egipt oz. tiste konce (predvsem Jordanija) pojdi raje z enduro ali nahrbtnikom. Imel boš priliko videti kraje kjer, ti bo vzelo dah in pa spoznati izjemno gostoljubne ljudi.

Bom vzel na znanje. Hvala. Morda pa ga res poženemo v tiste kraje. Španijo in Portugalsko imava vključno s trajektom iz Cadiza do Teneriffe (14 dni ležanja ma plaži) in nazaj namreč z ženo v planu za letošnji dopust. Mordaa združimo. :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

s trajektom iz Cadiza do Teneriffe (14 dni ležanja ma plaži) in nazaj

Sicer :topic: a vseeno -- cena, trajanje?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nepomembno. Se greš peljati z nami?

Glej prejšnjo stran topica, sem ti že odgovoril, ... veš da se držim teme, če le gre. :topic:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Glej prejšnjo stran topica, sem ti že odgovoril, ... veš da se držim teme, če le gre. :topic:

O.K. Sorry za povabilo. :blink: :blink:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...

Ker so Gattolino izključili, bi bilo fajn, če bi kdo drug napisal kaj o tem potovanjo ko/če ga izvedejo. Saj ga verjetno kdo osebno pozna.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Men' je pa tegale Gattolinota kar mal' škoda! :cry: Saj ni bil tak slab fant. :grrr Veliko je vedel, :grim pa čeprav je včasih (prvečkrat) svoj nos po nepotrebnem v tuje govno vtaknil. :topic:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Men' je pa tegale Gattolinota kar mal' škoda! :cry: Saj ni bil tak slab fant. :grrr Veliko je vedel, :grim pa čeprav je včasih (prvečkrat) svoj nos po nepotrebnem v tuje govno vtaknil. :topic:

Tudi meni je žal, da ga ni več. Mogoče se bo kdo spomnil, tukaj iz Štajerskega konca, ko je bil lani jeseni objavljen en potopis v Večeru z naslovom ''v štirih dneh do Grčije in nazaj'' ali nekaj podobnega.To je bil on,in eden njegov prijatelj iz Pesnice, kateri je na poti nazaj imel prometno nezgodo, hvala bogu jo je odnesel brez hujših poškodb.Tako, da je Gattolina po mojem zmožen kaj takšnega kot je opisal tukaj.Res je da po mojem laičnem mnenju kakšen dan (ber teden) več, ampak je pa po mojem dovolj zagnan da to izpelje.Če kaj izvem o tem podvigu, oziroma zasledim v kakšni tiskani varianti, pa poročam. .)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 6 mesecev pozneje...

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!