Skoči na vsebino

Brezžična povezava


Priporočene objave

Zdravo!

Rad bi se ognil vlačenju kablov po stanovanju in ker sem totalen laik :headbang: na tem področju me zanima, ali obstaja kaka naprava z katero bi povezal glasbeni stolp z zvočniki. Nove zadeve že omogočajo tak prenos, zanima me za stare....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zdravo!

Rad bi se ognil vlačenju kablov po stanovanju in ker sem totalen laik :headbang: na tem področju me zanima, ali obstaja kaka naprava z katero bi povezal glasbeni stolp z zvočniki. Nove zadeve že omogočajo tak prenos, zanima me za stare....

obstaja pa se ne spomnim kje sem to videl, je pa za prenos TV, audio itd. signala pa še ful poceni je ker sem mislil da je wireless router :slap: pa so me razsvetlili da ni :headbang:

mislim da bi znal kak baumax to met ali kaki bigbeng

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

obstaja pa se ne spomnim kje sem to videl, je pa za prenos TV, audio itd. signala pa še ful poceni je ker sem mislil da je wireless router :slap: pa so me razsvetlili da ni :headbang:

mislim da bi znal kak baumax to met ali kaki bigbeng

tak odgovor sem rabil - imaš pir v dobrem v prvi gostilni, ko se srečama :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kako je pa to, brezžični hi-fi, sprejeto v najbolj razgretih hi-fi glavah in teorijah ? Te cajtnega sem se naveličal brati, ker sem po nekaj letih ugotovil, da na Zemlji še niso izdelali zadovoljivega hi-fi sistema in da obstaja zelo velika verjetnost, da ga nikoli ne bodo.

Ker, hi-fi revije so polne testov kablov in sponk in če nimaš ravno tapravih, si lahko svojh 57000 €, vloženih v zelo dobre naprave, vrgel skozi okno. Celo tako daleč gonijo zadevo, da tudi optični kabel ni le cev za svetlobo, ampak odločilno vpliva na barvo zvoka in globinsko predstavo ... :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

obstaja pa se ne spomnim kje sem to videl, je pa za prenos TV, audio itd. signala pa še ful poceni je ...

ta zadeva sicer lepo prenaša AV signal, vendar je tako vhodni kot izhodni signal neojačan, inv osnovi namenjen povezavi DVD->TV in podobno, kar pomeni, da boš moral poleg zvočnikov še vedno postaviti ojačevalec in zvočnike nanj povezati s kablom - razen če imaž zvočnike z integriranim ojačevalcem

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ta zadeva sicer lepo prenaša AV signal, vendar je tako vhodni kot izhodni signal neojačan, inv osnovi namenjen povezavi DVD->TV in podobno, kar pomeni, da boš moral poleg zvočnikov še vedno postaviti ojačevalec in zvočnike nanj povezati s kablom - razen če imaž zvočnike z integriranim ojačevalcem

Ja tudi aktivni zvočniki so rešitev, samo škoda o wireless povezavi razmišljati, ker se toliko stvari izgubi že pri kablih, kaj šele brez, raje izkoristiti vse kar se da in napeljat kabel !

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kako je pa to, brezžični hi-fi, sprejeto v najbolj razgretih hi-fi glavah in teorijah ? Te cajtnega sem se naveličal brati, ker sem po nekaj letih ugotovil, da na Zemlji še niso izdelali zadovoljivega hi-fi sistema in da obstaja zelo velika verjetnost, da ga nikoli ne bodo.

Ker, hi-fi revije so polne testov kablov in sponk in če nimaš ravno tapravih, si lahko svojh 57000 €, vloženih v zelo dobre naprave, vrgel skozi okno. Celo tako daleč gonijo zadevo, da tudi optični kabel ni le cev za svetlobo, ampak odločilno vpliva na barvo zvoka in globinsko predstavo ... :P

Zelo slabo (prav "bogokletno"). Kristalni baker čistosti do 30-te++ decimalke ali pa nič. Tudi jaz sem imel to za eno hudo bedarijo, dokler nisem "slišal" enih pregrešno dragih kablov (seveda mi tudi na misel ne pride, da bi jih kupil) v sistemu za 250 000.- eur (edino pri čem takem ima "razlika" sploh kakšen smisel). Moje mnenje je, da so brezžične povezave smiselne v kakšnih poceni hišnih kinih, že kakšni srednjega razreda si zaslužijo saj kable kakršne prodaja kakšen Bigbeng na metre, za kaj več pa je odvisno od globine denarnice (meje navzgor ni).

lp

Franc

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tudi jaz sem imel to za eno hudo bedarijo, dokler nisem "slišal" enih pregrešno dragih kablov v sistemu za 250 000.- eur (edino pri čem takem ima "razlika" sploh kakšen smisel). Franc

Kabli so nedvomno boljši za prenos podatkov od brezžičnega, se pa ne strinjam o primerjavi cena - kvaliteta, zanimivo kako se mnogi proizvajalci kablov in hi-fi sistemov izogibajo slepih primerjalnih testov, tu takoj lahko sumim o prodajanju buč, sploh pri tistih kablih brezbožnih cen!

Hektor preizkusi, če lahko dobiš brezžični sistem in dobil boš najboljšo sliko zvoka o tem kaj je dobro zate ali pa dovolj dobro ! Žal je tega pri nas zelo malo in teško boš dobil kje na preizkus.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

se pa ne strinjam o primerjavi cena - kvaliteta, zanimivo kako se mnogi proizvajalci kablov in hi-fi sistemov izogibajo slepih primerjalnih testov, tu takoj lahko sumim o prodajanju buč, sploh pri tistih kablih brezbožnih cen!

Dobro, dejstvo je da nekateri prodajajo ime (in meglo) in da nekateri to tudi kupujejo zato, ker je to in. Seveda je lahko tudi kabel z zmerno ceno enako dober kot kakšen, ki je dražji od zlata (tudi takega sem videl). Zdrava pamet tu pomaga. Tudi najboljši kabel ne bo izboljšal slabega sistema, bo pa slab kabel poslabšal dober sistem. Od vsakega posameznika pa je odvisno koliko mu to pomeni.

lp

Franc

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Naj ti ne bo žal in za lajsnami po podu potegni tista dva kabla.... že od časov Nikole Tesle se folk jebe in hoče brezžično prenašat uporabno energijo, pa jim nekak prav ne rata... če pa že, pa jo svinjsko zakasirajo, dobiš pa buče. Zato imajo poceni brezžični zvočniki noter baterijo, ali pa napajalni kabel za vtaknit v vtičnico. Pol pa spet nisi nič naredil :doze:

Lp, El Barto

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

..... ker sem po nekaj letih ugotovil, da na Zemlji še niso izdelali zadovoljivega hi-fi sistema in da obstaja zelo velika verjetnost, da ga nikoli ne bodo......

K sreči nam je narava prijazna in ko skozi dolga leta prišparamo veliko denarja, ušesa zaznajo toliko manj, da lahko damo le še otrokom pri 16ih poslušat (pa še tem je dovolj le subwoofer).

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!