Skoči na vsebino

Vtisi z dnevnih voženj v letu 2007


krava

Priporočene objave

Evo zdrawc, samo zate!!! :worship: :worship:

O legenda, si se malo spomnil na nas, lepo to, lepo

:beer2:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

In vtisi?? Kako se ti zdi vzpon iz Wolfsberga na Weinebene?? Jaz grem jutri malo tja pogledat,v ponedeljek pa Maltatal,NockalStrasse in TurracherHohe.

Vzpon se mi ni zdel prevec dober (sem slabsi motorist), so kar zaviti ovinki. Ampak zato me je pa navdusil spust, tih pred Deutschlandbergom. Kaksni dobri ovinki. Sem se prikljucil eni skupini, ki so narekovali tempo in se potem nisem bal policajev, ker sem vozil zadnji. To relacijo bos sigurno še peljal.

Napisi spet ponedeljkovo turo, ocitno izbiras poti, ki tudi meni zelo ustrezajo. Bom ponovil za tabo...

Danes sva s Kristjanom prevozila ta del od Wolfsberga čez Weinebene in dalje proti Gracu. Moram reč, da je pokrajina lepa drugače pa se nama ni zdelo nič posebnega. Tudi cest razen na nekaj koncih nič posebnega, asfalt pa prej slab kot dober ,sploh vzpon . No vsekakor zanimivo, da se ne drajsaš ves čas po istih cestah ampak jaz ravno veliko tega ponavljal ne bom. Mi je Golica veliko boljša kot cesta.

OK skupaj cca 360 km. Ampak fajn je pa blo vseeno :010

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Danes lepa kratka furca.. LJ - Ride - PO - Črni kal - Divača - Vipava - PO - Vrhnika - Rakitna - LJ... srečal veliko motoristov... eh.. ne da se mi vse pisat koga vse sm sreču.. kr use :whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Danes do Graza, v Louisu kupil nekaj malenkosti,gori je bilo kar nekja SLO tablic, in potem v laganem ritmu pri temeraturi krepko čez 30, lepo po alte strasse nazaj proti domu.Popoldan preživel lepo v bazenu ob hladni pijači.

Naredil cca. 150 km. :whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

danes iz šmarja velenja dravograda do grazza k lousu po robo pa nazaj na maribor velenje

lepa topla furaa kerga sreču ??

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

v teh dveh dneh padlo lepih 500 km :rolleyes: včeraj ob osmih iz kranja štaral proti morju in smo šli mimo škofje loke pa polanski dolini do žirov in tam levo do logatca naprej do planine... po običajni poti do portoroža, tam sem "prespal" pri kolegih, nato zjutraj okrog 10ih nazaj priti domu postojna-logatec-vrhnika-ljubljana do medvod, pobral kolegico in sva šla naprej proti bledu po stari cesti mimo naklega do radovljice, na bledu pa naprej do bohinja na kavo pa okrog gor čez vasi v picerijo ema (nisem še jedel bolše pice kot tu!!!) nazaj če boh. bistrico, mimo bleda do begunj, pog gorami do tržiča-kranja-medvod in domov!!! super turca, odlično vreme, velik motoristov, še več trapastih avtomobilistov... morm pa šeenkrat pohvalit picerijo EMA!!! zakon :grim

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

v teh dveh dneh padlo lepih 500 km :rolleyes: včeraj ob osmih iz kranja štaral proti morju in smo šli mimo škofje loke pa polanski dolini do žirov in tam levo do logatca naprej do planine... po običajni poti do portoroža, tam sem "prespal" pri kolegih, nato zjutraj okrog 10ih nazaj priti domu postojna-logatec-vrhnika-ljubljana do medvod, pobral kolegico in sva šla naprej proti bledu po stari cesti mimo naklega do radovljice, na bledu pa naprej do bohinja na kavo pa okrog gor čez vasi v picerijo ema (nisem še jedel bolše pice kot tu!!!) nazaj če boh. bistrico, mimo bleda do begunj, pog gorami do tržiča-kranja-medvod in domov!!! super turca, odlično vreme, velik motoristov, še več trapastih avtomobilistov... morm pa šeenkrat pohvalit picerijo EMA!!! zakon :grim

Ja res je zakon. Dimenzija pa taka da se še fejst dober jedec ustraš. :worship:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

no jst pa sm dns naredu cca. 230km....prvo od Savudrije domov...pol pa Sežana-Ajdovščina-Godovič-Postojna in domou...je blo kar prijetno....se ustavli v Postojni na Omv-ju na pijački....blo fuuullll motoristov...matr nas je več kot mravelj :worship:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Včeraj iz zbora Fajerjev smer Metlika preko Novega Mesta po stari lokalni cesti čez hribe niti sam ne vem kje do Trebnjega in na glavni cesto za Kranj.Lepa cesta zidanice ,trta hribi in panorama,da dol padeš.Res je lepa Slovenija. :worship:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pa je zanami še en lep vikend saj se je v treh dneh nabralo skoraj 1500 prečudovitih km.

čeprav vremenska ni bila najbolj obetavna smo se v soboto zjutraj takoj po nevihti odpravili proti livignu od jesenic do ampezza dež naprej pa dva dni sonca in lepih cest.

pot nas je vodila preko maurie,cortine,fazarega,pordoia v canazei na bencinsko kjer je zgledalo kot bi bil v ljubljani na bencinski preko 20 motorjev z lj tablicami,ko napolnimo nadaljujemo preko costalunge,bolzana,merana,turbe preko ofenpass in predor v livigno kjer nas je že čakala udobna namestitev in hladno :beer2:

v nedeljo pa nas pot vodi čez prelaz livigno,bernina,zernez,fluelapass,davos,maienfeld,vaduz,chur,valbella,julierpass,st.moritz,livigno popldne pa še malo v shoping se splača če si že enkrat tam.

ponedeljek pa proti domu čez foscagno proti bormiu nekaj kapljic a se kmalu po odcepu za stelvio pokaže sonce nadaljujemo čez stelvio proti meranu pa čezprelaz palade prelaz mendola"nora cesta"bolzano čez sotesko ega v dolomite,ker nas že malo priganja čas jo po najkrajši poti pičimo iz dolomitov a gej ga zlomka v spustu iz falzarega se prijatlu odlomi prestavna ročka,motor nekako spravimo do 3 prestave in se spustimo v cortino iskat mahanika,ko že skoraj obupamo le naletimo na odprto delavnico kjer ročko zvarijo in gas proti domu.

tri dni čudovite narave lepih cest in predvsem veliko km to je to.

v soboto ni veliko mankalo do odpovedi odhoda a pravijo"hrabre prati sreča"bo kar držalo na koncu smo imeli celo lepo vreme.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Po enomesečni abstinenci spet na mofi. Lj-Logatec-Godovič-Col-Ajdovščina-Razdrto-Postojna-Lj. Ceste, vreme, vse idealno naneslo pa je 150km.

lp B

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Danes na poligonu pri Šempetru (hvala Honda Čepin) šola varne vožnje z Branetom Leganom.

Pol dneva s triali pol pa s svojimi.

In kaj je vtis z današnje vožnje ? Izjava Španca(skupaj smo se vozili) ,da so se v Valencii par let motoristi vozili pred parlament in trobili in zahtevali dirkališče. Mi pride na misel Cankar :"Gospodar se menja bič..."

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Danes pa od doma proti Krškemu na zbor Paklene ose, v Poljčanah srečal MK Kurente in z njimi nadaljeval pot do Krškega.

Preživel prijetno popldne v odlični družbi.Nabralo se je 234 km. :winkiss:

Popravljeno . Popravil Vanga
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Lj-Vodice-Šk. Loka-Železniki-Sorica-Petrovo brdo-Most na soči (srečov Burnouta, pa se zapelal do Kobarida na pijačo)-Tolmin-Kobarid-Trenta-Vršič-Kr. Gora-Jesenice-Kranj-Brnik-Vodice-Zbilje-Lj :D 280km :OK: :kva2:

Zakon :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Žačelo se je že z mislijo kam pa danes???????????? :naughty:

Pa sva jo odrajžala proti Jezerskem nadaljevala Železna kaplja , Klagenfurt , Bruckl , Homberg ,Huttenberg , Neumarkt , Hohentauern. Kjer se je bilo treba malo podpreti :whistle: nadaljeval sem proti Lienzen , Solkenpass, Murau, Turacer hohe, kjer se je bilo potrebno spet malo spočiti in nabrati malo kofeina,potem pa proti domu .

Skupaj je bilo 495 km , še malo slik

post-2458-1183319124_thumb.jpg

post-2458-1183319184_thumb.jpg

post-2458-1183319729_thumb.jpg

post-2458-1183319758_thumb.jpg

post-2458-1183319805_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ta vikend naredil 650km po Sloveniji in Hrvaški...včeraj štartali iz Sežane-lj-mozirje-krško (bili pri Peklenih osah)...danes pa smo nadaljevali pot Krško- zagreb- krk (pojedli kosilce)-Rijeka- jelšane- ill. bistrica-Sežana....je blo zelo lepo...edino od Krškega do Krka je blo preveč avtoceste (ni blo cajta za se zgubljat naokoli) :yea1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V petek zvečer sem se zapeljal iz LJ v kamp Kolpa v Vinici pri Črnomlju. V soboto sem tam šel zgolj po slučaju na rafting s klenimi slovenskimi policisti, zvečer pa domov v LJ.

Danes še en majhen krogec LJ-Turjak-Dobrepolje-Grosuplje-LJ. Skupaj čez vikend 290 km.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Za danes sem si zadal, da obdelam nam po kilometrih sicer blizu vendar ne tako znane prelaze v Italiji.

Ob 9 ih sem natočil gorivo v Ratečah, nato pa preko Trevisia do Pontebbe tam pa proti prvemu neznancu: Passo del Casson di Lanza 1550m. O cesti na ta prelaz sem pred časom slišal, da je neprevozna za cestni motocikel, vendar mi je odleglo, ko mi je domačin povedal, da je cesta obnovljena.

Začetek poteka ob reki Bombasso po dolini Studena Bassa nato pa se cesta in reka ločita tako, da cesta vijuga po gozdu in planinah. Na vrhu prijetna planina in koča.

Spust v dolino do Paulara in nato spet navzgor proti drugi neznanki: Forcella di Lius 1050m. Cesta deloma lepa deloma pa tudi makadamska v obnavljanju.

Ko sem se spustil iz 1000m visoke planine pridem na cesto proti Plockenpassu. Osvojim ga zaradi meni ljubih ovinkov in se vrnem po isti cesti in v Pauluzzi zavijem proti tretji neznanki: Sella Monte Zoncolan 1750m. Cesta lepa a široka le 2-3m. Bolj sem se vzpenjal bolj sem bil navdušen-gozd, pašniki, smučišča- res lepo.

Na vrhu sedla sem videl, da je cesta, ki se spušča v drugo dolino posvečena znamenitim kolesarjem Gira d Italia. Kar nekaj ovinkov krasijo table s slikami kolesarskih legend.

Pri spustu po tej cesti sem padel v dirko motokrosistov, ki so imeli del proge po gozdu, del pa kar po tej prometnici med ostalim prometom! Nekaj novega-noro-ovinke so kar sekali ostali udeleženci pa smo se umikali. Ko sem prišel v dolino sem videl ogromen kamp za te motokrosiste.

Naprej sem zavil desno proti Sutriu in Prato Carnico proti prelazu Forcella Lavardet.

Cesta po dolini Val Pesarina prijetno zavita in urejena. Malo pred prelazom je v kraju Colonia alpina potekala velika veselica z razstavo gozdarskega orodja in strojev od traktorja Forrester do motornih žag Stihl. Z zanimanjem sem pogledal dva svizca, ki ju je mojster v živo oblikoval z veliko motorno žago.

Na prelazu so grozili nizki črni oblaki tako, da sem takoj potegnil levo proti Saurisu. Tamkaj sem se ustavil ob jezeru nato pa naprej skozi predore in galerije v Ampezzo ter proti domu skozi Tolmezzo in Trevisio.

Zanimiva in hkrati mestoma težka fura 480km.

post-11137-1183323397_thumb.jpg

post-11137-1183323423_thumb.jpg

post-11137-1183323440_thumb.jpg

post-11137-1183323460_thumb.jpg

post-11137-1183323476_thumb.jpg

post-11137-1183323487_thumb.jpg

post-11137-1183323502_thumb.jpg

post-11137-1183323515_thumb.jpg

post-11137-1183323531_thumb.jpg

post-11137-1183323547_thumb.jpg

post-11137-1183323558_thumb.jpg

post-11137-1183323568_thumb.jpg

post-11137-1183323583_thumb.jpg

post-11137-1183323600_thumb.jpg

post-11137-1183323617_thumb.jpg

post-11137-1183323632_thumb.jpg

post-11137-1183323647_thumb.jpg

post-11137-1183323660_thumb.jpg

post-11137-1183323673_thumb.jpg

post-11137-1183323687_thumb.jpg

post-11137-1183323700_thumb.jpg

post-11137-1183323710_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

MB-MP Jurij-Arnfels-Gleinstatten-Weinebene-Wolfsberg-Lavamund/Labot-Golica-MP Radlje-MB-Pohorska kavarna. Odličnih 220 km, končno še probal vzpon na QWeinebene iz smeri Deutschlandsberga, cesta na nekaterih delih odlična,na drugih delih malce slabša, dost odprta in razgibana, vzpon na Golico danes malce počasneje, dost motorjev & avtov, najbolj sem si zapomnil modro Goldwingo z avstrijskimi tablicami-zaviral pred vsakim ovinkom,na ravnini pa po gasu. Srečal ogromno motoristov, Avstrijci kar lepo pozdravljajo. Odlično vreme,dobra cesta & dobra družba.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Danes ob 5:30 zjutraj, ko sem se zbudil sem si pol ure razbijal glavo katero pot naj uberem na dopoldanski furi.

V igri sta bila Vršič ali pa Nockalmstrasse (vključno z Maltalom).

No po pol ure sem prišel do zaključka, da se bom na Nockalmstrasse podal enkrat, ko bo boljša vremenska napoved in ko bom imel na voljo cel dan, ker bi res bilo škoda tako dobre ceste samo preletet, ampak bi se raje še kje ustavil in užival v razgledu. Tako da pride ta fura enkrat letos poleti ziher na vrsto.

Torej današnja izbira je bil Vršič. :naughty:

Pot me je vodila iz Maribora po stari cesti do Celja in naprej čez Tuhinjsko dolino v Kamnik in naprej do Škofje Loke. Tam naprej sem se podal čez Žiri, Spodnjo Idrijo, Tolmin, Kobarid, Bovec in seveda vzpon na Vršič. Na Vršiču je bilo kar sveže, a je bilo gori vseeno kar nekaj turistov, srečal pa sem tudi veliko motoristov, predvsem tujcev. Po spustu z Vršiča sem vozil preko Kranjske Gore, Jesenic, Kranja do Brnika, kjer sem se ustavil malo na letališču Jožeta Pučnika :devil:

Od tam pa sem se preko Trojan vrnil nazaj v Maribor, vendar od Celja dalje po avtocesti, ker me je že čas malo priganjal.

Tako sem danes skupaj naklamfal prijetnih, a kar malo šprinterskih okrog 515 km. :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nedelja-moj dnevni rekord.....603Km

Štirje mejni prehodi(Jezersko Mureck Pavličevo sedlo Ljubelj).

Mašinca se je vrtila skoraj 11 ur. :naughty:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Piran-Portorož,božanska tura in vsak dan jo ponavljam. :headbang:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Gost
Ta tema zaprta in dodajanje odgovorov ni več mogoče.
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!