Skoči na vsebino

Vtisi z dnevnih voženj v letu 2007


krava

Priporočene objave

danes pa je padla ena na izi enduro turca :D

Jarenina-Maribor-Areh-proti slapu Šumik, potem pa dalje do Treh kraljev-Oplotnica-Sl. Bistrica-Maribor-Jarenina.

Makadamska cesta na Pohorju je kar fajn, ravno dovolj vlažna (ne preveč), da ne dviguješ prahu za sabo. Edino cesta od Treh kraljev proti Oplotnici je tam kjer je že asvalt močno zasvinjana v skoraj vseh ovinkih (zgleda, da so domačini amaterski rally vozniki), tako da je treba ovinke jemat z veliko rezervo.

Cesta iz Hoč proti Arehu pa je kar solidna, glede na prejšnji mesec, ko je bila večina ovinkov prav tako posutih s peskom.

Tako da se je nabralo prijetnih, nekaj več kot 100 km.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tale tvoja tura mi je zelo vsec. Iscem po zemljevidu, pa ne najdem St Stefan in Windsche. A v Hermagorju zavijes desno?

Šele danes sem videl, da si odgovoril na tale moj post. :huh:

St. Stefan a.d. Gail je cca 15 km pred Hermagorjem, če greš iz Arnoldsteina po 111. Zaviješ desno s 111tke in gledaš smer Feistriz a.d. Drau, vmes se vzpneš na Windische hohe.

Ko prideš v Feistriz a.d. Drau greš levo in takoj desno glej smer za Milstatter See.

Prijetno furo ! :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

po 4-ih dneh abstinence sm si danes prvošču popoldanski 80km dolg krog do Ajdovščine in nazaj...sam ej blo lepo se peljat po par dnevih trpljenja :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

sobota. devetega tega meseca. Postojna-Bistrica-Reka-Senj-Plitvice-Karlovac-neznano kateri mejni prehod, in na njem prijazen policist-Črnomelj-Kočevje-Postojna. Cesta Senj-Pjitvice, je zelo lepo spelana, Asfalt pa ni baš najbolji. za trenutek al dva, me je presenetila tudi tlakovana cesta...Plitvice-Karlovac. pa zelo zelo fajn. lepa cesta in precej vzdrževana!! pred Sodražico mal rosi. ne dolgo, do Martinjaka. 500km. upam, da bo ta sobota podobno sončna...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Lj-Vodice-LJ-Medvode-Šk. Loka-Železniki-Cerkno-Idrija-Logatc-Vrhnika-Horjul-LJ-Vodice-LJ :)

lepo je blo :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Danes sem bil na prvi daljši vožnji z atv-jom. Iz Maribora sem se odpavil proti Hočam, nato pa mimo botaničnega vrta po makedamski cesti do Belvija, potem na Areh in iz Areha proti Rogli. Na Arehu je bilo nekaj avstrijskih motoristov, pa na Pesku in na Rogli sem jih tudi nekaj videl. Na Rogli je bilo tako kot vedno, zelo vetrovno. Pot sem nadaljeval nazaj proti Pesku in nato proti Lovrencu na Pohorju. Na poti v dolino je postalajo vedno bolj toplo :) . Potem še me je čakala pot proti Mariboru mimo Fale, čez Ruše in Limbuš. Vse skupaj sem naredil malo več kot 100km. Vreme je bilo idealno za vožnjo :) .

Lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Danes prvič na furi z stranskimi kovčki,MB-Radlje-Golica-Vitanje-Slov.Konjice-Oplotnica-Slov.Bistrica-Poljčane-Makole-Majšperk-Cirkovce-MB.

Občutek z kufri je odličen, malo se moramo privadit na širino, potem pa bo.

Ravno ko sma se peljala čez Golico, ga je moralo malo požegnat,lih toliko da je bila cesta mokra in se ni dalo tak pelat.

Odvrtelo pa se je čudovitih 229 km. :winkiss:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Danes prvič na furi z stranskimi kovčki,MB-Radlje-Golica-Vitanje-Slov.Konjice-Oplotnica-Slov.Bistrica-Poljčane-Makole-Majšperk-Cirkovce-MB.

Občutek z kufri je odličen, malo se moramo privadit na širino, potem pa bo.

Ravno ko sma se peljala čez Golico, ga je moralo malo požegnat,lih toliko da je bila cesta mokra in se ni dalo tak pelat.

Odvrtelo pa se je čudovitih 229 km. :winkiss:

Si se peljal za mano ali pred mano. Danes s kolegom Borisom & m@dness-om na relaciji MB-Radlje-Dravograd-Golica na Route69 & preko Jurija nazaj v Slovenijo do Maribora.

Cesta čez Golico čisto suha, edino oblaki in grmenje je rahlo strašlo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Danes je padlo uživaških 366 km.

Relacija:Kras-Vrhnika-Horjul-Škofja loka-Kranj-Jezersko-Pavličevo sedlo-Logarska dolina-Kamnik in povratek nazaj na Kras.

Vreme: prvo polovico je blo sončno in lepo...od Kamnika pa en cajt pralo en cajt ne.....od Brezovice pri Ljubljani do Logatca pa nevihta z grmenjem in strelami....motopralnica zastonj. :lol:

Popravljeno . Popravil Schultz
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Danes ena krajša furca kk-nm-Kočevje in nazaj (okol 200km), razen nekaj peska na cest in ene čudne nesreče(Prehitu sm enega twingota, ki se je pol neki časa furu za mano, ko ga kar naenkrat zarotira in ga vrže na travnik. Na prvem odcepu obrnem in grem pogledat ka se je zgodil. No, k sreči je twingič že pršu spet na cesto in se mal zasran odpelu.) vse super :)

Popravljeno . Popravil adil
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kočevje-Dol pri kolpi.....Šel sem na rafting in piknik.... Vreme je bilo odlično...80km :photo:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

jz pa sem se klatila mal po okolici in nardila 145km

in kot že tradicjonalno ni šlo brez dežja :rolleyes:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

VČERAJ (Suzy, Snoopy in moja malenkost):

Logatec -> Postojna -> senožeče -> Sežana -> Opčine -> Monfalcone -> S. Giorgio di N. -> Latisana -> Portogruaro -> Ponte di Piave -> Treviso -> Cittadella -> Vicenza -> Verona -> (AC) Venezia -> (AC) Trieste -> Sežana -> Senožeče -> Postojna -> Logatec

Čudovitih cca. 650 (popolnoma suhih) kilometrov (števec kaže sicer 673, ampak smo se dvakrat "zgubili"), ker pa se je njemu mudilo v Medvode, smo se pred Padovo za nazaj ločili in je odbrzel naprej. Iz Logatca smo štartali pozno, okoli poldne - vse skupaj pa nam je vzelo cca. 12 ur (s pešačenjem po Veroni vred). Žal se nismo mogli dotakniti famozne Julijine dojke, saj hišo zaprejo že ob 16-ih, vseeno pa je to tura, ki se jo splača izvesti. Če bi šli malo bolj zgodaj, pa bi lahko skočili še na obisk Gardalanda, ki je v bližini.

post-9298-1182086692_thumb.jpg

post-9298-1182086833_thumb.jpg

post-9298-1182086915_thumb.jpg

post-9298-1182086963_thumb.jpg

post-9298-1182087019_thumb.jpg

post-9298-1182087071_thumb.jpg

post-9298-1182087122_thumb.jpg

post-9298-1182087170_thumb.jpg

post-9298-1182087222_thumb.jpg

post-9298-1182087270_thumb.jpg

post-9298-1182087358_thumb.jpg

post-9298-1182087407_thumb.jpg

post-9298-1182087454_thumb.jpg

post-9298-1182087530_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Danes spet malo dalša vožnja :). Odpravil sem se proti Ptuju, vendar sem moral prvič že stati na teznu pri OMW, ker je začelo deževati -_- . Ko je nehalo sem se opravil dalje proti Ptuju. Vreme je bilo lepo in sončno, pravo nasprotje proti vremenu v Mariboru. V Hajdošah sem naredil par krogov po "motocross progi" in nadaljeval proti Ptuju. Nato sem nadaljeval pot čez Vurberg, kjer sem zavil za Koreno. Cesta je vodila čez gozd, zapeljal sem tudi na eno gozdno pot, katera se ni nadaljevala, zato sem šal nazaj na glavno. Potem sem šal v Zavrh in v Lenart. Proti domu sem šal čez Pernico in nato čez Malečnik in Zrkovce. Nabralo se je okrog 120km :).

Lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Končno po cca. 10.ih dneh...furca

Začel je Matjaž v Lj in nato po trasi male Franje do prve okrepčevalnice, kjer sva poklepetala s Tati. Nadaljevala sva do Gorenje vasi, kjer sva tankala in kar nekaj časa spremljala kolesarje iz obeh strani. Tudi Čivava je bila " čuvajka ".

Nadaljevala sva do Šk. Loke kjer sva se malo zamenjala. Nadaljevala sva preko Kranja do Jezerskega na obaro z žganci.

Tam je prvi spet zajahal Matjaž in po rahlem dežju čez Cerklje do Kamnika. Tam sva spet malo zamnejala, saj prav dolgo ne zdržim in nadaljevala čez Tuhinjsko dolino do Trojan. Tam sva popila kavico in nato proti Ljubljani ( spet Matjaž).

Dojela sva, da bova morala kar razmislit še o enem motorju, ker tole je bolj tko.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

najprej na Rakitno, potem čez Borovnico na Vrhniko, Logatec, Idrija, Most na Soči :photo: , Hudajužna :) , Podbrdo, Studeno, Škofja Loka in čez mesto nazaj domov.

odlično vreme, malo prometa, super dan...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Končno po cca. 10.ih dneh...furca

Začel je Matjaž v Lj in nato po trasi male Franje do prve okrepčevalnice, kjer sva poklepetala s Tati. Nadaljevala sva do Gorenje vasi, kjer sva tankala in kar nekaj časa spremljala kolesarje iz obeh strani. Tudi Čivava je bila " čuvajka ".

Nadaljevala sva do Šk. Loke kjer sva se malo zamenjala. Nadaljevala sva preko Kranja do Jezerskega na obaro z žganci.

Tam je prvi spet zajahal Matjaž in po rahlem dežju čez Cerklje do Kamnika. Tam sva spet malo zamnejala, saj prav dolgo ne zdržim in nadaljevala čez Tuhinjsko dolino do Trojan. Tam sva popila kavico in nato proti Ljubljani ( spet Matjaž).

Dojela sva, da bova morala kar razmislit še o enem motorju, ker tole je bolj tko.

Sem kolesarje v pete grizla in jih vkup zganjala :D . Sem mela cel cajt lepo hordico za sabo. Začetek je bil kar pester :eek: . Sicer pa cca 100 km ultra počas in vrooočeee. Svaka čast našim Motosvetovcem biciklistom :worship: .

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ena lepa sobotna turca :rolleyes: :rolleyes: :rolleyes:

Jesenice-Trbiž-Tolmezzo-Mediis-Priuso-Pesso Rest- Maniago- Barcis- Pso. San Osvaldo-Longarone-Pso Duran-Pso Forcella- Aurine- Pso di Ceralda- Pso Di Rolle- Pso.di Valles- Aleghe-Caprile-Selva-Pso di Giau_Cortina d Ampezzo- Pso tre Croci- A.di cadore- Passo della Mauria- Pso della Corso- jesenice.

617 km, 11 prelazou, šla u 6h, pršla 22.05.

Pa še prejšnjo zboto

Jesenica-Korensko sedlo- Hermagor (naprej po 111 in 100) Toblach- Passo Tre Croci- Cortina d ampezzo- Arraba- Pso. Pordoi :worship: - Pso Sella- Pso Gardena (do Sterna, mislm da) Pso falrzarego- San Vito, Piave- Passo della Mauria- Trbiž- Jesenice.

KJ NJ REČM- ZAKON.

sončka usm :winkiss:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Uhh!!

Včeraj odpeljana furca....bilo božansko, še vreme nam je bilo več kot naklonjeno....kot smo kasneje izvedeli je v MB-u šla ploha :winkiss: ...od rute si je treba najbolj zapomniti odsek Weinebene...mega fajna cesta in razgled!!!

Prisotni Vuk76+boljša polovoca(z750S)-Agizgagi(TDM 900) in MUA(Husa) :whistle:

17.06.07_Weinebene.bmp

post-6275-1182163241_thumb.jpg

post-6275-1182163306_thumb.jpg

post-6275-1182163335_thumb.jpg

LP.Andi

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Štart v soboto - Kočevje - Brod na Kolpi - Delnice - Ogulin - Plitvice, nazaj v nedeljo Senj - proti Reki in nato pred Reko - Meja - Gerovo - Babno polje. 600 km. Cesta od Delnic do Ogulina popolnoma fuč, polno peska po ovinkih. Drugače pa lep izlet. :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Uhh!!

Včeraj odpeljana furca....bilo božansko, še vreme nam je bilo več kot naklonjeno....kot smo kasneje izvedeli je v MB-u šla ploha :winkiss: ...od rute si je treba najbolj zapomniti odsek Weinebene...mega fajna cesta in razgled!!!

Prisotni Vuk76+boljša polovoca(z750S)-Agizgagi(TDM 900) in MUA(Husa) :whistle:

17.06.07_Weinebene.bmp

post-6275-1182163241_thumb.jpg

post-6275-1182163306_thumb.jpg

post-6275-1182163335_thumb.jpg

LP.Andi

Da še dopolnim mojega prijatelja, cesta na Klippiztorl je hudo slaba, tako da ne priporočam preveč, sama konfiguracija je sicer odlična, kvaliteta asfalta pa takšna kot na Areh(tisti drugi del). Cesta na Weinebene se pa lahko primerja z cesto na Golico,za moje pojme še boljša cesta,asfalt odličen, mogoče malo hitrejša in daljša. Vsekakor cesta vredna ponovnega obiska zelo kmalu.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hola!

Včeraj sva se s SharpNinjo odpravila na vajo za Dolomite: Vrhnika-Idrija-Bovec-prelaz Predel-Sella Nevea-Chiusaforte-Pontebba-Passo Pramollo-Mauthen-Plockenpass-Villa Santina-Ovaro-Sappada-San Stefano di Cadore-Paso di Mauria-Tomezzo-Chiusaforte-prelaz Predel-Bovec-Idrija-Vrhnika.

Start nekaj minut pred osmo zjutraj na Vrhniki, malo pred poldnevom, ko sva prišla na Passo Pramollo pa sva na severu in zahodu videla le še zbirajoče se črne oblake, zato je v igro prišel plan B - morje :) Obrnila sva nazaj do Pontebbe, potem pa Trbiž-prelaz Predel-Bovec-Nova gorica-Dutovlje-Sežana-Divača-Kozina-KP-Izola, kjer sva se posladkala s sladoledom, potem pa domov. Čeprav osnovni plan ni bil izpolnjen, lepih in užitka polnih 555 kmjčkov :)

Omembe vredno: skozi Log pod Mangartom je nov asfalt in ni treba več po makadamski obvoznici; cesta skozi Sello Neveo je bila že lani zelo revna, letos je tragedija, razpoke, luknje, asfalt se kar kruši, sem in tja še nekaj peska (zaradi neurja), tole morajo čimprej na novo asfaltirat! moj slap kljub vsem padavinam skoraj brez vode; tudi cesta na Passo Pramollo (Nassfeld) je že zelo zjahana, enako nekoč krasni ovinki med Trbižem in Rabeljskim jezerom.

Celo dan prav lepo, sončno vreme, z izjemo nekaj kapelj okoli Bovca in Kobarida, ko sva bežala pred padavinami, seveda ne smem pozabit čist neplaniranega ovinka okoli rid, kjer je kraljevala modra barva (pa ne od moje lubice :) ) da sem prihranil 150 EUR :whistle: (ker nisem imel s seboj prve pomoči - shit, ne gre po sedež!)

Žal sva v celem dnevu prevozila samo dva ovinka, in sicer levega in desnega, a k sreči sta bila oba v tako veliko variantah in takih količinah, da se je vseeno dalo ful uživat :) Ob 19:30 je lubica že uživala na stojalu, z namazano verigo, na oklepu pa je imela specialno sredstvo za odstranjevanje ostankov muh, os in mušic: mokro bombažno majico :)

Naslednji vikend se pa ve, kaj bo dogajalo... :naughty: upam, da ve tudi vreme... :whistle:

Še nekaj popotnih slikc:

post-163-1182171350_thumb.jpg

post-163-1182171370_thumb.jpg

post-163-1182171400_thumb.jpg

post-163-1182171444_thumb.jpg

post-163-1182171480_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hola!

Naslednji vikend se pa ve, kaj bo dogajalo... :naughty: upam, da ve tudi vreme... :whistle:

Po temle sodeč:

http://www.accuweather.com/world-forecast2...RA&metric=1

Bo vreme kar solidno. Mater vama zavidam ...

Pa tale napovednik je celo za prevkar končani vikend dovolj točno uganil, glede na to, da so naši vremenkoti še v petek zvečer za soboto sam dež napovedovali ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Gost
Ta tema zaprta in dodajanje odgovorov ni več mogoče.
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!