Skoči na vsebino

Vtisi z dnevnih voženj v letu 2007


krava

Priporočene objave

Hola gody01,

če bo res tkole - sem prečekiral vse, od Trbiža do Bormia - sem si tud sam fouš :lol1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Danes lusna furca, slovenska klasika:

celje- Ljubljana- Kalce- Ride- Postojna- Unec- Rakek- Cerknica- Rakitna- Ljubljana- Celje

290 prijetnih kilometrov, kadarkoli

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Da še dopolnim mojega prijatelja, cesta na Klippiztorl je hudo slaba, tako da ne priporočam preveč, sama konfiguracija je sicer odlična, kvaliteta asfalta pa takšna kot na Areh(tisti drugi del). Cesta na Weinebene se pa lahko primerja z cesto na Golico,za moje pojme še boljša cesta,asfalt odličen, mogoče malo hitrejša in daljša. Vsekakor cesta vredna ponovnega obiska zelo kmalu.

In kje je Weinebene, da grem probat.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

In kje je Weinebene, da grem probat.

Med Wolsbergom & Deutschlandsbergom...če imaš Auto Route samo vpišeš Weiebene in ti bo našlo;drgač je to smučišče.

post-5882-1182237345_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Med Wolsbergom & Deutschlandsbergom...če imaš Auto Route samo vpišeš Weiebene in ti bo našlo;drgač je to smučišče.

Sem nasel, hvala. Sam se to mi povej, iz katere smeri je leps da grem? Iz Deutschlanberga ali Wolfsburga? No valjda druga smer pa Route 69

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sem nasel, hvala. Sam se to mi povej, iz katere smeri je leps da grem? Iz Deutschlanberga ali Wolfsburga? No valjda druga smer pa Route 69

Meni je bolj všeč iz Wolfsburga, dol se spustiš proti Deutschlandsbergu, nato pa proti Eibiswaldu in še lahko skočiš na Golico.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Danes furca Lj.-Trbovlje (za Savo) in nazaj. Srečal kar nekaj motoristov.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Danes čez Jezersko v Avstrijo pa čez Pavličevo sedlo v Logarsko kjer je bila zapora ceste oz, par metrske luknje polne blata v kateri je ždel bager pa smo stal in se je ulilo in scalo ves čas potem pa fazer v vlogi hard endure oz, blato do kolen in potem še pol ure scanja pa čez Gornji grad v Kamnik in domov. Zanimivo čeprav ne ravno prijetno razen na koncu sonce. Drugače pa kapo dol IXS jakni saj po desetih letih še vedno zdrži dve uri fejst scanja pa še našpricana ni bila na novo po pranju. Pa seveda Yamahi za uspešno premagano blatno past.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Na kratko: 1 dan, jaz in brat, Grossglocker, Katschberg, Nockalmstrasse, 750km.

Štart ob petih zjutraj iz Žalca, preko tuhinjske (v Kamniku sem komaj rešil situacijo ki je bila posledica lastne neumnosti) do Kranjske gore, kratka pavza, čez Korensko sedlo(avstrijski policist ima najbrž opazovanje moto gum za hobi) preko Hermagorja, preko doline in manjšega prelaza Gritschtal v Greifenburg in naprej do Winklerna.

Na cesti proti GG - Franz-Josefs-Höhe je začelo deževati, zato nisva šla čisto do konca, sva upala, da bova ušla dežju.

Tudi na cesti proti Hochtor je deževalo, očitno je bil cel GG v rahlem dežju, ker so bile vse ceste mokre.

Dol sva šla po drugi strani(še vedno mokra cesta), skozi Bruck in desno po cesti 311.

V St. Johann proti Wagrain in Wagrainer Höhe v Radstadt in po cesti 99 čez Obertauern in Katschberg v dolino.

Ideja je bila še Maltatal, ampak sva jo opustila zaradi črnih oblakov.

Šla sva čez Innerkrems na Nockalmstrasse, potem pa (2x :D ) na Turracher Höhe (23%vzpon). Ko sva prišla drugič na vrh, je že rosilo, torej zadnji čas.

Nato skozi Feldkirschen, nameraval sem skozi St Veit, ampak zgrešil in prišel v Celovec.

Čez Völkermarkt in Lawamund v SLO in skozi SG domov.

Slik je nekaj v albumu.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nedelja 17.6. Cartman se odpravi v svet, in odkije toplo vodo.

Spustim se do morja, v trst. in peljem proti Gorici, ob morju mimo Miramarja, Barkivelj in Sesljana, je gužva nepopisna!! Rešitev je tabla na desno, Gorizia 19. Tako lepe ceste že dolgo ne!! konfiguracija in podlaga. od gorice proti Gradiški...nič posebnega. Gradiška-Čedad, za se peljat. po Italjanskih brdih so cestice zelo lušne, splezam na Castelmonte. lep razgled. Tam orog so samopostrežne črpalke precej redke!! Tam čez, je kutura avtomobiliston na zavidljivi ravni. res lepo in nestresno je vozit motor in prehitevat. (to je odkritje tople vode, čez mejo sm se vozil samo na HR) tudi če, se ne umaknejo prav vsi. so tudi nonšalantneži, ki vozijo malček čez črto. Seveda BMW. Seveda slovenska tablica :headbang: mejni prehod neblo zgrešim na celi črti, in končam v Kobaridu. ker je nebo proti Bovcu zelo grdo, se spustim v tolmin, idrijo, in domow.

z zgubljanji vred 500in malo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Danes 20.7.2007 sem se odpravil na naslednjo pot:

Celje - Šmarje pri Jelšah - Poljčane - Slovenska Bistrica - Pragersko - Ptuj - Lenart v Slovenskih Goricah - Gornja Radgona - Apače - Trate - Šentilj - Maribor - Dravograd - Ravne na Koroškem - Prevalje - Slovenj Gradec - Velenje - Dobrna - Vojnik - Ljubečna - Celje

Prekrasnih in prelepih 320 km :yea1: .

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ravnokar sem se vrnil iz ture do Delnic. Sem nekajkrat bral na tem forumu kakšne sanjske ride so pred Gerovim in sem nataknil Garmina na kobilico pa prek Ceknice Loža do rid pred Gerovim. Pred in po teh ovinkih je cesta kar precej uboga in se moraš kar dobro pripravit na luknje, pesek, storže in lokalne redneck-s. Pa bog nedaj računat na kako pumpo do Delnic. Sem prišel že z zadnjimi hlapi (natankal (18,5 litra od 19). So pa ovinki na Gerovem res brez primerjave , nekaj podobnega sem videl samo v Avstriji . Pa tudi cesta do Kočevja je potem pravi užitek. Čeprav verjetno bolj za ljubitelje odprtih ovinkov in lastnike velikih krav.

Sem potem zavil še na eno pivo do Pločnika pa se mi zdi da sem bil tam edini totalno posvinjan od muh.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ravno nazaj z Jezerskega - kratka furca, kot se spodobi za zacetnika :P .

Cesto so koncno "odprli" samo se en mali semafor je ostal (ki ga pogumni verjetno sploh ne cakajo..).Prometa skoraj nic, ravno prav zame, da sem lahko "studiral" voznjo po ovinkih ne da bi mi kdo tiscal zadaj v rit (razen enega avstrijca, ki sem ga spustil naprej). Motoristov samo ene par, kavica ob jezeru v sencki dobra.Aja, pa prvic me je v ovinku prestavilo, ko sem zapeljal na zalivko - zoprn obcutek :krneki: .

Lp!

Flight

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Danes pa:

Celje - Zidani Most - Sevnica - Krško - Kostanjevica na Krki - Šentjernej - Novo Mesto - Soleska - Kočevje - Ribnica - Velike Lašče - Škofljica - Ljubljana

Skupaj okroglih 200 km :naughty: . Na poti se pa ni zgodilo nič posebnega :).

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ravno nazaj z Jezerskega - kratka furca, kot se spodobi za zacetnika :P .

Cesto so koncno "odprli" samo se en mali semafor je ostal (ki ga pogumni verjetno sploh ne cakajo..).Prometa skoraj nic, ravno prav zame, da sem lahko "studiral" voznjo po ovinkih ne da bi mi kdo tiscal zadaj v rit (razen enega avstrijca, ki sem ga spustil naprej). Motoristov samo ene par, kavica ob jezeru v sencki dobra.Aja, pa prvic me je v ovinku prestavilo, ko sem zapeljal na zalivko - zoprn obcutek :krneki: .

Lp!

Flight

A sm te jest dons srecov glih pred tanovmu mostam, glih gor si su, jest pa dol u kratkih rokavih z aprilio?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A sm te jest dons srecov glih pred tanovmu mostam, glih gor si su, jest pa dol u kratkih rokavih z aprilio?

Zna bit, res pa je, da sem se vedno v tisti fazi, ko se osredotocim predvsem na cesto, pozdravit mi se uspe, voznikov in njihovih makin mi pa se ne uspe prepoznat... :whistle: :grim

Pozdrav!

Flight

Pa sorry za :topic:

Popravljeno . Popravil flight69
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Meni je bolj všeč iz Wolfsburga, dol se spustiš proti Deutschlandsbergu, nato pa proti Eibiswaldu in še lahko skočiš na Golico.

Bil danes tocno to, kar si napisal: Kranj, Jezersko, Wolfsburg, Weinebene, Eibiswald, Golica in domov. Kaj naj recem: fantasticna turca. Ko se je primorje dušilo v kolonah, tm ni bilo skor žive duše. Skupaj 295 km.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Bil danes tocno to, kar si napisal: Kranj, Jezersko, Wolfsburg, Weinebene, Eibiswald, Golica in domov. Kaj naj recem: fantasticna turca. Ko se je primorje dušilo v kolonah, tm ni bilo skor žive duše. Skupaj 295 km.

In vtisi?? Kako se ti zdi vzpon iz Wolfsberga na Weinebene?? Jaz grem jutri malo tja pogledat,v ponedeljek pa Maltatal,NockalStrasse in TurracherHohe.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

In vtisi?? Kako se ti zdi vzpon iz Wolfsberga na Weinebene?? Jaz grem jutri malo tja pogledat,v ponedeljek pa Maltatal,NockalStrasse in TurracherHohe.

Vzpon se mi ni zdel prevec dober (sem slabsi motorist), so kar zaviti ovinki. Ampak zato me je pa navdusil spust, tih pred Deutschlandbergom. Kaksni dobri ovinki. Sem se prikljucil eni skupini, ki so narekovali tempo in se potem nisem bal policajev, ker sem vozil zadnji. To relacijo bos sigurno še peljal.

Napisi spet ponedeljkovo turo, ocitno izbiras poti, ki tudi meni zelo ustrezajo. Bom ponovil za tabo...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Včeraj dopoldan LJ-Logatec (mal pogledat kako naša omladina trenira za dirko naslednji teden)-Stara pošta (2x gor dol)-LJ, popoldan LJ-Žužemberk-Črnomelj-Primostek mal k Firerjem na Kolpo pogledat zvečer pa nazaj.

Luštno. :D Predvsem, ker na cesti ni blo kamikaz.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vzpon se mi ni zdel prevec dober (sem slabsi motorist), so kar zaviti ovinki. Ampak zato me je pa navdusil spust, tih pred Deutschlandbergom. Kaksni dobri ovinki. Sem se prikljucil eni skupini, ki so narekovali tempo in se potem nisem bal policajev, ker sem vozil zadnji. To relacijo bos sigurno še peljal.

Napisi spet ponedeljkovo turo, ocitno izbiras poti, ki tudi meni zelo ustrezajo. Bom ponovil za tabo...

Danes smo bili skupaj z dr-big spet na Weinebene. Tja smo šli preko Radelj ob Dravi-Soboth-Ettendorf--Eitweg-Wolfsberg-Weinebene-St. Getrraud-Gleinstatten-Leutschach-Langegg-MP Jurij-Maribor. 240 km odličnih cest, vreme odlično,motoristov dosti.

Plan jutrišnje fure je pa pripet.

post-5882-1182702628_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dva uspešna poskusa na Zatrnik, statistika se izboljšuje, zdej že 7/2, še mal pa bo že spodobna :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Danes skok na Grobnik malce pogledat kako se vozijo nazaj grede pa še kratek postanek na ridah in ogled motorjev med vožnjo v družbi motoristov ob cesti. Začuda nikjer nobene kontrole oziroma radarja tko da super dan v prelepem vremenu.Skratka čista poezija. :naughty:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Gost
Ta tema zaprta in dodajanje odgovorov ni več mogoče.
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!