Skoči na vsebino

Fitnes vaje za motoriste


BremzPenzl

Priporočene objave

Pravkar, HD-Dyna pravi:

Ne pričaj gluposti :slap:

pust me pr mir ... vaje delam :ras:

 

Pravkar, skalar36 pravi:

Zdej tko, če se boš zutri zbudu, pa te nebo nč bolel, de se navš ustrašu, da si mrtu. Mogoče bo le srečni dan.

Drgač pa gremo za tabo...če bo sreča...:jezik:

js k oke odprem sem srečen ... štekaš :P ... da pa mau dl rabm, da ustanem, je pa iz druge nadaljevanke :D

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 minutami, maus pravi:

pust me pr mir ... vaje delam :ras:

Sej ne morš k si str :P

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...jest na motorju delam fitnes tako, da z desnico navijam gas zajle.... z desnim kazalcem in sredincem stiskam premzo...

.... z levim sredincem in kazalcem stiskam kuplungo..... z levo nogo brcam šalthebel, z desno pa skuteriste.

...no,  obvezni sterčing med fitnesom pa izvajam tako, da večkrat med vožnjo dvignem levo roko in strečam sredinec ravno takrat, ko mi kdo pripelje nasproti po mojem pasu..... Vrat strečam v levo pa desno, ko vidim kero na pločniku na rolerjih al pa tut če voziček pred sabo poriva.... no ja... pr taki glavo skor čist nazaj obrnem, če se glih slučajno še v voziček sklanja.... :eek:  :boobies:

 

...a vrtanje po nosu tut vela? :huh:

 

:P

 

 

 

Popravljeno . Popravil Zivnorc
  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 9. 8. 2016 at 11:28, skalar36 pravi:

Tele za hrbet so ful uporabne! Sem prejšni teden naredu čez 1,2 k km v 2 dneh. Sm mal narobe sedel me kar precej križ boli.

Sem pa naredil še eno neumnost. Preveč sem si zapel škornje. Med vožnjo sploh nisem opazil, ko sem pa po 7h snel škornje pa pizdarija...zatečene noge že lepo obarvane modro. Sem že malo pomislil na PP.

To je pa to, k šparaš na škornjih. Drugič kupi masažne in ogrevane. :ras:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 4 tedne pozneje...

Kaj mi lahko kdo nekaj obrazloži?

Fitnes obiskujem v povprečju 4-5 na teden. Februar marec april intenzivno, čez poletje 2 na teden, sedaj ponovno na "polno" za MOJE razmere. Sem rekreativni športnik.

Imam problem, da delam na vajah toliko časa kolikor imam energije, prej zmanjka energije kot bi lahko odpovedale mišice. Vedno delam samo eno mišico na dan. Se pravi 4-5 vaj, 1-2 ponovitve za ogrevanje pri manjših obremenitvah, 4 ponovitve po 10 x na večji teži.

Zdej pa res že čas za glavno vprašanje...vedno se mi drugi dan po vaji pojavi muskelfiber. Ker večkrat slišim, da če imaš muskelfiber ni nujno da si delal ok. Meni je recimo muskelfiber ok, ker pač veš, da je bla mišica natrgana in se celi. Bolečine izginejo 4 dan in navadno potem 6 dan že delam spet ponovno isto mišico.

Je muskelfiber ok? 

Na dan fitnesa. Omega3 (vsak dan), Magnezij + kalcij, One a day vitamini, BCAA pol merice pred treningom, Glutamin pred spanjem.

Treba še kaj dodat ali spremenit?

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

mogoče preveč razmaka med treningi posamezne mišice? jaz bi probal še kakšen drug način treninga in pa povečal vnos hrane (beljakovin) - če si na dieti je možno da se mišice ne celijo tok hitro.

ko sem hodu v fitnes teh težav nisem imel, razen po treningu nog :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 uro, HyperJack pravi:

Kaj mi lahko kdo nekaj obrazloži?

Fitnes obiskujem v povprečju 4-5 na teden. Februar marec april intenzivno, čez poletje 2 na teden, sedaj ponovno na "polno" za MOJE razmere. Sem rekreativni športnik.

Imam problem, da delam na vajah toliko časa kolikor imam energije, prej zmanjka energije kot bi lahko odpovedale mišice. Vedno delam samo eno mišico na dan. Se pravi 4-5 vaj, 1-2 ponovitve za ogrevanje pri manjših obremenitvah, 4 ponovitve po 10 x na večji teži.

Zdej pa res že čas za glavno vprašanje...vedno se mi drugi dan po vaji pojavi muskelfiber. Ker večkrat slišim, da če imaš muskelfiber ni nujno da si delal ok. Meni je recimo muskelfiber ok, ker pač veš, da je bla mišica natrgana in se celi. Bolečine izginejo 4 dan in navadno potem 6 dan že delam spet ponovno isto mišico.

Je muskelfiber ok? 

Na dan fitnesa. Omega3 (vsak dan), Magnezij + kalcij, One a day vitamini, BCAA pol merice pred treningom, Glutamin pred spanjem.

Treba še kaj dodat ali spremenit?

 

....poizkusi povečati vnos beljakovin in oh :D ........oh predvsem po treningu

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 17 minutami, blazzarss pravi:

mogoče preveč razmaka med treningi posamezne mišice? jaz bi probal še kakšen drug način treninga in pa povečal vnos hrane (beljakovin) - če si na dieti je možno da se mišice ne celijo tok hitro.

ko sem hodu v fitnes teh težav nisem imel, razen po treningu nog :)

Beljakovin imam na dan treninga cca 140 g (imam 83 kg, 173 cm), OH 115 g... če se le da OH ne jem. Krompirja že 7 let ne, testenine ob praznikih...riž včasih kak vikend. 

 

pred 13 minutami, Arzen pravi:

Pa tam na fitnessu imaš ziher kakšnega stručkota, pa ti bo najbolj znal povedati kako in kaj. 

Pa sej veš sto ljudi sto čudi, raje zberem malo več informacij na kup =)

Popravljeno . Popravil HyperJack
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 40 minutami, HyperJack pravi:

Beljakovin imam na dan treninga cca 140 g (imam 83 kg, 173 cm), OH 115 g... če se le da OH ne jem. Krompirja že 7 let ne, testenine ob praznikih...riž včasih kak vikend. 

 

Pa sej veš sto ljudi sto čudi, raje zberem malo več informacij na kup =)

Kmet bi ti točno povedal. Jaz ti laično povem, vse skup je samo iz mojih iskušenj. Musklfiber je normalen, vendar ko dosežeš neko željeno težo/moč na napravi in ne povečuješ več se naslednji teden mora ta musklfibr umirit. Potem pa lahko spet po malem začneš dvigovat obremenitev. 

Men osebno je zlo pomembno tudi, ogrevanje pred kvihtanjem in dober strečing, tako pred in po. Je takoj manj bolečin.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 6 minutami, TOMCAT pravi:

......takoj po ni glih fino......

v bistvu deluje kot sprostitev mišic, ki jih med kvihtanjem zakrčiš

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

3 hours ago, HyperJack said:

Kaj mi lahko kdo nekaj obrazloži?

Fitnes obiskujem v povprečju 4-5 na teden. Februar marec april intenzivno, čez poletje 2 na teden, sedaj ponovno na "polno" za MOJE razmere. Sem rekreativni športnik.

Imam problem, da delam na vajah toliko časa kolikor imam energije, prej zmanjka energije kot bi lahko odpovedale mišice. Vedno delam samo eno mišico na dan. Se pravi 4-5 vaj, 1-2 ponovitve za ogrevanje pri manjših obremenitvah, 4 ponovitve po 10 x na večji teži.

Zdej pa res že čas za glavno vprašanje...vedno se mi drugi dan po vaji pojavi muskelfiber. Ker večkrat slišim, da če imaš muskelfiber ni nujno da si delal ok. Meni je recimo muskelfiber ok, ker pač veš, da je bla mišica natrgana in se celi. Bolečine izginejo 4 dan in navadno potem 6 dan že delam spet ponovno isto mišico.

Je muskelfiber ok? 

Na dan fitnesa. Omega3 (vsak dan), Magnezij + kalcij, One a day vitamini, BCAA pol merice pred treningom, Glutamin pred spanjem.

Treba še kaj dodat ali spremenit?

 

Ni da delaš prveč izolacijskih vaj ali mašin in tako fentaš mimogrede sodelujoče mišice ne ciljno skupino? Naredi en ruker glavnih vaj. Počep z drogom, mrtvi dvig, bech pres, dvig štange nad glavo (overhead press) pa nič drugega. Poročaj če po dveh tednih se telo še pritožuje.

Naredi ta trening:

http://startingstrength.com/

V življenju se nisem nikoli počutil toliko močan po 8 mesecih tega. Zgledal sem tudi zelo spodobno (atletska postava ne BB). Edini problem je dejansko bil zaužit 3500 kcal vsak dan (brez smeti). Musklfiber se je pojavil samo na začetku in izginil neznano kam. Fina reč in vzame 50min 3x na teden s tuširanjem vred. (kardio delaj posebej).

Še nikoli dosegel toliko v tako kratkem času kljub temu da sem visel leta v fitnesih. Meni je sedlo poskusi kaj ti odgovarja, kar je meni všeč ni nujno da je tebi. Sicer pa je prav zanimivo da ne zgledaš nič kaj več kot bolj postaven atlet in ko se ti zazdi oz. nastane potreba, dvigneš 60kg+ fotokopirc in z normalnim glasom vprašaš kje ga želite povsem brez omembe vrednega napora (kratkoročno seveda)... Še bolj zanimivo je gledat obraze ki msilijo da se boš zlomil ali hudo poškodoval... :D 

Ali pa dvigneš z dvemi prsti enoročno 2x 10kg mačjega posipa na trak v trgovini trgovka pa ga ne uspe niti premaknit? Pa nisem imel namena se it obično p. le splet okoliščin je tako nanesel.

Komaj čakam da grem nazaj trenirat... (še  leti... da žena konča študij..) doh!

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

On 9. 9. 2016 at 1:32 PM, HyperJack said:

Beljakovin imam na dan treninga cca 140 g (imam 83 kg, 173 cm), OH 115 g... če se le da OH ne jem. Krompirja že 7 let ne, testenine ob praznikih...riž včasih kak vikend. 

 

B in OH ti dajo malenkost čez jurja kcal... Maščob pa kolko zaužiješ? Če ne veliko ne štekam od kje 83kg na 173cm. glede na to koliko se matraš v fitnessu bi pričakoval ~ dnevni vnos prek 2000Kcal...

Če ne msiliš spreminjat nič poskusi z dodatkom glutamina. :beer2: (za musklfiber)

Popravljeno . Popravil StaraFeltna
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 urami, StaraFeltna pravi:

B in OH ti dajo malenkost čez jurja kcal... Maščob pa kolko zaužiješ? Če ne veliko ne štekam od kje 83kg na 173cm. glede na to koliko se matraš v fitnessu bi pričakoval ~ dnevni vnos prek 2000Kcal...

Če ne msiliš spreminjat nič poskusi z dodatkom glutamina. :beer2: (za musklfiber)

 

pred 2 urami, StaraFeltna pravi:

B in OH ti dajo malenkost čez jurja kcal... Maščob pa kolko zaužiješ? Če ne veliko ne štekam od kje 83kg na 173cm. glede na to koliko se matraš v fitnessu bi pričakoval ~ dnevni vnos prek 2000Kcal...

Če ne msiliš spreminjat nič poskusi z dodatkom glutamina. :beer2: (za musklfiber)

Bom pogledal v program. Je okoli 1900 kcal. Imam glutamin in kreatin (cca 2g na dan samo toliko za sproti brez pretiranega vnosa)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 9. 9. 2016 at 13:16, blazzarss pravi:

mogoče preveč razmaka med treningi posamezne mišice? jaz bi probal še kakšen drug način treninga in pa povečal vnos hrane (beljakovin) - če si na dieti je možno da se mišice ne celijo tok hitro.

ko sem hodu v fitnes teh težav nisem imel, razen po treningu nog :)

Zmanjšal razmak med treningi iz 7 dni na 4 dni. Mišica manj boleča. 

Zdej je pa problem, da v enem tednu ne morem naredit vseh mišic. Za dve mišici na dan ni energije. Plus treba v zakup vzet da sem noge nazadnje delal februarja (potem le še na biciklu - gonjenje v hrib).. nog ne delam, ker imam probleme z zapenjanjem kombinezona. (noge naprav trupu so brez maščob, zato se jim posebno ne posvečam - enkrat čez zimo spet) 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 21 minutami, HyperJack pravi:

Zmanjšal razmak med treningi iz 7 dni na 4 dni. Mišica manj boleča. 

Zdej je pa problem, da v enem tednu ne morem naredit vseh mišic. Za dve mišici na dan ni energije. Plus treba v zakup vzet da sem noge nazadnje delal februarja (potem le še na biciklu - gonjenje v hrib).. nog ne delam, ker imam probleme z zapenjanjem kombinezona. (noge naprav trupu so brez maščob, zato se jim posebno ne posvečam - enkrat čez zimo spet) 

Dela se ena velika mišica in ena mala ,če za to nimaš energije sploh ne hod na fitnes . Posamezna mišica se lahko izvaja po 48h spet kljub muscelfibru .  Za ostalo pa berem in se smejim ......strokovnjaki da vam ni para :worship:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob ‎9‎.‎9‎.‎2016 at 11:36, HyperJack pravi:

Kaj mi lahko kdo nekaj obrazloži?

Fitnes obiskujem v povprečju 4-5 na teden. Februar marec april intenzivno, čez poletje 2 na teden, sedaj ponovno na "polno" za MOJE razmere. Sem rekreativni športnik.

Imam problem, da delam na vajah toliko časa kolikor imam energije, prej zmanjka energije kot bi lahko odpovedale mišice. Vedno delam samo eno mišico na dan. Se pravi 4-5 vaj, 1-2 ponovitve za ogrevanje pri manjših obremenitvah, 4 ponovitve po 10 x na večji teži.

Zdej pa res že čas za glavno vprašanje...vedno se mi drugi dan po vaji pojavi muskelfiber. Ker večkrat slišim, da če imaš muskelfiber ni nujno da si delal ok. Meni je recimo muskelfiber ok, ker pač veš, da je bla mišica natrgana in se celi. Bolečine izginejo 4 dan in navadno potem 6 dan že delam spet ponovno isto mišico.

Je muskelfiber ok? 

Na dan fitnesa. Omega3 (vsak dan), Magnezij + kalcij, One a day vitamini, BCAA pol merice pred treningom, Glutamin pred spanjem.

Treba še kaj dodat ali spremenit?

 

Nism glih kakšen stručko, kvihte pa premetavam že več kot 30 let. Po moje nima smisla delat le eno mišico na dan, ker maš pol predolge premore med treningi za mišico in pol se ti pojavlja muskelfiber. Pa če ti po 25 - 30 serijah za eno mišico ta ne odpove, pol pač delaš s premajnimi težami, maš predolge pavze med serijami. Če maš v seriji 10 ponovitev pa bi s to težo lahko naredil 15 ponovite pol ni pravega haska. Jaz mišico lahko "uničim" s tremi štirimi serijami do odpovedi. Maš še druge tehnike, superserije (dve tri vaje ena za drugo brez pavze) drop serije (zmanjšaš težo in takoj nadaljuješ vajo, spet zmanjšaš težo ...).  Jaz bi ti predlagal, da mišice razdeliš na dve skupini in za vsako po dva treninga na teden. Z vsako mišico naredi eno ali dve seriji do odpovedi in boš videl, da ti bodo "odpovedale", predno ti bo zmanjkalo energije.

Še boljš pa bo, če pobaraš lokalnega trenerja fitnesa, da ti malo svetuje, sej je moje znanje outdated.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Stručkoti so ti odgovorili vse glede prehrane itd. tu ti jaz lahko svetujem samo meso, pivo in cigarete :)

Mi pa muskelfiber izdatno zmanjša če namesto klasičnega strečinga uporabljam valjček in si mišice "povalam". Pomaga tudi ko že imaš muskelfiber, še boljše pa prej.

Googlaj grid foam roller, sport direct jih ima poceni. več jo je profila bolj boli. trigger-point-performance-the-grid-revol

 

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 9. 9. 2016 at 11:36, HyperJack pravi:

Treba še kaj dodat ali spremenit?

 

A imaš kakšen plan kaj doseči? več moči, boljša vzdržljivost... ? Ker tudi enaka vaja lahko drugače mišico prizadane (beri večja teža in manj ponovitev ni enako manjša teža več ponovitev)

 

Drgač pa tisto kar skoraj vsi pozabljamo ki (smo) se s športom ukvarjamo, stretching vaje. Pametno bi bilo imeti kakšen dan pri vsakem športu rezerviran za jogo oz kaj podobnega.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!