Skoči na vsebino

Hujšanje


gattolina

Priporočene objave

22 minutes ago, bikez said:

Ti picikl goniš, zate ne velja :P.

Letos se nic.:blush: Zdaj veliko vec mopediram. Gledam pa vsaj to, da se spravim kombinezon nase. In to tako, da lahko potem se nogi dvignem na stopalki. Vcasih je to malo tezje kot se slisi. :dry:

  • Haha 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...
  • 3 tedne pozneje...
  • 1 mesec pozneje...
  • 2 tedne pozneje...
  • 2 mesecev pozneje...
  • 1 mesec pozneje...

:huh:

Fotografija osebe BB Zabava.

bom napisal prevod ...

- Prijatuček.. danes sem zgubil 2000 kalorij :huh:

- Kako  :eek:

- Padu mi je mesni zavitek :cry: 

 

Popravljeno . Popravil maus
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 urami, maus pravi:

:huh:

Fotografija osebe BB Zabava.

bom napisal prevod ...

- Prijatuček.. danes sem zgubil 2000 kalorij :huh:

- Kako  :eek:

- Padu mi je mesni zavitek :cry: 

 

kako veš, da je bil mesni?

  • Haha 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob ‎25‎. ‎11‎. ‎2019 ob 16:29, Frenk 67 pravi:

kako veš, da je bil mesni?

Burek je samo mesni, ostalo so pite.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 uro, Kaldu pravi:

Burek je samo mesni, ostalo so pite.

maš prav .. ampak .. od pokrajine je odvisno, kako jih imenujejo ... tole sem našel na :

 

Burek

Iz Wikipedije, proste enciklopedije
 
 
Jump to navigationJump to search
220px-Motani_burek_1.gif
 
Zavit burek

Burek ali Börek je jed, ki izvira iz turške kulinarike, vendar je zelo priljubljena v mnogih državah balkanske regije (še posebej v Sloveniji, Makedoniji, Črni gori, Hrvaški, Srbiji, Kosovo ter Bosni in Hercegovini), katere priljubljenost se je najverjetneje razširila v obdobju Otomanskega imperija. V Izraelu je ta jed tudi razmeroma priljubljena pod imenom burekas ali turški burekas. Jed je narejena iz vlečenega testa, in je napolnjena z mesom mesom (običajno govedina, nikoli svinjina) ter začinjena s čebulo soljo in poprom.

Börek je turška beseda, medtem ko jedi v Albaniji pravijo byrek. V ostalih balkanskih državah (predvsem bivših jugoslovanskih) se jed imenuje burek, kar izhaja iz turške besed börek, ki bi prav lahko izhajala iz perzijske bürek ali pa je vendarle izvirna turška beseda iz korena Bur-, kar pomeni zaviti oz. zavijati.

Obstajajo tudi jedi enakega izgleda pite, ki so najbolj pogosto napolnjene s sirom (običajno skuta sir), , krompirjem (običajno kosi krompirja), ali zelenjavo (običajno špinača) in jim v državah bivše Jugoslavije z izjemo Bosne in Hercegovine, rečejo tudi sirov burek, burek s sirom, burek s krompirjem...Na teh trgih so se razvili različni dodatni "okusi", kot npr. "pizza", čokolada, kranjska klobasa ali burger...

vir: https://sl.wikipedia.org/wiki/Burek

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sicer je mimo že kakšno leto ma mislim da so ble krompiruša, zeljanjca... Samo za pizza varjanto nisem slišal "original imena" ? 

Ps: pa najbolj zabavno je it z vegetarjancem v Sarajevo (vegan bi verjetno crknu) ?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...
pred 2 minutami, Ninč. pravi:

Moj novi kotiček... Poleg ostale vadbe v vitafitu...

IMG_20200103_163832.jpg

...na počitek za regeneracijo ne pozabi...in 8 ur spanca...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Cel december je bla regeneracija... Zdaj spet racunam na musklfibr... Med prostimi dnevi pa tukaj afne guncat :cool: 

v kratkem bo savna... Za moj relax se ni treba bat, ker ce ga ni, si ga vzamem... 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 23 minutami, Ninč. pravi:

Cel december je bla regeneracija... Zdaj spet racunam na musklfibr... Med prostimi dnevi pa tukaj afne guncat :cool: 

v kratkem bo savna... Za moj relax se ni treba bat, ker ce ga ni, si ga vzamem... 

? pravilno...kar se decembra tiče pa boljš ne bi mogla povedat ?...sva na istem ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 17 urami, Ninč. pravi:

Moj novi kotiček... Poleg ostale vadbe v vitafitu...

IMG_20200103_163832.jpg

A brez "muske" tole deluje?

Resno...vprašam, ker opažam, da se ljudje brez ritma ali bobnenja kmalu ne bodo znali in zmogli niti usr..i več.

Gledam tu po Bledu, Bohinju...kao tekači vsi gluhonemi, da rabijo elektroniko v ušesih...a sploh dojemajo, kaj se dogaja za njimi, ali v prometu...kadar tecejo po javni površni.

Isto kolesarji......po najbolj prometni cesti...slusalke v ušesih.....❤️

V sluzbi imamo en mini fitnes...itak take vrste rekreacije nikoli nisem prakticiral....ampak gledam tiste mišičnjake.....elektronika v ušesu, MP3 okrog roke...notri itak BUM, TUF, TUF, BUM...

Da pa "crknejo" iz Ukanca do Komne, ko jim naložiš 20kg na rame, pa itak ni važno več....

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!