Skoči na vsebino

Hujšanje


gattolina

Priporočene objave

A je v tej temi sploh kdo na 90-dnevni ločevalni dieti??

Jaz sm zelo gruntal, da bi se je lotil, ampak sem ugotovil, da trenutno to zame ni prava izbira. Nekateri pri ločevalni svarijo, da si lahko zjebeš jetra (al ledvice, ne spomnim se točno). Pa pri načinu življenja, ki ga imam, je zelo težko v bistvu 'ločevati' skos hrano. Kosila, sestanki, ... kar pomeni, da bi si moral vedno za en dan naprej po možnosti sam hrano pripravljat, al pa v gostilnah težit in gnjavit in neoptimalno naročati.

Mam pa frenda, ki je zelo učinkovito dol zmetal kakih 40-50 kil (prej sva bla tam-tam, pol je pa kr naenkrat v enem letu postal ko Michael Jackson), prehranjeval pa se je po Montignacovi metodi.

Jaz bolj zagovarjam ureditev prehrane (na 3-5 zmernih in vsestransko zadovoljivih obrokov dnevno) in na povečanje fizične aktivnosti, vzporedno pa na ureditev spalnih ciklov in skušanje zmanjšanja stresa. Enkrat na teden pa padejo 2-4 birce s prjatlom pa kak sendvič :).

Popravljeno . Popravil mashina
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A je v tej temi sploh kdo na 90-dnevni ločevalni dieti??

men se zdi da se motoristek trudi

samo mu ne gre preveč fajn :whistle: ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

men se zdi da se motoristek trudi

samo mu ne gre preveč fajn :whistle: ;)

:yes: svaki dan sve više napredujem... :lol1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tole sm najdu

Razgibavanje ne odpravi debelosti

sobota, 24. januar 2009 @ 00:37 CET

Piše: Sonce Fizična aktivnost ima veliko dokazanih koristi, a po mnenju znanstvenikov ne odpravi debelosti. Učvrsti kosti in mišice, izboljša mentalno stanje in razpoloženje, zmanjšuje krvni pritisk, pozitivno vpliva na stopnjo holesterola in zmanjšuje možnost kardiovaskularnih bolezni, diabetesa, raka na prsih in črevesju, prav tako je razgibavanje dobro za možgane.

Vendar pa razgibavanje po mnenju strokovnjakov ni »zdravilo« proti debelosti. Kljub temu, da so zdravo prehrano in razgibavanje predpisovali vsem, ki želijo izgubiti telesno težo, je nova študija pokazala, da pri izgubi telesne teže ključno vlogo igra prehrana.

Vir: svarog.org

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V enem tednu mi je ratal sklestit 1,2 kg (ampak sumim, d je to sm zato, k se nisem mela časa nalivat s 5 litri čaja dnevno), še 2,8 treba pospravt :unsure: .....sm k ne gre nikamor :headbang:

pa kam zavraga pa ti hujšaš? :kva1: sam kosti pa res ni lepo imet, je treba tud mal mehkega. :whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pa kam zavraga pa ti hujšaš? :kva1: sam kosti pa res ni lepo imet, je treba tud mal mehkega. :whistle:

fizicna aktivnost ti ucvrsti kosti in misice, v 2 letih sem splezal iz 73kg na 90kg, kar se misicne mase tice; res da je prehrana kljucnega pomena pri hujsanju, ce bos jedel hrano ki vsebuje prevec kalorij res ne mores pricakovati da bos shujsal, ce pa zauzijes kalorij vec kakor jih porabis

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz sm zelo gruntal, da bi se je lotil, ampak sem ugotovil, da trenutno to zame ni prava izbira. Nekateri pri ločevalni svarijo, da si lahko zjebeš jetra (al ledvice, ne spomnim se točno).

Ok, tole sem šel preverjat. Lahko si frderbaš ledvica, če ne konzumiraš dovolj vode (min 2 litra dnevno). SE opravičujem, če sem zagnal paniko komu.

Našel pa sem še eno zanimivo diplomsko nalogo o dietah itd.

Tistim najbolj zagrizenim, ki bi radi doktorirali iz prehrane in fitnesa, priporočam knjigo Burn the Fat, Feed the Muscle (najde se jo v knjigarni, pa tudi na torrentih) ter dodatka Foods that burn Fat. in Foods that turn to Fat.

Popravljeno . Popravil mashina
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz trakulje zihr nimam ;)

:lol1: :grrr

Ziher ne. Pa anoreksije tud ne. Same here. O:-)

Je pa res, da je najboljša in še vedno najbolj učinkovita tista francoska dieta "majn zrri"!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:lol1: :grrr

Ziher ne. Pa anoreksije tud ne. Same here. O:-)

Je pa res, da je najboljša in še vedno najbolj učinkovita tista francoska dieta "majn zrri"!

Jep. JE pa ena stvar pomembna - pri takih, kot sem jaz, ki smo orenk prekomerno težki, je treba prečekirat navade in ugotoviti, zakaj je do takega pojava sploh prišlo. Eno je 5 kil preveč, ali pa 3, drugo pa 20 ali 30 ali 40 ali 52 ... Je treba malo analizirat pa nagruntat, kaj je privedlo k temu ter kako to rešit. :) Ta proces je lahko bistveno dolgotrajnejši in bolj zapleten od same sanacije stanja - tudi ta pa mora biti zastavljena na več frontah in izvedena energično, z veliko truda.

Popravljeno . Popravil mashina
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jep. JE pa ena stvar pomembna - pri takih, kot sem jaz, ki smo orenk prekomerno težki, je treba prečekirat navade in ugotoviti, zakaj je do takega pojava sploh prišlo. Eno je 5 kil preveč, ali pa 3, drugo pa 20 ali 30 ali 40 ali 52 ... Je treba malo analizirat pa nagruntat, kaj je privedlo k temu ter kako to rešit. :) Ta proces je lahko bistveno dolgotrajnejši in bolj zapleten od same sanacije stanja - tudi ta pa mora biti zastavljena na več frontah in izvedena energično, z veliko truda.

:worship:

Zadel si žebljiček na glaviček!

Res je, s tem se pa zelo strinjam.

No, saj pravzaprav nima a ma čisto nobene veze, če se jaz strinjam al ne, to je čista resnica.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jep. JE pa ena stvar pomembna - pri takih, kot sem jaz, ki smo orenk prekomerno težki, je treba prečekirat navade in ugotoviti, zakaj je do takega pojava sploh prišlo. Eno je 5 kil preveč, ali pa 3, drugo pa 20 ali 30 ali 40 ali 52 ... Je treba malo analizirat pa nagruntat, kaj je privedlo k temu ter kako to rešit. :) Ta proces je lahko bistveno dolgotrajnejši in bolj zapleten od same sanacije stanja - tudi ta pa mora biti zastavljena na več frontah in izvedena energično, z veliko truda.

maš prov, jest vem, zakaj sem natovoril cca20kg, prenehal sem kaditi pred 4. leti in od takrat imam stalni problem s težo :naughty: :naughty: :headbang:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

maš prov, jest vem, zakaj sem natovoril cca20kg, prenehal sem kaditi pred 4. leti in od takrat imam stalni problem s težo :naughty: :naughty: :headbang:

wrong answer :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

takole, zdaj grem tudi jaz v akcijo. cilj: vsaj 10 kg minus.

način reševanja problema:

1. sladkarije na minimum

2. več malih obrokv na dan

3. več gibanja (čas je že da se na orbitreku neha nabirati prah)

to bi bilo zaenkrat vse.....

terminski plan: - minimum 3 mesece....maximum 6 mesecov

kontrolorji: motosvetovo občinstvo

začetna teža: 84 kg

ciljna teža: 74 kg

telesna višina 175 cm

dr.looney :alien1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

3kg/7.... :whistle:

Če jo boš tko žgal cele 3 m, se boš na koncu moral na moped prvezat, da te ne odnese med vožnjo :naughty:

Moj rezultat trenutno je pa 0kg/1 :whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če jo boš tko žgal cele 3 m, se boš na koncu moral na moped prvezat, da te ne odnese med vožnjo :naughty:

Moj rezultat trenutno je pa 0kg/1 :whistle:

Prvi teden ali dva gre bolj hitro :naughty: pol se ustavi in moreš trdno delat, da kakšen gramček zgubiš. Volja je najboljša... :whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ehja, v svojih športnih časih, ko smo kolesarili, sem imel 59kg in 182cm... sem bil fit ko hudič, za pogledat pa kot en taboriščnik, prav grdo je bilo!

sedaj je kolo motorno, časa za rekreacijo manj, posledično pa se ukvarjam z rešilnim pasom in dvojnim podbradkom... leta in način življenja prinesejo svoje, kajne?

jeba....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

takole, zdaj grem tudi jaz v akcijo. cilj: vsaj 10 kg minus.

način reševanja problema:

1. sladkarije na minimum

2. več malih obrokv na dan

3. več gibanja (čas je že da se na orbitreku neha nabirati prah)

to bi bilo zaenkrat vse.....

terminski plan: - minimum 3 mesece....maximum 6 mesecov

kontrolorji: motosvetovo občinstvo

začetna teža: 84 kg

ciljna teža: 74 kg

telesna višina 175 cm

dr.looney :alien1:

Kar pojdi 15 kil.. :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kar pojdi 15 kil.. :)

si pa optimist...še za teh 10 bom trpela kot kristus na križu...... :whistle: :naughty: :winkiss:

zaenkrat se držim, zastavljenih nalog...sam na orbitrek se še nisem spravila :rolleyes: :rolleyes:

dr.looney :alien1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!