Skoči na vsebino

Hujšanje


gattolina

Priporočene objave

od jeseni do danes nisem dobil nič zraven pa nisem nič športal in sem dosti jedel. tudi to je uspeh :evilgrin:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...
  • 2 tedne pozneje...

Pozz.!

- 2 kg, v 4 dneh..

Najbrz posledica pretiranega sekiranja, bogih zivcev, in beljenja glave..:unsure:

Lp,S.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

- 2 kg, v 4 dneh..

To pomeni, da si moral dnevno pokuriti cirka 3500 kcal in NIČ jesti, vse štiri dni. Razen, če si se samo malo bolj orenk usral/uscal?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Js sem tudi s to dieto shujšal 20 kg v 3 mesecih ;) No, z to dieto in pa seveda fitnes. Se pravi iz 123 kg na 103 ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

u, JB, kako pa kaj ti napreduješ? :)

Po zadnjih podatkih menda nazaduje. S takim tempom lahko v letu ali dveh kandidira za rezervnega Kristusa.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

u, JB, kako pa kaj ti napreduješ? :)

Trend je še vedno - 0,2 kg dnevno. Nisem še Adi Smolar lookalike/wannabe :-)

Popravljeno . Popravil JustinBieber
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pa se kdo vpraša o nevarnem početju hitrega hujšanja? To kar delate ni dobro za vaše zdravje, je pa res, da je treba shujšat.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vseeno je boljše, da shujšaš, kot pa da si zavaljen! Sicer pa, kaj je sploh zdravo v današnjem življenju?

Js sm v 3 mesecih zgubil 20 kg, s to dieto, nisem se je niti 100% držal, kdaj pa kdaj sem malo kršil, res pa je, da sem imel intenzivno vsak dan 2 uri fitnesa, od tega več kot pol ure kolesa in pol ure tekača... In moram rečt, da mi nekako uspeva zadržati to kilažo, od kar sem nehal z dieto, sem dobil nazaj mogoče 4 kilograme, se pravi jih imam okoli 107, še vedno bolje kot prej, ko jih je bilo 123 :blush:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ma kdo kak link o tej ločevalni dieti? ne da se mi brat skozi vse te strani :)

Tolk len si, da se ti niti pogooglat ne da okol teh diet, pa potem misliš, da boš shujšal, ko je treba malce več truda in energije vložit v to? :doze:

Malo morgen :closedeyes:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ok tole je pa največja bedarija kar se jo loh kdo kdaj spomne headbang.gif

PRIMER JEDILNIKA ZA 30 DNI:

1. BELJAKOVINSKI DAN

Zajtrk: 2 jabolka

Kosilo: skuta zmešana s čebulo, kumino, ketchupom, 2 kosa črnega kruha in solata.

Večerja: jogurt ali kislo mleko.

2. ŠKROBNI DAN

Zajtrk: pomaranča, kivi, jabolko

Kosilo: prebranec s čebulo, papriko, paradižnikom in solata iz paradižnika

Večerja: enaka kot in kosilo

3. OGLJIKOVO-HIDRATNI DAN

Zajtrk: Banana

Kosilo: 4 kosi črnega kruha z namazom (ketchup, ajvar) in paradižnikova solata

Večerja: 4 kepice sladoleda

4. SADNO-ZELENJAVNI DAN

Zajtrk: 2 breskvi

Kosilo: cvetača (kuhana, solata), solata... špinača ali blitva

Večerja: enako kot za kosilo

Ni čudno da shujšaš če čez dan ne poješ več kot 1000kcal headbang.gif Hujšanje je v osnovi preprosto t.j. kalorični deficit mora bit in hujšaš. Problem je potem tako stanje obdržat kar je tud namen. Razen če si tako plehek da hujšaš samo zato da boš tiste 2 tedna v kopalkah šmekov.

Tale jedilnik je največji fail kar sem jih videl. Sm 99% da se bo pri vseh pojavil Jo-Jo efekt ko prešaltaš nazaj na "normalno" hrano, saj si s takim jedilnikom dobesedno sesuješ metabolizem.

Za trajno "hujšanje" je treba spremenit način življenja in ne samo pred poletjem skočit na hitro 90 dnevno, zelenjavno, ananasovo dieto headbang.gif Vsak dan uživat uravnoteženo prehrano, vsa makro in mikrohranila in pa seveda, trening za moč in kardio.

Pa recimo na beljakovinski dan 2 jabolka pa kečap pa črni kruh headbang.gif ne vem ker bizgec je to pisal ker sploh ne vem kaj vsebujejo določena živila.

Resno folk dejte si mal prebrat o delovanju človeškega telesa, o prehrani, ne pa taprvo dieto iz Jane pobrat.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Fora te dijete je, da vsak dan za zajtrk ješ sadje!

Glej, jst sm po tej dieti shujšal 20 kg, potem pa sem ene 2 mesca pazu kako in kaj jem, največ sej seveda po tem zaužil beljakovin in zelo malo ogljikovih hidratov! In moram rečt, da sedaj ne pazim ne vem kako, kaj jem, res da se ne nažiram, pa mi kile nekak stojijo že kr neki časa!

Vsak se pa naj sam odloči kako bo hujšal!

Je pa še ena stvar, da tisti, ki misli, da bo mel dieto, pa doma na kavču ležal in hujšal, se zelo moti! Treba se je gibat, gibat in še enkrat gibat! Čič ne da nič! Fora je pa še ta, da hujšaš, ko pokuriš več kalorij, kot si jih čez dan zaužil! Res je, da pri tej dieti ful malo kalorij zaužiješ in s tem tudi, če telovadiš ful hitreje shujšaš! Drugače ja pa še veliko boljših diet in tega je na netu ogromno!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Fora te dijete je, da vsak dan za zajtrk ješ sadje!

Glej, jst sm po tej dieti shujšal 20 kg, potem pa sem ene 2 mesca pazu kako in kaj jem, največ sej seveda po tem zaužil beljakovin in zelo malo ogljikovih hidratov! In moram rečt, da sedaj ne pazim ne vem kako, kaj jem, res da se ne nažiram, pa mi kile nekak stojijo že kr neki časa!

Vsak se pa naj sam odloči kako bo hujšal!

Je pa še ena stvar, da tisti, ki misli, da bo mel dieto, pa doma na kavču ležal in hujšal, se zelo moti! Treba se je gibat, gibat in še enkrat gibat! Čič ne da nič! Fora je pa še ta, da hujšaš, ko pokuriš več kalorij, kot si jih čez dan zaužil! Res je, da pri tej dieti ful malo kalorij zaužiješ in s tem tudi, če telovadiš ful hitreje shujšaš! Drugače ja pa še veliko boljših diet in tega je na netu ogromno!

Sej js ti čist verjamem da si shujšal 20 kil ob takem jedilniku. Tudi v koncentracijskih taboriščih so vsi shujšali ker niso imeli hrane. Fora je da ko nekaj časa prakticiraš takle jedilnik se telo prilagodi pomankanju in shrani vsako kalorijo, ki je vneseš da se pripravi na novo pomankanje hrane. In ko prešaltaš na svojo običajno hrano se zgodi JoJo efekt in telo vse kalorije shrani in posledično imaš na koncu več kg kot pred začetkom diete. Da bi vzdrževal tako stanje moraš zato še naprej vnašati take količine hrane kot so na tem jedilniku, kar pa dolgoročno ni možno in tudi ni zdravo.

Treba je spremenit način življenja, odmislit predelane hidrate in uživat kvalitetne maščobe, beljakovine in kompleksne hidrate predvsem pa veliko zelenjave in malo sadja. There is no easy waysmile.gif

Pa da se razumemo js nobenga ne silim v to, vsak naj dela kar hoče ampak ko vidim take diete v kakšnih rumenih revijah mi kar dvigne pokrov.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Res je, najboljši način diete bi bil tak oz. je tudi tak kot ga priporočajo zdravniki! Jesti čim večkrat na dan, po možnosti na vsaki dve uri, pa ne veliko, da se razumemo, in s tem ti telo prepričaš, da je hrane v izobilju in ti ne bo shranjevalo vsake kalorije v maščobe. S tem principom se začneju tudi maščobe izločati, ker enostavno prelisičiš organizem.

Res je tudi kar si ti povedal, da dolgoročno to niti slučajno ni zdravo!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ni čudno da shujšaš če čez dan ne poješ več kot 1000kcal headbang.gif Hujšanje je v osnovi preprosto t.j. kalorični deficit mora bit in hujšaš. Problem je potem tako stanje obdržat kar je tud namen. Razen če si tako plehek da hujšaš samo zato da boš tiste 2 tedna v kopalkah šmekov.

Tale jedilnik je največji fail kar sem jih videl. Sm 99% da se bo pri vseh pojavil Jo-Jo efekt ko prešaltaš nazaj na "normalno" hrano, saj si s takim jedilnikom dobesedno sesuješ metabolizem.

Tako je. Trenutno mam 1500 kcal deficita, čez 3 tedne grem na cirka 2000 kcal deficita - ob redni aktivnosti. Po 3-4 mesecih bom deficit zmanjševal do točke, ko se bo pri optimalni teži začel normalen vnos.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Res je, najboljši način diete bi bil tak oz. je tudi tak kot ga priporočajo zdravniki! Jesti čim večkrat na dan, po možnosti na vsaki dve uri, pa ne veliko, da se razumemo, in s tem ti telo prepričaš, da je hrane v izobilju in ti ne bo shranjevalo vsake kalorije v maščobe. S tem principom se začneju tudi maščobe izločati, ker enostavno prelisičiš organizem.

Res je tudi kar si ti povedal, da dolgoročno to niti slučajno ni zdravo!

Točno tako smile.gif

Še to bi povdaril: tale dieta ima največji začetni učinek ravno pri precej pretežkih ljudeh ( 20 in več kil preveč), saj telo kar naenkrat iz običajnih npr. 4000kcal pade na 1000kcal. To je za telo velik šok in sprva začne kurit svoje zaloge, da bi si zagotovil enako energije kot prej. Do tukaj je vse super ampak fora je, da večina teh zalog ni iz maščobe ampak iz mišičnega tkiva, ki so največji porabnik energije in ker ima telo tak deficit energije vnešene s hrano mora zmanjšat največjega porabnika te energije t.j. mišice. In to je največja pomankljivost, saj ravno mišice omogočajo hujšanje s tem ko za svoje delovanje porabijo ogromno energije.

To zmanjšanje kilogramov gre zato predvsem na račun mišic, ki so precej težje kot maščobno tkivo in pa količine vode v organizmu ( to je tudi razlog zakaj dnevno variira teža od 1-2kg).

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Treba je spremenit način življenja, odmislit predelane hidrate in uživat kvalitetne maščobe, beljakovine in kompleksne hidrate predvsem pa veliko zelenjave in malo sadja. There is no easy waysmile.gif

Jep, tako je.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Točno tako smile.gif

Še to bi povdaril: tale dieta ima največji začetni učinek ravno pri precej pretežkih ljudeh ( 20 in več kil preveč), saj telo kar naenkrat iz običajnih npr. 4000kcal pade na 1000kcal. To je za telo velik šok in sprva začne kurit svoje zaloge, da bi si zagotovil enako energije kot prej. Do tukaj je vse super ampak fora je, da večina teh zalog ni iz maščobe ampak iz mišičnega tkiva, ki so največji porabnik energije in ker ima telo tak deficit energije vnešene s hrano mora zmanjšat največjega porabnika te energije t.j. mišice. In to je največja pomankljivost, saj ravno mišice omogočajo hujšanje s tem ko za svoje delovanje porabijo ogromno energije.

To zmanjšanje kilogramov gre zato predvsem na račun mišic, ki so precej težje kot maščobno tkivo in pa količine vode v organizmu ( to je tudi razlog zakaj dnevno variira teža od 1-2kg).

Ravno zaradi tega, sem pa jaz vsak dan v fitnes hodu! 2 uri ali več vsak dan od tega polovica teka in kolesarjenja, ostalo dvigovanje uteži :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tako je. Trenutno mam 1500 kcal deficita, čez 3 tedne grem na cirka 2000 kcal deficita - ob redni aktivnosti. Po 3-4 mesecih bom deficit zmanjševal do točke, ko se bo pri optimalni teži začel normalen vnos.

Max. dnevni deficit mora biti cca. 500kcal. Razen če si mislil da tolko kalorij poješ na dan? smile.gif To se mi ne zdi tolko napačno, da postopno zmanjšuješ deficit ampak optimalno je nekje 500-300kcal.

Ravno zaradi tega, sem pa jaz vsak dan v fitnes hodu! 2 uri ali več vsak dan od tega polovica teka in kolesarjenja, ostalo dvigovanje uteži :)

Ob takem jedilniku si še use to delal?biggrin.gif Potem ti lahko rečem samo svaka čast smile.gif Js ob takem jedilniku nebi mogel niti hodit. Prav tako si ne morem predstavljati kakšen občutek lakote te mora matrat ob tako malo hrane na dan in tako malo hranilih smile.gif Že zaradi tega je ta dieta napačna.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!