Skoči na vsebino

Hujšanje


gattolina

Priporočene objave

Max. dnevni deficit mora biti cca. 500kcal. Razen če si mislil da tolko kalorij poješ na dan? smile.gif To se mi ne zdi tolko napačno, da postopno zmanjšuješ deficit ampak optimalno je nekje 500-300kcal.

Ob takem jedilniku si še use to delal?biggrin.gif Potem ti lahko rečem samo svaka čast smile.gif Js ob takem jedilniku nebi mogel niti hodit. Prav tako si ne morem predstavljati kakšen občutek lakote te mora matrat ob tako malo hrane na dan in tako malo hranilih smile.gif Že zaradi tega je ta dieta napačna.

Ja sj je blo hudo prve 3 tedne, potem pa sem se navadil in je blo bolše. Bil pa sem ful zmatran vsak dan :)

Ravno to pa se mi zdi, da sem vsak dan hodil v fitnes, je pripomoglo k temu, da sem tolk shujšal v tako kratkem času ;)

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vseeno je boljše, da shujšaš, kot pa da si zavaljen! Sicer pa, kaj je sploh zdravo v današnjem življenju?

Js sm v 3 mesecih zgubil 20 kg, s to dieto, nisem se je niti 100% držal, kdaj pa kdaj sem malo kršil, res pa je, da sem imel intenzivno vsak dan 2 uri fitnesa, od tega več kot pol ure kolesa in pol ure tekača... In moram rečt, da mi nekako uspeva zadržati to kilažo, od kar sem nehal z dieto, sem dobil nazaj mogoče 4 kilograme, se pravi jih imam okoli 107, še vedno bolje kot prej, ko jih je bilo 123 :blush:

Tukaj se pa res motiš. Tudi zredil se nisi za 20kg v 3 mesecih. Shujšati je potrebno, vendar zdravo, toliko malo kalorij, ki jih vnašate vase je nažalost nezdravo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Max. dnevni deficit mora biti cca. 500kcal. Razen če si mislil da tolko kalorij poješ na dan? smile.gif To se mi ne zdi tolko napačno, da postopno zmanjšuješ deficit ampak optimalno je nekje 500-300kcal.

Hmnja, ko bo deficita 2000 kcal, bo dnevni vnos še vedno 1800. Dieta regulirana s skupino strokovnjakov (ber - pod medicinskim nadzorom). Bomo videli, kako bo šlo in kaj bo čez 6-10 mesecev . :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če imaš prevelik dnevni deficit (kot ga imenujete) telo preklopi na varčevanje pa stradaš za kikiriki.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če imaš prevelik dnevni deficit (kot ga imenujete) telo preklopi na varčevanje pa stradaš za kikiriki.

Vem. Pri meni deficit ni prevelik (pravijo 3 strokovnjaki, ki se s tem dnevno ukvarjajo desetletje in več).

Plus, trenutno sem pri 2400 kcal dnevnega vnosa vedno dokaj nažrt - od jutra do večera.

Popravljeno . Popravil JustinBieber
  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hmnja, ko bo deficita 2000 kcal, bo dnevni vnos še vedno 1800. Dieta regulirana s skupino strokovnjakov (ber - pod medicinskim nadzorom). Bomo videli, kako bo šlo in kaj bo čez 6-10 mesecev . :)

JB koliko beljakovin ruknes na dan? pa kako zgleda z OH?

lp hilton

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

JB koliko beljakovin ruknes na dan? pa kako zgleda z OH?

lp hilton

za kosilo 25 dkg tuna steak ali 18 dkg govejega ali belega mesa, za večerjo 15 dkg tuna ... zraven pa še cirka 1 liter mleka ali lahkega jogurta ali kefirja ... od OH cirka 30 dkg gruha razporejeno na zajtrk, popoldansko malico in večerjo. K temu za zajtrk in dopoldansko malico cirka 0,5 kg sadja ... ob kosilu, popoldanski malici in večerji pa vsega skupaj cirka tričetrt kile zelenjave. Za vnos maščob cirka 4 žlice olivnega ali bučnega ali kakega drugega kakovostnega olja. Če hočeš, ti lahko na mail ruknem smernice mojega jedilnika. aja, pri kosilu ni nič OH. Hranjenje na 2,5-3 ure.

Popravljeno . Popravil JustinBieber
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 tedne pozneje...

Će si nagnjen k debelosti moraš spremeniti način življenja. Majn jesti po peti uri nič več pa vsak teden prelaufam vsaj 50mk ali več pa so kile stabilizirane pa še za psiho je tek amerika.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 mesecev pozneje...

Serbus ;)

No da malo delim svojo zgodbo med vami, komu dam navdih...

Lani pri 16-tih sem imel 106kg...v slabem letu sem izgubil skoraj 35kg, sedaj imam cca. 72.

Uspelo mi je z dieto manžri, športa (košarka, nogomet, v zadnjem času me pa mika tek ;) ), ter vztrajnostjo.

Če koga kaj zanima, piši na zs ;)

Lep pozdrav!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ves hec je v zamenjavi odvisnosti :grim Mabnj tipkovnice = več gibanja :naughty:

Drgač je pa najbolj absorbcijsko in sestavinsko kvalitetno hladno stisnjeno KONOPLINO olje :hooray: Ma tud laneno ni slabo!! Vsako jutro žlico na tešče. Brez heca...Kalček vabi :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ves hec je v zamenjavi odvisnosti :grim Mabnj tipkovnice = več gibanja :naughty:

Drgač je pa najbolj absorbcijsko in sestavinsko kvalitetno hladno stisnjeno KONOPLINO olje :hooray: :P

..pa probaj s posušenim in zrolanim konoplinim listom.. :smoke:

Drgač pa tut jaz hujšam pa hujšam, pa sem čedalje hujši :BUA:

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ej stari teb pa same nelegalne ideje po glav hodjo!!

Morš po pomoč k dohtarjem!! Sej vidiš da enim rešjo življenje druge zašuštrejo.... pa ni vrag da nebi še tebe shujšal :OK:

Popravljeno . Popravil Robertjur
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 mesecev pozneje...

Za kile dol zbijat je najboljši PLES.... Polke,valčki, rokenrol.... so zakon,če te zna vrteti ta prav soplesalec.... :naughty:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Ješ vse, 4 ali večkrat na dan po malo pa migati moreš in to je to. Nobene resne diete lepo vas prosim sam v glavi morete pošlihtati. Kolko porabiš tolko poješ, ker višek ne odplava kar tako, to se pol pozna na vagi :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 leto pozneje...

tudi js sem začela... ne bom rekla da hujšat, spremenila sem življenjski slog ;) (lepš se sliš :rolleyes: )

 

vsak dan eno grenivko, mal ananasa, kivi... belo moko je zamenjala pirina polnozrnata...

 

je pa zmotno prepričanje, da po tej in tej uri ne jest... jest je treba... js po popoldanskem šihtu (pridem okol 9ih) pojem par stiroporčkov in to je to...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

tisti stiroporčki so zelo kalorični. sploh tisti "bio" preliti s čokolado. 

poglej vrednosti na 100g in potem preračunaj na en stiroporček

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ninč tud kakšn himalajski riž,solato in piščanec si privošči... :grrr

 

....pa 4 kotno ribo tud.....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Verjetno ze vse veste, se pravi bom ponavljal in ne zamert. 

Ne se matrat z dietami, ker na dolgi rok ne pomagajo. Potrebne so malenkostne spremembe v prehranjevalnih navadah.

Manj zahtevna varijanta je jesti 5x na dan in od tega priblizno pol OH in pol Beljakovin in nekaj mascob omega3.

Zahtevnejsi pa tehtajo vse kar zauzijejo in tako dobijo optimalne dnevne vnose.

 

Veliko tega pise na netu, sam se drzim priblizno tega in deluje:

 

zajtrk 7-8h 

- 100 g ovsenih kosmicev

- Jabolko

 

malica 10h

- banana ali pomaranca ali grenivka

 

kosilo 12-13h

- juha, krompir, riz, testenine, meso po zelji, solata...

 

malica 15h

- proteinska tablica (narejeno doma iz ovsenih kosmicev, arašidovega masla, beljakovin v prahu, med in malo mleka. To zamesam 1x za cel teden, dobr pa za popi...)

 

vecerja 18-19h

- ce sem po sportni aktivnosti, 100g spagetov + pisancja prsa (lahko tudi malo salame narezane med testenine, da je bolj okusno) ali jajca ali ribe 

 

malica pozno 21h

- malo skute s kumarcami, olivami ali z brokolijem

 

Sam sem se hitro nasel v tem prehranjevalnem krogu in nicesar ne pogresam, niti sladkarij, cipsov v vecernih urah pred TVjem. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

js nisem nardila nekih drastičnih sprememb, določene stvari sm zamenjala za bolj zdrave. če se mi bo zdele čokolada zaluštala... zakaj jo že ne bi pojedla?

 

vsak naj svoje telo posluša kaj in kako mu paše...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

tudi js sem začela... ne bom rekla da hujšat, spremenila sem življenjski slog ;) (lepš se sliš :rolleyes: )

 

vsak dan eno grenivko, mal ananasa, kivi... belo moko je zamenjala pirina polnozrnata...

 

je pa zmotno prepričanje, da po tej in tej uri ne jest... jest je treba... js po popoldanskem šihtu (pridem okol 9ih) pojem par stiroporčkov in to je to...

 

 

jest sem dal to že enkrat skoz ...

... in moje ugotovitve iz nasvetov milijon znalcev, nutricionistov in čarovnic :

 

  • predvsem imej obrok na vsake tri ure !!!!! pet do šest obrokov ... (pri čemer pa je potrebno vedet, da "obrok" ne pomeni samo kosilo s kšnim polkilskim šniclnom, kilo krompirja in sladico na koncu, ampak pomeni obrok lahko tud samo kšn sadež al pa podobno)
  • Posameznih obrokov nikakor ne smeš spuščat !!!!
  • Telesa ne pusti nikoli stradat, ker si telo ravno iz tega vzroka zato trudi ustvarit svoje zaloge hrane, in sicer v obliki maščob
  • Bistvo prehranskih navad je, da konzumiraš raznoliko hrano (ne pozabi zelenjave !!!!)
  • zadnji obrok lahko ješ tud ob desetih, enajstih zvečer če hočeš ( naj bi pa bil to vsekakor nek lažji obrok hrane!!!! in NIKAKOR naj ne bo zadnji vnos hrane sladek)
  • iz svojga jedilnika vrzi ven ves navadn cukr, svinjino naj zamenja govedina, navadne testenine pa polnozrnate in pirine 
  • ribe jej vsaj dva do trikrat tedensko (nikakor ne smejo biti pečene u kšni fritezi z navadnim oljem !!!!!! ... na splošno se lahko izogibaš cvrtju, oz. pretirani toplotni obdelavi hrane)
  • navadno olje zamenjaj z olivnim
  • margarina ne obstoja več .... samo še maslo, Becel in podobno
  • jej samo ržen kruh
  • čez dan čim večkrat pij vodo, po možnosti kšn nesladkan čaj...
  • dva krat tedensko jej zelje in podobno (da te malo sčisti)

 

... in še in še in še ....

... ampak ene par smernic tukile verjemi, da je pravih ...

.. sicer se je pa meni najbolj vtisnila v spomin pripomba nekega znalca, ki je vedno nosil s sabo kšno jabolko, banano al pa kej podobnega: .... rekel je, eni nosimo zaloge hrane v vrečkah za malico, eni pa svoje zaloge nosijo v obliki naložene maščobe po telesu ... 

 

ps.

sam še nekej

... vsekakor vsaj dva do trikrat na teden poskusi s kšno vadbo .... lahko je tudi lažje oblike, samo da ti mal požene "pumpo" in krvni obtok ....

... srečno ....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!