Skoči na vsebino

Prijateljstvo med motoristi in skuteristi - SKRAJNO NERESNO in za štos


-baSe-

Priporočene objave

Ja, maxiscooter, ta male prdalice sem imel v mislih. Ko 50 ccm skuterje nekaj frizirajo, pa odpirajo... Saj, ko bodo starejši, bodo pa kupili pravi motor, ali maxiskuter, a ne. Mi je pa smešno in nezrelo, da ta male skuterje starejši nekaj odpirajo, da gredo 70,80. Ampak, to je le moje mnenje, ni treba da je hud, kdor se najde tu noter.

Ko je moj sin IBA dobil prvi 50 ccm skuter, sem ga jaz "ajnfaral" kakšnih 200 km, pri cca 500 km pa pobral ven blokade, da je letel vsaj 70 km/h. Zakaj? Iz preprostega razloga. Dečko je imel deklico v Voličini in je vozil po stari cesti proti Lenartu. Ni smel biti tako počasen, da bi ga šleper prehiteval 200 m ali več. Moral je biti hitrejši zaradi varnosti. Ostalo pa po pameti.

S skuterji se začne in nadaljuje (če te prime) z večjimi ccm-i in KM-ji. Meni se prsti na levi roki vedno dvignejo, če vidim bilo katerega dvokolesnika peljati naproti izven mesta. Če pa vidim skuterista nekaj 100 km od doma, te pa je tak in tak kolega in še večji frajer :OK: .

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozdravljanje je vljudnostna gesta, in prav vseeno mi je ali me pozdravi motorist ali skuterist, pač odzdravim. Včasih pozdravim prvi, včasih poblendam, včasih pokimam..pozdrav ima samo eno sporočilo:

"SREČNO VOŽNJO KOLEGA"

Če pa od pozdrava preidem na nekoliko širši pomen geste in omenjene debate, pa bi tako rekel...v težavah ti pomagajo ljudje dobrega srca...ostali pa gredo samo mimo...(kje se bo kdo prepoznal, je pa njegov problem)

Popravljeno . Popravil DAMI34
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mogoče je povezano s hitrostjo tvoje vožnje? :)

Ja, obstajajo. Če ga/jo maš, ga po furi kresneš.

:-)

Bolj malo zadnje čase, kaj ne?trance_25_naughty.gif

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

http://www.motosvet....-maxi-skuteras/

mislim, da mi ni potrebno pisati kaj in kako.

To si pa usekal čisto mimo izven vseh kontestov.

Vedno se najde izijema ki potrjuje pravilo.

Morda pa te je želel le na svoj način pozdraviti. No, pustuimo omenjenega modela, ki ni v čast ne motoristom, ne maxiscooteristom in ne svoji mami. Pač tudi taki žal obstajajo, zato pa smo mi tu, da takim model pokažemo kaj je prav in kaj ni oziroma kaj je smisel vožnje dvehkolenikov.

V kolikor, če bi pa se bolje počutil se ti opravičujem v njegovem imenu pa čeprav je od tega samo dve leti.................... :worship:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A eni še zmeraj enačite sesalce z motorji?:blink: Po možnosti še tiste kolice s tremi kolesi?!:SS

A sem s kabriom lohka tud motorist?!:P

Popravljeno . Popravil X11
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A eni še zmeraj enačite sesalce z motorji?:blink: Po možnosti še tiste kolice s tremi kolesi?!:SS

A sem s kabriom lohka tud motorist?!:P

Če me boš pozdravil, ti bom odzravil, ne bo me sram trance_25_naughty.gif

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A eni še zmeraj enačite sesalce z motorji?:blink: Po možnosti še tiste kolice s tremi kolesi?!:SS

A sem s kabriom lohka tud motorist?!:P

Avtomobilisti, ki imajo avtomatski menjalnik pa so cari ker vozijo BMV ali Marcedese ..... torej, po tvojem je tudi tisto sesalec???

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Včasih se je reklo, da je motor dvokolesno vozilo nad 250ccm, pa na nožno šaltanje. Če ima tri kolesa, je trike (Can-am Spider je nekako napol med motorjem in trikom). Skuter pa niti pod razno ni motor. Pa če se še tako udobno pelje, pa ima magari 650ccm, pa hiter ko marija.. še vedno je skuter. Dobro, maksiskuter. Ni motor. In... jebatga, ko nekoč ne bom mogel dvigniti noge čez sedež, da zajaham motor.. mogoče res kupim skuterja ali trike. Vem, eni boste skočili v zrak, da skuter pa že ni slab, saj ne rečem da je. Važno, da uživamo vsak na svojem prevoznem sredstvu. :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nazdravljam s človekom, ne s pijačo. (kadar nekdo ne drži kozarca vina, pač pa kaj brezalkoholnega)

Pozdravljam človeka, ne motocikla. (kadar pač pozdravljam)

Nazdravljam s tistim, s katerim mi paše.

Pozdravljam, kadar mi paše.

Popravljeno . Popravil JustinBieber
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Včasih se je reklo, da je motor dvokolesno vozilo nad 250ccm, pa na nožno šaltanje. Če ima tri kolesa, je trike (Can-am Spider je nekako napol med motorjem in trikom). Skuter pa niti pod razno ni motor. Pa če se še tako udobno pelje, pa ima magari 650ccm, pa hiter ko marija.. še vedno je skuter. Dobro, maksiskuter. Ni motor. In... jebatga, ko nekoč ne bom mogel dvigniti noge čez sedež, da zajaham motor.. mogoče res kupim skuterja ali trike. Vem, eni boste skočili v zrak, da skuter pa že ni slab, saj ne rečem da je. Važno, da uživamo vsak na svojem prevoznem sredstvu. :OK:

Torej zate tudi Yamaha FJR 1300 (avtomatic) ni motor? :eek:

Ja, vem... Posploševanje je zajebana reč in težko je biti pameten dandanes...

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nazdravljam s človekom, ne s pijačo. (kadar nekdo ne drži kozarca vina, pač pa kaj brezalkoholnega)

Pozdravljam človeka, ne motocikla. (kadar pač pozdravljam)

Nazdravljam s tistim, s katerim mi paše.

Pozdravljam, kadar mi paše.

Raspucaj si glagolski vid; torej dovršne in nedovršne glagole. Če nekomu nazdraviš v dovršni obliki, po logiki sledi dajalnik--> torej človeku.

Dj spij kak kozarc vina prosm te...

Pozdravim vedno, kadar situacija to dopušča in se s tem ne spravim v dodatno nevarnost.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Torej zate tudi Yamaha FJR 1300 (avtomatic) ni motor? :eek:

Ja, vem... Posploševanje je zajebana reč in težko je biti pameten dandanes...

Hja... zakaj pa ne bi bil? Pač normalna FJR1300 z avtomatskimi prestavami, kot nadgradnja nožnega šaltanja.

Tak veš, kaj sem mislil... Ne mi zdaj še avtomatske Aprilije 850 (saj je ta?) ven metat, ker veš, da je motor.

Sicer pa, če gledamo po naslovu teme, smo prijatelji, zakaj ne. Ampak pozdravljam jih pa ne. Isto, kot se avtobusarji pozdravljajo med sabo, osemsedežnih kombijev pa ne....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tudi jaz vedno pozdravljam, razen v primeru, ko držim sklopko, ali ko sem v ovinku in ne morem dvignig roke ;) takrat če je le mogoče "poblendam" ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Glih usakekga skuterista spet ne pozdravlam, motoriste pa večinoma vse... če grem prehitro samo poblendam :rolleyes:

Moti me edino, da nekteri še zmerej ne znajo pokazat na radar oz. policijsko kontrolo. :dry: Sam mahat z rokam gor in dol, "kao" počas. :notworthy: Hvala :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

skuteristi se med sabo pozdravljajo? (pozdravljate?) trance_19_hmm.gif

Pametno vprašanje. Maxiskuterji menda se. Oni prtegnjeni mulci na friziranih 50 pa ne, kolikor sem opazil. Tako da ne vem, zakaj bi pa jaz njih pozdravljal. :whistle: No, če je kaka luštna bjonda na skuterčku, potem pa naredim izjemo...

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Raspucaj si glagolski vid; torej dovršne in nedovršne glagole. Če nekomu nazdraviš v dovršni obliki, po logiki sledi dajalnik--> torej človeku.

Lahko nazdravljam z nekom - torej, jaz in prijatelj skupaj nazdraviva. V množini lahko ljudje nazdravijo, ali si nazdravijo.

Ne se tolk pametnga delat, ker ti res že prek ventilov seka (skozi ventile, da se ne boš še ob to obregnil) ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

@all

A pozdravljate samo tiste, ki so barvno usklajeni čelada-kombinezon-motor-gate, ali vse, tudi če ima rumen kombi, rjave gate in moder motor?

SAmo vprašam (ko se glih doktorira že s tem pozdravljanjem in vljudnostjo in prijateljstvom in ne vem čim) ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

@all

A pozdravljate samo tiste, ki so barvno usklajeni čelada-kombinezon-motor-gate, ali vse, tudi če ima rumen kombi, rjave gate in moder motor?

SAmo vprašam (ko se glih doktorira že s tem pozdravljanjem in vljudnostjo in prijateljstvom in ne vem čim) ...

in kaj je tu za doktorirat??? pravi motoristi se pozdravljamo med sabo ne glede kdo kaj nosi ali vozi. če kakšnemu šminkerju ni za pozdravljat, tudi vredu. tu gre predvsem za spoštovanje med motoristi, ker smo "drugačni" od drugih udeležencev v prometu. in hvala bogu nas je več takšnih, ki se ne hodimo šminkirat na cesto. večina motoristov, ki jih jaz poznam so spoštovanja vredni ljudje, ki tudi sami spoštujejo druge ne glede ali si motorist ali ne :notworthy:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Najbolj avšasto in neumno je pa to, da te nekdo na motorju pozdravi vedno, ko si peš, pa ne. Pa se tudi poznava, sicer ne prav osebno... Take ljudi jaz na motorju sicer še vedno pozdravljam, ampak z nekim priokusom. Čez čas pa si rečem...'' klinc, pač nima olike''.. in peljem naprej.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

in kaj je tu za doktorirat??? pravi motoristi se pozdravljamo med sabo ne glede kdo kaj nosi ali vozi. če kakšnemu šminkerju ni za pozdravljat, tudi vredu. tu gre predvsem za spoštovanje med motoristi, ker smo "drugačni" od drugih udeležencev v prometu.

Včasih je to še imelo pomen.....sedaj, ko je pa te plastike toliko kot plevela, pa ni več nekega pravega pomena. Kot,da bi z avtom blendal vsakem avtu, ki mi pripelje nasproti. Žal je tko ratal.....

Popravljeno . Popravil Frips
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Včasih je to še imelo pomen.....sedaj, ko je pa te plastike toliko kot plevela, pa ni več nekega pravega pomena. Kot,da bi z avtom blendal vsakem avtu, ki mi pripelje nasproti. Žal je tko ratal.....

pa ne omenjaj da če na lepo soboto pozdraviš vsakega motorista se celo furo voziš z eno roko. jaz sem tudi nehal pozdravljat nonstop. pozdravim ko se kje na bolj osamljeni cesti srečam z enim-dvema.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

..in iz leta v leto bo voč motorjev. Kar je po eni strani kar prav -včasih smo morali kar močno šparati za MZ, zdaj pa so motorji dostopni vsakomur (s kreditom, če drugače ne gre). Po drugi strani je pa motorjev vedno več in ... jaz si bom kar eno rokavico nafilal s PUR peno in jo pritrdil na levo stran.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!