Skoči na vsebino

Prijateljstvo med motoristi in skuteristi - SKRAJNO NERESNO in za štos


Priporočene objave

APN MA PRESTAVE!!!

Kaj te s tabo je? :naughty:

Poznam en kup dedof, ki jim je mali avto premali in si kupijo Humerja. Pol pa vsem govorijo, kak majo vlkega in močnega in tisti z majhnjimi so za njih mrtva uš :slap: .

Zakaj mi je všeč zaporedje: pešec-kolesar-skuterist-motorist?

Pešec si lahko v mestu ali planinah, kolesar v mestu ali na kolesarski furi, skuterist po mestu ali na kombinaciji daljše fure, ki je praviloma zanj še bolj zahtevna. Motorist si lahko od kafane do kafane ali na Grobniku ali na potovanju.

In kdo je zaj "večji frajer"? Zame je bil in bo tisti, ki ima veselje do potovanja, spoznavanja drugih ljudi na vljuden in nenapihnjen način. Vseeno s čim.

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Guest Ajdemi Popuši

Skuter nikoli ne bo motor, -pa bi sploh rad bil?

Skuterist nikoli ne bo bajker, čeprav bi rad bil. Nima osnove -motorja. Skuter pač ni motor. Zadeva, ki jo lahko vozijo babe s kiklo ne more biti motor. In večinoma jih vozijo šminkerčki, ki motorja še povohali niso. Večinoma. Zna biti med njimi tudi kakšen bivši bajker, ki zaradi starosti ali bolezni noge ne more več dvigniti čez sedež, pa je skuter vsaj neki približek prejšnjemu vozilu. Motor se mora slišati, ne pa skuterček -kot neki elektromotor. Ima, da zagrmi, da te od basov v prsih stiska. :naughty:

Če res tako misliš, potem si eno navadno teslo.

Jaz vozim motor 1000 + še kar nekaj ccm in občasno tudi skuter. Pozdravljam pa oboje: bajkerje in skuteriste.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Men je isto, če bi pozdravil 50ccm skuterista kot če bi na poti s specialko pozdravljal une, ki se peljejo iz mesta v mesto na rogovih ponyjih. Ni mi problem pozdravit recimo Thumperja na štirki sredi Črnega Kala, bolano se mi zdi pa pozdravit polizanca brez čelade na skuterju na poti iz Vrhnike proti Brezovci (sem si zmislu točko A in B ).

Popravljeno . Popravil sergini
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

.............. bolano se mi zdi pa pozdravit polizanca brez čelade na skuterju .................

Točno to! Z blagim dodatkom, da so lahko polizanci tudi na vseh ostalih možnih dvokolesnikih.

In jaz polizancev ne pozdravljam in tudi ne odzdravljam :angry: . Mu pa pokažem s prstom na čelo, kaj si mislim o njegovem nespametnem načinu prevažanja :headbang:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če res tako misliš, potem si eno navadno teslo.

Jaz vozim motor 1000 + še kar nekaj ccm in občasno tudi skuter. Pozdravljam pa oboje: bajkerje in skuteriste.

...in če nadaljujem v tvojem stilu: si ti specialno teslo? Mislim, ker voziš motor in skuter, jaz pa samo motor...

Mogoče nisi razumel mojega posta... Bom poskusil še enkrat. Skuterist nikoli ne bo bajker, na skuterju. Ko skuter zamenja za motor, potem mogoče že.. To ti je isto, kot voznik sedemsedežnega kombija nikoli ne bo avtobusar, s kombijem ne. Če pa presede v enega, recimo Neoplana, potem pa ja. :naughty:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozdravljeni

In potem nekega dne večni motorist odkrije čar skuterjev :notworthy: kaj pa zdaj :slap::slap: pa ni več motorist, čeprav kar dostim tapravim motoristom pokaže zadnjo luč :whistle::whistle: :naughty:

  • Všeč mi je 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

biggrin.gif ta debata je res ku je edn reku, vse povadano na prvi strani, ma itak je fajn bit pameten. No ker je tolko govora o tem kako motoristi ne pozdravljajo unih na skuterjih, je mene v lj že par motoristov pozdravlo ko sm s skuterčkom letala naokrog (in ja, skuter je za u trgovino in res se z njim lahko tudi v krilu pelješ, pač je tak jekleni mušo (osliček)). Pač vsak pozdravi tistega k se mu zdi prav.

morem pa pripeljat skuterček enkrat sred poletja iz lj nazaj domov v go (srevis in tehnični), pa me zamima če me bo kdo pozdravu ko bom z njim se v ledru cjazla. a ja sej bom napisala v najavo dnevne vožnje, da boste vedli kdaj bo oviran promet :P.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Živjo še enkrat :) še zdej ne vem po kakšnem ključu naj bi pozdravljal sopotnik, če sploh?

Drugač bom pa sama kmal retromaksiskuterist... Moja prdulca ma 300 kubikov in njene starejše sestre so bli prvi dvokolesniki, ki so poleg Tomosov drsali po slovenskih cestah. Nisem blond, se mi pa strašno dopade, če mi kšn sexi bajkr pomaha. Sama se ne upam pozdravit nobenga, k si itak usi misljo..."ja kva pa ti p***a glupa s te karjole plehnate mahaš!?"

Vam bom pa usem pomagala, če boste v krizi. Prpelem bencin, kozarc vode in tolažilno besedo, čeprav tud z levo roko bremzam :whistle:

Popravljeno . Popravil BelaStrela
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Guest Ajdemi Popuši

...in če nadaljujem v tvojem stilu: si ti specialno teslo? Mislim, ker voziš motor in skuter, jaz pa samo motor...

Mogoče nisi razumel mojega posta... Bom poskusil še enkrat. Skuterist nikoli ne bo bajker, na skuterju. Ko skuter zamenja za motor, potem mogoče že.. To ti je isto, kot voznik sedemsedežnega kombija nikoli ne bo avtobusar, s kombijem ne. Če pa presede v enega, recimo Neoplana, potem pa ja. :naughty:

Ahaaaa, sedaj mi je pa jasno. Kar sramujem se, da sem bil v takšni zmoti.

Sicer je pa Thumper napisal vse, kar je vrednega povedat na to temo.

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ahaaaa, sedaj mi je pa jasno. Kar sramujem se, da sem bil v takšni zmoti.

Sicer je pa Thumper napisal vse, kar je vrednega povedat na to temo.

LP

ma je***eš temo .. važno je kako se obnašamo eni do drugih v stiski ali nesreči ... saj ko je vse v redu lahko vsak zase uživa ...

zmota je pa kvečjemu to , da se moto navdušenec ko zagleda enega od nas ob cesti na kolenih ob vozilcu najprej zamisli , da bo zamudil na zborno mesto s kolegi...namesto da bi ustavil in jih poklical na pomoč ...

jaz če vidim na postajališču dva motorja , moškega in žensko pa kako hodita naokoli z mobiji lepo pozdravim ...če samo pomahata jima ni hudega .. če pa mi kdo začne mahato gor - dol ali izvajati kakšno drugo vsaj napol panično gesto bom pa tudi obrni na prvem primernem mestu ...časa pa tudi če ga nimam si ga bom pa že vzel ali našel... saj potem itak z veseljem popijemo eno kavo skupaj... potem pa srečno vožnjo do naslednjega snidenja... :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

biggrin.gif ta debata je res ku je edn reku, vse povadano na prvi strani, ma itak je fajn bit pameten. No ker je tolko govora o tem kako motoristi ne pozdravljajo unih na skuterjih, je mene v lj že par motoristov pozdravlo ko sm s skuterčkom letala naokrog (in ja, skuter je za u trgovino in res se z njim lahko tudi v krilu pelješ, pač je tak jekleni mušo (osliček)). Pač vsak pozdravi tistega k se mu zdi prav.

morem pa pripeljat skuterček enkrat sred poletja iz lj nazaj domov v go (srevis in tehnični), pa me zamima če me bo kdo pozdravu ko bom z njim se v ledru cjazla. a ja sej bom napisala v najavo dnevne vožnje, da boste vedli kdaj bo oviran promet :P.

če boš v krilcu bo uspeh pozdravljanja 100% zajamčen, pa tudi kaki izlet s cestetrance_25_naughty.gif

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Eno dobro primerjavo imam, ki jasno pokaze razliko med skuteristi in motoristi:

Že sami se drugace naslavljate, halo?!??!

Drugic pa: To je tko k bi mel trottlziher fotoaparat al pa unega z zamenljivimi objektivi. S trottlziherjem lahko nardis res lepe slike, super akcijske fotke, posnames video itd. AMPAK za profesionalnega fotografa se pa pac ne mores izdajat. Obratno se pa da. Profesionalni fotograf pa lahko uporablja tudi trottliher fotoaparat. Lahko ze, ampak raje bo posegel po tapravi stvari.

Evo, da navezem na temo skuterasev in motoristov.

Skuteras ni bajker, jebiga. Ce se pa bajker kdaj znajde na skuterju, pa je se vedno bajker... ampak bo raje izbral pravi motor k pa una jajca s samodejnim menjalnikom, pfuj!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Eno dobro primerjavo imam, ki jasno pokaze razliko med skuteristi in motoristi:

Že sami se drugace naslavljate, halo?!??!

Drugic pa: To je tko k bi mel trottlziher fotoaparat al pa unega z zamenljivimi objektivi. S trottlziherjem lahko nardis res lepe slike, super akcijske fotke, posnames video itd. AMPAK za profesionalnega fotografa se pa pac ne mores izdajat. Obratno se pa da. Profesionalni fotograf pa lahko uporablja tudi trottliher fotoaparat. Lahko ze, ampak raje bo posegel po tapravi stvari.

Evo, da navezem na temo skuterasev in motoristov.

Skuteras ni bajker, jebiga. Ce se pa bajker kdaj znajde na skuterju, pa je se vedno bajker... ampak bo raje izbral pravi motor k pa una jajca s samodejnim menjalnikom, pfuj!

:OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Eni so pač zveličavni "pravi bajkerji" ali "stari bajkerji" ... ko se nekdo tako poveličuje, se spomnim na Captaina Alberta Bertorellija iz serije 'Allo 'Aalo!, kako se je sam sebi zdel imeniten s tistim petelinom na glavi ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kaj se te toliko jajcate okoli skuteristov.Ti pubeci so večji motoristi kot večina vas tukaj.Vozijo se poleti in pozimi.Pri temperaturah krepko pod ničlo in krepko nad ničlo.Vi pa jamrate že če zapiha poleti en malo lažji veterček,naokrog pa se vozite z avti.Dajte vstrelite se.Saj skuteriste pa šimfajo večinoma začetniki,takšni ki vozijo motor komaj dve lai tri leta.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hmmm, pomislek: kaj bi bilo smiselno ločit še "prave" bajkerje od čoperistov ? Zagotovo NE !

Vsekakor. Pa ne samo to -tudi po firmah je treba ločiti, kasneje pa še po barvah.

Veš, prijatelj moj lepi, enim ni čar motorizma čimboljši čas na Grobniku... Tako, da tvoja pupa (pa verjetno skoraj vsi na MS), bi mi kazali zadnjo luč...

In, če malo nadalje razpredam tvojo reč -oni na 600ccm skuterju ni bajker, je skuterist. Pob na 125ccm motorju, ta pa ga ima verjetno zaradi zakonske omejitve, po vsej verjetnosti bo bajker, oziroma je že. Tanartabolj hudi bajkerji so pa poštarji -jebela, sredi tavečga snega se furajo z mopedi. Kapo dol. Skuteraši se pokažejo tam aprila-maja, prej jih zebe...

Sicer pa... a ni butasto, se nekaj gremo kaj je skuter in kaj motor. Lej -celo na MS je ločeno -motorji posebej in skuterji posebej, pa maxiskuterji spet posebej po rubrikah. In, če bi skuter bil motor, bi bel med motorji. Torej? :naughty:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

jaz recimo imam pozdravljanje zapisano že v genih

se prav pozdravim vse živo...z največjim užitkom pa

odzravim 3 leta staremu otroku, ki maha ob cesti

imamo pa kapslne, ki so polni sami sebe in tut

lastno mamo ne bi pozdravili..

različni smo pač

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

jaz recimo imam pozdravljanje zapisano že v genih

se prav pozdravim vse živo...z največjim užitkom pa

odzravim 3 leta staremu otroku, ki maha ob cesti

imamo pa kapslne, ki so polni sami sebe in tut

lastno mamo ne bi pozdravili..

različni smo pač

lp

samo v današnjih časih nikar preveč dolgo ne odzravljaj - družba je čudna in si to lahko narobe razlaga (kam smo prišli - da je že za premislit ali odzraviti otroku ali ne :slap: )

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

berem vse tele poste pa nekako ne morem priti na čisto kdo ali kaj je bajker (bajker = bajk = bike = kolo ?!?).

A si bajker če se voziš z motornim kolesom? Če ja, potem sem spadajo vsi, ki imajo pod ritjo motor z notranjim izgorevanjem

in je prostornina nad 50ccm.

Kam bomo dali tiste, ki se bodo vozili na štrom? Reveži med t.i. bajkerje ne morejo (nimajo motorja z notranjim izgorevanjem).

Zame so bajkerji vsi, ki se vozijo mal dlje kakor pa od doma pa do trgovine.

Ja tudi tisti, ki gre s Solexom na npr. Nordkap je zame bajker.

Res pa med t.i. bajkerje ne moremo prišteti tisto mularijo (ponavadi čapci) ki se s skuterji vozijo v papučah, skuter brez luči

in žmigovcev, on pa brez čelade in s telefonom v roki, potem pa se med bloki z odprtim auspuhom preganja noč in dan.

Ja motoristi se delijo (delimo - ko bom prišel do endure) tudi na podzvrsti (zaradi interesa vožnje).

Me nič ne moti če imajo skuteristi svojo rubriko.

Prav tako imajo lahko enduraši pa sportaki pa čoperisti pa trialisti pa....... svojo rubriko.

Ker ima vsak svoje poglede na vožnjo in na želje po katerem terenu se bo preganjal in vsi imajo določene specifične težave s svojimi

prevoznimi sredstvi (mislim, da si še nobem skuterist ni vgradil naprave za avtomatsko mazanje ketne.

Mi je pa zadnjič kolegica rekal (ko sem rekel da premišljujem o enduri), da taprav motor je samo 1000ccm SS (ker dobro zgleda).

Ja in tudi poznam dečvo, ki je kupila 600ccm SS samo zato ker tako fajn zgleda, pol pa vedno jamra kolk jo bolijo roke ko pride z vožnje.

Sem med tistimi, ki (če dobim motor za kak krog) pozdravljam tudi skuteriste, ki jih srečam med relacijsko vožnjo (tiste v mestu pa ne).

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

včeraj sem se peljal do luisa in za finto pozdravil par skuterašev. noben ni odzdravil.

ampak dobro, to ne pomeni nič, ker jodlari so nasploh neprimerno bol zategjeni kot pa mi! (to sklepam na podlagi kakih 200 kilomterov po avstriji tak da..., ni lih neki vlki vzorec)

čoperisti so me pozdravili in odzdravili vsi, ostali recimo vsak drugi.

je pa bil tudi en s skuterom (večji kot 125ccm), ki je pozdravil prvi. me je prav šokiral, ker sem bil že čisto obupan! trance_40_thumbup.gif

valda sem odzdravil.

pa nasploh so mi avstrijci nekam čudna rasa.

ko dežuje ma vsak drugi meglenke, včeraj je bil vsak drugi brez luči, jaz, ko sem mel dolge (pri nas je to nekak splošna praksa) pa so mi blendali kot obsedeni, tak da sem jih kar ugasnil. itak sem se bol kot ne po predpisih vozil (beri do +30).

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!