Skoči na vsebino

Prijateljstvo med motoristi in skuteristi - SKRAJNO NERESNO in za štos


Priporočene objave

Lih dons mi je nasproti priletel en maxiskuteris pa mi pomahal... Sem mu pomahal nazaj, mislu sm si pa: " KUP SI MOTOR, PEZDE! "

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz sem jih od začetka pozdravljal, ker pa ni bilo enakega odziva z njihove strani, sem to početje opustil.

Če me kdo od njih pozdravi, mu seveda odzdravim. Nimam pa večvrednostnih kompleksov, ker oni vozijo "samo" skuterje, kakor pač komu paše.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Včeraj videl modela na Gileri runner rdeci, brez celade, nasproti je prletu minimalno 90, in kr naenkrat stisnu zadnjo zlajfo, vleku je crto vsaj 10m in to po centru mesta, kjer je veliko pescev,otrok,itd..:headbang: Potem se je pa se skoraj avtomobilu ki je vozil pred njim zabil v rit..Dobro da je vsaj odvil..:wallbash: Kreten ress.. Pa kao "jebac" v kratki majcki, pa vs ponosn sedel gor na unmu skretu..Tok je skripal da sm mislu da se bo razsipu k kanta..:slap: Ce bere to ta tepec, pazi malo drugic, nisi sam na cesti!!! :bum: Ko vidis to te mine vse da bi pozdravljal skuteriste itd..Ceprav vem da niso vsi enaki, tudi jaz sem zacel na manjsih mopedih tudi skuterjih ipd..in se nisem obnasal niti malo podobno temu cepcu..zato vem da niste vsi enaki..:notworthy: in vas ne mecem vse v isti kos..Samo to kar pa nekateri delajo..too much..

Ceprav vem da sedaj ce me bo kdo pozdravljal od H kategorije, bom odzdravil nazaj..:) Vseeno smo bratje, in ogrozena vrsta..:ninja:

Lp,S.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

" KUP SI MOTOR, PEZDE! "

to si z mislm vsakič ko jih vidm na ''turi'' izven mesta :evilgrin:

Zato, ker si ne želim istih stvari kot jih imaš ti sem PEZDE :nono::nono::nono:

Žalostnooooooo

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nimam pa večvrednostnih kompleksov, ker oni vozijo "samo" skuterje, kakor pač komu paše.

Samo skuterje ???? Kaj naj bi to pomenilo ???????? Ker moj skuter stane le 10.500 € in tvoj motor stane dosti več ?????

Če pa sem te narobe razumel, se ti opravičujem velja pa za vse ostale, ki tega mnenja.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pozdravit motorista,kateri pripelje mimo tebe ni brezvezno mahanje z roko,ampak je to pozdrav v katerem mu zaželiš srečno na cesti.

Točno tako!!!! Vedno prvi pozdravim tudi kolesarja - dolgoprogaša polnega torb, ki potuje po svetu z močjo svojih mišic.

Ni bistvo v tem kaj imaš med nogami. Bolj pomembno je, kako to stvar uporabljaš :evilgrin: . He-he!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Točno tako!!!! Vedno prvi pozdravim tudi kolesarja - dolgoprogaša polnega torb, ki potuje po svetu z močjo svojih mišic.

Ni bistvo v tem kaj imaš med nogami. Bolj pomembno je, kako to stvar uporabljaš :evilgrin: . He-he!

:notworthy: :notworthy: :notworthy:

Lepo napisano ..kratko in jedernato. V par besedah povedano vse. Kdor bo želel razumet bo razumel za druge pa žal..........................

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Moje mišljenje je da je za po mestu skuter daleč najboljše prevozno sredstvo, ampak maxiscooterji niso namenjeni hitremu šviganju po mestu za potovanja in ture je pa ogromno bol primernih enoslednih vozil :whistle:

Me pa iskreno zanima zakaj taka navdušenost maxiscooterji? Kaj je prednost napram motorjem (avtomatski menjalnik majo tud motorji)?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Moje mišljenje je da je za po mestu skuter daleč najboljše prevozno sredstvo, ampak maxiscooterji niso namenjeni hitremu šviganju po mestu za potovanja in ture je pa ogromno bol primernih enoslednih vozil :whistle:

Me pa iskreno zanima zakaj taka navdušenost maxiscooterji? Kaj je prednost napram motorjem (avtomatski menjalnik majo tud motorji)?

Predvsem praktičnost v mestu, napram kakšnemu npr. KLE500 (in podobnim) pa tudi bolj udobna vožnja (po moji oceni). Da se pa z njimi iti na lepe turce, če voziš recimo do 130km/h pa ne vem v čem bi zaostajali za motorji (pustimo ob strani drsanje s koleni itd. v mislih imam čisto normalno turistično potepanje) Ja pospeškov pa res nimajo takšnih.

Mene sedaj veliko bolj pozdravljate, prej pač nisem bil taprav :? . "Over and out".

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Moje mišljenje je da je za po mestu skuter daleč najboljše prevozno sredstvo, ampak maxiscooterji niso namenjeni hitremu šviganju po mestu za potovanja in ture je pa ogromno bol primernih enoslednih vozil :whistle:

Me pa iskreno zanima zakaj taka navdušenost maxiscooterji? Kaj je prednost napram motorjem (avtomatski menjalnik majo tud motorji)?

Veliko prednosti in nekatere slabosti. Sam sem imel maxija in za ležerno fijakanje je fenomenalen, sedež veeeelik in udoben, drža sproščena, ravno tako za sopotnika, v bistvu ne rabiš misliti nič ko ga voziš, saj ima kombinirano zavoro, avtomatski menjalnik, dovolj dobre pospeške in v končni fazi "vsaj glede na zakone" čisto zadovoljivo hitrost. Da ne govorim o prostoru pod sedežem kamor lahko spraviš eno integralko in eno odprto čelado.....pa še to, pod sedežem lučka, 12 v vtičnica serijsko, dvig sedeža s teleskopom...ni da ni..relativno mala poraba

Slabosti: male gume in čutiš vsako luknjo, manj možnosti nastavitve amortizerjev kot pri motorju, ne moreš pretiravati s polaganji in ni tistega občutka, da si z motorjem eno....

Pravzaprav, ko potegnem črto...najraje bi imel en moped, pa en maxi....no, raje 2 mopeda (sportaka in enduro) in en maxi....hudiča zdej pa že pretiravam.

Pa da ne bom trance_28_offtopic.gif. Če bi toliko razmišljal koga pozdravim in koga ne, kot nekateri tule, ja potem najbrž ne bi nobenga pozdravil, saj bi že zdavnaj šel mimo.trance_43_wavetowel2.gif

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz odzdravim vsem, vsaj dokler se tega ne nabere preveč, potem pa le še občasno, odvisno od trenutnega navdiha.

Skuteriste pa ne pozdravljam, ker (po mojem) si večina nabavi skuter zgolj zaradi uporabnosti in ne užitka v vožnji.

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Skuter kupis, ker je prakticen, enostaven, trottlziher... Motor pa pac ni. Za motor se ne odlocis, motor imas v dusi. Skuterji, maksiskuterji... to je vse narejeno izkljucno iz potrebe. Za po mestu. Pika. Podobno kot ce si kupis avtobus. Ja, mogoce res uzivas, ampak se vedno je namensko vozilo. ZATO so skuteristi manjvredni. Jebiga, tko je. Kupte si motorje, pa si bomo enakovredni. Do takrat pa; (Pa mi lahko namecete minusov kolkr hocete) SKUTERIST, MAKSISKUTERIST itd. ni in nikoli ne bo bajker.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Skuter kupis, ker je prakticen, enostaven, trottlziher... Motor pa pac ni. Za motor se ne odlocis, motor imas v dusi. Skuterji, maksiskuterji... to je vse narejeno izkljucno iz potrebe. Za po mestu. Pika. Podobno kot ce si kupis avtobus. Ja, mogoce res uzivas, ampak se vedno je namensko vozilo. ZATO so skuteristi manjvredni. Jebiga, tko je. Kupte si motorje, pa si bomo enakovredni. Do takrat pa; (Pa mi lahko namecete minusov kolkr hocete) SKUTERIST, MAKSISKUTERIST itd. ni in nikoli ne bo bajker.

Nihče ti ne meče minusov (vsaj tisti ki so dovolj inteligentni in razumejo raznolikost ljudi), sploh ker si tako natančno podal analizo.....na kar imaš tudi pravico in pravzaprav ima vsak pravico da pozdravlja kogarkoli....pa čeprav samo rdeče motorje, važno da zna pojasniti in razume svoja dejanja!evilgrin.gif

Popravljeno . Popravil DAMI34
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Skuter kupis, ker je prakticen, enostaven, trottlziher... Motor pa pac ni. Za motor se ne odlocis, motor imas v dusi. Skuterji, maksiskuterji... to je vse narejeno izkljucno iz potrebe. Za po mestu. Pika. Podobno kot ce si kupis avtobus. Ja, mogoce res uzivas, ampak se vedno je namensko vozilo. ZATO so skuteristi manjvredni. Jebiga, tko je. Kupte si motorje, pa si bomo enakovredni. Do takrat pa; (Pa mi lahko namecete minusov kolkr hocete) SKUTERIST, MAKSISKUTERIST itd. ni in nikoli ne bo bajker.

A bajker je pa tisti ki hodi na motozborovanja (če niso predaleč)?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A bajker je pa tisti ki hodi na motozborovanja (če niso predaleč)?

veliko užitkov ob branju!

če boš mel filing da je tisto, kar piše na 5 strani pisalo že na 1, 2, 3, in 4 pol te ziher občutek vara! grrr.gif

klik -> Pravi bajker in tapravi motor

drugače pa to o pazdravljanju skuteristov... za mene je motor vse kar je 250ccm ali več. 125 so mi še zmeraj nekam sumljive. trance_19_hmm.gif

če ma skuter 600cmm, ok. pozdravim.

ostalo pa pač bol z levo roko jemljem (apn, atx, razna kitajska jajca in 1001 50ccm skuter).

je sploh potrebno debatirat o tem?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ko sem se okol vozu z skuterjem 50ccm (zgolj prevozno sredstvo) nisem nikoli pozdravljal večjih zverinic je pa bilo navdušenje veliko ko je kdo od "pravih" bikerjev pozdravil mene :kva2: Torej sedaj ko se je situacija obrnila pozdravljam skuteriste z 250cc+ vendar opažam da mnogi ne j.bejo sistema gladko zavračajo pozdrave.Ob temu se samo nasmejim in si mislim "spet en pussy"

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Moje mnenje (prepričanje) pa je naslednje; :hmm:

Nemogoče je biti prijatelj s skuteristi.

A zakaj??

Zato ker nas skuteristi ne marajo! :O

Zakaj nas pa ne marajo??

Zato, ker jih diskriminatorno ne pozdravljamohehe...! :P:kva2:

V prispodobi je kakor tole:

Lojz! Zakaj si ti neskončno žalosten?

Zato, ker mi lasje izpadajo!

Zakaj ti pa lasje izpadajo?

Zato, ker sem neskončno žalosten...

(In krog je sklenjen..... kot zgodba s skuteristi) :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Skuter nikoli ne bo motor, -pa bi sploh rad bil?

Skuterist nikoli ne bo bajker, čeprav bi rad bil. Nima osnove -motorja. Skuter pač ni motor. Zadeva, ki jo lahko vozijo babe s kiklo ne more biti motor. In večinoma jih vozijo šminkerčki, ki motorja še povohali niso. Večinoma. Zna biti med njimi tudi kakšen bivši bajker, ki zaradi starosti ali bolezni noge ne more več dvigniti čez sedež, pa je skuter vsaj neki približek prejšnjemu vozilu. Motor se mora slišati, ne pa skuterček -kot neki elektromotor. Ima, da zagrmi, da te od basov v prsih stiska. :naughty:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

http://www.motosvet....ost__p__1836424 .... to se potem umeščaš med tisto manjšino 1% ...

tako bom rekel .. jaz imam na apnčku tolk orodja , kolikor ga marsikdo na motorju še od daleč ni videl , kamoli da bi ga znal uporabiti - še najmanj ob cesti .... in mi ni nikoli problem ustaviti in pomagati komurkoli v težavah .. mi ni bil problem pošravfati in mi ne bo , dokler mi bo zdravje količkaj služilo... če se nekaterim tukaj zdi , da če mu zmanjka bencina pa se mu zdi bolano , da ga nek skuter zategne do pumpe pa nazaj ali peljati kolo do vulkanizerja ... ja potem pa naj pešači ...

kaj res mislite vi "motoristi " da je pomembno kaj in kako močno mašino kdo vozi ??? noup fantje ... bistvo motoriranja ( mopediranja , skuteriranja , tancanja in ostalega) je , da si pomagamo takrat , ko je drugi v težavah ...in to pozdravljanje z roko pomeni : lepo pozdravljen kolega , srečno vožnjo in vedi , da smo tukaj zato , da si pomagamo ... če ne moremo postoriti sami imamo vsaj 30 telefonskih številk od kolegov voznikov enoslednih vozil ... pa še od kakšnega kombijaša ki tudi prav pride ...

briga me kaj tisti mislijo , ki jih jaz pozdravljam z mopeda če grem iz kopra domov , pa se jim ne da ali pa jim je pod častjo dvigniti tisti prst ali pet ...meni je luštno in to privoščim tudi vsem ostalim .. pa lp

APN MA PRESTAVE!!!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!