Skoči na vsebino

ŠRAVFANJE!!!


dunker

Priporočene objave

Kul. Mogoče bom pa sedaj zanalašč kaj zaj***l. :)

Še nekaj - zraven valjčkov dobiš 3 plastik fantastik (vsaj zdi se mi, da so plastične) zadeve, v obliki črke V. Kam gre to? Videl sem, da naj bi šlo nekam na rob tistega zobnika, v katerem so valjčki. A lahko pustim kar tastare "plastike" tam?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Saj res - a je po posegu težko dobit jermen nazaj gor na pravo mesto ali ga pač daš vmes med zobnika in... fertik?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jermen je enastavno nazaj gor dat, edini problem pri menjavi valjčkov je to, da rabiš pištolo, da lahko odšraufaš tisto koluto ali kaj je. Brez tega ne boš mogel zamenjati valjčkov.

Ja pa jaz mam podoben problem z peugeojem pa giannelli gor. ko sem mel gori se kit, mi je potegnu pri 10 , sedaj, ko je brez kita, pa pri 20. Valjcki so 5.5g. Pa zdaj nevem, ali naj kupim 2g. ali pa težje. A se kdo spozna na Peugeoje in ve, kako je v valjčki?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja, vsaj pri mojem skuterju. Saj verjetno nekoga poznaš, ki ma doma delavnico. Aja , kaj ti mas iste probleme z valjcki. Zakaj bo dal gor 9g?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A zakaj? Po povsem preprosti logiki, ki pa morda pri skuterju ne bo obveljala.

Z 8g valjčki je potegnil skuter pri 5km/h. S 6g (dva grama manj) potegne pri 10km/h. Če pa bi šel dva grama v nasprotno smer, pa bi morda potegnil skuter kar takoj ali pa, če kalkuliramo, pri 2,5km/h... Kaj pa vem.

A pa se nikakor ne da z navadnim orodjem?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz mam 5.5g pa mi potegne pri 20, pa en kolega mi je reku, naj si dam gor 2g najlažje valjčke. Samo zdaj nevem, če se splača kupovat to, ker bo lahko potegnilo samo slabše ali?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja men je brez pištole ni šlo nikakor odpret, ker je bil se mehanik rpi meni, ko je nekaj hotu delat, pa je potem se spomnu, da nima pištole sabo

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 let pozneje...

za menjavo ne rabs nobene pistole....sam odsrafam, zamenam, in nazaj sestavm u 10-15 min....brez pistole...

zdj pa se mene zanima neki...kok tezke valjčke se najbolj splača kupit....pa kok se pozna na koncni, ali na pospešku...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Malo v staro temo pišeš se ti ne zdi.. :) Drugače pa lažji valčki so za pospeške, težji pa za končno hitrost, samo nemoreš pretiravat, recimo da bi dal najlažje valčke ali pa najtežje kaj obstajajo :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

heh...vem da je stara tema...sm lih zdj sm se bl zaceu ukvarjat s predelavo skuterja...pa pol po netu iscem nasvete...pa ce je kle tema k jo iscem, pa ceprou stara...:D skoda nove odpirat:D

ja pa lohka prbliz poves kok tezke se najbl splaca...ce bi tatezke so tm okol 8g dobr???

za ta lahke pa okol 4 g???

:hmm: :hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

heh...vem da je stara tema...sm lih zdj sm se bl zaceu ukvarjat s predelavo skuterja...pa pol po netu iscem nasvete...pa ce je kle tema k jo iscem, pa ceprou stara...:D skoda nove odpirat:D

ja pa lohka prbliz poves kok tezke se najbl splaca...ce bi tatezke so tm okol 8g dobr???

za ta lahke pa okol 4 g???

:hmm:  :hmm:

aja se to!! zasledu sm da obstajajo valcki k dajo zlo zlo velko razliko pr pospesku.nej bi bli kao neki posebni!! ce gdo kj ve o tem??

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kolko vem so valčki valčki, mogoče so eni bolj kvalitetni in se ne obrabijo tako hitro. V eni drugi temi sem zasledil da imaš Leovince-ja RR. Najbolše da pustiš te valčke notri, kaj si jih dobil zraven. Ker če boš dal lažje, bo šal v prevelike obrate in bo končna slabša, če pa bi dal težje bi pa imel pospeške slabše, končna pa bi bla večja mogoče za kakšna 2km/h, ker original cilinder nima tako velike moči.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

sj koncna se nj nebi spremenila kj dost...mene bl za pospeske matra:Dkok bi se kj na pospesku poznal ce bi dau lazje valcke??? al pa se da zblosta pospeske se na kk drug nacin??? :hmm: :hmm: sj ne recem da mam zdj slabe pospeske :nono: sm vseen...ce se da se zbolsat jih!!!! :yea1: :yea1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!