Skoči na vsebino

Motor pri šestnajstih- bedarija?


kr373n

  

134 članov je glasovalo

  1. 1. Ali je motor pri 16-ih bedarija?

    • DA
      25
    • NE
      104
    • Neopredeljen
      5


Priporočene objave

Po mojem je bedarija, sicer argument je pa takšen, da imaš pri 14 motor skuter s katerim se naučiš vožnje po cesti pa spoznaš pravila pa dobiš izkušnje ko si pa starejši pa lahko kupiš težek motor. Saj 125 ni motor, je pa zadosti da se ubiješ tako z 125 kot z težjim motorjem. Tako, da če imaš v glavi pošlihtano lahko voziš kar ti srce poželi. Zdej je to vse relativno, saj če misliš ostati na 125 in samo za po mestu pač si kupiš 125, če pa misliš kam it pa potovat pa tako it v dvoje moraš met vsaj nekaj več kubikov.

Lep večer!

P.S Pravi Iztok Mlakar, "Ljudje smo enaki pred črko zakona, samo eno je človek in drugo je mona ! "

Razlagajte si to po svoje

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

itak vsako temo skurcate tko da :baa:

To sploh ni res! Sam poglej kako je "125-ke, javite se!" popularna :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Po mojem je bedarija, sicer argument je pa takšen, da imaš pri 14 motor skuter s katerim se naučiš vožnje po cesti pa spoznaš pravila pa dobiš izkušnje ko si pa starejši pa lahko kupiš težek motor. Saj 125 ni motor, je pa zadosti da se ubiješ tako z 125 kot z težjim motorjem. Tako, da če imaš v glavi pošlihtano lahko voziš kar ti srce poželi. Zdej je to vse relativno, saj če misliš ostati na 125 in samo za po mestu pač si kupiš 125, če pa misliš kam it pa potovat pa tako it v dvoje moraš met vsaj nekaj več kubikov.

Lep večer!

P.S Pravi Iztok Mlakar, "Ljudje smo enaki pred črko zakona, samo eno je človek in drugo je mona ! "

Razlagajte si to po svoje

torej iz tega predvidevam da neveš od kje se ločijo mopedi od motorjev :)

itq da je 125ka motor

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

eh to al je bedarija al ni je vse odvisn od človeka samga...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Definitivno je kategorija (kubitura) za ta leta prava. Vse preveč mulcev se je na "pilah" ubilo, ker so hoteli posnemati svoje starejše vrstnike in izgledati kul.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kategorija že sam mal bi jo mogl modificirat

rečmo da namest dragih (vzdrževanje, poraba, olje...) 2t 125 rečmo raj 4t 250ccm sej šlo bi približn isto

ne me držat za besedo 10km/h gor/dol :P

pa bi blo bolš za denarnco pa okolje tud O:-)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Res ne vem, kaj naj bi ti odgovoril.

Prebral sem vse poste in prav vsi imajo po svoje prav, zato bi s svojim odgovorom le ponavljal to, kar so že drugi napisali.

Zato ti priporočam, da upoštevaš VSE odgovore, ki so prišli, pa tudi tiste, ki bodo še napisani. Pa udeleži se ČIMVEČ policijskih in Maksi-jevih tečajev varne vožnje, zelo ti bodo prišli prav !

Škoda, da ni več mopedov, kot je bil včasih APN - ni bil hiter, ampak te je naučil uporabljati menjalnik. Skuterji s svojo avtomatsko sklopko niso namreč nič drugega kot malo lepši in hitrejši nekdanji Avtomatiki in Ponny Expresi.

Pa veliko veselja in SREČE ti želim, Andi.

Popravljeno . Popravil andi1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

torej iz tega predvidevam da neveš od kje se ločijo mopedi od motorjev :)

itq da je 125ka motor

125ka je malenkost hitrejši moped. :devil:

lp, FReAK.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...

men se zdi d je to al met pr 16letih motorja ja la ne odvisn od vsazga posameznika. eni tut s 30 niso zreli za na motorja, spet drugi so pa lohka tut že pred 16letam. moje mnenje je d je splošno drgač dobr met motorja že pr 16 saj s tem prdobiš izkušnje če si želiš kasneje kupit močnejšega motorja. vrjetno boš s temi izkušnjami nekoliko lažje vodil motor. lp rlosting

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

men se zdi d je to al met pr 16letih motorja ja la ne odvisn od vsazga posameznika. eni tut s 30 niso zreli za na motorja, spet drugi so pa lohka tut že pred 16letam. moje mnenje je d je splošno drgač dobr met motorja že pr 16 saj s tem prdobiš izkušnje če si želiš kasneje kupit močnejšega motorja. vrjetno boš s temi izkušnjami nekoliko lažje vodil motor. lp rlosting

Lepo povedano bistvo, s tem se tudi jaz strinjam.

Ampak pisal pa bi lahko malo bolj razumljivo ker je prav težko to prebrat .)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Po mojem je bedarija, sicer argument je pa takšen, da imaš pri 14 motor skuter s katerim se naučiš vožnje po cesti pa spoznaš pravila pa dobiš izkušnje ko si pa starejši pa lahko kupiš težek motor. Saj 125 ni motor, je pa zadosti da se ubiješ tako z 125 kot z težjim motorjem. Tako, da če imaš v glavi pošlihtano lahko voziš kar ti srce poželi. Zdej je to vse relativno, saj če misliš ostati na 125 in samo za po mestu pač si kupiš 125, če pa misliš kam it pa potovat pa tako it v dvoje moraš met vsaj nekaj več kubikov.

Lep večer!

P.S Pravi Iztok Mlakar, "Ljudje smo enaki pred črko zakona, samo eno je človek in drugo je mona ! "

Razlagajte si to po svoje

Veš kaj,sedaj, če imaš ti GSX-Ra pri 17 ali koliko jih že šteješ ni treba bit vzvišen in podcenjevat manjšo kubaturo,ker ni vse v konjih,obstaja še tehnika vožnje ;) S tem, da pa si imel/imaš 600ccm pri 16ih je pa samo tvoja nedoraslost,ker hočeš bit IN in potem podcenjevati vse,kar je manj kot 600ccm.Nevem zakaj se lahko družim z starejšimi motosvetovci, ki imajo 600+ pa mi noben ne vrže naprej, da je moped.Mal glej kaj pišeš, ker mogoče se bo pa nekomu,ki je ravno hotel kupit 125ccm to vbilo v glavo, da te mora posnemati in si bo nabavil 600ccm pa čeprav nima izkušenj :doze:

Drugače pa motor pri 16ih je kul,dobiš prve prave izkušnje in se navadiš na tehniko vožnje.Vsekakor je po mojem mnenju bedarija začet takoj z nečim močnim, da bi bil kul pri ženskah in frendih,s takim dejanjem samo povečuješ možnost, da boš kmal imel nad sabo nagrobnik,čeprav tudi današnje 125ke niso od muh :whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Upam stavit, da tega gsx600 marsikdo poči dol na kakšnih ovinkih z 125ko... In pol mu ubije njegovo moškost, ker ga je prehitel z "mopedom" .)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Upam stavit, da tega gsx600 marsikdo poči dol na kakšnih ovinkih z 125ko... In pol mu ubije njegovo moškost, ker ga je prehitel z "mopedom" .)

relacija šentilj-sladki vrh, upam it z vsakim tekmovat :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

relacija šentilj-sladki vrh, upam it z vsakim tekmovat :OK:

Pa a nimaš malenkost premalo moči na tvojem 4T ? Vseeno na 600 lahko stisne konkretno več gasa čeprav je potem v ovinku manj okreten itd itd + da si ti tam doma in vsak dan na istih ovinkih :P Za tebe bi bla tam idealna cagiva pol pa bi vse neso :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pa a nimaš malenkost premalo moči na tvojem 4T ? Vseeno na 600 lahko stisne konkretno več gasa čeprav je potem v ovinku manj okreten itd itd + da si ti tam doma in vsak dan na istih ovinkih :P Za tebe bi bla tam idealna cagiva pol pa bi vse neso :D

Mislim, da dirkanje za moški ponos niti ne sodi na cesto,ker vsi potem vozjo po robu,ko pa roba zmanka pa vemo kaj sledi :xx:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Veš kaj,sedaj, če imaš ti GSX-Ra pri 17 ali koliko jih že šteješ ni treba bit vzvišen in podcenjevat manjšo kubaturo,ker ni vse v konjih,obstaja še tehnika vožnje ;) S tem, da pa si imel/imaš 600ccm pri 16ih je pa samo tvoja nedoraslost,ker hočeš bit IN in potem podcenjevati vse,kar je manj kot 600ccm.Nevem zakaj se lahko družim z starejšimi motosvetovci, ki imajo 600+ pa mi noben ne vrže naprej, da je moped.Mal glej kaj pišeš, ker mogoče se bo pa nekomu,ki je ravno hotel kupit 125ccm to vbilo v glavo, da te mora posnemati in si bo nabavil 600ccm pa čeprav nima izkušenj :doze:

Drugače pa motor pri 16ih je kul,dobiš prve prave izkušnje in se navadiš na tehniko vožnje.Vsekakor je po mojem mnenju bedarija začet takoj z nečim močnim, da bi bil kul pri ženskah in frendih,s takim dejanjem samo povečuješ možnost, da boš kmal imel nad sabo nagrobnik,čeprav tudi današnje 125ke niso od muh :whistle:

lepo povedano :OK:

Upam stavit, da tega gsx600 marsikdo poči dol na kakšnih ovinkih z 125ko... In pol mu ubije njegovo moškost, ker ga je prehitel z "mopedom" .)

krepko poči :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

hene kdo se je opogumu pa piše :P

Aneda weš kok sm mogla zbirat poguma da sm neki napisala :D :yea1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!