Skoči na vsebino

eno prasanje?


VoodooMan

Priporočene objave

mam 2 uprasanji:

1)ali potrebujes za delanje izpita za 350ccm prej izpit za 50ccm ali 125cmm?

2)ali imajo mocnejsi skuterji tudi avtomaticni menjalnik kot 500ccm?

Hvala

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

1. Za delanje izpita do 350ccm je edina zahteva, da si star med 18-21 let..drugih zahtev ni.

2. Vsi skuterji, ki jih delejo sedaj nimajo prestav, torej so avtomatiki. Tut tisti težji. Do 500ccm in čez 500ccm... (oz edn skuter pa je ..firme Suzuki..k ma prestave na 'dotik'..pač prtisneš s prstom na en knof in se tko šalta..sam je čist nov..)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kaj pa un en skuter, k je reklama zanj na Eurosportu med dirkami. Burgneki... k ma en display pa 1,2,3,4 gor...

A je mogoče pri 20tih it delat za neomejeno?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

igralc : jup obstaja en tak ja. K šaltaš z roko. zle sm se spomnu kk se mu reče. Suzuki Burgman 650 (pa še enko oznako ma tle nakonc :) )

Zgleda pa dost fancy, sam to je za moje pojme potrata dnarja. Skuter he kulj sam če je 50/125ccm :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

no ja, kaka Runnerca 180 ni slaba. Sicer mi skuterji niso pri srcu (dokler mam levo roko ;) )Kolega jo bo nabavil in probal registrirati kot 50. Norc :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Da malo razčistimo pojme. Izpita A do 350 ccm se ne da več delati, ker ne obstaja več.

Možnosti so sledeče:

-ko si star 14 let, lahko opraviš izpit kategorije H, ki ti dovoljuje vožnjo koles z motorjem do 50 ccm in hitrosti do 50 km/h

-ko si star 16 let, lahko greš delati izpit kategorije A z omejitvijo do 125 ccm in močjo do 11 kW (po dveh letih dobiš na svojo zahtevo neomejeno A in lahko takoj voziš tudi Hondo Gold Wing s 1832 ccm in 385 kg)

-ko si star 18 let, lahko opraviš izpit kategorije A z omejitvijo moči motorja do 25 kW ali z razmerjem moč/masa do 0,16 kW/kg (po dveh letih posedovanja takega vozniškega dovoljenja na zahtevo pridobiš neomejeni A)

-ko si star 21 let, opravljaš neomejeni A

Za opravljanje izpita katere koli kategorije ni pogoj posedovanje kakšne nižje kategorije. Pogolji so le:

-opravljen izpit iz prve pomoči (razen za H)

-zdravniško spričevalo (razen za H)

-opravljene vožnje v avtošoli po predvidenem učnem načrtu (razen za H)

-ustrezna starost

-in seveda uspešno opravljena teoretični in praktični del izpita

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Brrrm, zelo lepo od tebe da si napisal predprejsnji post.

Saj mi je iste podatke uspelo izluščiti tudi z brskanjem po forumu gor in dol, ampak lepo je da imamo končno enkrat lepo in pregledno napisano na enem mestu.

Lepo se imejte, Anže

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tudi za skuteriste je potrebno poskrbeti.

Lani ob tem času smo se spraševali, kje so skuteristi? Nikjer nič. Na štirinajst dni en post.

Sedaj pa dnevno menjate valjčke in navijate mašince, da o venpuhih ne govorimo, da vas komaj sledimo.

Samo tako naprej :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Veš da - we're trying really hard. :)

Ampak saj veš - pr skuterju je možno verjetno precej več stvari ven zmetat pa preštelat kot pa pri tazaresnem motorciklu. Pa še če kaj zaje***, se ti ni treba tolk sekirat. :D

Pa lep pozdrav, Anže

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

To je vse res. Ampak, se tudi kaj vozite, ali samo razdirate in sestavljate ter po trgovinah za najnovejšimi deli letate? :wink: :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ekhm... razdiranje in sestavljanje mi ne gre toliko od rok, da bi bil zaradi tega za vožnjo prikrajšan. :)

Ampak če pa malo bolj objektivno pogledaš, smo pa prav neumni, da mečemo gore denarja stran da gre tistih 5 km/h hitreje... eeeeeh...

Je pa vseeno užitek pogledat cagar na števcu, ko mu zdavnaj zmanjka številk (pri mojem še toliko prej, ko ima samo do 100km/h).

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Prav je tako, saj smo ga mi tudi lomili, ko smo še otroci bili.

Le na svoje in drugih glave pazite, pa bo. :wink:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

To pa vsekakor!

Hmmm... pa ravno danes se je kolega s skuterjem "razlepil" po nekem spolzkem sluzastem mokrem lesenem mostu... saj ni bilo nič hudega, ampak fino pa vseeno ni...

Brrrm, kakšno 50cc vozilce pa si posredoval kot "otrok"?

Lp, Anže

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hehe, men je še pa vedno fajn frizirat skuterje. Ker sem ga tut nedavno mel. Sam k sm pršol na SS pač ne morm več dol z njega :)

Drgač pa ni večjega užitka, da rukneš enega dol s skuterjem - še tolk bojl če se on hvali prej da je največji car. :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hehe, to je pa res!!!

A: "Sem slišu da tele Speedfighti 2 nikamor ne grejo..."

B (jest): "A greva probat?" :twisted: :twisted: :twisted:

WRUUUUUUUUUUM!!!!!!

To je pa res fino... :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hehe :)

Jest sm tut mel prvo dva avtomatika zapored pol pa še eno štirko, nakar sm pa kupo 125cc skuterja pa ga mam pod 50 reg. .. sam se sploh ne opazi .. k zgleda čist enka kt 50ccm skuter.. zdej mi je pa dolg cajt - k nima leva roka kaj za delat :)

Cajzi so pa itak glupi, k zemla, tak da morjo met srečn, dan, da sploh ugotovijo če so ustavl skuterja al moped :wink: :D 8)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Simple..

Gor nalimas nalepko (alpa znacko kaksnega dost pdoobnega 50cmm skuterja) tm na tehnicnem reces, da nimas papirjev, ker so ti jih ukradl, napises list, pogodbo da je ta motor 50ccm, itd in registriras. In se vozis okol z rumeno tablco :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

jest pa nameravam narediti izpit za do 25 KW (35KM) oz. 0.16KW/kg (0.218 KM/kg). Potem bi pa kupil Yamaho R6, jo zablokiral na 35KM in to je to :D Dve leti se furaš okol z bolj bogo yamahco, si pridobiš dosti izkušenj (pač ne gre več k 200), nato pa dobiš izpit za neomejeno in daš blokade ven:)

al so to samo sanje???

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!