Skoči na vsebino

Spomladanski servis


peter87v

Priporočene objave

Yo.

Imam gilero runner 50

KLIK

Skuter sem po krejši zimi privlekel iz garaže, lepo je vžgal in smo se peljal.

Je pa tko, ima 3900 km, in ni bil na servisu že 3 let, not sem nalival olje in bencin, da sem se vozu, star je 5 let, bil pa je na tehničnem na 1000 km.

Takrat je serviser zamenjal valjčke in dal gor nov ror, starega imam doma (za kak tehnični :) )

Zanima me, kaj je treba pregledat in narest kak pameten servis.

Imam še par prašanj:

1.

-Čo speljem z mesta s polnim gasom, mašino zaduši in motor gugne. (ne probavam pogosto) :closedeyes:

-Če speljem s pol gasa, pa mašina ne zagrabi takoj, ampak se najprej zavrti (na mestu), potem pa kar močno zagrabi in gre. ( znucana sklopka ar karkol že?)

-Ko pripeljem na semafor, se včasih vrtlaji spustijo nizko in lahko tut ugasne kr na mestu, drugače pa je potrebno zlo počas gas dodajat, da ne umre.

-Drugače laufa med vožno lepo po ravnem oko 95 km/h po števcu. :naughty:

Kaj je vzrok, kako to zrihtat, kaj kupt, kok kušta...

2.

Števček za bencin mi neenakomerno pada. Z enim tankom zdrži motor 200+ do 250km.

Prvih 130km je skos na vrhu, potem pa tam 30km pada proti nuli in ko je tik nad nulo, se pelješ še tol časa, dolker ne zasveti lučka in gre bencin prot konc.

To ni tok mus za rihtat, sam če je že kdo kej gledal števčke....

3.

Kako je z gumam?

Zadne čase, prevsem konc lanskega leta sm (ali pa se mi sam dozdeva) da gume prijemajo čedalje bl švoh.

Nič ne slajdam, mogoče samo kdaj močneje zabremzam, ampak profil bi mogu bit vredu.

Ali se po 4000km profil lahko znuca, da bi slabše prijemalo v ovinku? Kaj pa če motor stoji ali se pelje samo po suhem, da gume ne občutijo vlage?

4.

Motor

Ali je potrebna kaka bol večja senacija motorja, ima to kako olje za jermen ali to kr laufa dokler ne crkne?

5. Diski

Kako se pogleda zavorno tekočino, doliva, (če jo sploh ima? :huh: (more))?

Pa kaj bi še vi pogledal, da mi nebi kje med vožno kej dol odpadlo (kako kolo naprimer :blink: )

Hvala za odgovore in lep pozdrav

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

1: pelji na servis naj ti naštelajo furgazor

2: nimam pojma, pomoje se ne da zrihtat ker tako pač je (oblika tanka)

3: guma rata trda (po recimo 4 letih) in tudi če ima še ves profil se ne bo držala nič, zato gume menjaj

4: glede na to da ima 3900km pusti mašino pri miru.....da ne bi slučajno z kakim oljem hamljal blizu jermena

5: daš dol plastike na balanci pa sta pod plastikami rezervoarčka za olje, ki imata okence in tam vidiš nivo olja v posodi

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

1: pelji na servis naj ti naštelajo furgazor

2: nimam pojma, pomoje se ne da zrihtat ker tako pač je (oblika tanka)

3: guma rata trda (po recimo 4 letih) in tudi če ima še ves profil se ne bo držala nič, zato gume menjaj

4: glede na to da ima 3900km pusti mašino pri miru.....da ne bi slučajno z kakim oljem hamljal blizu jermena

5: daš dol plastike na balanci pa sta pod plastikami rezervoarčka za olje, ki imata okence in tam vidiš nivo olja v posodi

Potem mašina nima nobenga olja za menat?

Kater servis v LJ priporočate za fergazar, pa kok bo to koštalo? Se rabjo kaki novi deli al se samo kak šrauf obrne?

Pa kako je s štantgasom?

Prosim naj mi eden na hitro razloži vrtenje velikega in malega šraufa?

Kaj se zgodi, če ga privijem in kaj odvijem, privijem?

Eko slikca s šraufoma:

IPB Slika

Sori za bl taka noob prašanja, samo nebi rad pred okol mehankratja €€ razsipov za bedarije :blush:

Popravljeno . Popravil peter87v
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tavelik šrauf je za prosti tek, bolj ga zašraufaš, višji je.

Mali šrauf je pa za zrak in skrbi za odzivnost gasa. Najprej ga na rahlo zašraufaj do konca noter, odvij 1,5 obrata in poteš še probavaj po 1/4 obrata, kdaj gas lepo prime in ga ne zamori. Pa svečko daj novo in mogoče lahko še menjaš olje v "reduktorju". To je un kos, kjer je sklopka na eni strani in zadnja guma na drugi.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kater servis v LJ priporočate za fergazar, pa kok bo to koštalo? Se rabjo kaki novi deli al se samo kak šrauf obrne?

če res sam neznaš...prid do mene pa bomo uštimal..

to pa je res mačji kašelj :)

več na msn al PM

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...

Jaz pa imam samo eno vprašanje?

Imam Piaggio Typhoon, ki bi ga rad peljal na servis. Sem iz Notranjske regije in zanima me katerega serviserja (najcenejšega) priporočate. Slišal sem, da je nek privat servis v Rakeku, kjer možak poceni hitro in dobro opravi svoje delo. Je kdo že slišal za ta servis in ali mi kdo lahko napiše njagovo tel. številko? Prosim...

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Res bi prosil za naslov nekoga, ki se ukvarja z servisiranjem skuterjev (Notranjska). Pozna kdo prosim kekega poceni

in da dobro opravi svoje delo?

Hvala za informacije.

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 tedne pozneje...

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!