Skoči na vsebino

Policija svetuje in kaznuje


SF

Priporočene objave

glede kazni...

če je guma pri koncu, je mel kdo kake probleme?

indikatorji po sredini so ravni oz. jih že malo žre. na robih je profila še več kot dovolj... blush.gif

naši poličniki?

avstrija?

italija?

načrtujem eno vožnjo v hribe pa ne vem ali bi šel čez tujino ali raje ne.

Tole si preberi pa ti bo jasno za Avstrijo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Letos imajo pa že res celo leto akcijo :glare: :blink: ... Varnost :lol: ? Prej izživljanje svoje moči :bum: in polnjenje denarnice :BUA: ..

dej ne jokcaj pa poglej, kakšne nesreče in koliko se jih je zgodilo že ... najbolj debilne so mi, ko se nasprotivozeči "rejserji" zahaklajo na Mariji Reki ali pa Planinskih ridah ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

daj ne kvasi neumnosti....koliko so jih pa že ujeli??? kaj naredijo??? NIČ, ČISTO NIČ...popišejo in grejo...me prav zanima koliko se potrudijo kakšno stvar poiskati

A si ziher, ali kar tako nabijaš v tri krasne? Če se ne motim, so ravno letos nekje ujeli ene modele s celim skladiščem nakradenih motorjev ... itd itd ...

vau, res vau....eden na 10.000 mogoče? no da ne bom pretiraval ajde na 1000....

Dvomim, da je v Sloveniji v zadnjih 20 letih zginilo 1000 motorjev ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zdej mam vse street legal, pa me še neki zanima:

V homologaciji imam napisano za zadnjo pnevmatiko 180/55-17, pa sm dav zdej 190/55-17 na motor... pa me zanima kolk je to kej kazen??

Ker zadnič mi je policaj gledal dimnezije gum (motilo ga je ker imam v homologaciji za sprednjo pnevmatiko napisano 120/65-17, na motorju je pa seveda standardna 120/70-17) :surrender: Edina stvar, zaradi katere me lahko še pojebajo na mestu! :SS

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozdrav!

Še eno vprašanje okol tehle novih zakonov...

A s 1.7. 2011 bo resno začel veljat da morš met pri vožnji motorja vso zaščitno opremo?

Se prav hlače, škornje in pa jakno ter rokavice?

Kaka je pa kazen za to?

Hvala za odgovore!

Kolikor vem, ni kazni. Le zakonska določba je ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

glede kazni...

če je guma pri koncu, je mel kdo kake probleme?

indikatorji po sredini so ravni oz. jih že malo žre. na robih je profila še več kot dovolj... blush.gif

Realno - če si se do zdaj bolj po sredini gume vozil, a lahko upravičeno trdiš, da se boš pa na tej poti po robovih? Naredi si uslugo pa menjaj gume - pa ne zaradi policajev ... in niti ne zaradi tehnične izpravnosti, pač pa zaradi užitka, ki ga da na lepih cestah lepo pravilno zaobljena guma.

Po mojem če boš v patikah ali coklah na bajku, te znajo jebat...headbang.gif,

A pol bodo Lekota jebali, k se u coklah vozi :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zdej mam vse street legal, pa me še neki zanima:

V homologaciji imam napisano za zadnjo pnevmatiko 180/55-17, pa sm dav zdej 190/55-17 na motor... pa me zanima kolk je to kej kazen??

Ker zadnič mi je policaj gledal dimnezije gum (motilo ga je ker imam v homologaciji za sprednjo pnevmatiko napisano 120/65-17, na motorju je pa seveda standardna 120/70-17) :surrender: Edina stvar, zaradi katere me lahko še pojebajo na mestu! :SS

LP

in zakaj ne morš dat gor gume 180... a ti tud nosiš namesto tvoje številke čevljev ene 3 številke prevelike :wallbash: kar igraj se...

Popravljeno . Popravil Andro82
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

in zakaj ne morš dat gor gume 180... a ti tud nosiš namesto tvoje številke čevljev ene 3 številke prevelike :wallbash: kar igraj se...

:worship: car si res! tak odgovor sm hotu. :whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:worship: car si res! tak odgovor sm hotu. :whistle:

kva pa se zdej kuhaš...pač med vrsticami povedano to pomeni da JE narobe za policaja če se ti bo utaknu v gumo :naughty: in na tehničnem te bo jebau če bo to opazu

Ni mi pa pač jasno kaj boš na motorju pridobiu s tem da natakneš gor večjo gumo kot je predpisano :surrender:

Popravljeno . Popravil Andro82
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kva pa se zdej kuhaš...pač med vrsticami povedano to pomeni da JE narobe za policaja če se ti bo utaknu v gumo :naughty: in na tehničnem te bo jebau če bo to opazu

Ni mi pa pač jasno kaj boš na motorju pridobiu s tem da natakneš gor večjo gumo kot je predpisano :surrender:

Jest sm prašu kolk je kazn, pa nič druzga.

Mjbi zato, ker sm gumo dobiv zastonj in se z njo motor še lepše pelje (vsaj tak občutek sm dobu učeri po prvih 200km z njo). :whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:worship: car si res! tak odgovor sm hotu. :whistle:

400€..... odvzem tablice....... ponivni tehnicni pregled.... odvisno koliko se policaju da :evilgrin:

poznam enega ki ti 1000 € napise takoj

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kva pa se zdej kuhaš...pač med vrsticami povedano to pomeni da JE narobe za policaja če se ti bo utaknu v gumo :naughty: in na tehničnem te bo jebau če bo to opazu

Ni mi pa pač jasno kaj boš na motorju pridobiu s tem da natakneš gor večjo gumo kot je predpisano :surrender:

Dej no k bolš zgleda ... ti to ne razumeš :P Za pisto ni nič narobe oz je mogoče boljše, to dobo bol rejsrji povedal. Za cesto pa ...

Aya eno uprašanje, danes sm na desni strani ceste srečal sivega clia z eno tako nesramno aparaturco zadej (lokacija Mengeš, v smeri Kamnika) pa me zanima če majo teli clioti tudi spredaj kamerce, tako da tablico slika al je za motoriste načeloma neškodljiv. Sej ni blo neki hitro samo tut 60 je najbrž preveč za modre kapice.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dej no k bolš zgleda ... ti to ne razumeš :P Za pisto ni nič narobe oz je mogoče boljše, to dobo bol rejsrji povedal. Za cesto pa ...

Aya eno uprašanje, danes sm na desni strani ceste srečal sivega clia z eno tako nesramno aparaturco zadej (lokacija Mengeš, v smeri Kamnika) pa me zanima če majo teli clioti tudi spredaj kamerce, tako da tablico slika al je za motoriste načeloma neškodljiv. Sej ni blo neki hitro samo tut 60 je najbrž preveč za modre kapice.

slika to v vse smeri. Sm dubu en pozdrav z vrhnike. Pošiljal so pa skor eno leto.

so bli pa redarji. Priznam da sm naredu prekršek ampak nej to pošlejo vsaj v 1tednu če ne clo prej ne pa čez eno leto. Pizde ene županske. Če ma kdo pooblastila nej jih ma policija.

Popravljeno . Popravil Brzi Erko
  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

slika to v vse smeri. Sm dubu en pozdrav z vrhnike. Pošiljal so pa skor eno leto.

Pa si videl ta avto ? ker lahko je bil z nosom obrnjen proti tebi in te je slikal iz prtljažnika... to na Vrhniki radi delajo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pa si videl ta avto ? ker lahko je bil z nosom obrnjen proti tebi in te je slikal iz prtljažnika... to na Vrhniki radi delajo.

Nism nč vidu kr nism niti vedu da so me slikal

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dej no k bolš zgleda ... ti to ne razumeš :P Za pisto ni nič narobe oz je mogoče boljše, to dobo bol rejsrji povedal. Za cesto pa ...

Aya eno uprašanje, danes sm na desni strani ceste srečal sivega clia z eno tako nesramno aparaturco zadej (lokacija Mengeš, v smeri Kamnika) pa me zanima če majo teli clioti tudi spredaj kamerce, tako da tablico slika al je za motoriste načeloma neškodljiv. Sej ni blo neki hitro samo tut 60 je najbrž preveč za modre kapice.

Ja teli radarji majo kamerco samo v prtlažniku. Škodljiv je v primeru če se oddaljuješ od kamere in te prtisne. Če se približuješ te ne morejo identificirat. Pa ponavadi imajo v naselju naštimano, da se kamera sproži nad 66km/h. Sepravi s toleranco imaš 61km/h in kazen za 10-20km/h preveč. Manj skoraj nikjer ne slikajo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja teli radarji majo kamerco samo v prtlažniku. Škodljiv je v primeru če se oddaljuješ od kamere in te prtisne. Če se približuješ te ne morejo identificirat. Pa ponavadi imajo v naselju naštimano, da se kamera sproži nad 66km/h. Sepravi s toleranco imaš 61km/h in kazen za 10-20km/h preveč. Manj skoraj nikjer ne slikajo.

Odlino :) hvala

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

in zakaj ne morš dat gor gume 180... a ti tud nosiš namesto tvoje številke čevljev ene 3 številke prevelike :wallbash: kar igraj se...

Pri GVS Teamu sem opazil, da imajo na 600cc vsi 190 zadnjo gumo :) ( no vsi, ki sem jih jst videl, ena R6 in en GSX-R )

Jest sm prašu kolk je kazn, pa nič druzga.

Mjbi zato, ker sm gumo dobiv zastonj in se z njo motor še lepše pelje (vsaj tak občutek sm dobu učeri po prvih 200km z njo). :whistle:

Če maš bolši občutek...ni kaj...sj jst sm meu že različn občutek, ko sm zamenjau obrabljeno gumo z novo, pa so ble isti model in use...sam občutek je biu pa bolši! :D In vožnja tut ^^

Popravljeno . Popravil budacki
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozdrav!

Še eno vprašanje okol tehle novih zakonov...

A s 1.7. 2011 bo resno začel veljat da morš met pri vožnji motorja vso zaščitno opremo?

Se prav hlače, škornje in pa jakno ter rokavice?

Kaka je pa kazen za to?

Hvala za odgovore!

v najboljšem primeru boš imel na dlaneh kožo presajeno z riti, če je bo tam pri padcu kaj ostalo seveda

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sarkazem ne pozna meja :)

Da koci se zavedam tega. :)

Gre se za debato al bo treba bit ves v opremi tudi PO ZAKONU ali se bom še naprej lahko vozu v gatah in po možnosti ostal brez kože na riti tak da mi je še iz tam ne bodo mogli vzet za na roke :)

Damn :S

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pri GVS Teamu sem opazil, da imajo na 600cc vsi 190 zadnjo gumo :) ( no vsi, ki sem jih jst videl, ena R6 in en GSX-R )

Če maš bolši občutek...ni kaj...sj jst sm meu že različn občutek, ko sm zamenjau obrabljeno gumo z novo, pa so ble isti model in use...sam občutek je biu pa bolši! :D In vožnja tut ^^

Tvojo D209 180 sm že ponucu ^^ 1500km je zdržala :P

Sej tut ta zdej ni čist nova. Pa mi je res bolši filing je pa isto D209. :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

tudi jaz imam zadaj širšo gumo ... so pa veseli ker ustavim in to naredim varno za njih in zase ...ko vidijo 30 let star motor še ropotati in da je še veliko profila nihče do sedaj še ni težil ... zakaj imam take gume ?? no spredaj pride ta ožja kot prej za 1,6mm , zadaj pa je širša za 3,4mm ...

za moralizatorje : če mi bo kdo zrihtal ko bodo te obrabljene , mere v colah kot so v homologaciji in take kvalitete kot so sedaj za isto ceno se toplo priporočam...aja seveda z zračnicami vkup...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mene pa zanima če se dajo kazenske točke pri motorju kaj brisati? Kolega jih je dobu 7 je pa mladi voznik tako da še 2 točki in mu gre izpit,in pa koliko časa si mladi voznik 2ali 3 leti. Zanima me še če ti vzamejo izpit za motorno kolo zaradi prehitre vožnje če ti ga za avto tudi vzamejo, in pa če ti ga za avto vzamejo za 1 mesec zaradi povzročitve prometne nesreče če ti ga za motor tudi vzamejo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mene pa zanima če se dajo kazenske točke pri motorju kaj brisati? Kolega jih je dobu 7 je pa mladi voznik tako da še 2 točki in mu gre izpit,in pa koliko časa si mladi voznik 2ali 3 leti. Zanima me še če ti vzamejo izpit za motorno kolo zaradi prehitre vožnje če ti ga za avto tudi vzamejo, in pa če ti ga za avto vzamejo za 1 mesec zaradi povzročitve prometne nesreče če ti ga za motor tudi vzamejo.

Mlademu vozniku leti izpit ko zbere 7 pik in ne 9. Mlad voznik si pa do 21. leta oz. 2 leti od pridobitve izpita. Glede odvzema je pa menda tako, da če zbereš npr. 9 pik (mladi voznik) z motorjem ti potem odvzamejo A kategorijo, in prepoved vožnje 6 mesecev za vse kategorije. Po preteku roka pa se ti vpišejo nazaj tiste s katerimi nisi naredil prekrška. Za povzročitev nesreče pa nebi vedu točno, verjetno imaš za vse kategorije prepoved.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mlad voznik si pa do 21. leta oz. 2 leti od pridobitve izpita.

Po 1.7.2011 pa baje kar do 24. leta (slišano iz strani inštruktorja):unsure:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!