Skoči na vsebino

Policija svetuje in kaznuje


SF

Priporočene objave

Ne v parlament.. v poslance, stavba ni nič kriva.

No, lepo, da out of hand zavrneš argumente ljudi, ki se s to tematiko strokovno ukvarjajo že desetletja. Jasno - če se tebi zdi X, potem je logično, da je tako tudi v resnici. Predlagam, da ukinemo vse strokovne službe in fakultete, damo tebe v stekleno škatlo, priključimo na kabel in uporabimo za generiranje statistik, poročil in napovedi.

Zato pa smo v kurcu, ker se toliko strokovnjakov že toliko let ukvarja s problemi, ki so popolnoma jasni. Daj, povej kakšno novo rešitev, ki je nismo že milijonkrat slišali, pa si me prepričal :notworthy:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nakladaš, na tvoj stil vožnje še kako vplivajo kazni. Malo se opazuj med vožnjo pa boš ugotovil, da ne pišem v prazno.

Ne nakladam, samo v mestu in kjer je večja možnost kasiranja imam bolj odprte oči....pa sem enako vozil pred 10 ali 20 leti....ko so bile kazni enega črnega in enega belega...

pa še nekaj.......če voziš pametno ali in kao po pravilih samo zaradi kazni...potem so te res nesmiselne in ti ni jasno da je hitrost potrebno omejiti zaradi varnosti ne pa zaradi kazni. Primer, ko vozim ne pijem, pa ne zato, ker se bojim da bom plačal, ampak zato da ne bi skuhal neumnosti na cesti.

Poleg tega, dvomim, da obstaja voznik, ki ne naredi prekrška zavestno, podzavestno ali zgolj slučajno in zakaj bi zato plačeval rigirozno visoke zneske?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zato pa smo v kurcu, ker se toliko strokovnjakov že toliko let ukvarja s problemi, ki so popolnoma jasni. Daj, povej kakšno novo rešitev, ki je nismo že milijonkrat slišali, pa si me prepričal

Ni novih rešitev, le pri starih dognanjih je treba biti dosleden in vztrajen.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne nakladam, samo v mestu in kjer je večja možnost kasiranja imam bolj odprte oči....pa sem enako vozil pred 10 ali 20 leti....ko so bile kazni enega črnega in enega belega...

pa še nekaj.......če voziš pametno ali in kao po pravilih samo zaradi kazni...potem so te res nesmiselne in ti ni jasno da je hitrost potrebno omejiti zaradi varnosti ne pa zaradi kazni. Primer, ko vozim ne pijem, pa ne zato, ker se bojim da bom plačal, ampak zato da ne bi skuhal neumnosti na cesti.

Poleg tega, dvomim, da obstaja voznik, ki ne naredi prekrška zavestno, podzavestno ali zgolj slučajno in zakaj bi zato plačeval rigirozno visoke zneske?

Tudi mene moti kasiranje na ravnih odsekih z omejitvami 40 km/h. Ampak, pred prvim rigoroznim povišanjem kazni daljnega maja .... se niti približno nismo držali omejitve 50 v naseljih, tudi ti ne, ker če bi se,bi imel za sabo kopico nestrpnih voznikov na hupah. Počasi so nas vzgojili v počasnejše voznike, to je dejstvo in tudi bolj trezne. In največ zaslug za to imajo predvsem visoke kazni, strah, ker o posledicah divjanja med samim divjanjem nihče ne razmišlja.

  • Všeč mi je 2
  • Ni mi všeč 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zelo enostavno, prišli smo v kapitalizem izkoriščamo ga pa po čisto komunistični logiki. In tu se kalkulacija ne izide.

Tole je sicer off-topic ampak...izkoriščanje kapitalizma po komunistični logiki..mi izkoriščamo kapitalizem?? eek.giftrance_21_laughing1.gif

In največ zaslug za to imajo predvsem visoke kazni, strah, ker o posledicah divjanja med samim divjanjem nihče ne razmišlja.

Ne, največ zaslug za varnost ima, tako kot je JB napisal, dosledna in vztrajna kontrola cestnega prometa, strokovna policija, ki to izvaja in celovit sistem izločanja problematičnih voznikov, ne pa višina kazni. Za nekoga, ki sploh ni problematičen voznik, ujamejo pa ga na ravnem in preglednem delu ceste pri prekoračitvi do 20km/h, ko ni nikogar ogrožal, ni pošteno nabijati drakonske kazni. Objestnežu, ki ga deset minut snemajo s provido pa lahko, zaradi mene, mirne duše nakasirajo 20.000€ prekrškov in trenutni odvzem vozniškega dovoljenja.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tole je sicer off-topic ampak...izkoriščanje kapitalizma po komunistični logiki..mi izkoriščamo kapitalizem?? eek.giftrance_21_laughing1.gif

Je in ni off topic, stvar enostavna 1 partija, sam posvečeni kradejo, 20 strank, 20 posvečenih krade, aja pa še vsi njihovi sorodniki....

žal še dooooooooolgoooooooo ne bomo zdreli (odgovorni)za kapitalizem

Popravljeno . Popravil DAMI34
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

AmZS ?? to je iztrebek iz LDSa in partijska mafija, ki je dobila kar poligon na Vranskem za ožemat narod, ker si je to nekdo izmislil da bi delal je celoten zakon temu prilagojen.

Vse lepo in prav, le glede poligona na Vranskem bi dodal, da si ga je postavila SDS-ovska klika ... :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Je in ni off topic, stvar enostavna 1 partija, sam posvečeni kradejo, 20 strank, 20 posvečenih krade, aja pa še vsi njihovi sorodniki....

Niti ne kradejo. Samo da imajo službe v javnem sektorju - saj vseeno, če ni dela ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vse lepo in prav, le glede poligona na Vranskem bi dodal, da si ga je postavila SDS-ovska klika ... :)

Je tako. Župan Sušnik je bil poleg že tudi daljnega leta v tistem sneženem dnevu pri ustanovitvi Maksi-ja v moto muzeju. Podpira te zadeve in je član SDS-a.

Popravljeno . Popravil I30
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zato pa smo v kurcu, ker se toliko strokovnjakov že toliko let ukvarja s problemi, ki so popolnoma jasni. Daj, povej kakšno novo rešitev, ki je nismo že milijonkrat slišali, pa si me prepričal :notworthy:

Po tvoji logiki (izpeljani do konca) tudi ljudi ne ubijaš samo zato, ker bi te lahko poslali v ječo. Je to res?

Če to ni res, priznavaš, da kazen ni edina motivacija pri razmišljanju o tem, ali kršiti zakon.

In tudi problemi ponavadi niso popolnoma jasni - če bi bili, ne bi bili problemi (če si opazil, recimo ni blaznih debat v parlamentu in po forumih o tem, kako zavezati vezalke). Popolnoma jasni (in posledično preprosti) odgovori na kompleksna sociološka, politična in ekonomska vprašanja so praktično vedno populizem, demagogija, neumnost ali pa poljubna kombinacija vseh treh.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vse lepo in prav, le glede poligona na Vranskem bi dodal, da si ga je postavila SDS-ovska klika ... :)

lahko da je.. trenutno pa z njim upravlja naveza amzs-lds, saj se spomniš tistih avto dilerjev za senico in kresalko ;) dobri tovariši.

in točke se nabira ravno zato, da se ta objekt odplačue, 4x se pelješ 62 pri zadnji hiši v vasi in si že tam, v 3 letih dokler se ti bonus sešteva to ni težko.. ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ko se je sprejemala zakonodaja, po kateri je nujno na poligone, Senica in Kresalka nista še bila niti blizu vodenja LDS-a.

Pretiravaš in preveč lahkotno posplošuješ, da dosegaš "bang" efekt.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

To je zelo 'bad', ker jasno pove, da je stroka privesek, ki se ga z lahkoto ignorira zato, da bi se sprejemali zakoni, ki so, posredno ali neposredno, državljanom sovražni.

Ehm, a ni parlament tista inštitucija, kamor volimo predstavnike ljudstva, torej nas, da bi tam delali v naše skupno dobro in zastopali naše skupne interese? Če ni, potem je metanje granitnih kock vanj, popolnoma legitimno.

Tako je. A zakonske predloge pripravlja Vlada. In te konkretne prometne je pripravljal krožek z imenom LDS.

Več pa ob pivu v četrtek :).

če bi to vajino napisal kdo drug , bi bil sovražni element ali pa terorist ... tako malo v premislek .. jajca , kocke , uničevanje skupnega premoženja .. pa kar sta volila tudi imata ... sej se mal hecam samo taki odgovori ponavadi priletijo iz vajine strani ... ja čustva so zajebana stvar..

JB - zgleda kot da je zakonske predloge pripravljal LSD ...

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tudi mene moti kasiranje na ravnih odsekih z omejitvami 40 km/h. Ampak, pred prvim rigoroznim povišanjem kazni daljnega maja .... se niti približno nismo držali omejitve 50 v naseljih, tudi ti ne, ker če bi se,bi imel za sabo kopico nestrpnih voznikov na hupah. Počasi so nas vzgojili v počasnejše voznike, to je dejstvo in tudi bolj trezne. In največ zaslug za to imajo predvsem visoke kazni, strah, ker o posledicah divjanja med samim divjanjem nihče ne razmišlja.

lepo da priznaš ..no zaradi takih , ki se včasih niso držali omejitev jih je kar nekaj odšlo na drugi svet ..tako da se jaz niti približno ne bi hvalil na tvojem mestu..in zaradi takih kot si ti so tudi tako povišali kazni ...

  • Všeč mi je 1
  • Ni mi všeč 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Je tako. Župan Sušnik je bil poleg že tudi daljnega leta v tistem sneženem dnevu pri ustanovitvi Maksi-ja v moto muzeju. Podpira te zadeve in je član SDS-a.

a maksi je tud od jj ??? ko bodo tole nekateri s partizansko krvjo prebrali , kateri imajo maksi našitek....:lol:

  • Všeč mi je 2
  • Ni mi všeč 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

a maksi je tud od jj ??? ko bodo tole nekateri s partizansko krvjo prebrali , kateri imajo maksi našitek....:lol:

Nihče ni tega napisal. Napisal sem le, da smo ga ustanavljali v moto muzeju na Vranskem in da je kot takratni župan bil povabljen tudi Sušnik. In da je padal sneg pa se kljub temu niso vsi pripeljali z avtomobili.

Nobene politične konotacije, razen opombe kdo je bil in je župan Vranskega in je imel kot župan vpliv na izgradnjo poligona. S tem sem le negiral namigovanje na LDS-ovski vpliv na ta poligon.

Sicer pa ali moraš za vožnjo na njem pokazati člansko strankarsko izkaznico?

  • Všeč mi je 1
  • Ni mi všeč 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

lepo da priznaš ..no zaradi takih , ki se včasih niso držali omejitev jih je kar nekaj odšlo na drugi svet ..tako da se jaz niti približno ne bi hvalil na tvojem mestu..in zaradi takih kot si ti so tudi tako povišali kazni ...

Thumper, tvoji zakjučki so tako maloumni, da ti niti ne bom več odgovarjal. Predlagam ti sodelovanje v lahkotnejših temah :naughty:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne, največ zaslug za varnost ima, tako kot je JB napisal, dosledna in vztrajna kontrola cestnega prometa, strokovna policija, ki to izvaja in celovit sistem izločanja problematičnih voznikov, ne pa višina kazni. Za nekoga, ki sploh ni problematičen voznik, ujamejo pa ga na ravnem in preglednem delu ceste pri prekoračitvi do 20km/h, ko ni nikogar ogrožal, ni pošteno nabijati drakonske kazni. Objestnežu, ki ga deset minut snemajo s provido pa lahko, zaradi mene, mirne duše nakasirajo 20.000€ prekrškov in trenutni odvzem vozniškega dovoljenja.

In komu boš prepusti odločitev o upravičenosti. oz. višini kazni? Policistu? Ali pa naj sodišče za vsak primer posebej skliče poroto in razpiše obravnavo.

V trenutku, ko kazni za enake prekrške niso enake za vse, smo globoko v dreku.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

In komu boš prepusti odločitev o upravičenosti. oz. višini kazni? Policistu? Ali pa naj sodišče za vsak primer posebej skliče poroto in razpiše obravnavo.

V trenutku, ko kazni za enake prekrške niso enake za vse, smo globoko v dreku.

Policist ima že sedaj diskrecijsko pravico, da te samo opozori ali kaznuje. Pri resnejših prekrških in postopkih odloča sodnik, npr. o odvzemu vozila.

Glede na to, da živimo v družbi ki priznava neenakost med ljudmi, bi lahko po vzoru najbolj razvitih držav (Skandinavija, Švica) lahko to aplicirali na kaznovanje voznikov z denarnimi globami tako, da bi bila določena kazen samo minimalni znesek, vse naprej pa bi bilo odvisno od vrednosti vozila s katerim je storjen prekršek/letnih prejemkov kršitelja. To ne bi pomenilo, da smo v dreku temveč da končno počasi lezemo iz njega. Zadeva je seveda neuresničljiva, ker trenutna zakonodaja omogoča izogibanje plačevanja davkov, skrivanje realnega premoženja in dohodkov itn. in ti lahko nekdo, ki se okrog vozi z vozilom ranga 100.000+ € dokaže, da je praktično siromašni brezdomec.

Še enkrat poudarjam, policija in zakonodaja bi morali, po mojem mnenju, močno in agresivno preganjati tiste, ki zavestno in kontinuirano ogrožajo sebe in druge na cesti (divjake, objestneže, pijance itn.) ne pa tistega, ki kdaj pa kdaj naredi napako. Tudi takšne gre kaznovati kadar so napake resne in pride do ogrožanja drugih, ne pa tedaj, kadar ne ogroža nikogar in je prekoračitev minimalna..seveda, če takšno početje po opozorilu policista ne ponavlja.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nihče ni tega napisal. Napisal sem le, da smo ga ustanavljali v moto muzeju na Vranskem in da je kot takratni župan bil povabljen tudi Sušnik. In da je padal sneg pa se kljub temu niso vsi pripeljali z avtomobili.

Nobene politične konotacije, razen opombe kdo je bil in je župan Vranskega in je imel kot župan vpliv na izgradnjo poligona. S tem sem le negiral namigovanje na LDS-ovski vpliv na ta poligon.

Sicer pa ali moraš za vožnjo na njem pokazati člansko strankarsko izkaznico?

" Podpira te zadeve in je član SDS-a. " ...

zdaj pa kakor kdo razume ... vsak , ki je v kakšni stranki se tudi podreja zahtevam in ciljem te stranke ... je politično usmerjen in stremi za tem , da bi se stvari nagnile ( denar pa prelil ) proti njegovi stranki ...

pa da se ne bova dajala ...oboji so navadna izkoriščevalska banda , ki v politiki vidijo samo finančno dobrobit in jih prav malo briga za narodov blagor in varnost motoristov.....

ja..pokazati moraš izkaznico od ta pikastih ... ( :P )

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Thumper, tvoji zakjučki so tako maloumni, da ti niti ne bom več odgovarjal. Predlagam ti sodelovanje v lahkotnejših temah :naughty:

mogoče se ti zdi težka tema samo zato , ker jo soustvarjaš ...

maloumnost gor ali dol .. če bi se vsi kolikor toliko držali omejitev hitrosti in alkohola bi se lahko - pogojno seveda - zmanjšale tudi kazni ..ali pa bi bile na ravni 10 let nazaj ...

ali si kdaj opazil po dva kabla čez cesto ? no to ni samo za štetje gostote prometa .. iz razmaka med kabloma in časa se lahko zelo točno izračuna hitrost s katero vozilo zpelje čez njiju ... obenem je to seveda tudi podatek o povprečni hitrosti vseh vozil ki vozijo na tem odseku ceste ...če je povprečna hitrost vozil enormno previsoka , potem je najlažji ukrep umiritve prometa zmanjšanje najvišje dovoljene hitrosti na tem odseku ter redno nadziranje policije z radarjem .. po spremembi najvišje dovoljene hitrosti za minus 10km/h si lahko izračunaš za koliko je višja kazen na novo omejitev glede na prekoračitev sedaj ali pred znižanjem ...

iz tega sem potegnil tudi to mojo maloumno ( bolš mal kt nč ) o višanju kazni zaradi večjih prekoračitev hitrosti v preteklosti ...

narisat ti pa ne znam sorry bt jbg ...

  • Všeč mi je 1
  • Ni mi všeč 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Policist ima že sedaj diskrecijsko pravico, da te samo opozori ali kaznuje. Pri resnejših prekrških in postopkih odloča sodnik, npr. o odvzemu vozila.

Glede na to, da živimo v družbi ki priznava neenakost med ljudmi, bi lahko po vzoru najbolj razvitih držav (Skandinavija, Švica) lahko to aplicirali na kaznovanje voznikov z denarnimi globami tako, da bi bila določena kazen samo minimalni znesek, vse naprej pa bi bilo odvisno od vrednosti vozila s katerim je storjen prekršek/letnih prejemkov kršitelja. To ne bi pomenilo, da smo v dreku temveč da končno počasi lezemo iz njega. Zadeva je seveda neuresničljiva, ker trenutna zakonodaja omogoča izogibanje plačevanja davkov, skrivanje realnega premoženja in dohodkov itn. in ti lahko nekdo, ki se okrog vozi z vozilom ranga 100.000+ € dokaže, da je praktično siromašni brezdomec.

Še enkrat poudarjam, policija in zakonodaja bi morali, po mojem mnenju, močno in agresivno preganjati tiste, ki zavestno in kontinuirano ogrožajo sebe in druge na cesti (divjake, objestneže, pijance itn.) ne pa tistega, ki kdaj pa kdaj naredi napako. Tudi takšne gre kaznovati kadar so napake resne in pride do ogrožanja drugih, ne pa tedaj, kadar ne ogroža nikogar in je prekoračitev minimalna..seveda, če takšno početje po opozorilu policista ne ponavlja.

se strinjam s tabo ... smiselno in učinkovito ... a pri nas na žalost zaradi politikov , ki se mešajo v stroko , neizvedljivo...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

obenem je to seveda tudi podatek o povprečni hitrosti vseh vozil ki vozijo na tem odseku ceste ...če je povprečna hitrost vozil enormno previsoka , potem je najlažji ukrep umiritve prometa zmanjšanje najvišje dovoljene hitrosti na tem odseku ter redno nadziranje policije z radarjem ..

V primeru, da se na tem odseku NE dogajajo redne nesreče, ki bi bile posledica teh 'enormnih' hitrosti, bi najlažji in najbolj smiseln ukrep bil zvišanje dovoljene hitrosti.

V kolikor pa je previsoka hitrost res vzrok pogostim nesrečam, pa bi najlažji in smiseln ukrep bil redno nadziranje hitrost. Zmanjšanje dovoljene hitrosti je v tem konteksti le 'dodaten zaslužek'...

D.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!