Skoči na vsebino

Policija svetuje in kaznuje


SF

Priporočene objave

če bi vozili po predpisih bi ta post bil brez veze če pa že vozimo nad omejitvam moramo sprejet kazen ki nas doleti bolj sem pristaš prijazne besed če gre gre če ne pa grejo € jebi ga.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

če bi vozili po predpisih bi ta post bil brez veze če pa že vozimo nad omejitvam moramo sprejet kazen ki nas doleti bolj sem pristaš prijazne besed če gre gre če ne pa grejo € jebi ga.

A ti s pa kokr vidm polcaj al kaj?? Če je že tako kot praviš potem je nujno treba umaknit zakon ki prepoveduje snemanje uradnih oseb!!

Na zalogi imam kar nekaj posnetkov modrih drkačev ki krepko presegajo hitrost kljub temu da niso na službeni vožnji!! Če mora bit red mora bit za vse!!

Men bi se zdel fer no.... drgač pa si zaslužjo samo bombe :bum:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A ti s pa kokr vidm polcaj al kaj?? Če je že tako kot praviš potem je nujno treba umaknit zakon ki prepoveduje snemanje uradnih oseb!!

Na zalogi imam kar nekaj posnetkov modrih drkačev ki krepko presegajo hitrost kljub temu da niso na službeni vožnji!! Če mora bit red mora bit za vse!!

Men bi se zdel fer no.... drgač pa si zaslužjo samo bombe :bum:

No kak pa ti veš kdaj so na nujni vožnji in kdaj ne? Lučke in sirena manjkajo? Ja komot, ampak to ni lih vse. Ne tupi nekaj, česar ne veš.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A to ga imaš potem v prometni? A jim ni hecno, policajem namreč, če maš to not :)

misliš? :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Take bedarije pa že dolgo nisem prebrala .... :blink: Pa to ne leti na tebe delbrz, ampak na tega, ki tak e-mail okrog pošilja!

Policist ti pokaže laserski merilnik, izmerjeno hitrost in razdaljo na kateri te je izmeril in ničesar drugega. Ne kaže nobenih zapisnikov, ker so na njem že prejšnji kršitelji navedeni. Tudi na plačilnem nalogu nikjer ne navaja hitrosti. Na vašo željo pa vam lahko pokaže list na katerem je razvidno ali je laserski merilnik "izpraven".

laserski merilnik avtomatsko izbiše meritev po izteku 15 minut od opravljene meritve .. ustaviš , ti pokaže meritev in če se z njo ne strinjaš pogledaš na uro in počakaš 15 minut ..če se meritev izbriše prej kot v 15-ih minutah / od ustavitve / potem je bila opravljena pred tabo in ni merodajna .. temu se reče goljufija in je kaznjiva z zakonsko zagroženo kaznijo .. pokličeš 113 in zahtevaš notranjo inšpekcijo ... če ti to vzame 2 uri časa pa da te je hotel zakasirat za nekih 400€ si potem izračunaš koliko si zaslužil na uro ..

če zahtevaš , ti mora pokazati dokument o opravljenem pregledu na zavodu/ inštitutu za meroslovje , katerega številka se mora ujemati s številko na nalepki , ki mora biti nalepljena na laserski pištoli in serijska številka na laserju se mora ujemati s serijsko številko pištole , ki je navedena v dokumentu o opravljenem umerjanju ...

to je bil moj primer izpred nekih 8 let nazaj .. postaja prometne policije brdo ... navkljub izpolnjenemu zapisniku nisem dobil nič!!! ker seveda gospod policist , ko sem rekel , da jim ne kaže prav ( vem koliko je kazal števec , on pa mi je pokazal cca. 6-7km/h večjo izmerjeno hitrost kot sem jo imel na brzinomeru) to odločno zavrnil in rekel , da imajo papir o ustreznosti in umerjenosti s sabo....ker ga ni našel v mapi z dokumenti se je začel izgovarjati , da sta ga pozabila na postaji ... in meritev je postala nična , tudi če bi me res pravilno izmeril , ne pa mi kazal hitrost nekoga pred mano ... no ker je bil prijazen in mi je vrnil dokumente ter se mi lepo opravičil mu nisem nakopal težav in izgube zaposlitve..

me pa zmeraj prekleto pogreje , ko ravno policisti , ki bi morali ščititi državljane in zakone ter jih pravilno izvajati , počnejo v svoji vnemi ( zelooooo ) kaznjiva dejanja ...

No kak pa ti veš kdaj so na nujni vožnji in kdaj ne? Lučke in sirena manjkajo? Ja komot, ampak to ni lih vse. Ne tupi nekaj, česar ne veš.

to piše v vsakih občinskih polah za vozniški izpit ... v zakonu o varnosti v cestnem prometu ...

ni vse ??? a mogoče še kaj ???? ko krava umre pa tele pati ? - telepatija mogoč ??? ccc...

imaš prav ..to ni vse kar manjka nekaterim vozilom policije ... ponavadi jim manjka tehnična izpravnost , pa nimajo vseh luči delujočih itn...

Popravljeno . Popravil thumper
  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No kak pa ti veš kdaj so na nujni vožnji in kdaj ne? Lučke in sirena manjkajo? Ja komot, ampak to ni lih vse. Ne tupi nekaj, česar ne veš.

zdaj ne vem...a si policaj ali pa navaden policajev ritoliznik...da sploh ne začnem o tem kakšne napake delajo policisti.

hodim čez prehod za pešce pa frajer kar naprej zapelje da se jaz moram ustavljati na sredini ceste zato, da gredo lahko kekci mimo, ker se jim tako mudi v življenju.

pa še kaj bi se najdlo.

če imamo zakon naj ga spoštujejo vsi in naj velja za vse enako....ne pa za vsakega posameznika drugače.

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

zakon o varnostni cestnega prometa več ne obstaja lih da boš vedel :D Brezveze debatirat o tem kak kdo vozi, kr sem prepričan da delamo vsi kaj narobe in da ni voznika, pešca,... da nebi naredo prekrška.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

zakon o varnostni cestnega prometa več ne obstaja lih da boš vedel :D Brezveze debatirat o tem kak kdo vozi, kr sem prepričan da delamo vsi kaj narobe in da ni voznika, pešca,... da nebi naredo prekrška.

a si malo dlakocepski , kaj???

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tako vozniki kot policisti so lahko dobri in slabi. Razlika je v tem, da je državljanu dovoljeno vse kar ni z zakonom izrecno prepovedano medtem, ko je državnim organom dovoljeno samo tisto kar je v zakonu IZRECNO navedeno. Zato ima Thumper prav, tako glede postopka pri merjenju z merilnimi napravami (če se predpisi niso preveč spreminjali, kar dvomim) in glede signalizacije vozila na nujni vožnji (edina izjema so neoznačena vozila s pro-vida sistemi, pa še ta samo v postopku snemanja-zasledovanja in ustavljanja drugih vozil). Policijsko vozilo je namenoma posebej vidno označeno in ima utripajoče luči in sireno ravno zato, da na nujni vožnji s tem opozarja druge udeležence in s tem zmanjšuje nevarnost pri vožnji, ki ni vskladu s pravili CPP.

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vse bi bilo OK, če bi policija stala na mestih, kjer je realna ogroženost. Jaz se jezim samo takrat, ko te ustavijo tam, kjer je meni in njim jasno, da kasirajo zaradi proračuna. Še nikoli nisem bentil, če sem zaje..al tam, kjer ne bi smel. Mene je stisnil v gozdu (omejitev Še vedno 50) 20 m pred koncem naselja. Pa koga tam ogrožaŠ :eek: ???

A jim ni jasno, da ima večina naŠih krav pospeŠek od 50 do 80 v nekaj trenutkih in, da je dovolj rahel premik ročke za gas....

Sem pa vesel vsakega policaja, ki zna razmiŠljat s svojo glavo in ustavlja bedake pri vrtcih, Šolah, rdeče luči, zavijanje brez žmigavcev, kaznuje bebce, ki parkirajo na mestih za invalide itd..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vse bi bilo OK, če bi policija stala na mestih, kjer je realna ogroženost. Jaz se jezim samo takrat, ko te ustavijo tam, kjer je meni in njim jasno, da kasirajo zaradi proračuna. Še nikoli nisem bentil, če sem zaje..al tam, kjer ne bi smel. Mene je stisnil v gozdu (omejitev Še vedno 50) 20 m pred koncem naselja. Pa koga tam ogrožaŠ :eek: ???

A jim ni jasno, da ima večina naŠih krav pospeŠek od 50 do 80 v nekaj trenutkih in, da je dovolj rahel premik ročke za gas....

Sem pa vesel vsakega policaja, ki zna razmiŠljat s svojo glavo in ustavlja bedake pri vrtcih, Šolah, rdeče luči, zavijanje brez žmigavcev, kaznuje bebce, ki parkirajo na mestih za invalide itd..

S tabo pa se popolnoma strinjam.. mam čisto isto razmiŠlanje, rabimo jih in vedno sem podpirau meritve v naseljih kjer je nevarnost... tudi dvopasovnice po ljubljani in podobne cesti... Vlkokrat se sreča kakega motorista po celovŠki al pa celo po slovenski, dunajski po zadnjem koleso in podobne bedarije...

Ne podpiram pa kontrol na odsekih ko niso nevarni, ker se lahko stisne...

Lani mi je dvigno živc, ko me je namero izven naselja... njegov odgovor pa je biu, da merijo na odsekih kjer so pogosto nesreče, kjer je ogroženost ljudi ob cesti ali stanujočih...in kjer domačini prijavijo...

Na tistem krajo naj bi prijavli domačini (najbližja hiŠa pa vsaj 200m stran)

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sem pa vesel vsakega policaja, ki zna razmiŠljat s svojo glavo in ustavlja bedake pri vrtcih, Šolah, rdeče luči, zavijanje brez žmigavcev, kaznuje bebce, ki parkirajo na mestih za invalide itd..

le telekomunikacijskih uradov na Štirih kolesih veliiiko premalo ustavljajo in kasirajo... ti pa so eno največjih seratorjev po cesti in daleč med najmanj osredotočenimi na vožnjo...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

zdanjič sem se peljal malo po centru ljubljane in nakar si rečem...no da malo pogledam koliko od 10 avtomobilistov ki so se zapeljali mimo mene je uporabljalo telefon...bil sem negativno presenečen.

7 od 10 mimovozečih se je pogovarjalo veselo po mobitelu.

ljudem očitno ne kapne na pamet, da uporaba mobitela med vožnjo ovira človeške možgane. nismo računalniki, da lahko furamo 16 programov na enkrat...pa še računalnik kdaj "zašteka" zaradi preobremenitve.

ljudje so postali tako nestrpni, da me včasih kar mine do vožnje z motorjem.

na cesti ob železnici, ki vodi do avtokrke kjer je omejitev 40...me je veselo prehitela baba za volanom....pa si rečem....ko začne avto prehitevat motor, potem veš koliko je ura in kam smo prišli.

očitno bo potrebna še kakšna kampanja več kot samo (toliko je velik 100m oddaljen motorist).

LP

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

laserski merilnik avtomatsko izbiše meritev po izteku 15 minut od opravljene meritve .. ustaviš , ti pokaže meritev in če se z njo ne strinjaš pogledaš na uro in počakaš 15 minut ..če se meritev izbriše prej kot v 15-ih minutah / od ustavitve / potem je ...

Po 15 min. se zbrise?? hehe

Ja katera dobra vila ti je pa to natvezila?

Popravljeno . Popravil Marjanček
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

........

na cesti ob železnici, ki vodi do avtokrke kjer je omejitev 40......

Upssss. Cesta Ljubljanske brigade. Omejitev je 50, razen če voziš cisterno - za te velja 40.

Rej pa je, da je treba sladoled iz merkatorja pripeljati z najmanj 80, da se ne stopi.

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

na cesti ob železnici, ki vodi do avtokrke kjer je omejitev 40...me je veselo prehitela baba za volanom....pa si rečem....ko začne avto prehitevat motor, potem veš koliko je ura in kam smo prišli.

očitno bo potrebna še kakšna kampanja več kot samo (toliko je velik 100m oddaljen motorist).

Stari tisto se nanaša na cisterne!! :grim

še boljša pa je Ižanka 60km/!!

Popravljeno . Popravil Robertjur
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

moja napaka očitno :D upss se opravičujem hehe

tistih 5km/h pa res niso tolk jaka muda, da se gre prehitevat.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

na cesti ob železnici, ki vodi do avtokrke kjer je omejitev 40...me je veselo prehitela baba za volanom....pa si rečem....ko začne avto prehitevat motor, potem veš koliko je ura in kam smo prišli.

Kam smo prišli - sramoto nam delaš! :devil: Raje prodaj motor, če nimaš jajc divjat, kršit vseh predpisov, vozit po zadnji in na splošno bit motorist / huligan kot se spodobi. ;)

moja napaka očitno :D upss se opravičujem hehe

tistih 5km/h pa res niso tolk jaka muda, da se gre prehitevat.

O ja, pa je.

Ko ljudje zaradi prestrašenosti (ali pa pač nimajo pojma, katere omejitve veljajo za njih) vozijo pod omejitvijo in pri tem ne upoštevajo, da jim itak že števec kaže 5-15 km/h preveč, se na koncu namesto 90 vozimo 70, namesto 70 se vozimo 55 in namesto 50 se vozimo 40. Če pa se slučajno kje kak policaj ob cesti praska po jajcih, pa je itak treba vozit 25-30 km/h pod omejitvijo. :slap:

Potem pa s(m)o tisti, ki hočemo vozit (točno) po omejitvah, kao divjaki in norci.

D.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Meni osebno se ne mudi, pa če mi se že kam mudi...ne mislim noreti po cesti in spravljati v nevarnost sebe in druge udeležence v prometu.

Pa če se ne motim, tudi če pelješ 5km/h pod omejitvijo je še vedno bolje kot 5km/h nad omejitvijo. (razlagaj si po svoje)

Pač nisem bil pozoren na znak toliko kot bi moral biti ampak še vedno priznam napako za razliko od drugih, ki mislijo, da so najpametnejši in da so perfektni. Zato pa je tako stanje kot je.

D. ;)

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pa če se ne motim, tudi če pelješ 5km/h pod omejitvijo je še vedno bolje kot 5km/h nad omejitvijo. (razlagaj si po svoje)

Do hitrosti (če se ne motim) 100km/h je toleranca 5km/h, tak da komot voziš 55 al pa še kaj več, kr še števci odstopajo. :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

hehehe, sem si policijski koledarček zrihtu, v večini primerov pomaga bolj kot gobcanje nazaj.... :)

Ja kak pa malo eni nucajo, da so pomirjeni....svaka čast... :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja kak pa malo eni nucajo, da so pomirjeni....svaka čast... :OK:

Bolje išta nego ništa, bodo začeli modri talat še kakšne podobice kot v cerkvi pol pa bo :grim

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Po mojih izkušnjah, lepa beseda lepo mesto najde, če pa ne, te pa oglobi v vsakem primeru. Več možnosti je, da bolj "mehko" skoz pridem, če ne jezikam :yes: .. :krneki:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Po mojih izkušnjah, lepa beseda lepo mesto najde, če pa ne, te pa oglobi v vsakem primeru. Več možnosti je, da bolj "mehko" skoz pridem, če ne jezikam :yes: .. :krneki:

pussy :grrr

povej mi ko boš lepo skoz prišu, medtem ko boš prgonu skoz naselje 20 preveč..

Tut modri majo nek minimalni izkupiček domov na postajo prnest..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!