Skoči na vsebino

Policija svetuje in kaznuje


SF

Priporočene objave

Na položnici piše Bundespolizeidirektion, občina Celovec, pa na roke napisana kazn pa še enpar stvari, ja št. računa je avstrijska...AT pa cifre... :D

Jaz bi probal preverit račun... Da ni to kaki 'Klaus Zimmerman', ki se je pač spomnil postranskega zaslužka. :)

D.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mhm sva s kolegom tud že to pomisnla, da pač ni to neka nategavščina slučajno. :P

To pa le preverit. Ker kolikor je meni znano je postopek tak, da kazni ostanejo v slovenskem proračunu.

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mhm sva s kolegom tud že to pomisnla, da pač ni to neka nategavščina slučajno. :P

Če si pameten "hitro" plačaj kajti,če neplačaš pošlje Avstrijska policija v nadaljnem postopku, opis prekrška naši policiji(naš zakon pa je vsaj 3X strožji) in plačaš po naši zakonodaji v Slovensko blagajno + kazenske točke :hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mam eno vprašanje pa bom kr tukile vprašu, ekr se nanaša na policijo.

Jst pa še en kolega sva dobila kazn iz avstrije 180€ pa kdaj sm jo dobu vem, ker ostalo je nemško men pa ta jezik ne gre glih neki. Zdravn ni nobene slike samo neka obrazložitev pa položnica, kolega je uprašu enga slovenskega policista pa je reku da če ni zdraven slovenske obrazložitve, da se pač plačilu lahko izognem to drži :?

no, zraven piše kdaj in kje so te je ujel v prekršku. a si bil takrat in takrat tam? if odgovor = DA then

"kwa čakaš, plačej al pa ne hod več v avstrijo" else "se pritoži".

Recimo, kamionđije zelo dobro vedo, kdaj in kje jim lahko naknadno pecnejo zaostale kazni. Tam se pozanimaj.

osebno: jest se precej vozm tam gor in takele zadeve, če jih že dobim, poravnam.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Včeraj z avtom nabasal na radar in imel kar srečo s policistko, tako da sem dobil samo 50€ kazni. danes pa pridem domov in me čaka pozdrav od Vrhniških redarjev. V soboto so me slikali pod vrhniškim klancem v rit čez cesto ,ko sem prekoračil hitrost in dobil 300€ in 3 kazenske točke :wallbash: :wallbash: :headbang:

Popravljeno . Popravil idelta
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mam eno vprašanje pa bom kr tukile vprašu, ekr se nanaša na policijo.

Jst pa še en kolega sva dobila kazn iz avstrije 180€ pa kdaj sm jo dobu vem, ker ostalo je nemško men pa ta jezik ne gre glih neki. Zdravn ni nobene slike samo neka obrazložitev pa položnica, kolega je uprašu enga slovenskega policista pa je reku da če ni zdraven slovenske obrazložitve, da se pač plačilu lahko izognem to drži :?

mene pa še par mojih kolegov so na poti na glosglokner ustavl,sam nisem vedu kdo so te kateri so nas ustavl.So sam iz ene smreke prletel pa tok mahal z rokami,da sem mislu da nas po indijansk pozdravljajo.Na seb so mel pa sam svetleče telovnike,tako kod cestarji.Jaz ustavm motor,pol pa njihov jodlanje" kindlmandlgunglgraben",sem si mislu, napiš tist kar maš za napisat pa da grem naprej,sem mu sam kimu,ja ja her komisar alles klar,sam še dons ne vem kdo so bli,sam po moje so bli lokalni gasilci.:headbang::boobies:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mater so mački tile policaji...

Evo peljem se proti mejnemu prehodu Petrina iz Kočevja in glej ga zlomka dohitim policaja v avtu.

OK pa pejmo, pelemo se skos lepo 80-90-100-110 kjer je omejitev 90.

Pol pridemo do Novih sel in Banje Loke, omejitev seveda 50. Policaj se lagano fura 60-70-80. In to čez obe naselji seveda...

Gremo dol proti Ajblju, ovinki omejitev 60 in med ovinki 40, policija seveda lepo brez problema tudi 100% čez omejitev tam kjer je 40.

OK, omejitev 60 tam kjer je križišče z Costelo (občino in fabrko k vodo filajo), policija đabe 80 mimo. Potem pa naprej dol, pri Fari obrnejo in grejo nazaj, jaz

pa do pumpe na čik pa lepo nazaj tudi jaz...

In poglej ju organa, radar v roki in merita v obe smeri točno tam kjer je sam prej pelu 80 (Costela fabrka).

Bravo, me je meru dolg cajta ko sem se vračal, ustavla me sicer nista, niti ne vem kok sm prpelu, ko sm pogledaj je blo 75 pred ovinkom...

In pol mi bo nekdo ki vozi tud lagano čez omejitev moril za 10 km/h če bom hitrej prpelu?!

Mater vola sam še snemat pa na YouTube pa nej se vidi bando kako kasirajo...

Mater sam me je pa res razpizdl...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mater so mački tile policaji...

Evo peljem se proti mejnemu prehodu Petrina iz Kočevja in glej ga zlomka dohitim policaja v avtu.

OK pa pejmo, pelemo se skos lepo 80-90-100-110 kjer je omejitev 90.

Pol pridemo do Novih sel in Banje Loke, omejitev seveda 50. Policaj se lagano fura 60-70-80. In to čez obe naselji seveda...

Gremo dol proti Ajblju, ovinki omejitev 60 in med ovinki 40, policija seveda lepo brez problema tudi 100% čez omejitev tam kjer je 40.

OK, omejitev 60 tam kjer je križišče z Costelo (občino in fabrko k vodo filajo), policija đabe 80 mimo. Potem pa naprej dol, pri Fari obrnejo in grejo nazaj, jaz

pa do pumpe na čik pa lepo nazaj tudi jaz...

In poglej ju organa, radar v roki in merita v obe smeri točno tam kjer je sam prej pelu 80 (Costela fabrka).

Bravo, me je meru dolg cajta ko sem se vračal, ustavla me sicer nista, niti ne vem kok sm prpelu, ko sm pogledaj je blo 75 pred ovinkom...

In pol mi bo nekdo ki vozi tud lagano čez omejitev moril za 10 km/h če bom hitrej prpelu?!

Mater vola sam še snemat pa na YouTube pa nej se vidi bando kako kasirajo...

Mater sam me je pa res razpizdl...

Lej stari tako pač je... vsak dan!! Oni loh mi pa ne!! Cel zajeb slap.gif S kolegom sva od LJ do MB furala za dvema letečmanoma 180/h sam je kar jeba ker nikol ne veš kdaj se bo kej spomnu surrender.gifsurrender.gif Ampak se je zlo mudil trance_21_laughing1.gif

Drgač pa sekiranje škoduje zdravju tko de se navad al pa ukrepi... sicer boš zbolu trance_32_shutup.gif

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Eh ma sej vem, sam me pa raz....i da mi bo tak pol moraliziral češ kako sem prehiter bla bla...

Če pa voziš za njim on pa brez intervencijske luči, se pravi da je "patrulji" ti nima kej, sploh če za njim peleš...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Eh ma sej vem, sam me pa raz....i da mi bo tak pol moraliziral češ kako sem prehiter bla bla...

Če pa voziš za njim on pa brez intervencijske luči, se pravi da je "patrulji" ti nima kej, sploh če za njim peleš...

Vse je v božjih rokah!! trance_27_notworthy.gif Njegovih trance_21_laughing1.gif

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...
http://www.najdi.si/novica/MMC-RTV/Kronika/Po-naselju-130-km-h-in-po-levi/b8fe304ef11944af8222712d2b8e872e končno pametna poteza policije in ne preganjanje do smrti (bilokatere)
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

http://www.najdi.si/...222712d2b8e872e končno pametna poteza policije in ne preganjanje do smrti (bilokatere)

Žal bolj izjema kot pravilo. V tem primeru pa je itq majstr naslednji dan že obrnu avto na streho, ponovno pijan. Ni da ni...v dveh dneh 2×, taki so nevarni, ne pa tisti, ki vozijo 10km/h prehitro naselju.

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 mesecev pozneje...

Mhmm...Tole prepošiljam, ker zna res kakemu vozniku koristit oz. prihranit denar, čeprav, da ne bo pomote, ne zagovarjam zares prehitre vožnje...! Ustavi vas policist zaradi prehitre vožnje,prinese vam k avtomobilu laserski merilnik, na katerem je izpisana dejanska ( previsoka ) hitrost,ki ste jo imeli. Pokaže vam jo ter zahteva dokumente,vozniško... z katerimi gre v avtomobil,da izpolni dokument - formular za prehitro vožnjo. Na ta dokument tudi napiše, koliko ste prehitro pripeljali. Sedaj pa POZOR! Ko vam ta dokument prinese v podpis, mora, ker je dolžan po zakonu, zraven prinesti tudi lasersko pištolo z izpisano hitrostjo vaše previsoke hitrosti.(Tega po navadi seveda več nima ,ker je med tem že streljal ali meril že drugo vozilo.) Zato vedno, preden podpišete, od policistazahtevajte,da vam da še enkrat da na vpogled laserski merilnik,ker se vam pač dozdeva,da policist ni na dokument napisal istih številk, kot ste si jih vi zapomnili in videli<...! Zahtevajte, da hočete preveriti vsako številko posebej iz laserja s temi, ki so napisane na dokumentu. Ker pa tega več nima, saj ,ko te ustavi ter gre zapisovat, že drugi meri po drugih avtih.In tako - spodaj na formularju je >>opomba<< ki jo sedaj vi le izpolnite!! PRIPOROČAM,DA NAPIšETE TAKOLE:***Tega dokumenta ne želim podpisati iz zakonskega razloga,ker mi ob podpisu tega policijskega zabeležka, koliko sem prekoračil-a hitrost, ob podpisu niso omogočili pogleda laserskega merilnika,da se prepričam o dejanskem stanju. Vsak policist vam je, preden podpišete listino, za prekoračeno hitrost dolžan z zakonom o policiji pred podpisom te listine še enkrat pokazati ,da imate možnost ugotoviti, ali je res prepisal pravilno ( da ni namesto -56-napisal 65. ..) To je zakonsko določeno in vsaka taka listina s tako vsebino,če vam ob podpisu niso pokazali merilne naprave, je nična . Tako se lahko vsak,ki mu je bil kršen člen enakopravnosti o človekovih pravicah ter enakost pred zakonom, zoperstavi podpisu takega sklepa z navedbami, ki sem jih navedel, lahko se torej pritožite. In verjemite ,da vam uspe.

Ta meil kroži okol, lahko kdo to potrdi, sam sem namreč trikrat priletel na laser in trikrat mi ga je pokazal takoj potem pa že streljal druge...

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ta meil kroži okol, lahko kdo to potrdi, sam sem namreč trikrat priletel na laser in trikrat mi ga je pokazal takoj potem pa že streljal druge...

LP

Dobro.... trikrat te je meril in??? Si se pritožil.... rezultat??? Po mojih izkušnjah ti lahko če si pruijazen zmanjša kazen in napiše manjšo hitrost. Seveda bo treba nekaj plačat ampak manj. Drugač pa po mojih izkušnjah ti njemu ne boš čez glavo zlezu če le nimaš zvez na sodišču.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

To so spet neki larifari maili. Me prov zanima koliko ljudem se da prickat s policajem, oz. kolk jih ma jajca sploh kej se pregovarjat... Na koncu pa, kolkim je sploh ratal kej pozitivnega iz tega izvlect? To je vse skupej en BullShit.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

hjo na kake finte eni študirate :)

je dejansko komu že to uspelo??

oz kateri zakon, kot trdiš govori o tem da točno v trenutku podpisovanja mora policist kazati prekoračeno hitrost :hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

To sploh ne drži kajti v laserski pištoli je memorirano par prejšnjih hitrosti in ti tvojo izmerjeno lahko brez problema ponovno pokaže! Postoji pa neka finta kajti policista morata vodit zapisnik o prekoračitvah hitrostih in na tvojo zahtevo lahko preveriš zapisnik in mora ti pokazati hitrost predhodnega (kaznovanega)voznika, nato vnese tvojo prekoračeno hitrost in naj nebi bila identična z predhodno in naslednjo izmerjeno hitrostjo ! Samo kot je bilo že rečeno z bikom se bo težko bost zato je dosti ceneje če se znim lepo pogovoriš.

Lepa beseda lepo mesto najde !

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nič nerabite napadat...dobu sm meil pa sem mislo, da bo kdo kaj pametnega na forumo povedo. Če nimate kaj pametnega je mogoče bolš da ne odgovarjate. Z vsem spoštovanjem. Drgač pa 3x sem naleto trikrat pokasiro, nikol se nisem pritožo niti kaj drugega...plačal in mir... Tudi zato, ker mislim da bi iz pritožb prišel kot poraženec.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tu pa ima Brumer na polni črti prav. Lepa beseda lepo mesto najde. Če si lepo vljuden, priznaš in se pokesaš... več kot kazni ti ne more napisati. Če je dobre volje, te pa lahko samo opozori. Če seveda nisi ravno 100% prekoračil omejitve.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Take bedarije pa že dolgo nisem prebrala .... :blink: Pa to ne leti na tebe delbrz, ampak na tega, ki tak e-mail okrog pošilja!

Policist ti pokaže laserski merilnik, izmerjeno hitrost in razdaljo na kateri te je izmeril in ničesar drugega. Ne kaže nobenih zapisnikov, ker so na njem že prejšnji kršitelji navedeni. Tudi na plačilnem nalogu nikjer ne navaja hitrosti. Na vašo željo pa vam lahko pokaže list na katerem je razvidno ali je laserski merilnik "izpraven".

Popravljeno . Popravil MJ3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

hehehe, sem si policijski koledarček zrihtu, v večini primerov pomaga bolj kot gobcanje nazaj.... :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sedaj pa POZOR! Ko vam ta dokument prinese v podpis, mora, ker je dolžan po zakonu, zraven prinesti tudi lasersko pištolo z izpisano hitrostjo vaše previsoke hitrosti.(Tega po navadi seveda več nima ,ker je med tem že streljal ali meril že drugo vozilo.) Zato vedno, preden podpišete, od policistazahtevajte,da vam da še enkrat da na vpogled laserski merilnik,ker se vam pač dozdeva,da policist ni na dokument napisal istih številk, kot ste si jih vi zapomnili in videli<...! Zahtevajte, da hočete preveriti vsako številko posebej iz laserja s temi, ki so napisane na dokumentu. Ker pa tega več nima, saj ,ko te ustavi ter gre zapisovat, že drugi meri po drugih avtih.In tako - spodaj na formularju je >>opomba<< ki jo sedaj vi le izpolnite!!

Ta meil kroži okol, lahko kdo to potrdi, sam sem namreč trikrat priletel na laser in trikrat mi ga je pokazal takoj potem pa že streljal druge...

LP

Kje maš ti zakonsko podlago da ti je dolžan pokazat list opravljenih meritev in niti podpisat se ne rabiš. Sam si napisal da pristopi do vozila, ti pokaže meritev in to je to. Potem dobiš položnico. Če se pritožiš boš dobil zraven lepo obrazložitev... pa seveda kazn nebo ostala ista, ampak so še sodni stroški poleg.

Popravljeno . Popravil GKeko
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!