Skoči na vsebino

TEHNIČNI PREGLEDI ZA MOPED


Ribitch

Priporočene objave

ko sm js delu izpit je v knjigi z mopedom v promet pisal da žmigovci naj bi bili ampak niso zakonsko predpisani :? će jih maš morjo delat .) ne wem kak je zaj s tem sam po vsej verjetnosti jih je pametno gor dat ne zarad tehničnega ampak zarad tvoje glave ki jo boš nastavluu v prometu. .) ni pa to strošek da bi blo vredno razkirat vožnjo v prometu ko vsi vemo kake budale so na cesti .)

Popravljeno . Popravil DIESEL
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ko sm js delu izpit je v knjigi v mopedom v promet pisal da žmigovci naj bi bili ampak niso zakonsko predpisani :? će jih maš morjo delat .) ne wem kak je zaj s tem sam po vsej verjetnosti jih je pametno gor dat ne zarad tehničnega ampak zarad tvoje glave ki jo boš nastavluu v prometu. .) ni pa to strošek da bi blo vredno razkirat vožnjo v prometu ko vsi vemo kake budale so na cesti .)

oh vem vem, sam novih pa spet nebom kupoval ... odkar sem izpit nardil, nisem v zivljenju na nobenem motorju uporabu zmigovca

:lol1:

Popravljeno . Popravil replica
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

oh vem vem, sam novih pa spet nebom kupoval ... odkar sem izpit nardil, nisem v zivljenju na nobenem motorju uporabu zmigovca

:lol1:

z lepim se hvalš...

že tko je velik nesreč zarad tega k se spregleda motorista/skuterista, karkol (sm jest zato 2 dni nazaj čez avto letu) ti pa pol še tko usodo izzivaš. V louisu dobiš za 30€ 4 mini žmigovce, carbon look, ne delam reklame, ampak glede na to kok so pocen, se res ne igrej s takmu. :) .)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

že tuki jih dobiš pocen sicer pa da jih ne uporablaš pa tak kažeš svojo kulturo

sicer pa ko boš enkrat v kaki situaciji ko ti bo dala mislit pol jih boš začel uporablat .)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

samo v opozorilo - danes so imeli policaji v slov. bistrici racijo skuterjev. dva leteča na bmw-jih in policiski avti so lovili in na prikolice nalagali (zaplenli) vse skuterje ki so se jim zdeli sumljivi.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kaki stari ati imajo tudi izpit za 125ccm, ker se je ucasih delalo izpit pri 14 letih s petko (80ccm), veljala je pa za 125ccm ..

Petka ma 50cc za info, sam se tretira kot motorno kolo ker gre 85 po tehničnih pa ma okol 6 konjev.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

samo v opozorilo - danes so imeli policaji v slov. bistrici racijo skuterjev. dva leteča na bmw-jih in policiski avti so lovili in na prikolice nalagali (zaplenli) vse skuterje ki so se jim zdeli sumljivi.

in kje je zakon, ki policajem omogoca odvzem vozila na mestu?

a ni tako da ti lahko vzame samo tablico in prometno?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

in kje je zakon, ki policajem omogoca odvzem vozila na mestu?

a ni tako da ti lahko vzame samo tablico in prometno?

Cod geekom lahk vzamejo vozilo

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kateri zakon jim to omogoča? To, da vzamejo vozilo. Mi lahko kdo to bolj pojasni!

Popravljeno . Popravil slavcek
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ZVCP. Predelave za povečanje moči (načeloma velja to za vsa motorna vozila). Povrnitev v prvotno stanje pri pooblaščenem serviserju in seveda odvzem nelegalnih delov.

lp

Franc

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja pa še to, ko mam belo tablco, zdej ne vem ka nej, morn jim rečt da mi nazaj spremenijo v rumeno, da mi kapsi ne bojo kej težil da nimam ispita pravga (ker mam belo tablco še od tizga zakona, ko so vsem ko je šlo več ko 50 dal bele tablce, sam si lahk s H vozu, pa tisti ko so ispite takrat delal so jim zram napisal A - do 50km/h.) Al bom pa ispit hiter za 125ccm naredu, pa se bom vsaj mal bol lahk vozu...

ma pust belo. sej maš vse poštimano.

oh vem vem, sam novih pa spet nebom kupoval ... odkar sem izpit nardil, nisem v zivljenju na nobenem motorju uporabu zmigovca

potem pa izzivaj nesrečo. samo bog ne daj pri meni, ker te še po koncu prebutam :whistle:

samo v opozorilo - danes so imeli policaji v slov. bistrici racijo skuterjev. dva leteča na bmw-jih in policiski avti so lovili in na prikolice nalagali (zaplenli) vse skuterje ki so se jim zdeli sumljivi.

prav je tako :yes:

in kje je zakon, ki policajem omogoca odvzem vozila na mestu?

a ni tako da ti lahko vzame samo tablico in prometno?

hja. komot ti lahko vzame motor. že od nekdaj je tako.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

hja. komot ti lahko vzame motor. že od nekdaj je tako.

ja, to vsi nekaj govorite, jaz hocem videt zakon, kje v zakonu to pise?

sjeng: ti pa tiho, ko si razbil motor 2 krat v 1 letu :D pravi majstor si da ti to uspe :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja saj to je, tudi jaz bi rad videl kje v zakonu piše, da ti ga lahko zaseže.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Evo tu mamo nekaj iz ZVCP-ja, da ne bomo kar nekaj nabijali v prazno.

Naprave in oprema

59. člen

(3) V vozilu in na njem smejo biti vgrajene samo naprave, nadomestni deli, oprema ali posamezni sklopi, ki so homologirani, če se za takšne naprave, dele, opremo ali posamezne sklope zahteva homologacija, in tipsko ali posamično odobreni za to vozilo.

(5) Z globo 30.000 tolarjev se kaznuje za prekršek voznik, ki vozi v cestnem prometu vozilo, ki nima brezhibnih predpisanih naprav ali predpisane opreme, razen naprav iz prejšnjega odstavka ali zimske opreme, ali če te ne delujejo brezhibno.

(7) Z globo najmanj 100.000 tolarjev se kaznuje za prekršek oseba, ki vgradi napravo v vozilo v nasprotju s tretjim odstavkom tega člena, in voznik, ki vozi takšno vozilo.

230. člen

(1) Inšpektor sme izločiti iz prometa motorno ali priklopno vozilo:

– ki ima vgrajene nehomologirane dele, naprave, opremo ali posamezne sklope, če se za takšne naprave, dele, opremo ali posamezne sklope zahteva homologacija;

– pri katerem vgrajeni del, naprava, oprema ali sklop ni tipsko ali posamično odobren za to vozilo;

– ki ni registrirano ali nima veljavnega potrdila za preizkusno vožnjo ali za katero je potekla veljavnost prometnega potrdila za začasno registrirano vozilo;

– ki ni tehnično brezhibno ali ni na predpisan način označeno z veljavno prometno nalepko;

– katerega voznik ne omogoči ali ne sodeluje pri pregledu vozila, naprav ali opreme;

– ki ni obvezno zavarovano v skladu s predpisi;

– za katerega niso poravnane obveznosti iz naslova plačila letnega povračila za uporabo cest;

– ki ne izpolnjuje predpisanih zahtev glede varstva okolja;

– ki ni ali ni na predpisan način označeno z registrskimi tablicami;

– ki je označeno z registrskimi ali preizkusnimi tablicami, ki niso izdane za to vozilo.

(2) Inšpektor, ki izloči iz prometa vozilo iz prejšnjega odstavka, lahko odvzame registrske oziroma preizkusne tablice ali prometno nalepko.

(3) Če v primeru iz prejšnjega odstavka voznik ne odstrani registrskih ali preizkusnih tablic z vozila, se jih odstrani z neposredno fizično prisilitvijo na voznikove stroške.

(4) Odvzete registrske tablice se v roku treh dni od odvzema vrnejo uporabniku ali lastniku vozila, s katerega so bile odvzete, če je odpravljen razlog, zaradi katerega so bile odvzete. Po tem roku se pošljejo registracijski organizaciji, ki jih je izdala. Odvzete preizkusne tablice se uničijo.

Izločitev vozila iz prometa

239. člen

(1) Policist prepove nadaljnjo vožnjo in izloči iz prometa motorno ali priklopno vozilo:

– ki ima vgrajene nehomologirane dele, naprave, opremo ali posamezne sklope, če se za takšne naprave, dele, opremo ali posamezne sklope zahteva homologacija;

– pri katerem vgrajeni del, naprava, oprema ali sklop ni tipsko ali posamično odobren za to vozilo;

– ki ni registrirano ali nima veljavnega potrdila za preizkusno vožnjo ali za katero je potekla veljavnost prometnega potrdila za začasno registrirano vozilo;

– ki ni tehnično brezhibno ali ni na predpisan način označeno z veljavno prometno nalepko;

– katerega voznik ne omogoči ali ne sodeluje pri pregledu vozila, naprav, opreme ali tovora ali tehtanju vozila;

– ki v zimskih razmerah nima predpisane zimske opreme ali če je na njem sneg, led, voda ali druge snovi, ki bi lahko vplivale na vozne lastnosti vozila ali ki bi se lahko raztresale ali razlivale z njega ali če stekla vozila ali vzvratna ogledala niso čista;

– ki ni obvezno zavarovano v skladu s predpisi;

– ki je obremenjeno nad največjo dovoljeno maso ali osno obremenitvijo po določilih proizvajalca vozila ali pri katerem obremenitev presega predpisano razmerje med bruto močjo motorja, izraženo v kW, in največjo dovoljeno maso vozila, izraženo v tonah;

– na katerem je tovor naložen ali pritrjen v nasprotju z določili tega zakona;

– ki samo ali skupaj s tovorom prekoračuje predpisane dimenzije ali dovoljeno osno obremenitev ali dovoljeno skupno maso, pa zanj ni bilo izdano dovoljenje za izredni prevoz ali ne izpolnjuje posebnih pogojev, določenih v dovoljenju za izredni prevoz, ali ne izpolnjuje določb tega zakona o izredni uporabi cest;

– ki ne izpolnjuje predpisanih zahtev glede varstva okolja;

– ki mu v skladu z veljavnimi predpisi ni dovoljen vstop v državo;

– ki ni ali ni na predpisan način označeno z registrskimi tablicami;

– ki je označeno z registrskimi ali preizkusnimi tablicami, ki niso izdane za to vozilo;

– ki vozi po cesti, po kateri je vožnja tovrstnih vozil prepovedana.

Če je prepoved iz zadnje alinee začasna, ga izloči za toliko časa, dokler prepoved vožnje ne preneha.

(2) Policist lahko prepove nadaljnjo vožnjo in izloči iz prometa tudi motorna ali priklopna vozila, ki ne izpolnjujejo drugih predpisanih pogojev za vožnjo v cestnem prometu, če bi to lahko vplivalo na varnost prometa.

(3) Policist prepove nadaljnjo vožnjo motornega vozila, če voznik ali potnik ne uporablja ali ne uporablja na predpisan način varnostnega pasu, dokler ga ne uporabi, ali če otrok, ki se vozi v vozilu, ni zavarovan v skladu s štirinajstim odstavkom 102. člena tega zakona. Nadaljnjo vožnjo prepove tudi, če voznik ali potnik na kolesu, kolesu s pomožnim motorjem, kolesu z motorjem, motornem kolesu, trikolesu, lahkem štirikolesu ali štirikolesu, ne uporablja predpisane zaščitne čelade oziroma je ne uporablja tako, kot je to predvideval proizvajalec, dokler je ne uporabi na način, ki ga je predvideval proizvajalec.

(4) Policist, ki izloči iz prometa vozilo iz prvega ali drugega odstavka tega člena, lahko odvzame registrske oziroma preizkusne tablice.

(5) Če v primeru iz prejšnjega odstavka voznik ne odstrani registrskih ali preizkusnih tablic z vozila, se jih odstrani z neposredno fizično prisilitvijo na voznikove stroške.

(6) Odvzete registrske tablice se v roku treh dni od odvzema vrnejo uporabniku ali lastniku vozila, s katerega so bile odvzete, če je odpravljen razlog, zaradi katerega so bile odvzete. Po tem roku se pošljejo registracijski organizaciji, ki jih je izdala. Odvzete preizkusne tablice se uničijo.

(7) Policist začasno izloči iz prometa tudi motorna vozila ali skupino vozil, za katerimi je zaradi počasne vožnje nastala kolona vozil.

(8) V primeru, da so v vozilo vgrajene nehomologirane naprave, nadomestni deli ali oprema, ki bi morali biti homologirani, ali vgrajeni del, naprava, oprema ali sklop ni tipsko ali posamično odobren za to vozilo, lahko izloči vozilo iz prometa in odvzame prometno nalepko tudi pristojni inšpektor.

240. člen

(1) Izločitev vozila traja toliko časa, dokler se ne odpravijo razlogi, zaradi katerih je bila odrejena, ali se pridobi ustrezno dovoljenje.

(2) Lastnik vozila mora odstraniti izločeno vozilo s ceste v roku 24 ur. Če tega ne stori, odstrani vozilo na njegove stroške izvajalec rednega vzdrževanja cest.

(3) Z globo 20.000 tolarjev se kaznuje za prekršek lastnik vozila, ki ravna v nasprotju z drugim odstavkom tega člena.

(4) Z globo najmanj 500.000 tolarjev se kaznuje za prekršek pravna oseba ali podjetnik posameznik, ki ravna v nasprotju z drugim odstavkom tega člena, odgovorna oseba pa z globo najmanj 50.000 tolarjev.

Odreditev tehničnega pregleda

241. člen

(1) Policist napoti vozilo na tehnični pregled in odvzame prometno nalepko, če sumi, da:

– motorno ali priklopno vozilo ni tehnično brezhibno zaradi napak na podvozju ali na napravah za upravljanje ali zaviranje,

– je vozilo predelano tako, da ne ustreza tehničnim normativom, ki jih je določil proizvajalec,

– so v vozilo vgrajene nehomologirane naprave, nadomestni deli ali oprema, ki bi morali biti homologirani,

– vgrajeni del, naprava ali oprema ni tipsko ali posamično odobren za to vozilo,

– ne izpolnjuje predpisanih zahtev glede emisij snovi in energije v zrak, ali

– je tako poškodovano v prometni nesreči, da ni sposobno varne udeležbe v cestnem prometu.

(2) V primeru iz zadnje alinee prejšnjega odstavka se tehnični pregled opravi, ko je vozilo popravljeno.

(3) Stroške tehničnega pregleda plača voznik. Vozniku se ti stroški, razen v primeru iz prejšnjega odstavka, povrnejo, če se na tehničnem pregledu ugotovi, da je vozilo tehnično brezhibno.

Izločitev predelanih vozil

248. člen

(1) Če policist ugotovi, da je v cestnem prometu vozilo, ki je predelano tako, da ne ustreza tehničnim normativom, ki jih je določil proizvajalec, in ta predelava ni vpisana v dokumentu o skladnosti vozila, tako vozilo izloči iz prometa in odvzame prometno nalepko.

(2) Policist zaseže kolo s pomožnim motorjem, kolo z motorjem, motorno kolo, lahko štirikolo ali štirikolo, ki je predelano tako, da presega največjo moč motorja ali največjo konstrukcijsko določeno hitrost, določeno v deklaraciji proizvajalca vozila, ali največjo konstrukcijsko hitrost, določeno v tem zakonu za posamezno vrsto vozil in odvzame registrske oziroma preizkusne tablice in prometno nalepko.

(3) Če v primeru iz prvega ali drugega odstavka tega člena, voznik ne odstrani z vozila registrskih ali preizkusnih tablic oziroma prometne nalepke, se jih odstrani z neposredno fizično prisilitvijo na voznikove stroške.

(4) Odvzete registrske tablice se pošljejo registracijski organizaciji, ki jih je izdala. Odvzete preizkusne tablice in prometna nalepka se uničijo.

(5) Z globo najmanj 100.000 tolarjev se kaznuje za prekršek iz drugega odstavka tega člena lastnik predelanega vozila.

(6) Z globo najmanj 1,000.000 tolarjev se kaznuje za prekršek pravna oseba ali podjetnik posameznik, ki predela kolo s pomožnim motorjem, kolo z motorjem, motorno kolo, lahko štirikolo ali štirikolo tako, da presega največjo moč motorja ali največjo konstrukcijsko določeno hitrost, določeno v deklaraciji proizvajalca vozila ali največjo hitrost, določeno v predpisih o varnosti cestnega prometa, odgovorna oseba pa z globo najmanj 100.000 tolarjev. Z globo najmanj 100.000 tolarjev se kaznuje za tak prekršek fizična oseba.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Teme nisem spremljal zato bom odgovoril direktno na naslov teme.

JA KOMPLICIRAJO, če gre hitrje kot 45 in če gre počasnje kot 30 km/h.

Na valčkih je pokazalo 45,6 in je že sikal nekaj. Motor sem pa kupil v času, ko je bil tovarniško "zablokiran" na 50 km/h, sami ne vedo kaj bi radi.

Prijatelju sem posodil izpuh s katerim jaz delam tehničnega in ga je tako zabilo na je šel komaj 30 :) Na bazi so rekli, da gre prepočasi in naj to popravi. Tako, da zdej imamo tri dihtinge z različnim premerom, da nastavimo "policijsko" hitrost.

Lansko letna izkušnja je bila nekoliko boljša niso komplicirali glede hitrosti se pa je en škrat obesil na izpuh (LeoRR) in je rekel, da moram to zamenjat, drugače ne bom dobil papirjev. Kaj sem jaz naredil? Šel sem po identinčno gilero do prijatelja, ki je imel gor original izpuh in sem šel z tem motorjem nazaj na bazo, da so vidli izpuh in potem so mi dali papirje :? Govorimo pa o AMZS bazi v Črnomlju.

LP!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 10 mesecev pozneje...

takole.

včeraj sem kupila skuterja, v katerega bo potrebno vložiti še veliko dela in še več volje, kar se tiče samega izgleda.

v motorju je notri polini kit 80ccm, ki bi naj delal (bomo videli, ko bomo mašino prepucali). končna je nekje 140 km/h, vendar je to veliko preveč za skuter. ker je kit notri in je z njim narejenih 948 km, ga bom notri pustila in ne bom spreminjala.

koliko imam možnosti, da naredim tehničnega? motor je bil zadnjič registriran leta 2004, potem so ga usuli (na eni strani je drsel) in je še zdej takšen (4 leta je ležal v kleti).

poleg tega bom tudi spremenila barvo, ampak sem prebrala, da to ni problem. skrbi me samo hitrost.

sedaj pa me zanima, konkretno od tistih, ki imajo predelan motor in so iz okolice celja, če kaj komplicirajo. če ja, kje komplicirajo in če ne, kje ne komplicirajo.

hvala

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če je drugače tehnično brezhiben, nebo problema, samo med cilinder in izpuh spravu eno podložko z manjšo luknjo od luknje ausppuha, mal probuješ da najdeš tako pr kateri ti bo lene 45 šol motor pa je to to. O kerem skuteru pa je govora? Če bo brezhibn in bo vse delalo kot mora, pa bo 45 šol nebo nobenega problema. Vem za vsaj 5 primerov.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ja sej to sem razumela že prej... če gre 45 ne bo problema...

samo kaj če gre več?

no pa bomo dali nekaj vmes.

gre se za italjet formulo 50

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...

hej!

zanima me: na skuterju imam povišek amotizerja na katerem imam tudi tablico (home made, lahko dodam slike če vam bo tako bolj jasno). in sedaj mam skuterja višjega za ene 5 cm. in zdaj me zanima če bodo delali kakšne probleme na tehničnem? predvsem me zanima tudi glede tablice, ker je na strani? pa prebarval ga bom-bo tudi zaradi tega kakšen problem? :whistle:

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

hej!

zanima me: na skuterju imam povišek amotizerja na katerem imam tudi tablico (home made, lahko dodam slike če vam bo tako bolj jasno). in sedaj mam skuterja višjega za ene 5 cm. in zdaj me zanima če bodo delali kakšne probleme na tehničnem? predvsem me zanima tudi glede tablice, ker je na strani? pa prebarval ga bom-bo tudi zaradi tega kakšen problem? :whistle:

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zarad tablce ti bojo 100% težil & te ne bojo spustil skoz...

Zarad višjega vzmetenja pa ne bojo kompliciral, če maš le tko narjen da lepo zgleda , ne da je kr neki

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Torej kar boljše če dam na blatnik tablico? Hvala bogu še ga imam... Pa ogledala-iz njih so mi vkradli tisto gumo ki prekrije palico in navoj, zaradi tega mi ne bodo gnajvili ne?

Slikico amotizerja pripopam ju3! Ne najdem slik, pa bom na novo poslikal. :rolleyes:

Kaj pa zaradi druge barve?

LP :worship:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!