Skoči na vsebino

Toskana ali Provansa???


devilish

Priporočene objave

Mene ritka že srbi, pa me zanima kaj bolj priporočate tisti, ki ste okusili oboje? Toskano ali Provanso? Kje so ceste bolj ovinkaste in boljše in nudijo več užitkov? :) Kaj pa cene? sklepam, da so tam tam.. šlo bi za bolj low budget varianto - torej brez raznoraznih dvorcev in 120€ na osebo na noč.. In potovanje za nekaj dni - ne ravno 10..

Lp :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mene ritka že srbi, pa me zanima kaj bolj priporočate tisti, ki ste okusili oboje? Toskano ali Provanso? Kje so ceste bolj ovinkaste in boljše in nudijo več užitkov? :) Kaj pa cene? sklepam, da so tam tam.. šlo bi za bolj low budget varianto - torej brez raznoraznih dvorcev in 120€ na osebo na noč.. In potovanje za nekaj dni - ne ravno 10..

Lp :)

Tukaj bolj budget varianta Toskane opisana.. http://www.motosvet.com/izpis.php?cid=2039

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tukaj bolj budget varianta Toskane opisana.. http://www.motosvet.com/izpis.php?cid=2039

Thank you.. saj sem že brala po forumu od obojega.. glavna moja dilema je bila kaj bolj.. ali eno ali drugo.. sicer je Toskana tudi bližje, tako da če ni na razpolago 10 dni, sklepam, da je tudi boljša varianta.. ? Nekaj slikic je, prelaz si opisal kot ovinkast.. kaj pa drugače? So ceste podobne našemu Krasu (glede ovinkov), poti Kalce - Godovič - Nova Gorica, ali bolj Kalce - Ljubljana - Kranj.. itd.. Gre za pretežno ovinkaste ceste ali za pretežno ravne? Dolomiti namreč so mi blazno všeč.. samo bi spremenili okolico.. ceste pretežno ohranili - kolikor se jih le da.. vem, da toliko prelazov ne morem dobiti v Toskani ali Provansi, pa vseeno, vsaj nekaj?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Devilish, oboje je po svoje odlično in privlačno - jaz bi se kar težko odločila kam bi šla raje :yes: ... obe deželi imata večino cest like Kalce-Godovič s prelazi oz. so še dosti boljše - brez zalivk, dober asfalt, samo voziš se in voziš in voziš B) ...

… za začetek ti predlagam Toscano (sploh, če greš v spomladanskem času) … ugodno spanje je v »albergih«, gurmanski trenutki nepozabni, ljudje prijazni … pokrajina je gričevnata z nekaj prelazi, ceste boljše kot naše, vsaka »druga vas« ima kakšno znamenitost vredno ogleda … glede na tvoj razpoložljivi čas 10 dni bi bila za samo Toscano kar malce razvlečena uživancija – odvisno, koliko si pri volji raziskovati še malo naokoli …

… nato pa enkrat še v Provanso (julija cveti lavanda, ali pa v jesenskem času) … ugodno spanje je recimo v F1 ob avtocestnih križih (nekateri imajo ograjeno parkirišče, druge izkušnje žal nimam), tudi tu velja, da je francoska kuhinja uživaška, tudi tu naletiš na prijazne ljudi … imaš pa mnogo več za prevoziti: na kratko pogledaš Azurno obalo, nato proti severu, kjer je pokrajina gričevnata, malo kasneje višavska – s prelazi (če se spomniš tour de France) in doolgimi planotami (ravnine nad 1000 m med visokimi smrekami), ceste prav tako boljše kot naše … no, ko si enkrat že tam, skušaš prevoziti in videti čim več, zato, če izvzameš min. 2 dni za pot, če jo opraviš v enem kosu ali raje kak dan več npr. čez Dolomite, bi jaz tem tvojim 10 dnem morda dodala še kakšen dan - ali pa tudi ne – odvisno od tempa …

Srečno!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mene ritka že srbi, pa me zanima kaj bolj priporočate tisti, ki ste okusili oboje?

Lp :)

najprej normalno, potem pa vaginalno ! :devil:

sicer off topic, ampak če koga kje srbi je najbolje počohat, pa čeprav v Toskani ali Provansi ! :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mene ritka že srbi, pa me zanima kaj bolj priporočate tisti, ki ste okusili oboje? Toskano ali Provanso? Kje so ceste bolj ovinkaste in boljše in nudijo več užitkov? :) Kaj pa cene? sklepam, da so tam tam.. šlo bi za bolj low budget varianto - torej brez raznoraznih dvorcev in 120€ na osebo na noč.. In potovanje za nekaj dni - ne ravno 10..

Lp :)

obe destinaciji sta čudoviti, za krajši čas in bolj zgodnjo pomlad-poletje je verjetno toskana bolj primerna ker moraš v provansi zavit tudi na prelaze, tam pa je lahko tudi poleti hitro krepko mrzlo. v provansi imaš kar nekaj luštnih kampov ob rečicah in podobno. priporočam pa obvezno en popotniški slovar ker lahko naletiš na tečne francoze pri katerih ne boš brez nekaj osnovnih francoskih fraz dobil niti kave :BUA: v principu so najslabša stvar provanse prav prebivalci :devil: in dejstvo da težko najdeš normalen WC ker so povsod čučalice :slap:

PS: na jugu francije kradejo ko nori, previdnost ni odveč :whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

… za začetek ti predlagam Toscano (sploh, če greš v spomladanskem času) … ugodno spanje je v »albergih«, gurmanski trenutki nepozabni, ljudje prijazni … pokrajina je gričevnata z nekaj prelazi, ceste boljše kot naše, vsaka »druga vas« ima kakšno znamenitost vredno ogleda … glede na tvoj razpoložljivi čas 10 dni bi bila za samo Toscano kar malce razvlečena uživancija – odvisno, koliko si pri volji raziskovati še malo naokoli …

Lahko prosim za dodatno razlago :hmm:

Kje oziroma kaj je to "albergih" , ker mene tudi že srbi :OK:

Popravljeno . Popravil bmwslo
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Albergo = hotel in nič bolj perverznega, kljub srbenju :naughty:

:worship: Hwala Pepe za razsvetlitev. Gledam malo cene hotelov in pride 2 posteljna soba tam od 55 € dalje, rajše od 70 € dalje.

Bom rajši iskal kakšen apartma za cca 7 dni, se zdi ugodneje :hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

@Perla: Pozabila sem povedati, da bi barke odrinile začetek julija.. glede na čas bi mi predlagali Provanso.. ampak glede na čas, ki si ga očitno lepo vzeti, če se odpraviva na tako daljše potovanje, verjetno pride bolj prav Toskana - ker 10 dni res nimava.. Mislim.. 10 dni ja, denarja za 10 dni pa ne :blush:

Kako pa je Toskana julija? Joj.. bi znalo bit vroče, ne? Lani julija je še v Dolomitih pripekalo za znoret.. :hmm:

najprej normalno, potem pa vaginalno ! :devil:

sicer off topic, ampak če koga kje srbi je najbolje počohat, pa čeprav v Toskani ali Provansi ! :P

:lol: Dobro sem ta stavek skup spravla.. No, ne bi vidla, če me ne bi vaša perverznost na to opozorila :P :whistle:

in dejstvo da težko najdeš normalen WC ker so povsod čučalice :slap:

:slap: Čučalice pa res ne pojejo dobrodošlice mojemu enodelcu.. kako bi pa to izpeljala? :wacko:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ti predlagam trening joge :lol1: oziroma, daš enemu usnjarskemu mojstru da pač prišije še eno zadrgo. :P

za par dni in mal bl low budget je bolje toskana.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:slap: Čučalice pa res ne pojejo dobrodošlice mojemu enodelcu.. kako bi pa to izpeljala? :wacko:

Zgornji del zrolaš zadaj in v pregib kolena pa med nogam mal naprej potegneš. Tko smo v vojski delal pa je šlo .

Sicer za čučavce velja tisti južni rek:

Ako očeš srat bez muke, pod kolena stavi ruke i u vrata upri oči, da ti govno lakše skoči !

Sory za :topic: ampak spada k nasvetom za provanso :lol1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sory za :topic: ampak spada k nasvetom za provanso :lol1:

sploh ni :topic: predvsem, če se slučajno človek znajde v kakšnem neurbanem okolju, in je črvičenje po vampih preveliko, se je pač potrebno poslužit tistega kar je tam na voljo :whistle:

...kaj šele pri Off-road varijantah B)

-----------------------------------------------------

Znajdi se, je rekel Tito, ko si je z črvom zavezoval čevlje! :whistle:

Popravljeno . Popravil Zdrawc
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Še vedno mi ni jasno, kje v Provansi ste ga na tak način srali :eek: . Sicer pa je vsiljena poza za iztrebljanje verjetno ena najbolj zanemarljivih reči pri izbiri destinacij. Provansa je čudovita in ne nujno zelo draga (8 ojrov za šotor,moped, dve osebi ob mostu v Avignonu....). Edino pol litra vina za zajtrk je ceneje od dveh velikih kav. Priporočam (ne pozabit na počitek v Camargueju).

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sicer za čučavce velja tisti južni rek:

Ako očeš srat bez muke, pod kolena stavi ruke i u vrata upri oči, da ti govno lakše skoči !

Sory za :topic: ampak spada k nasvetom za provanso :lol1:

Ja marsikaj smo se v JNA naučili in sedaj nam pri popotovanju prav pride :lol1:

Popravljeno . Popravil tommb
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Kako pa je Toskana julija? Joj.. bi znalo bit vroče, ne? Lani julija je še v Dolomitih pripekalo za znoret.. :hmm:

Zelo v redu je julija, načeloma. Glede na globalne klimatske razmere je pa tudi lani v Toskani žgalo do +37. Recimo 25. julija je bilo v Firencah ob 6.30 zjutraj 26 stopinj, na vrhu Apeninov eno uro kasneje pa 21 stopinj. Vstajalo se je pač zgodaj zjutraj in nehalo voziti ob 11. ih dopoldne.

Čečo

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 5 tedne pozneje...

nekaj zanimivosti o mestu Avignon

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 7 mesecev pozneje...

najprej lep pozdrav sem bolj nov motosvetovc, imam pa idejo, da bi julija obdelal provanso .

zelo bi mi bile dobro došle vse preizkušene ture in izkušnje iz njih,

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tudi jaz bi šel v začetku junija v Toskano(sigurno bom šel),pa berem samo o sranju(tudi to mora biti),zgleda da še noben ni bil tam zares.Kam.kje spati,....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tudi jaz bi šel v začetku junija v Toskano(sigurno bom šel),pa berem samo o sranju(tudi to mora biti),zgleda da še noben ni bil tam zares.Kam.kje spati,....

Jaz sem bil lani v Toskani čisto konec maja.

Junija ni problem dobit za spat po moje sploh. Tam, kjer sva spala midva je spalno turistično naselje Bibona di Cecina (al nekaj takega) s kapaciteto 5 - 10.000 stanovanj. Celo mesto samih apartmajskih blokov. Zasedenost v našem koncu je bla tako na oko cca 2-3 %

Tudi privat mislim da sploh ni problema v tem času, ker je tam sezona Julij in Avgust.

Kako iskati pa na temle linku . Tu je sicer za celo EU +++

Italija - Toskana ima tu cca 10.000 objektov notri, tako da ziher kaj najdeš.

Druga varianta je pa šotor :alien1:

Če klikneš na podpis, pa lahko najdeš v galerijah še nekaj slikic . Pa prijetno Toskanjenje.

P.S.

Ceste so kar lepe, jaz sicer nisem imel preveč sreče z vremenom, tako da nisem sprobal veliko, je bilo pa sladko. :OK:

Popravljeno . Popravil bmwslo
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!