Skoči na vsebino

Iskanje motorja - kaj, kako, za koliko


PICOW

Priporočene objave

ER6 ima kar nekaj navora, mogoče poglej še Versysa, Bandita. Drugače pa za malenkost več kot 3500€ dobiš CBFko z ABSom.

 

Edino za v dvoje ti bojo vsi ti cca600ccm mlinčki premalo.

 

Če nisi divjak pa mogoče vrži oko tudi na Hondo deauville.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

rogerg, to je zato ker je 4 valjnik. Ce bi rad mali vec zivahnosti v nizjih glej za kaksnim ducati monstrom, bmw f800, nogoce versys ali pa er6(ampak sta za moje pojme presvoh in jih hitro prerastes, v dvoje premajhen/svoh)..

Popravljeno . Popravil ukica
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

lahko da nisem navajen.. saj pravim er mi je bil bolši ker je potegnu z mesta ta pa ne... pa se avto mam dizla in vse furam do max 3 jurje... verjetno je to problem, se bi navadu scasoma  ziher...

drgač  izpit sm naredu na cbf 600 77 konjev... se mi je zdel da bolš vleče v nižjih obratih...  sam glede sedenja mi je  suzuki bil bolši.

verys je grd :P lih mal more zgledat 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozdravljeni, ker imam v bližnji prihodnosti nabavit nekaj na dveh kolesih, me zanima vaše mnenje o F650CS. Sem čisti začetnik, tako da mora biti predvsem dobro vodljiv in enostaven. Budget je omejen, me pa zanimajo alternative recimo do 2500€. Edini pogoj, da je primeren motor za začetnika, pa ker sem malenkost višji(190cm) da se udobno sedi. 650CS mi je všeč tudi zaradi ekonomičnosti, več kilometrov za manj denarja se mi zdi velik +. Ima mogoče kdo omenjen motor kje v LJ, da se od blizu pogleda? :)

Popravljeno . Popravil HiM
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ta model BMW - ja je zelo primeren za začetnika, samo glede na tvojo višino boš imel morda malo preveč pokrčena kolena.

Če se prav spomnem imajo ti modeli relativno nizko sedišče.

Drugače pa 600 kubični 2 ali 4 valjni so vsi primerni. Se mi zdi, da so 4 valjni še bolj enostavni, da ne bom odprl spet kakšne nepotrebne debate  :) .

Versisa 650, se da dobiti za zelo spodobno ceno in ni slabih motorjev, so ohranjeni in neohranjeni, vzdrževani in nevzdrževani.

Vsekakor se pa vsedi na motor in preveri položaj telesa in kolen in se odloči glede na svoje želje in potrebe.

Pa srečno roko pri izbiri.

 

Scarabeo

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Imam eno zelo specifično zahtevo pri nakupu motocikla...mehka ročica za sklopko  :smoke:

 

Motor je namreč za mamo in ima težave s prsti ter težko stisne ročico za sklopko, če je le ta pretrda. 

Zaenkrat vozi aprilio pegaso strada, a ji ne ustreza najbolj zaradi značaja enovaljnika. Izpit ima za A2-35kW. Budgeta pa recimo da 3000€.

Super bi bila aprilia mana a se je ne da blokirat na 35kW, honda 700 z DCT menjalnikom je pa izven dosega. Skuterji odpadejo.

 

Torej, kateri moped ima mehko sklopko, največjo moč 35 oz. 70kw, ni ravno visok za sedenje ali težak kot cent in do 3000€? :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Imam eno zelo specifično zahtevo pri nakupu motocikla...mehka ročica za sklopko  :smoke:

 

Motor je namreč za mamo in ima težave s prsti ter težko stisne ročico za sklopko, če je le ta pretrda. 

Zaenkrat vozi aprilio pegaso strada, a ji ne ustreza najbolj zaradi značaja enovaljnika. Izpit ima za A2-35kW. Budgeta pa recimo da 3000€.

Super bi bila aprilia mana a se je ne da blokirat na 35kW, honda 700 z DCT menjalnikom je pa izven dosega. Skuterji odpadejo.

 

Torej, kateri moped ima mehko sklopko, največjo moč 35 oz. 70kw, ni ravno visok za sedenje ali težak kot cent in do 3000€? :OK:

 

Pri hidravlični sklopki bi se dalo zamenjat samo glavni hidravlični cilinder (celotno zadevo na belanci)  z večjim, pa bi sklopka postala mehkejša.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Imam eno zelo specifično zahtevo pri nakupu motocikla...mehka ročica za sklopko  :smoke:

 

Motor je namreč za mamo in ima težave s prsti ter težko stisne ročico za sklopko, če je le ta pretrda. 

Zaenkrat vozi aprilio pegaso strada, a ji ne ustreza najbolj zaradi značaja enovaljnika. Izpit ima za A2-35kW. Budgeta pa recimo da 3000€.

Super bi bila aprilia mana a se je ne da blokirat na 35kW, honda 700 z DCT menjalnikom je pa izven dosega. Skuterji odpadejo.

 

Torej, kateri moped ima mehko sklopko, največjo moč 35 oz. 70kw, ni ravno visok za sedenje ali težak kot cent in do 3000€? :OK:

 

Za mehkejšo sklopko lahko nabaviš aftermarket ročico, iščeš npr. "easy clutch lever":

 

oziroma se dobi celo vmesnik, ki naredi sklopko mehkejšo:

 

LP Andrej

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozdravljeni, ker imam v bližnji prihodnosti nabavit nekaj na dveh kolesih, me zanima vaše mnenje o F650CS. Sem čisti začetnik, tako da mora biti predvsem dobro vodljiv in enostaven. Budget je omejen, me pa zanimajo alternative recimo do 2500€. Edini pogoj, da je primeren motor za začetnika, pa ker sem malenkost višji(190cm) da se udobno sedi. 650CS mi je všeč tudi zaradi ekonomičnosti, več kilometrov za manj denarja se mi zdi velik +. Ima mogoče kdo omenjen motor kje v LJ, da se od blizu pogleda? :)

Sem si ga lastil 2 leti in naredil 15kkm ,sam visok 187cm in nobenih problemov z bilečinami v nogah ali kaj podobnega,moja visoka 167 in ji je bil pisan na kožo. Motorček je poceni za vzdrževanje,ima malo porabo ,dobro ciklistiko in kar v redu domet. Zamerim mu tresljaje ,pač enovaljnik. iz Lj do Krka brez ustavljanja in sam gas ,ko prispeš so roke mravljinčaste  ^_^

Jermenski prenos je tudi nekaj posebnega in meni všečnega,ni vzdrževanja,na 50 do 60kkm ga zamenjaš in to je to. Zelo lepo prenaša moč iz agregata na zadnje kolo (beri brez cukanja in rukanja) Če te bo še kaj zanimalo pa vpraš.

 

P.s. Midva z ženo sva se tudi oba peljala gor,pa gre a hitro začneš pogrešat moč in živahnost ......za začetnika pa eden boljših motorčkov  :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Korektno bi bilo, da se sliši tudi druga stran

Druga stran"naši motorji so vsi kot novi,brez prask,nikoli na tleh ,realni kilometri ....."  :grim

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Motoristi, če bi se odločali med dvema motorjema, katerega bi izbrali.

Na eni strani nov Triumph Tiger 800 XR na drugi pa zelo malo rabljen BMW R1200R.

Kaj je tisto, kar bi koga od vas prepričalo v nabavo enega ali drugega?

Na moji tehtnici sta oba, ki sta si popolnoma različna, pa oba zanimiva.

Hvala za tehtne odgovore.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Živjo, sem  nova v moto svetu, zato mi vsak nasvet pride prav :) Namen imam kupiti moj prvi motor in bi prosila za kakšen nasvet glede modelov, kubature (700-1000ccm?).. Izbiram pa med naked motorji, obvezen ABS, letnik od 2008, budget tam nekje do 4000eur. Všeč so mi Kawasaki Z750/, ER-6N, Honda CB1000R, Yamaha XY6.. Na kaj morem paziti? Še kakšen simpatičen naked model?  Hvala  ^_^

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Od teh je se najbols honda cb1000r. Kaj pa kaka aprilia? Vsekakor nekoga s sabo ki ve kaj gledat da bos vedla kaj bos dobila.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Za 4000eur bo bolj težko dobiti cb1000r oz z750 z ABS-om. Med er6n in xj6n je verjetno boljša varianta Kawasaki (večja kubatura, večji navor). Drugače pa v tem cenovnem razredu bi prišla v poštev še kaka Honda Hornet, Aprilia Mana, Honda NC...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Živjo, sem  nova v moto svetu, zato mi vsak nasvet pride prav :) Namen imam kupiti moj prvi motor in bi prosila za kakšen nasvet glede modelov, kubature (700-1000ccm?).. Izbiram pa med naked motorji, obvezen ABS, letnik od 2008, budget tam nekje do 4000eur. Všeč so mi Kawasaki Z750/, ER-6N, Honda CB1000R, Yamaha XY6.. Na kaj morem paziti? Še kakšen simpatičen naked model?  Hvala  ^_^

Cb 1000r za prvi motor po moje prevec..hornetka 600 je oodlicn motorck,ki bi ti ga svetoval,osebno sm mel er6n..nic posebnega..absolutno pa koga s sabo vzem pogledat zadevo..lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če si čista začetnica ti priporočam nekaj takega http://www.avto.net/_MOTO/ad.asp?ID=9781583&show=1, Honda NC700. Za kakšno leto bi bila dovolj potem pa menjaš za močnejšega. Primerjati to in CB1000r pa je nesmiselno. Vse kar imata skupnega je položaj na motorju. To iz oglasa sem včeraj peljal in se mi zdi ok.  Je pa res, da je to motor za zelo umirjenega voznika. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Živjo, sem  nova v moto svetu, zato mi vsak nasvet pride prav :) Namen imam kupiti moj prvi motor in bi prosila za kakšen nasvet glede modelov, kubature (700-1000ccm?).. Izbiram pa med naked motorji, obvezen ABS, letnik od 2008, budget tam nekje do 4000eur. Všeč so mi Kawasaki Z750/, ER-6N, Honda CB1000R, Yamaha XY6.. Na kaj morem paziti? Še kakšen simpatičen naked model?  Hvala  ^_^

 

Ne da bi kej vsiljeval..samo predlog..

http://www.avto.net/_MOTO/ad.asp?ID=9785256&show=1

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!