Skoči na vsebino

Iskanje motorja - kaj, kako, za koliko


PICOW

Priporočene objave

Potem je to kar uredu zadeva za enega začetnika, predvidevam glede nato da ne iscem nek preformance, ampak neko normalno voznjo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Starejse rsv niso imele tezav z elektriko. Tezave so bile pri zadnji zavori - zelo pogosto zracenje(mene ne moti ker zadnje bremze ne uporabljam prav veliko. .), obvezno preveri kaksen akumulator je notri(priporocajo Yasuni, cim mocnejsega)..

Iskreno povedano meni rumena ni vredna toliko denarja, po drugi strani pa se lepe na avtonetu nisem niti opazil, razen tiste rsvr za nekaj vec kot 3k..

Thanx Ukica.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozdravljeni vsi, ki ste tu. Prosil bi vas za mnenje.

 

Zagledal sem se v tole Aprilio: http://www.avto.net/_MOTO/ad.asp?ID=9842124&show=1

Vem, 14 let star motor ampak, ker je možakar za menjavo, ga bom plačal pol cene. Mi lahko na podlagi slike in napisanega pod oglasom poveste ali je nakup smotrn oziroma na kaj naj bom pozoren, ko ga grem danes gledati. Hvala vam.

Pri teh motorjih so okvir ,vzmetenje,zavore zelo dobri in če dodaš prožen in močan agregat, boš imel stalno nasmeh na ustih...ciklistika.odzivnost in vodljivost so pojem za marsikateri nov motor...Potrebuje konkreten akumulator.Takoj treba preverit konektorje in kable pri reglerju.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Predvsem naj ceno prvo postavi prodajalec.

Drugače pa ja, to ni najbolj iskan motor. Slepih motoristov je malo.

Popravljeno . Popravil dlicen
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ni ravno lep ampak ima jermen, majhno porabo in enostaven(baje) ter zabaven(baje).

To da ceno postavi prodajalec je jasno, nikoli ne zbijam cene kot kaksen debilcek ki vsako praskico ovrednoti z 200€, zanima me bolj za koliko gre tak motor v promet :)

No, bi bil vesel predlogov(prvi motor), gledal sem v smislu smesno poceni 1k€ recimo freewind 650(ali ce je kdo ze tako navelican vecletne prodaje CSa da ga da za smesen denar, 2k€ ne dam zanj, ker za ta denar se bom porocil z njim), ali pa v rangu 3500€ kaksna deauville 700 ali cbf 600 s, v tem rangu obvezno abs. Sem pa visok 190cm, tako da kaksna hornetka odpade, ravno tako tudi prevec sportni motorji. Aja pa odpadejo tudi motorji s porabo 6 litrov ali vec, raje se vec vozim.. :) Iscem nekaj commuter/tourer, super ce se lahko kak kovcek obesi gor.

Bodo cene kaj padle ce pocakam do oktobra, oz. ali bo ponudba vecja? Nisem nikoli spremljal tega.

Predlogi dobrodosli:)

Popravljeno . Popravil HiM
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vstrom 650. vendar za takšno ceno brez ABS.

Popravljeno . Popravil MiNa
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Proda tukaj gdo supermoto motor yamaha xt660x ktm smr 990 kaj takega. Sem gledal na internetu in so gor usi motorji bl zmatrani.

Lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mi lahko svetujete koliko ponudit za f650cs. Kolega mi je rekel, da jih nihce noce in se slabo prodajajo, zato bi ga lahko dobil ugodno. Je to res?

Sam sem visok 187 pa mi motorček ni bil premajhen oziroma bom raje rekel ,da mi ni bil neudoben,pocen vzdrževanje,jermen lepo pobira rukanje enovaljnega motorja,mala poraba goriva in ni porabe motornega olja. Slaba stran so tresljaji in sam osebnoza tamodel okrog letnika 2002-2004 ne bi bil pripravljen plačat več kot1800 evrov pa še to rajši kakšen evro manj.
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Predvsem naj ceno prvo postavi prodajalec.

Drugače pa ja, to ni najbolj iskan motor. Slepih motoristov je malo.

Ampak res je ko tisti vic ko žena vpraša: dragi a sem grda al sem fejst? Pa mož odgovori Oboje! Kako misliš? Fejst grda!

Pije pa menda malo...

Popravljeno . Popravil StaraFeltna
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ampak res je ko tisti vic ko žena vpraša: dragi a sem grda al sem fejst? Pa mož odgovori Oboje! Kako misliš? Fejst grda!

Pije pa menda malo...

A to pomen, da moraš bit vedno mal pjn ko peleš??

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hvala vsem za predloge in nasvete.

 

Me zanima pa še nekaj, recimo da poženem logiko skozi okno in da bi odštel neke 4 tisočake. Bi bila R1150RT prehuda zadeva za začetnika? Teža niti ni večja od recimo deauvillke, pa še težišče bi moralo biti nižje. Dejansko mi glede na predviden stil vožnje nekako najbolj ustreza, divjat niti ne mislim, bolj se mi gre, da se z lahkoto odpravim na kakšen daljši izlet.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hvala vsem za predloge in nasvete.

 

Me zanima pa še nekaj, recimo da poženem logiko skozi okno in da bi odštel neke 4 tisočake. Bi bila R1150RT prehuda zadeva za začetnika? Teža niti ni večja od recimo deauvillke, pa še težišče bi moralo biti nižje. Dejansko mi glede na predviden stil vožnje nekako najbolj ustreza, divjat niti ne mislim, bolj se mi gre, da se z lahkoto odpravim na kakšen daljši izlet.

Neprimerno ampak res neprimerno boljši motorkot CS in to vseh segmentih,priporočam zelo saj tu seboš peljal na izlet in v dvoje kot v marcedesu:-)
  • Všeč mi je 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Neprimerno ampak res neprimerno boljši motorkot CS in to vseh segmentih,priporočam zelo saj tu seboš peljal na izlet in v dvoje kot v marcedesu:-)

Tudi za zacetnika?

Popravljeno . Popravil HiM
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tudi za zacetnika?

Saj velike razlike ni, razen v teži, pa še ta je primerljiva z Hondo, kot si napisal. Poznam primere ko so za prvi motor kupili 1200 GS, kateri je morda še bolj neroden, pa celo ženske...

Drugo je, če ti zares ustreza, ampak to boš spoznal šele s časom vožnje. Tudi jaz sem mislil, da mi ustreza nek motor, pa mi potem  po daljši vožnji ni...ampak tega vnaprej ne boš vedel za noben motor. Pelješ se lahko skoraj z vsakim, počutje je na nekaterih boljše, to je pa spet odvisno od vsakega posameznika.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

HiM - hehe, zastavljaš taka vprašanja ko sem jih jaz pred dobrim letom in pol. Kot da bi sebe poslušal:D

 

Jaz sem se takrat čisto resno nažgal na R1200ST in ga šel tudi kot čisti začetnik gledat. Res je malo malo manjkalo da ni bil moj (trmoglavljenje za par 10 € na relaciji kupec - prodajalec).

Potem sem se pa odločal (tudi zaradi tega ker jih je večina govorila da je tisto preveliko/premočno za začetek) med CBF600 in XJ6. Na koncu kupil CBFko.

mi je žal?

niti najmanj. Sem vesel, da sem za začetek vzel 4 cilindraša (čeprav bo naslednji verjetno dvo) z nepreveliko mašino. Dobro je iz razloga ker če voziš do cca 5000 obratov imaš res krotek motor, ne more te presenetiti, ko se malo naučiš (oziroma misliš da si se) pa odpiraš obrate. Prav tako ni nikoli kritično odnašanje zadnje gume pri iztopu iz ovinkov – pač premalo navora!:)

Sedaj imam drugo sezono na tem motorju in sem prepričan da (če kaj ne pride vmes) bo še za eno dober. Večkrat čutim pomanjkanje pameti kot pa pomanjkanje moči/navora motorja.

Če bom še kako leto užival v motorizmu pa grem potem sigurno na enega potovalnega dvocilindraša (RT,...)!:)

 

no, toko sem se jaz odločil,...verjamem pa, da to ni "edina možna" izbira. Srečno pri nakupu!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

HiM - hehe, zastavljaš taka vprašanja ko sem jih jaz pred dobrim letom in pol. Kot da bi sebe poslušal:D

 

Jaz sem se takrat čisto resno nažgal na R1200ST in ga šel tudi kot čisti začetnik gledat. Res je malo malo manjkalo da ni bil moj (trmoglavljenje za par 10 € na relaciji kupec - prodajalec).

Potem sem se pa odločal (tudi zaradi tega ker jih je večina govorila da je tisto preveliko/premočno za začetek) med CBF600 in XJ6. Na koncu kupil CBFko.

mi je žal?

niti najmanj. Sem vesel, da sem za začetek vzel 4 cilindraša (čeprav bo naslednji verjetno dvo) z nepreveliko mašino. Dobro je iz razloga ker če voziš do cca 5000 obratov imaš res krotek motor, ne more te presenetiti, ko se malo naučiš (oziroma misliš da si se) pa odpiraš obrate. Prav tako ni nikoli kritično odnašanje zadnje gume pri iztopu iz ovinkov – pač premalo navora! :)

Sedaj imam drugo sezono na tem motorju in sem prepričan da (če kaj ne pride vmes) bo še za eno dober. Večkrat čutim pomanjkanje pameti kot pa pomanjkanje moči/navora motorja.

Če bom še kako leto užival v motorizmu pa grem potem sigurno na enega potovalnega dvocilindraša (RT,.. .)! :)

 

no, toko sem se jaz odločil,...verjamem pa, da to ni "edina možna" izbira. Srečno pri nakupu!

življenjska napaka :kva2:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

hehe!:)

 

za tisto ceno in tiste kilometre od tistega STja taktrat ga bi šel sedaj takoj kupit! :D

 

vidim da ga imaš tudi ti....toliko časa sem ga gledal da mi je celo všeč postal, pa čeprav mi je bil čisti Kiklop v štartu! :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

vidim da ga imaš tudi ti....toliko časa sem ga gledal da mi je celo všeč postal, pa čeprav mi je bil čisti Kiklop v štartu! :D

men je še zdej :kva2: , grd ampak uporaben, pa prijazen do sopotnica :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Imam malo bolj specifično vprašanje glede rabljenega motorja. Zanima me predvsem, kako je s prenosom lastništva motocikla, če se motor nahaja na moto odpadu v Sloveniji in ima vso ustrezno dokumentacijo za registracijo (št. šasije, št. motorja). Kako se izvede prepis motocikla. Hvala za odgovore.
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!