Skoči na vsebino

Iskanje motorja - kaj, kako, za koliko


PICOW

Priporočene objave

pred 1 uro, Kugelschreiber pravi:

Kaj naj si clovek misli, ce ti v soboto zaskripajo zavorne ploscice na avtu s 100% zgodovino uradnih servisov, na dvoriscu snames kolo in ugotovis da so ti menjavali samo 1 ploscico na kolo? Naj jih cenim? Pa da so na vsakem servisu “menjali zavorno tekocino”,  test 3 tedne po servisu pa pravi da je nujna menjava?  Al sem sam 100 bolje opravil?  Tudi malenkosti kot je filtef stejejo. Ce je samo pol res kar je hytech napisal, samo pol, je katastrofa. 
 

 

Nimam prav nobenega namena lagat ali si izmisljevat kake bedarije o kom,če to ni res,ker s tem delaš krivico nekomu. Lahko bi ze zdavnaj napisal tole kar sem mausu napisal pa nisem. In napisal sem zato,da se malo zamisli in vklopi kritičnost (pa kritičnost ni,da šimfaš ampak pogledaš če je tako kot ti pravijo,da je) in bo malo bolj pozoren za njegovo dobro,da magar preveri kar naj bi bilo narejeno,da ne verjame slepo če ima račun...

 

  • Všeč mi je 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 15 minutami, Hytech pravi:

Nimam prav nobenega namena lagat ali si izmisljevat kake bedarije o kom,če to ni res,ker s tem delaš krivico nekomu. Lahko bi ze zdavnaj napisal tole kar sem mausu napisal pa nisem. In napisal sem zato,da se malo zamisli in vklopi kritičnost (pa kritičnost ni,da šimfaš ampak pogledaš če je tako kot ti pravijo,da je) in bo malo bolj pozoren za njegovo dobro,da magar preveri kar naj bi bilo narejeno,da ne verjame slepo če ima račun...

 

lej .. kot prvo si me zmerjal z eno ovco za striženje, kot drugo si govoril o stvareh, ki so neresnične in si jih slišal (recimo garancija), kot tretje je, da je serviser odgovoren za delo, ki ga je opravil, ne pa tisti, ki je storitev plačal. Če je bil airbox umazan, bi moj kupec motorja šel komot lahko do serviserja, pokazal račun in ga vprašal, zakaj tega ni naredil, čeprav je prejšnji lastnik to plačal. Moj kupec je bil doskrat na tem servisu in ga tam zelo dobro poznajo... vsaj Neva ga pozna, pa Tomaž tudi. vVsega se pa tudi jaz ne spomnim po 6-7 letih.

Še vedno nisi povedal kje servisiraš nove motorje v garanciji in kdo je tvoj serviser ...  

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred eno uro, Kugelschreiber pravi:

Ne bučkaj(mo) kako kdo kje zapenja, ni to tema.  

Čer so tebe recimo pri Mercatorju prinesli okoli zaradi tega nisem jaz kreten, ouca in idiot ker tam kupujem ... tako nekako to gre, kajne... več je treba vedeti o zadevi ne pa samo bučkat, kajne ;) 

  • Všeč mi je 1
  • Haha 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 32 minutami, maus pravi:

lej .. kot prvo si me zmerjal z eno ovco za striženje, kot drugo si govoril o stvareh, ki so neresnične in si jih slišal (recimo garancija), kot tretje je, da je serviser odgovoren za delo, ki ga je opravil, ne pa tisti, ki je storitev plačal. Če je bil airbox umazan, bi moj kupec motorja šel komot lahko do serviserja, pokazal račun in ga vprašal, zakaj tega ni naredil, čeprav je prejšnji lastnik to plačal. Moj kupec je bil doskrat na tem servisu in ga tam zelo dobro poznajo... vsaj Neva ga pozna, pa Tomaž tudi. vVsega se pa tudi jaz ne spomnim po 6-7 letih.

Še vedno nisi povedal kje servisiraš nove motorje v garanciji in kdo je tvoj serviser ...  

 

ti si začel pametovat,da nakladam-lazem, pa več kot očitno več vem okoli motorja kaj se je dogajalo in gor dajalo kot ti, pa za tisto garancijo ti še tretjič povem,da lastnik garancije enkrat omenil ni, samo ti jo...In ker je bil motor pri drugem serviserju ze na servisu se verjetno ni odločil za garancijo kot sem ti že povedal pa upam,da ti tudi tokrat ne bo treba ponavljat...

sem ti odgovoril, zate je to povsem zadosten odgovor ;) Za novega in če kdaj kaj rabim imam dva naslova,ki sta po celi črti fer in lahko vzor nategunom.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 7 minutami, Hytech pravi:

ti si začel pametovat,da nakladam-lazem,

eh .. škoda besed .... za garancijo nisi vedel, dokler ti nisem jaz povedal ;)

zato pa verjetno ne veš vsega temveč samo to, kar so ti povedali in kar si kasneje videl.

Vem pa da si jezen na Eliso serviserja, da ti je dal drugačno ketno kot si želel... če bi to meni naredil bi rekel, da naj jo zamenja za tisto ki jo želim... in šele potem plačal opravljeno ... stvari, ki jih ne naročim, ne plačam.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 19 minutami, maus pravi:

eh .. škoda besed .... za garancijo nisi vedel, dokler ti nisem jaz povedal ;)

zato pa verjetno ne veš vsega temveč samo to, kar so ti povedali in kar si kasneje videl.

Vem pa da si jezen na Eliso serviserja, da ti je dal drugačno ketno kot si želel... če bi to meni naredil bi rekel, da naj jo zamenja za tisto ki jo želim... in šele potem plačal opravljeno ... stvari, ki jih ne naročim, ne plačam.

pa jebote a si i mal zamašen al kaj ti je, zato sem pa rekel,da dvomim,da jo je imel motor,ker ni nič omenil,da naj bi jo imel, pa boli me K za garancijo in tvoj motor in vse, da se razumemo, če me ne bi bi ze leta nazaj lahko kaj napisal, pa nisem.

Jaz sem videl , ti si videl samo slike pa kar so ti povedali pa slike še od daleč...

Lej, jaz sem pozno, PREPOZNO dojel,da je vx gor, ker si nisem mislil,da si bo dovolil kaj takega naredit poštenjakar, da je tok usran sam v sebi in sem opazil šele po več kot mesecu dni,ker se kar nekaj časa odkar sem motor pripeljal od njega nazaj, nisem niti en meter pelajl niti zraven motorja nisem bil, in ja moja napaka,ker nisem preveril, a še enkrat, nisem preveril,ker sem mu zaupal,ker si nisem niti slučajno mislil,da bo kaj takega naredil! In nazaj po tolkem času, bi imel izgovor,da sem to lahko jaz naredil in pa še probal z fiziko, no sej s fiziklo bi pa samo probal to je pa vse z njhegove strani, jaz bi imel pa sranje po sodiščih in on bi bil bogi in nedolžen in fant od fre poštenjakar...in v izogib živciranju in sranju, sem požrl, pa tudi o tem bi lahko pisal, pa sem šele zdej omenil.. ;)

srečno

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Serviser najprej zaupanje dobi, pol se pa zacne lupljenje, ker stranka zaupa :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Berem pa berem že ene 4 strani pa na njih ne najdem odgovora na vprašanje, kateri motor bi šel v avtodom v prostor za bicikle... :headbang:

  • Haha 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 minutami, Joker pravi:

Berem pa berem že ene 4 strani pa na njih ne najdem odgovora na vprašanje, kateri motor bi šel v avtodom v prostor za bicikle... :headbang:

Saj bi ti povedali, smo še ne vemo ali je bila garancija ali ne ?    :whistle:

  • Haha 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

prikolico kupi, da bo za prav moped ne pa neka jajca 😛

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 12 minutami, Joker pravi:

Berem pa berem že ene 4 strani pa na njih ne najdem odgovora na vprašanje, kateri motor bi šel v avtodom v prostor za bicikle... :headbang:

kolo?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 45 minutami, Joker pravi:

Berem pa berem že ene 4 strani pa na njih ne najdem odgovora na vprašanje, kateri motor bi šel v avtodom v prostor za bicikle... :headbang:

Motor verjetno ne (še v ameriške jim ne rata, razen tiste XXXL) . Kakšen moped verjetno.

Kakšna pa je sploh dimenzija prostora v avtodomu?

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 33 minutami, franc pravi:

Motor verjetno ne (še v ameriške jim ne rata, razen tiste XXXL) . Kakšen moped verjetno.

Kakšna pa je sploh dimenzija prostora v avtodomu?

lp

V 7,20m dolgega gre kakšen scooter 125ccm.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kar sem jaz gledal avtodome, ni osnovni problem dimenzija ampak, da ga je hudičevo težko "stlačiti" v tisti prostor, ker ga ne moreš "peljati" . Vrata so ozka, višina premajhna in če je še dolžina problem (kakor sem razumel vprašanje) si ne predstavljam kako tja stlačiš 100 kg+ .

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

3 hours ago, Snečer said:

@krucymucy ti boš šraufal za MS člane s premium storitvijo?

Lahko, samo se s.p. odprem preko neta. :)

 

  • Hvala 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 27 minutami, krucymucy pravi:

Lahko, samo se s.p. odprem preko neta. :)

 

Ker si imel že skoraj vse znamke, boš verjetno že po potegu kljuke vedel na kateri strani cenika se bo obračunalo :) 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred eno uro, franc pravi:

Kar sem jaz gledal avtodome, ni osnovni problem dimenzija ampak, da ga je hudičevo težko "stlačiti" v tisti prostor, ker ga ne moreš "peljati" . Vrata so ozka, višina premajhna in če je še dolžina problem (kakor sem razumel vprašanje) si ne predstavljam kako tja stlačiš 100 kg+ .

lp

Jaz sem scooter pač dvignil in ga dal noter.

Višina glih za glih, širina pa ok.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred eno uro, ukica pravi:

Tale je najbolsi za avtodom…🤣🤣

71484026436__89225497-3D51-4D76-883E-E01D24E6104D.jpeg

Skor sm si vrat zlomu :D 

Zgleda kul samo moreš uno ta novo kodo... ker to je skupaj več kot 3.5t (ali pa B+E)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

57 minutes ago, smasher said:

Skor sm si vrat zlomu :D 

Zgleda kul samo moreš uno ta novo kodo... ker to je skupaj več kot 3.5t (ali pa B+E)

Ni res. Z B lahko vozis 3.5t plus lahki oriklopnik(3 tabla do 750kg ndm)

  • Všeč mi je 1
  • Zmeden 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

45 minutes ago, ukica said:

Ni res. Z B lahko vozis 3.5t plus lahki oriklopnik(3 tabla do 750kg ndm)

ja, dokler skupna masa ni 3.5t+, kar pa je pri avtodomu + prikolici takoj

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

9 minutes ago, GoBobi said:

Ne drži😉...

Lahki priklopnik ni prikolica🤗...

https://bb.si/izpit-za-priklopnik/

 

 

13 minutes ago, GoBobi said:

Ne drži😉...

Lahki priklopnik ni prikolica🤗...

https://bb.si/izpit-za-priklopnik/

 

Nc vaju ne razumem.
kakor koli, fudi z linka je razvidno,  B<=3500 skupne. Karkoli vec, zajteva dodatna izobrazevanja. 
 

poznam pa tud folk ki z navadnim B cez pol evrope vlaci 5 ton skupne…

IMG_4479.jpeg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

To kar si poslikal in označil z vijolo drži. Ampak piše NDM prikolice. In lahki priklopnik je vlečno vozilo, katerega NDM ne presega 750 kg in ga ni potrebno registrirati. Je pač izjema.

Ti dam primer:

NDM (lastna masa + nosilnost) kakšnega večjega avtomobila je recimo 2.400 kg. To piše v prometnem dovoljenju in Izjavi o ustreznosti vozila... oz. po domače v "homologaciji". V homologaciji tudi piše, da lahko vlečeš zavirano priklopno vozilo NDM  do 2.500 kg in nezavirano vozilo do 750 kg.

Ti si potem kupiš eno prikolico za drva z NDM 1.000 kg, jo registriraš (dobiš prometno in registrsko tablico od prikolice), tablico namontiraš na prikolico, zapneš za avto in se z B kategorijo veselo odpelkeš, saj nisi v prekršku.

NDM avta + NDM prikolice je namreč 3.400 kg. Oba podatka o NDMjih sta vpisana v prometnih dovoljenjih in nima veze al si sam v avtu in ali je prikolica napol prazna... Važen je podatek iz prometnih.

Naslednji dan te sosed prosi, če bi mu lahko zategnil njegovo, recimo bivalno, prikolico na Pag, ker že imaš lih lepga, novega SUVa. Prikolica ima 1.450 kg NDM in, ker ti v homologaciji piše, da lahko vlačiš zavirana vlečna vozila do 2.500 kg NDM, veselo zapneš to sosedovo prikolico in jo potegneš proti Pagu. Sedaj je seštevek NDM vlečnega in priklopnega vozila 3.850 kg, s čimer si presegel dovoljeno kombinacijo do 3.500 kg in bi potreboval kategorijo BE oz. kodo 96 h kategoriji B. 

Še enkrat pa bistvo, ker ne morem več tipkat🙄, lahki priklopnik (do 750 kg) ni vlečno vozilo za katerega je potrebna registracija in se njegova NDM NE sešteva po zgornjem računu. Torej v primeru nekega kombija z NDM recimo 3.200 kg, s priklopljenim lahkim priklopnikom je seštevek: NDM avta + NDM lahkega prklopnika -> 3.200 kg + 0 kg = 3.200 kg.

Ergo, ne potrebuješ BE kategorije oz. vpisane kode 96 k B kategoriji. 

Toliko na kratko o tem😉...

Ajd!

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!