Skoči na vsebino

Iskanje motorja - kaj, kako, za koliko


PICOW

Priporočene objave

Glede na tvojo višino so vsi motorji ki jih omenjaš majhni ,seveda se da od kafeta na kafe a po 500+km bi ga pa osebno kar zažgal .......

500cca ti bo hitro zelo premal ,za vožnjo so vsi ok ,ko boš pa moral kaj prehitet pa da imaš zadaj še sopotnico je pa ubi bože.....smrtno nevarno :P

Hornetka ima dovolj moči tudi za prehitevanje pač jo mal naviješ pa leti a tudi premala za 190 cm ,če si mal narcisa boš gor zgledal kot bedanec na oslu :D

Enduro segment ali vsaj Sporttouring te ne zanimata?    Primer  ST.....SX ,CB.......       Enduro  GS,AT......    sam to ni nič v tvojem finančnem rangu oziroma če se odločiš za rabljeno ,potem je izbire nebroj  za ta denar.....

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Malce sem tudi gledal CB 650FA če imaš to v mislih te so mi kar všeč. Enduro niti ne. 1000CB -ka pa ne pride v poštev trenutno glede na to da blokade verjetno neke legalne nebi notri spravil. V primeru da bo motor pač mal močnejši grme z ceno še lahko gor (6k-7k sem imel v mislih kot motor za A2).

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

13 minutes ago, sebar said:

Versys 650 al pa ta-stara multistrada sta oba relativno športna motorja + da sta malo večja

Tu pa mislim, da se izbor tudi kar zaključi. Mogoče še kaka mt-07, ki ima malenkost bolj kamot pozicijo kot ER-6N (tudi sam sem malce nad 180 pa sem na yamahi veliko bolj udobno sedel). 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

nakedi so mal vecji sele ko pridobijo na kubaturi (jurja in vec) in so evoprskega porekla kar za 35kW itak odpade.

cbr500 sm peljala en mini krogec. pa se je meni s 170 zdela glih prav velika. gre pa kar dobro. ceprav rabi kr neki dela z menjalnikom (ampak to je verjetno ker je samo 35kW). 

za po ene 300km na dan furice je po moje prav ok. oz. ni kaka mt07 nic boljsa. sicer pa verjetno ne mislis ravno na neka huda popotovanja z njo, ce pa mas voljo bo sla pa tudi na nord cap :P

a un ta mal gs k ga je mel kmet tudi pride v a2? uno more bit fajn zadevca in se velik je pa kufre si lahko das. kolkor se mi zdi tudi ne zgubis dosti, ko ga cez dve leti prodas.

sicer pa A2 je samo prehodno obdobje. mislim da se da "potrpet" te dve sezoni tudi če jekleni konjicek ni najbolj idealen. gotovo je to veliko bolje, kot bit neucakam, pa vozit nekaj mocnejsega za kar nimas izpita. 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hmm se mi je kar skrčil seznam, sicer sem bolj nagnjen k Hondam, ampak bom danes šel pogledat MT-07. Vem da je A2 prehodno obdobje sicer me do A loči še 1 sezona na srečo ne 2 :) Sicer nevem kako je kaj z novo CBR500 ali je kaj pridobila na dimenzijah ali ne. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

16 minutes ago, cikadina said:

un ta mal gs k ga je mel kmet tudi pride v a2? uno more bit fajn zadevca in se velik je pa kufre si lahko das. kolkor se mi zdi tudi ne zgubis dosti, ko ga cez dve leti prodas.

Za f650Gs potrebuješ blokado :)

 

Popravljeno . Popravil sebar
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Moj kolega je šel z mt07 do budve in nazaj, brez problema pa ima nekje 182-185. Sam sem naredil po 400km na fazerju, ki je tudi narejen za malo manjše pa imam sam 192cm. Je pa res da se na trenutnem sportaku počutim bolje kot sem se na fazerju..p 

Nabavi kar ti je všeč za cca 3-4k nato boš pa videl kaj ti je všeč oz te moti. Sej z motorjem se ne poročiš. :)

Upam pa da so ti v avtošoli razložili da imaš A2 izpit 2 leti preden greš lahko delati 'nadgradnjo' na A, čeprav si že star 24. :) Ker meni tega niso povedali, ampak se mi še nekako dobro izide..

Popravljeno . Popravil ukica
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

2 minutes ago, ukica said:

pam pa da so ti v avtošoli razložili da imaš A2 izpit 2 leti preden greš lahko delati 'nadgradnjo' na A, čeprav si že star 24. :) Ker meni tega niso povedali, ampak se mi še nekako dobro izide..

Wait, what? Se pravi bi v teoriji pri 23-ih naredil A2 in naslednje leto bi moral za A spet opravljati celoten izpit ali pa počakat še eno leto in samo nadgradit A2? :headbang:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

4 minutes ago, sebar said:

Wait, what? Se pravi bi v teoriji pri 23-ih naredil A2 in naslednje leto bi moral za A spet opravljati celoten izpit ali pa počakat še eno leto in samo nadgradit A2? :headbang:

Tako je!

Tako so mene 'nategnili', saj sem izpit za A2 naredil 12.6.2014 pri 22 letih in bom lahko imel glavno za A kategorijo šele 12.6.2016 ko bom imel A2 izpit 2 leti, čeprav bom že 5 mesecev star 24. Tudi meni ni to noben razložil..

V primeru, da grem pa delati izpit predn 12.6 morm pa narediti CELOTEN izpit še enkrat..cpp, zdravniški, vseh 20 ur odvozit..

Popravljeno . Popravil ukica
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

@Sebar Pogoji za opravljanje kategorije A:

  •  kategorija A – 24 let ali minimalno 20 let, če imate najmanj dve leti kategorijo A2
  • Z usposabljanjem lahko pričnete 6 mesecev pred predpisano starostjo

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

2 minutes ago, Bosti1904 said:

@Sebar Pogoji za opravljanje kategorije A:

  •  kategorija A – 24 let ali minimalno 20 let, če imate najmanj dve leti kategorijo A2
  • Z usposabljanjem lahko pričnete 6 mesecev pred predpisano starostjo

 

Tukaj ni dvoma, škoda je samo, da ne moreš nadgradit A2 takoj ko dopolniš 24 let.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

no jaz sem se odlocil, med fazer 600 po moznosti s2 ce bom dost spraskal in  pa suzuki gsx 650f.. Do 4000 eur...mnenja?

Popravljeno . Popravil TINY35
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ok sem danes šel naokoli da sem preveril malce MT-07 in MT-09 in prišel ugotovil da je MT-09 malce večja, ampak se spet pojavi problem zaradi moči kar verjetno tudi ne odpravi z blokado?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 16 minutami, Arcanewater pravi:

Ok sem danes šel naokoli da sem preveril malce MT-07 in MT-09 in prišel ugotovil da je MT-09 malce večja, ampak se spet pojavi problem zaradi moči kar verjetno tudi ne odpravi z blokado?

Xj6 lahko tudi pogledaš

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Arkan, ne ukvarjaj se preveč z višino in velikostjo motorja! Poznam pa kar nekaj motoristov, ki so nad 190cm in se nič ne sekirajo, ampak vozijo kar jim je všeč. Union Jack je tak primer na svojem Speed Triplu. Kot začetnik boš laže obvladal malenkost manjši motor.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 18 minutami, Arcanewater pravi:

Ok sem danes šel naokoli da sem preveril malce MT-07 in MT-09 in prišel ugotovil da je MT-09 malce večja, ampak se spet pojavi problem zaradi moči kar verjetno tudi ne odpravi z blokado?

Ne vem, kako je stanje z endurami bi pa kaka Honda NC700S/X znala biti boljš kot MT-07.. Tisto je bolj bicikl, ko motor... 

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 17 minutami, motolover pravi:

Arkan, ne ukvarjaj se preveč z višino in velikostjo motorja! Poznam pa kar nekaj motoristov, ki so nad 190cm in se nič ne sekirajo, ampak vozijo kar jim je všeč. Union Jack je tak primer na svojem Speed Triplu. Kot začetnik boš laže obvladal malenkost manjši motor.

Žal se pa tu ne strinjam s teboj. Sem precej manjši od Arcanewatra (imam le 184 cm), pa mi je marsikateri motor premajhen. Predvsem imam preveč pokrčena kolena. Npr. Hornet 600 mi je super in vozen motor, ampak ne zdržim dolgo na njem. Ker si pa omenil Speed Tripla, lahko rečem, da mi tako po meri ni bil narejen noben motor do sedaj. Sploh ni tako majhen motor, ampak je kar primerno evropski. Japonski so večinoma za številko manjši. Tudi MT-07 bi bila po mojem mnenju premajhna zanj. Sem tudi jaz sedel na njej, pa je res majhna že za mojo velikost.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mogoče imaš prav glede Triumpha, ga še nisem peljal. Odvisno je tudi od kilometrine, ki jo delaš naenkrat. Za do 300km na dan je pravzaprav vseeno kaj voziš. Ker je Arkan začetnik, kaj več tako ni pametno, že zaradi koncentracije ne.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 20 urami, ukica pravi:

Moj kolega je šel z mt07 do budve in nazaj, brez problema pa ima nekje 182-185. Sam sem naredil po 400km na fazerju, ki je tudi narejen za malo manjše pa imam sam 192cm. Je pa res da se na trenutnem sportaku počutim bolje kot sem se na fazerju..p 

Nabavi kar ti je všeč za cca 3-4k nato boš pa videl kaj ti je všeč oz te moti. Sej z motorjem se ne poročiš. :)

Upam pa da so ti v avtošoli razložili da imaš A2 izpit 2 leti preden greš lahko delati 'nadgradnjo' na A, čeprav si že star 24. :) Ker meni tega niso povedali, ampak se mi še nekako dobro izide..

 

ja cpp, zdravniški in glavno boš moral še 1x ampak kolikor so meni pri AŠ ježica rekli ob prehodu na močnejšo kategorijo rabiš naredit 10 in ne 20 ur vsaj neki ane sicer je bilo to 2 leti nazaj tako da ne me za besedo držat če so kej spremenil

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

3 minutes ago, jozitski said:

 

ja cpp, zdravniški in glavno boš moral še 1x ampak kolikor so meni pri AŠ ježica rekli ob prehodu na močnejšo kategorijo rabiš naredit 10 in ne 20 ur vsaj neki ane sicer je bilo to 2 leti nazaj tako da ne me za besedo držat če so kej spremenil

Ob prehodu, če imaš oba pogoja izpolnjena. Torej 2 leti A2 in si star 24 let. Čim ti fali pogoj, da imaš A2 izpit 2 leti moraš delati vse še enkrat.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

10 hours ago, gretzky said:

Žal se pa tu ne strinjam s teboj. Sem precej manjši od Arcanewatra (imam le 184 cm), pa mi je marsikateri motor premajhen. Predvsem imam preveč pokrčena kolena. Npr. Hornet 600 mi je super in vozen motor, ampak ne zdržim dolgo na njem. Ker si pa omenil Speed Tripla, lahko rečem, da mi tako po meri ni bil narejen noben motor do sedaj. Sploh ni tako majhen motor, ampak je kar primerno evropski. Japonski so večinoma za številko manjši. Tudi MT-07 bi bila po mojem mnenju premajhna zanj. Sem tudi jaz sedel na njej, pa je res majhna že za mojo velikost.

Hecno, meni pa je 600 hornetka (pc-34 sicer) bila kar udobna kljub 190cm. Sem pa ugotovil da če bi s poticami pretiraval bi znal imet probleme... (dokler sem šlang bi še kakega er6 najbrž lahko vozil solidno ki pa je res droben). Tudi SV650 mi sede. Sem čuden pač ali pa blagoslovnjen.

Popravljeno . Popravil StaraFeltna
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

a ste zame tut kakšn motor najdl :?

pa za kok € :?

aja .. pa vedet morte, da mam ćustwa :P

 

Popravljeno . Popravil maus
  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!