Skoči na vsebino

Iskanje motorja - kaj, kako, za koliko


PICOW

Priporočene objave

4 minutes ago, DAMI34 said:

Vem, na kožo 1100%,

na denarnico pa nekih 50% B)

Ma ti si že zbežow iz ošpedala? Je opazit menjavo razpoloženja al pa so začeli bolje kuhat... hmmm ne bo to ziher ne

No sem vesel da si čeprav morda ne povsem že v formi. :)

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 11 minutami, StaraFeltna pravi:

Ma ti si že zbežow iz ošpedala? Je opazit menjavo razpoloženja al pa so začeli bolje kuhat... hmmm ne bo to ziher ne

No sem vesel da si čeprav morda ne povsem že v formi. :)

Ležim, razmišljam, mau neumnost kvasam. Vsak dan me presenetijo z novo poškodbo, včeraj so napovedali operacijo medenice, dobim ploščico in to jutri, baje bo potem rehabilitacija lažja in boljša. Roka zlamana od komolca do zapestja, dans mi je povedal da mam še počeno dlančnico, trrnutno moj maximalni domet, je sedenje na robu postelje, pa še to z muko in sanjanje o novem mopedu. V bistvu moram še vso opremo nabavit, ker stara je uničena.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

lej, spet morm Kučana citerat:

dami, nocoj so sanje dovoljene, jutri pa tud :) 

tko da je to zihr zdravilno, še ene 4x boš spremenu izbiro pa bo roka zrihtana....

drgač pa ne vem kaj okol teh skirojev tok enga razmišlanja, moped se začne pr 1000 pa neha pr 1300 !

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 3 minutami, UnionJack pravi:

lej, spet morm Kučana citerat:

dami, nocoj so sanje dovoljene, jutri pa tud :) 

tko da je to zihr zdravilno, še ene 4x boš spremenu izbiro pa bo roka zrihtana....

drgač pa ne vem kaj okol teh skirojev tok enga razmišlanja, moped se začne pr 1000 pa neha pr 1300 !

Če se dobro spomnem specifikacij bo moj mel 1301 :ras:

Tenx za vzpodbudo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 uro, DAMI34 pravi:

Če se dobro spomnem specifikacij bo moj mel 1301 :ras:

Tenx za vzpodbudo.

Dami, 1301 kubičnih centimetrov ti ni samo 1.100, temveč 1.301 odstotek pisanih na kožo. Manjkajočih 50 odstotkov pa se bo že našlo...

Samo poškodbe si še pozdraviš... 

Popravljeno . Popravil Dark
  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

@DAMI34Ker se vozita dva in dosti s kmetom, itak nimaš kaj Versysa gledat (eventualno novo 1000-ko), tak da bo to kar prava izbira. Pa še nekaj posebnega je, da ne bo še en GS več na cesti... Glavno, da boš dal v bodoče še bolj oči na peclje.

Zame pa je še vedno mali Versys (trenutno) prava izbira :)  V 2016 me definitivno čez Transalpino in Transfaragarašan zapelje...

Pa tisto selo ciganskih kraljeva hočem videt. Mogoče dobim kako idejo za ureditev okolice ob novi hiši :)

 

Popravljeno . Popravil Fantocci
  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No če te Romunija mika se ustavi še v Timišoari. En znanec Romun ki mu je rodni kraj prav to mesto ji pravi: Moj mali Dunaj...

timisoara1.jpg

 

13 hours ago, DAMI34 said:

Ležim, razmišljam, mau neumnost kvasam. Vsak dan me presenetijo z novo poškodbo, včeraj so napovedali operacijo medenice, dobim ploščico in to jutri, baje bo potem rehabilitacija lažja in boljša. Roka zlamana od komolca do zapestja, dans mi je povedal da mam še počeno dlančnico, trrnutno moj maximalni domet, je sedenje na robu postelje, pa še to z muko in sanjanje o novem mopedu. V bistvu moram še vso opremo nabavit, ker stara je uničena.

Zi ziher da ni bila cisterna?!? Šalo na stran... vidim da volje ne manjka kar mi je zelo všeč. Poglihaj se čimprej. Pa še svetla točka je zagotovo tudi, da boš s hrano od ošpedala bolj tenko piskal in bo zato nov kombinezon številko manjši in bolj seksi. (če pa se z uno hrano zrediš ti osebno prinesem medaljo in pritihotapim eno pivo če je želja) :P

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 3 urami, StaraFeltna pravi:

Zi ziher da ni bila cisterna?!? Šalo na stran... vidim da volje ne manjka kar mi je zelo všeč. Poglihaj se čimprej. Pa še svetla točka je zagotovo tudi, da boš s hrano od ošpedala bolj tenko piskal in bo zato nov kombinezon številko manjši in bolj seksi. (če pa se z uno hrano zrediš ti osebno prinesem medaljo in pritihotapim eno pivo če je želja) :P

Ni bla cisterna, jebeni Picasso je bil, sicer pa sam veš kak so umetniki muhasti

20151218_143908.jpg.1ea3f64b8dcd5a2d00d8

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Še vedno iščem hornetko 900 2004+ v solidnem stanju. Kar je na voljo na znanem portalu je v preslabem stanju ali ima druge težave.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 11 minutami, StaraFeltna pravi:

Še vedno iščem hornetko 900 2004+ v solidnem stanju. Kar je na voljo na znanem portalu je v preslabem stanju ali ima druge težave.

http://www.avto.net/_MOTO/ad.asp?ID=10310120&show=1

A si tole ze sel pogledat?mene mika da bi sel..ze imel tako let.02..vec kot odlicen motor

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Že...

padena na vsako stran in nepreveč posrečeno poštimana. Levi dbkiller manjka. Vdrtina na desni strani na rezervarju, podrsan desni del agregata. Ravnana balanca (mesarsko) več rje kot bi si želel (se da uredit a skrb lastnika je vprašljiva). Ketna proti koncu če jo potegnem na zadnjem verižniku gre stran 2mm+, barvani nosilci stopalk, poškodovana luč (odrgnejna) in pokrovi števcev. Ročica sklopke je u oblike... desna utež se prosto vrti... podrsan in prebarvan nosilec kovčka. ročice (nožice?!?) so nove oz pred kratkim menjane ostalo zraven pa primerno letom (izstopa). Prednji smerokazi ne zgledajo dobro saj vmesni del zgleda kot da se je snel pa ne skoči nazaj na mesto.

Še kej bi rad? Je še nekaj na spisku... Vsaj 1000€ za jo spodobno poštimat (z rabljeno robo) če ni kej skritega očem če je dovolj.

Sem omenil da je vdrtina na kolektorju odspodaj?

Cena pa je fiksna na 2900 tako da če prodajo jo bo kupil en ki nima pojma ali pa bo večno v graži. In za 70.000km (kar za agregat ni problem) kjer je na vidiku cct, ventili (vsaj pregled), zadnji amortizer pa še kej z malim servisom za naredit + kmalu še gume in ploščice... je kar optimizem.

Originalnih dimnikov ni...

Je pa slovenska in prvih nekaj servisov je bilo pri AS nato pa drugje in najbrž kar korektno. Problem je kako so jo porihtali po sklepam vsaj 2 padcih. Trenutni lastnik najbrž še najmanj kriv a dejstvo ostaja. So pa drugače fajn ljudje in se ne obremenjujejo s tistim kar se jaz. Meni med drugim so zvite ročice totalni fail. Še dobro da ni od bremze ker to je že bil mnogokrat smrtni izid (zlom ko jo rabiš najbolj). Pač ne hvala.

Svojo 600-ko l. 2001 z 90.000 sem jo po zadnjih ogledih prodal v stanju rožica napram tem. Kmalu mi bo žal, že vem...

oz. mi je že!

Tista modra z 27000 km je tudi ena packarija skup zmetana neposrečeno pa cela prebarvana ponekod slabo. Nič zgodovine, nič homologacijskega kartona itd. Tudi 100% slovenska. Če bi moral izbirat (s pištolo na čelo) nevem, raje črna...

Ostane še udarjena od motošpirita in ena srebrna gorenjska kjer me iskreno odvrača sumljivo pomanjkanje slik, žmigavci in nosilec tablice hecen vstavek v "rorih" ali pa se mi le zdi tako ter uteži na krmilu niso (sumim) originalne oz definitivno niso take kot bi morale.

Z vso to sodobno digitalno tehniko vsi delajo fotke s telefoni pa se zato ne vidi nič pametnega. Ter 70% ne zna (ali pa noče) naredit dobrih slik.

Popravljeno . Popravil StaraFeltna
  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

In za konec bi še dodal... ni slabšega ko slišiš: Kupuješ rabljen motor z okrog 10 leti veš...  IN?!!? Mora zato zgledat kot da je padel iz slavnika, ostal na tleh 5 neviht nato pa očiščen v 5 minutah in "popravljen" s 3 pipsi iz merkurja strogo s faljenim odtenkom, primeži in kleščami? Videl veliko lepih motorjev z 12+ leti in solidnimi kilometri... pravzaprav kar precej...

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jah samo več let kot ima motor več lastnikov menja, vsak pa ne skrbi za njega kot treba, nekateri motorje kupijo in se vozijo in tako probajo brez kej dosti delat na njemu, nakoncu se pa nabere za kar nekaj € stroškov za nekoga ki ga hoče porihtat v tiptop stanje.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

13 minutes ago, jany said:

Jah samo več let kot ima motor več lastnikov menja, vsak pa ne skrbi za njega kot treba, nekateri motorje kupijo in se vozijo in tako probajo brez kej dosti delat na njemu, nakoncu se pa nabere za kar nekaj € stroškov za nekoga ki ga hoče porihtat v tiptop stanje.

Že prav, a tak naj ne pričakuje da boš vesel sklumpanega plačat 10% več kot bi bila fer cena za solidnega...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 2. 1. 2016 at 21:07, jany pravi:

Jah samo več let kot ima motor več lastnikov menja, vsak pa ne skrbi za njega kot treba, nekateri motorje kupijo in se vozijo in tako probajo brez kej dosti delat na njemu, nakoncu se pa nabere za kar nekaj € stroškov za nekoga ki ga hoče porihtat v tiptop stanje.

Ja tist ki skrbi za svoj motor je zame tud pravi motorist (po vsaki furi ga je treba malo pobožat in objet:winkiss:)

So ljudje,ki se vozijo 2 leti in nič ne skrbijo za motor niti ga ne čistijo,ko pa prodajajo pa mislijo,da bodo več dobili kot za novega,in drugi,ki ga samo ob soncu zapeljejo iz garaže,da ga sosed vidi ,vozt se pa itak ne zna.Samo mislim,danas je unih srednjih,ki vozimo in skrbimo za motor največ:wub::bike:

Kar pa se cen tiče je pa tako:PREVISOKA cena je odraz ali je človek nor ali pa motorja NOČE prodati.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 46 minutami, bobi1001 pravi:

Ja tist ki skrbi za svoj motor je zame tud pravi motorist (po vsaki furi ga je treba malo pobožat in objet:winkiss:)

So ljudje,ki se vozijo 2 leti in nič ne skrbijo za motor niti ga ne čistijo,ko pa prodajajo pa mislijo,da bodo več dobili kot za novega,in drugi,ki ga samo ob soncu zapeljejo iz garaže,da ga sosed vidi ,vozt se pa itak ne zna.Samo mislim,danas je unih srednjih,ki vozimo in skrbimo za motor največ:wub::bike:

Kar pa se cen tiče je pa tako:PREVISOKA cena je odraz ali je človek nor ali pa motorja NOČE prodati.

Res je, če boš ti negoval motor in ga čuval bo on tudi tebe med vožnjo :) 

Jaz ga med sezono redno 1krat tedensko operem, medtem že preverim če bi bilo kje kaj narobe ali izstopalo, potem pa še verigo namažem :) in tako do sedaj me še noben motor ni izdal :) 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ma to je vsesplošni fenomen glede Z750 jev pri nas in sosedi Italiji le da so italjani bolj realni s cenami (pa to le še toliko da se vprašaš če se boš jajcal s homologaicjo dmv itd...). Zaradi agresivnih, predrznih in neotesanih slo uvoznikov marikdo napiše zraven ds ne prodaja v tujino. Prodajajo se pa vedno ker ima najbrž po menju mnogih posrečeno obliko, ime in prostornino ki privabi mnoge. Tudi kosov (rabljenih/aftermarket) je na pretek kar jo naredi zelo atraktivno za budget motoriste.

Hecno da za litrsko različico je treba včasih odštet le kakegega petstotaka več... pa dobiš čisto drug motor (menda, ne poznam iz prve roke).

2003-Kawasaki-Z1000a.jpg

A ni divja za letnik 2003? Ga ni ljubitelja nakedov ki je nebi vsaj pobožal, pazljivo saj dizajn še vedno grize... Tudi problematični niso (kot glavnina japanejev)...

32 minutes ago, jany said:

Res je, če boš ti negoval motor in ga čuval bo on tudi tebe med vožnjo :) 

Jaz ga med sezono redno 1krat tedensko operem, medtem že preverim če bi bilo kje kaj narobe ali izstopalo, potem pa še verigo namažem :) in tako do sedaj me še noben motor ni izdal :) 

Jaz mam malo bolj dramatično verzijo reka sicer:

Zanemarjaj avto pa ti bo najmanj nagajal, zanemarjaj motor pa te lahko ubije...

1 hour ago, bobi1001 said:

Kar pa se cen tiče je pa tako:PREVISOKA cena je odraz ali je človek nor ali pa motorja NOČE prodati.

Ali pa tretja varianta. Kupil za 2000€ 5 let nazaj vozil toliko da se je porabil ves potrošni material, vložil in vzrževal nič, vmes še padel ter prosil lokalne majstre da ga skup spravijo. Nato pa prodaja za 2500€ (da bogi revež pokrije stroške ki je mel z registracijo ...)nekaj skoraj za v smeti...

Popravljeno . Popravil StaraFeltna
  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

 

pred 8 urami, StaraFeltna pravi:

Ali pa tretja varianta. Kupil za 2000€ 5 let nazaj vozil toliko da se je porabil ves potrošni material, vložil in vzrževal nič, vmes še padel ter prosil lokalne majstre da ga skup spravijo. Nato pa prodaja za 2500€ (da bogi revež pokrije stroške ki je mel z registracijo ...)nekaj skoraj za v smeti...

Sej pravm da taki so NORI

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Torej v letošnjem letu kupujem motor, nekaj kilometrine imam nič veliko ker sem večinoma vozil na tujih motorjih. Iščem motor 35kW. Ne morem se odločit kaj vi priporočate kot začetek najbolj sem sicer nagnjen k novemu modelu CBR500 (Marec 2016), ali bi raje priporočali kaj rabljenega? Malce sem čekiral tudi Honde Hornet vendar me je malo strah zaradi blokad kako to gre pri kontrolah črez glede na to da sem nazadnje bral diskusije o tem da bolj malo velja.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

19 minutes ago, Arcanewater said:

Torej v letošnjem letu kupujem motor, nekaj kilometrine imam nič veliko ker sem večinoma vozil na tujih motorjih. Iščem motor 35kW. Ne morem se odločit kaj vi priporočate kot začetek najbolj sem sicer nagnjen k novemu modelu CBR500 (Marec 2016), ali bi raje priporočali kaj rabljenega? Malce sem čekiral tudi Honde Hornet vendar me je malo strah zaradi blokad kako to gre pri kontrolah črez glede na to da sem nazadnje bral diskusije o tem da bolj malo velja.

Kar se tiče blokade - ni problema, če ima motor v originalu manj ali enako 70kw.

Kaj in kako je pa z pravno podlago, če imaš možnost samo 25kw blokade pa nevem. Tega mi pa še sodnica ni znala povedati, saj ona ni tehnik, da bi to znala povedati. Tako razlago sem jaz dobil na sodišču :) 

Popravljeno . Popravil ukica
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Da še dodam iščem do max cc 6k-7k eur. + Mogoče kaj še zraven priporočate zaradi velikosti sem blizu 190, in nazadnje sem vozil Kawasaki ER-6N in mi je zadeva bila zelo majhna (po vožnji čutil kolene kot da sem po tleh vozil z njimi)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   1 član

    • zupi13
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!