Skoči na vsebino

Iskanje motorja - kaj, kako, za koliko


PICOW

Priporočene objave

pred 1 uro, KARMEN1 pravi:

Vprašanje (pa ni provokativno :lol1:):

že nekaj časa iščem Yamaho Fz8S, ker bi morda ob koncu sezone mojo FZ6 zamenjala (najraje rabljeno za rabljeno-nove itak ne prodajajo več v Slo).

Ker ne dobim ustrezne zamenjave za ugodno ceno, sem pomislila, da bi zamenjala za Kawasaki ER6F (nov).

Na plan s pripombami glede te zamenjave.

P.s.: lahko napišete karkoli, itak vas dovolj dobro poznam in vem, kaj lahko pričakujem.

Prebrala pa bom prav vse :jezik:.

 

 

Nov er6f je bistveno izboljšan v primerjavi s tem kar si v AŠ vozila. Ni pa neke bistvene razlike v primerjavi s fz6. Agregat zmore približno enako kot pri fzju, le da ima malce več navora v spodnjih vrtljajih. Oprema je pa boljša , kot to kar imaš sedaj. Če te ne briga napredek pri agregatu, go for it. Mlinček, ki bo klepal kmje in kmje, enostaven in poceni za vzdrževanje, mislim, da z nekim malim doplačilom dobiš celo 4 letno garancijo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sam sem vozil oba. Čeprav ima FZ6 98KM, er6 pa "le" 72KM, ti povem, da med vožnjo v prometu, po občutku er6 bolje vleče, ker ima lepše razporejen navor v srednjih vrtljajih, to pa itak največ uporabljaš. 

FZ6 je totalno lena mašina, meni sploh ni odgovarjala,če ga ne ženeš na 10k in višje ne gre nikamor.  Er6 zelo solidno ( za te konje presenetljivo dobro) vleče do nekje 150km/h. Vibracije so prav prijetne, niso moteče, sicer pa tko sama veš, če ga voziš v avto šoli.

Ima pa tudi er6 eno oz dve zelo dobri lastnosti. In sicer je mašina izredno trpežna (skoraj neuničljiva),motor nima kolikor vem nobenih hib,  pa motor je tudi pravi šparovček. Meni je motor kuril povprečno okoli 4.5-4.8L, pa se nisem počasi vozil. Rahla primerjava, Z750 mi je za podobno vožnjo popil ~ 6.5-7L.

Pa kupi ga obvezno z ABSom.

Lp

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Se mi zdi, da ima ER 6 F kar nekaj forumašic. Zgleda, da je to pravi ženski motor...:cool:

5e58257093b629ff6ef29639a589dd08.jpg

 

Popravljeno . Popravil vandrovec
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Drža izgleda dobra :cool:

 Er6 sem vozila pred dvemi leti, zato se ga glih ne spomnim. Poleg tega ni mogoče primerjati vožnje v avtošoli, z njihovimi motorji.

Fz6 se mi res ne zdi lena, za moje potrebe več kot dovolj, še preveč. Od nje ne koristim kaj več kot polovico, morda niti to.

Popravljeno . Popravil KARMEN1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če se ti FZ6 ne zdi lena, potem bo ER6 ravno pravšnji zate.

Verjemi, če FZ6 sedaj ne uporabljaš pogosto v visokih obratih , se ti bo er6 na cesti zdel živahnejši, ker v uporabnem območju na cesti, torej nekje med 3000 in 8000 obr/min je er6 prav poskočen. Prav presenečen sem bil, glede na to, da ima motor samo 72 KM. Ko sem vozil FZ6,  vse tja do 9000 obr/min, se mi je zdelo, kot da ima yamaha manj konjev. Razen, ko ga goniš proti rdečem polju, tam da ven vseh svojih 98KM.  Pri kakšnih 6-7k obratih pa je poraz. To je znano za ta motor, da rabi obrate.

Na kratko še enkrat, FZ6 pri kakšnih 6000obr/min ko daš gas do konca, zelo počasi pospešuje, ko er6 odpreš pri 6000obr/min , veliko živahneje pospešuje.

Porabo boš tudi imela nižjo kot na FZ6, pa ABS tudi je super, čeprav je najbolje, da ga nikoli ne rabiš. Uglavnem super motorček, sploh pa za ženske.

Lp

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 7 urami, KARMEN1 pravi:

Vprašanje (pa ni provokativno :lol1:):

že nekaj časa iščem Yamaho Fz8S, ker bi morda ob koncu sezone mojo FZ6 zamenjala (najraje rabljeno za rabljeno-nove itak ne prodajajo več v Slo).

Prebrala pa bom prav vse :jezik:.

 

 

Kako jih ni za dobit v trgovini? seveda so in sicer brez ABSa je 8.995,00 , z ABSom pa je 9.595,00€ .
Vprašanje je, če ti bo FZ8 sploh odgovarjala, saj ima manjšo med osno razdaljo in nižjo belanco od tvoje FZ6, kar zna bit zelo moteče. Jaz sem si lastil dve FZ6S2  "izpod čekića" . Ko sem se vsedel za probo na FZ8, sem v trenutku razjahal motor, ker mi belanca ni odgovarjala, prav tako pa tudi med osna razdalja. Isti primer, ko se spraviš na "premajhn" becikl.

Motorja ne kupuješ vsak dan, zato si vzami čas in temeljito vse preštudiraj. Pa srečno pri izbiri.

2015-Yamaha-Fazer8-race%20blu%20(1).jpg

Popravljeno . Popravil DL650
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 8 urami, KARMEN1 pravi:

Klicali pred časom, so rekli, da ga nimajo na zalogi.

Hotel sem ti prilepit isti link, kot map .
Zakaj potem zavajajo na internetni strani, da imajo zalogo?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

16 minutes ago, DL650 said:

Hotel sem ti prilepit isti link, kot map .
Zakaj potem zavajajo na internetni strani, da imajo zalogo?

To je reden pojav ker se bodisi nobenemu ne da posodobiti spletne redno oz. mislijo da so bolj frajerji če kao majo... pol pa lih prodali sej dobimo kmalu...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 15 urami, Snecer pravi:

pri novem je vibracij še manj ali "nič"...

žensko boš odvrnil od nakupa.. :P

med nakede štejeta tudi moto guzi V7 in triumph street twin .. sploh street twin ima :abs , traction control  , zdrsljiva sklopka in veliko možnosti individualizacije s tovarniško dodatno opremo .. 55 konjev in 80 Nm navora pri 3200 obratih , kar nizek voznikov sedež ,ugodna poraba..mat črn seveda ..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kaj pa vibracije? :D je voznica sposobna ostat zbrana med pospeševanjem, al se lahko začne tut ona trest na street twinu? :D 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

2 hours ago, thumper said:

žensko boš odvrnil od nakupa.. :P

med nakede štejeta tudi moto guzi V7 in triumph street twin .. sploh street twin ima :abs , traction control  , zdrsljiva sklopka in veliko možnosti individualizacije s tovarniško dodatno opremo .. 55 konjev in 80 Nm navora pri 3200 obratih , kar nizek voznikov sedež ,ugodna poraba..mat črn seveda ..

:OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 7 urami, smasher pravi:

Kaj pa vibracije? :D je voznica sposobna ostat zbrana med pospeševanjem, al se lahko začne tut ona trest na street twinu? :D 

za vibracije mora vzet guzzija .. street twin je bolj bogi z vibracijam.. vsaj kar se žensk tiče :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pred časom sem kupoval super moto motor, nekaj sem jih probal in ugotovil da to ni tako, kot sem si predstavljal za kakšno turo v dvoje pa sploh ne :/ zato se sedaj odločam za nekad oz tourer motor. Najbolj mi je všeč fz6s mogoče tudi n in pa gsr 600..

Prosil bi za kak nasvet glede teh modelov, kakšni plusi, minusi.. Kakšna je razlika v veterni zaščiti modela fz6s v primerjavi z fzn oz gsr600?

Proračun bi bil do 3k€ z čim več opreme :)   

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!