Skoči na vsebino

Iskanje motorja - kaj, kako, za koliko


PICOW

Priporočene objave

Taprvi duki so bolj krhke sorte. Kakšen imaš pa buđet?

Ojoj, kako zelo krhki?

Budget ni ravno zelo omejen, lahko bi šel na SuperDuka, vendar mi je Duke 1 vizuelno najlepši motor ever.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zdravo, sem nov na forumu in bi vas prosil za pomoč.

Iščem supermoto motor, predvsem za sprostitev adrenalina v poštev pridejo motorji:

-KTM

-APRILIA

-HUSQUARNA

Proračun je omejen nekje na 4000EUR, imam pa omejen izpit, tako da <25kw

Zanimajo me predvsem mnenja o teh motorjih in če kdo ve za koga, da ga prodaja je dobrodošel.

Hvala

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zdravo, sem nov na forumu in bi vas prosil za pomoč.

Iščem supermoto motor, predvsem za sprostitev adrenalina v poštev pridejo motorji:

-KTM

-APRILIA

-HUSQUARNA

Proračun je omejen nekje na 4000EUR, imam pa omejen izpit, tako da <25kw

Zanimajo me predvsem mnenja o teh motorjih in če kdo ve za koga, da ga prodaja je dobrodošel.

Hvala

Na tvojem mestu bi vzel XT660X. Poceni vzdrževanje, majhna poraba, udoben motor, ugodne cene. Res je

da ima manj konjev kot KTM, Aprilia in Husquarna in da je težja ampak nimaš kaj zgrešit z nakupom.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Yamaho XT660X sem že probal, vendar mi ni pasal položaj na motorju (višina sedeža npr. pri KTM +5cm) in pri moji višini +195cm kar veliko pomeni. Tako da iščem čim višji motor , do sedaj najbol navdušen nad KTM 990 ADVENTURE vendar sem še finančno prekratek. :rolleyes: Ampak so mi pa zelo všeč supermoto motorji, tako da enduro odpade.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Yamaho XT660X sem že probal, vendar mi ni pasal položaj na motorju (višina sedeža npr. pri KTM +5cm) in pri moji višini +195cm kar veliko pomeni. Tako da iščem čim višji motor , do sedaj najbol navdušen nad KTM 990 ADVENTURE vendar sem še finančno prekratek. :rolleyes: Ampak so mi pa zelo všeč supermoto motorji, tako da enduro odpade.

Ti glej mero od sedeža do tačke. Sam imam 202cm in vozim FZ6S in mi položaj ugaja. Moraš pa vedeti, da

za nas "tavelike" ni velike izbire oz. je sploh ni :trance_33_sleep:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Na tvojem mestu bi vzel XT660X. Poceni vzdrževanje, majhna poraba, udoben motor, ugodne cene. Res je

da ima manj konjev kot KTM, Aprilia in Husquarna in da je težja ampak nimaš kaj zgrešit z nakupom.

nemaram pametovat ampak xt660 je ene tolk supermoto kot cokla za šprintat. Če ti je supermoto všeč na pogled je okej. ampak na supermoto pisti s tem motorjem nebo kej dost adrenalina spuščal. . . Yamaha ma za to početje WR. . .

Popravljeno . Popravil Cartman
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

nemaram pametovat ampak xt660 je ene tolk supermoto kot cokla za šprintat. Če ti je supermoto všeč na pogled je okej. ampak na supermoto pisti s tem motorjem nebo kej dost adrenalina spuščal. . . Yamaha ma za to početje WR. . .

XT660X je soft varianta supermoto. Če hočeš pa brutalen motor je treba pa gledat KTM, Huso itd. Ampak vzdrževanje

pri Yamahi ni primerljivo z supermoto specialkami.

Za pocen, udobno pa pač malo bolj "počas" je XT super odločitev.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

XT660X je soft varianta supermoto. Če hočeš pa brutalen motor je treba pa gledat KTM, Huso itd. Ampak vzdrževanje

pri Yamahi ni primerljivo z supermoto specialkami.

Za pocen, udobno pa pač malo bolj "počas" je XT super odločitev.

nene jaz nč nočem :D en bat je tri bate premalo :D

ker je dečko napisal tole:

Iščem supermoto motor, predvsem za sprostitev adrenalina

sm se obregnu ob to, da XT nije baš neki supermoto. je bol supermoto look. podobno kot Honda FMX, a ne? treba je točno definirat potrebe in želje, pol pa se lahko pogovarja o določenih motorjih. . .

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Član foruma Goldmeister prodaja dirkalno supermoto Aprilio SXV 550... Malce ga povprašaj, morda se da celo registrirat... Sicer pa imaš pravi naslov za taka vprašanja forum športni motociklizem, v iskalniku poišči vse na temo supermoto... Upam da sem ti kej pomagal...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hvala vsem za odgovore, če pa še kdo kej ve pa kr na dan z besedo, ker mi bojo take informacije pri nakupu pomagale. :rolleyes:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jz sm furu XT 660 in je super zadeva, lahkotna, obvladljiva, srednje poskočna a vseen prešvoh za malo bolj vajenega motorista - začetniku bi bila všeč! Je pa res da je to zgolj S od SuperMoto in da je nula v primerjavi s KTM, Husa... živalmi, a kot je napisal nekdo, je to vzdržljiv, nezahteven za vzdrževanje, začetniški motor. Če ti je všeč in nisi prezahteven (ne vem kake so tvoje dosedanje izkušnje) potem nabavi XT, če pa hrepeniš po čem več se ga pa križaj!

Ajd

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jz sm furu XT 660 in je super zadeva, lahkotna, obvladljiva, srednje poskočna a vseen prešvoh za malo bolj vajenega motorista - začetniku bi bila všeč! Je pa res da je to zgolj S od SuperMoto in da je nula v primerjavi s KTM, Husa... živalmi, a kot je napisal nekdo, je to vzdržljiv, nezahteven za vzdrževanje, začetniški motor. Če ti je všeč in nisi prezahteven (ne vem kake so tvoje dosedanje izkušnje) potem nabavi XT, če pa hrepeniš po čem več se ga pa križaj!

Ajd

:worship: podpis

Vem za dober KTM :whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

"Vem za dober KTM :whistle: "

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

nene jaz nč nočem :D en bat je tri bate premalo :D

ker je dečko napisal tole:

Iščem supermoto motor, predvsem za sprostitev adrenalina

sm se obregnu ob to, da XT nije baš neki supermoto. je bol supermoto look. podobno kot Honda FMX, a ne? treba je točno definirat potrebe in želje, pol pa se lahko pogovarja o določenih motorjih. . .

Sam reku sm če hočeš brutalen motor moraš gledat druge znamke. Namenjeno je bilo xrider-ju ;) hehe

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Poglej Gustek, meni je popolnoma vseeno kaj si kolega kupi, samo ne pa kvasit zgodbic o višini in neudobnosti. Če boš pogledal tukaj na motosvetu v katalog motociklov boš videl da ima fazer višino sedeža 815mm tdm pa 820mm. In s temi 5 milimetri po tvoje "hudiču rep spuliš"? Butasto

Sama višina sedeža nima blage veze z udobnostjo sedenja na motorju. Kot je nekdo že dejal, bolj je važna razdalja med sedežem in tačkami in sama zasnova sedeža. Recimo tanova transalp ima celo 1mm višji sedež od varadere, pa na vari še vseeno bolj kamot sediš. Ne rabim pa kupit motorja, da vem kako se na njem sedi ... dovolj mi je da se enkrat nanj vsedem in ga malo potestiram. Probal sem pa kr neki motorjev prej fazer, cbf, bandit, z750, tdm, strom, transalp, varadero ... in lahko rečem da mi noben naked in polnaked ni sedel kolikor toliko udobno. Za pelat se od kafiča do kafiča je pa itak vsak dovolj udoben.

Zakaj pa vozimo koze? Niso najboljše v nobenem segmentu, so pa v vseh segmentih dobre in zato je to zame najbolj vsestranski motor od vseh. To je pa to, kar jih naredi zanimive. Sicer pa 100 ljudi 100 čudi ... ne kupimo si vsi motor iz enakih razlogov in tudi drugače pojmujemo udobnost. Če ga rabi za potepanja (z tem si jaz predstavljam vsaj po evropi) in ima možak 2 metra mu pač nebom predlagal fazerke. Kar si bo pa na koncu sam omislil je pa njegov problem.

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če je supermoto in je omejen na 25 kw se priporočam, ker ja v slovenija ponudba teh motorjev zelo skromna (dobrih) :rolleyes:

Supermoto,vendar ni omejen na 25kw,to boš mogu naredit sam.Več na P.M

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Živjo!

Imam eno vprašanje....moj frend je visok 206cm in ga zanima kateri motor bi mu priporočal za nakup?

Probu je KTM adventurer in mu sede u nulo....kdo pozna mogoče kakšen primer kako je kaj za SS motorji pri taki višini itd??

Lep pozdrav :winkiss:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Živjo!

Imam eno vprašanje....moj frend je visok 206cm in ga zanima kateri motor bi mu priporočal za nakup?

Probu je KTM adventurer in mu sede u nulo....kdo pozna mogoče kakšen primer kako je kaj za SS motorji pri taki višini itd??

Lep pozdrav :winkiss:

R6 bo odličen..ampak letnik 2009

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Živjo!

Imam eno vprašanje....moj frend je visok 206cm in ga zanima kateri motor bi mu priporočal za nakup?

Probu je KTM adventurer in mu sede u nulo....kdo pozna mogoče kakšen primer kako je kaj za SS motorji pri taki višini itd??

Znanec je sicer 1cm manjši :rolleyes: .Pa se popolnoma brez problemov vozi z kawasaki zx12r(vsaki dan kar neki kilometrov v službo-Italijan).Pravi,da mu velik bolj ustreza kot kakšna maksi endura!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Upam da je prava tema - in sicer...

Kako se položi pravilno aro za motocikel, katere papirje potrebujem in kakšne odgovornosti nosi prodajalec, v primeru, če motor proda predčasno naprej, meni pa ne vrne are?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zdravo,

Upam da je prava tema

Namen imam kupiti motor in ga rabim malo za po polju (včasih tudi v kak klanec) ker mi je ctx opešal in sem gledal za motorjem Loncin CROSS 250 ORION. Je to kaj zakaj ali naj raje kupim kako hondo 125, oz. kaj se bolj splača? Ne rabim pa nič za skakat,... pa rad bi prišel ugodno z denarjem skozi, čeprav ne bi pa rad kupil enega šrota. Naredim pa na leto nekje 15 ur

Najlepša hvala za odgovor

Lp, Janez

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Upam da je prava tema - in sicer...

Kako se položi pravilno aro za motocikel, katere papirje potrebujem in kakšne odgovornosti nosi prodajalec, v primeru, če motor proda predčasno naprej, meni pa ne vrne are?

Če ga ti zaaraš more on podpisat da je dubu ta denar v primeru pa da on proda motor predčasno mora on vrniti dvokratno aro.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zdravo,

Upam da je prava tema

Namen imam kupiti motor in ga rabim malo za po polju (včasih tudi v kak klanec) ker mi je ctx opešal in sem gledal za motorjem Loncin CROSS 250 ORION. Je to kaj zakaj ali naj raje kupim kako hondo 125, oz. kaj se bolj splača? Ne rabim pa nič za skakat,... pa rad bi prišel ugodno z denarjem skozi, čeprav ne bi pa rad kupil enega šrota. Naredim pa na leto nekje 15 ur

Najlepša hvala za odgovor

Lp, Janez

če ga sproti malo pregledaš pa kaj pošraufaš, ti bo komot delal 15ur na leto.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

če ga sproti malo pregledaš pa kaj pošraufaš, ti bo komot delal 15ur na leto.

ja, to itak da "pošraufam" na par urc, vendar da ni potrebnih nekih velikih servisov oz. da mi sredi poti stvar ne počaka pa to

Zaželjen pa je tudi kakšen komentar lastnikov teh motorjev ;)

Lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če ga ti zaaraš more on podpisat da je dubu ta denar v primeru pa da on proda motor predčasno mora on vrniti dvokratno aro.

Je pa še en problem - lastnika motorja trenutno ni, motor prodaja prijatelj. Predvidevam da lahko pogodbo za aro podpišem samo z lastnikom motorja - prijatelj prodajalca pravi, da ni problema če podpiševa midva, vendar sem zelo skeptičen da je to OK. Imam prav?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!