Skoči na vsebino

Navigacije na motorju (izkušnje, težave...)


tom rider

Priporočene objave

Povežeš Garmina preko BT s telefonom, v telefon vklopiš slušalke in voila.

BTW jaz, ko sem na motorju imam GPS (telefon) kar v žepu in se ravnam le po zvočnih navodilih.

Pa to preverjeno deluje ... poslušanje glasovnega vodenja Garmina preko telefona? Bom jutri sprobal, danes nimam čelade pri sebi. Če to dela, je še najbolj simpl rešitev. Hvala za pomoč ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pa to preverjeno deluje ... poslušanje glasovnega vodenja Garmina preko telefona? Bom jutri sprobal, danes nimam čelade pri sebi. Če to dela, je še najbolj simpl rešitev. Hvala za pomoč ...

te rešitve bi bil tudi jaz vesel, ampak koliko bo zdržala baterija telefona :hmm: . Daj prosim probaj in javi :notworthy: .
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pa to preverjeno deluje ... poslušanje glasovnega vodenja Garmina preko telefona? Bom jutri sprobal, danes nimam čelade pri sebi. Če to dela, je še najbolj simpl rešitev. Hvala za pomoč ...

Žal to ne gre... vsaj pri moji kombinaciji Nuvi 3760 T in telefon Samsung Galaxy ACE noče ... ali pa ne znam? BT povezava deluje samo pri klicanju ali prevzemanju klica.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Še komu Zumo 660 "Šteka", se med vožnjo ugasne, mape ob pospeŠevanju izginjajo itd? Popolnoma serijski garmin, naložena samo Evropa ki je posodobljena (legalno) preko Lifetime updaterja...

Slab kontak na enem od spojev napajanja. Probaj eno relacijo brez zunanjega napajanja (na baterijo). Če bo isto je problem v "drobovju".

Popravljeno . Popravil raza
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Slab kontak na enem od spojev napajanja. Probaj eno relacijo brez zunanjega napajanja (na baterijo). Če bo isto je problem v "drobovju".

Zakaj pa na microSD ne morem iz mapsourca poslati (legalne) datoteke večje od 2.01GB? Prej je normalno delalo vse

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zakaj pa na microSD ne morem iz mapsourca poslati (legalne) datoteke večje od 2.01GB? Prej je normalno delalo vse

Kartico daj v čitalec in ne v Zumota, bo mnogo hitreje in brez problemov. Meni isto včasih mSD slot na zumutu zajebava. Včasih ob povezavi je, včasih ga ni.

Tudi v Šenčurju niso reŠili problema.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pa to preverjeno deluje ... poslušanje glasovnega vodenja Garmina preko telefona? Bom jutri sprobal, danes nimam čelade pri sebi. Če to dela, je še najbolj simpl rešitev. Hvala za pomoč ...

To pa ne vem. Mislil sem, da to ni nek problem. Pa izgleda je :BUA:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

jst sem samo enkrat uporabil navigacijo iz francoske dirke Magny Cours, pa še do don's ne vem, kje me je vodila pot?? :hmm::? To pa vem, da me je pripeljala do Litije...

Popravljeno . Popravil moto rider
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Še komu Zumo 660 "Šteka", se med vožnjo ugasne, mape ob pospeŠevanju izginjajo itd? Popolnoma serijski garmin, naložena samo Evropa ki je posodobljena (legalno) preko Lifetime updaterja...

Posodobi Software. Pri meni je delalo enako - s posodobitvijo Software je bila težava odpravljena. Tole so mi svetovali tudi na Garminu, ko sem ga hotel nesti na popravilo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vprašanje za poznavalce... kak mesec imam novega nuvija 3490... prej par let 765... Zanimiva primerjava: Stari, ki je žal crknil, je bil na motorju v vseh pogledih BOLJšI... Ta novi je pa res lepši in hitrejši z boljšo grafiko in to je vse. Primer: Zaslon se na zelo debele (zimske rokavice) sploh ne odziva (prej se je), MP3 predvajalnik je veliko slabši (sploh za uporabo v rokavicah), ravno tako izklop vklop...

Sprašujem pa 2 zadevi: Kako iz normalnega 3d pogleda, ki se uporablja med vožnjo, prestaviš v 2d pogled (zemljevid) ki ga potem po želji zumiraš ali oddaljiš? Pri stari verziji si enostavno kliknil kjerkoli na zaslonu in je prestavilo, tukaj sploh tega pogleda ne najdem?

Aja, v avtu pa ta novi res fajn dela, tudi v povezavi s telefonom itd...

Počasi bi se rad naučil uporabljat mapsource - kje se ta zadeva dobi, glede na to, da zraven ni nobenega cd-ja, najnovejše karte so že vse bile na napravi? Ne najdem niti na garminovi strani da bi nabavil, niti na partisu ali kje za naložit? Morda kak torrent?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Počasi bi se rad naučil uporabljat mapsource - kje se ta zadeva dobi, glede na to, da zraven ni nobenega cd-ja, najnovejše karte so že vse bile na napravi? Ne najdem niti na garminovi strani da bi nabavil, niti na partisu ali kje za naložit? Morda kak torrent?

Dobi se ,ampak sam zase brez kart(e) praktično nič ne pomeni.

http://www8.garmin.com/support/download_details.jsp?id=209

Po moje je najbolje da ti kdo posodi CD od Adrie,komplet inštaliraš in potem posodobiš MS (MapSource ne pa MotoSvet..)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dobi se ,ampak sam zase brez kart(e) praktično nič ne pomeni.

http://www8.garmin.c...ails.jsp?id=209

Po moje je najbolje da ti kdo posodi CD od Adrie,komplet inštaliraš in potem posodobiš MS (MapSource ne pa MotoSvet. .)

Lej, saj ravno to me bega... karte imam najnovejše na napravi: kompleten CN 2012 + zadnja posodobitev... a je torej možno inštalirat "prazen" mapsource (tega, ki omenjaš in še en kup torrentov z vključeno Adrio sem našel)... in pol te karte iz naprave prenest vanj. Adria namreč ob noven CN nič več ne pomeni - je čisto nepotrebna...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mapsource je program za delo s kartami, samostojno brez karte ga ne moreš več dobiti.

Ko npr. najdeš in inštaliraš PC verzijo zemljevida (CN 2012.40) se zraven inštalira tudi Mapsource. Mapsource so sicer nehali razvijali, sedaj ga bo nadomestil program Basecamp (podobna zadeva).

Sprehodi se na mojblink (vtipkaj besedo Garmin) pa boš našel kar rabiš :)

Mapsource je iz mojega vidika veliko bolj uporabne od raznih tyre, google mapsov, kjer se karta nalaga iz neta in je že tu šibka točka, da ne govorim o orodjih, ki jih ima Mapsource.

screenshot913.jpg

Tudi, če AR inštaliraš, se bo inštaliral Mapsource, v vsaki inštalaciji je poleg.

AR je koristna zadeva še za jug, npr. Albanija, Makedonija, Črna Gora, tam CN nima pokritosti.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hvala... sem našel... me pa mal razpizdi, da ti prodajo novo napravo, z vsemi kartami, DVDja pa ne dajo zraven... mislim v čem je fora... a zdaj, če bi hotel met "legalno" mapsourca, bi moral vse skupi še enkrat plačat...

aja a tole je kdo naštudiral: "Kako iz normalnega 3d pogleda, ki se uporablja med vožnjo, prestaviš v 2d pogled (zemljevid) ki ga potem po želji zumiraš ali oddaljiš? Pri stari verziji si enostavno kliknil kjerkoli na zaslonu in je prestavilo, tukaj sploh tega pogleda ne najdem?"

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nope.

Ker Mapsourca ne razvijajo več, si lahko potegneš program Basecamp, ki zna zemljevid prebrati kar iz naprave. Zato DVD ni več nujen...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...sem se malo zafrkaval s temile zadevami... Res je mapsourca se NE RABI VEČ... Tale base camp je pa ( na videz) res čisto OK... Hvala za nasvete.

Ko pa sem se z njim malo igral, sem pa (žal) hitro ugotovil, da ruto veliko hitreje in lažje vseeno splaniram kar direkt na garminu, saj je procesor v teh novih nuvijih res hiter in sploh ni težav z zumiranjem zemljevida, iskanjem, vpisovanjem koordinat... Morda če bi se v basecampo malo poglobil bi blo drugače... zaenkrat pa ugotavljam, da se preprosto ne splača ubadat z njim...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...sem se malo zafrkaval s temile zadevami... Res je mapsourca se NE RABI VEČ... Tale base camp je pa ( na videz) res čisto OK... Hvala za nasvete.

Ko pa sem se z njim malo igral, sem pa (žal) hitro ugotovil, da ruto veliko hitreje in lažje vseeno splaniram kar direkt na garminu, saj je procesor v teh novih nuvijih res hiter in sploh ni težav z zumiranjem zemljevida, iskanjem, vpisovanjem koordinat... Morda če bi se v basecampo malo poglobil bi blo drugače... zaenkrat pa ugotavljam, da se preprosto ne splača ubadat z njim...

Pa še kako se splača planirati z MS ali Base Camp-om. Boš hitro pogruntal, ko boš enkrat splaniral ruto z več umesnimi točkami in za vmesno točko izbereš recimo mesto. Ko ti ruto nariše si dobro oglej kje te bo peljal. Direktno skozi center mesta! včasih pride prav, kadar pa je vmesna točka samo v tranzitu se ti pa z centri mest glih ne ljubi ubadat in bi se raje peljal mimo po obvoznici. Zato pride prav eden od programov in si vmesne točke narediš zunaj mest nekje na cesti in te potem lepo pelje po mestnih obvoznicah. Na napravi se sicer tudi to da, vendar je mnogo bol zamudno. Tudi samo prestavljanje rute iz ene ceste na drugo je v MS mala šala, in si res ruto narišeš tam kjer bi se rad peljal.

Če si kupil novo napravo imaš 2-3 mesece časa da se prijaviš in registriraš napravo v MyGarmin. Tam imaš tudi možnost da si naložiš uradne karte na PC in s tem tudi MS in BC!

Popravljeno . Popravil raza
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Priporočam uporabo Mapsourcea in ne Basecampa.

Dela hitreje, ker so karte na PCju in jih ne nalaga direkt iz naprave.

In tudi glede ostalega se strinjam z Razo, če že načrtuješ, načrtuj res konkretno, sicer bo res tako, da te bo naprava silila v center :) točke naj se delajo natančno in ne pavšalno.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hvala... sem našel... me pa mal razpizdi, da ti prodajo novo napravo, z vsemi kartami, DVDja pa ne dajo zraven... mislim v čem je fora... a zdaj, če bi hotel met "legalno" mapsourca, bi moral vse skupi še enkrat plačat...

aja a tole je kdo naštudiral: "Kako iz normalnega 3d pogleda, ki se uporablja med vožnjo, prestaviš v 2d pogled (zemljevid) ki ga potem po želji zumiraš ali oddaljiš? Pri stari verziji si enostavno kliknil kjerkoli na zaslonu in je prestavilo, tukaj sploh tega pogleda ne najdem?"

Za prikaz 2d mape: ko imas 3d pogled mape, s prstom malo premakni mapo in se ti pojavijo levo zgoraj tri tipke. Prva zgoraj levo je ikona trenutne lokacije. Če klikneš nanjo, se ti bo zemljevid spremenil iz 3d v 2d. Pol pa lahko normalno premikaš in zumiraš mapo. zanimivo je tudi zumiranje z dvema prstoma kot na ipodu recimo. Če se prsta priblizujeta bo zumiral, če se prsta oddaljujeta pa se bo oddaljil. Jst mam tudi nuvija 3490lt in deluje odlično. Res je zelo zelo hiter pri vsem. Od izrisovaja kart do preračunavanja. Prav tako je načrtovanje dolge poti skozi veliko krajev zelo enostavno z njim. Dokupil bom le RAM nosilec, da ga montiram na balanco kot sem prej imel nuvi1200. Za primer dežja pa dam preko samo malce tršo malo vrečko, na zalogi imam poceni vrecke iz ikee ki jih imam s sabo na potovanjih. Do sedaj je blo brez problema.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Priporočam uporabo Mapsourcea in ne Basecampa.

Dela hitreje, ker so karte na PCju in jih ne nalaga direkt iz naprave.

In tudi glede ostalega se strinjam z Razo, če že načrtuješ, načrtuj res konkretno, sicer bo res tako, da te bo naprava silila v center :) točke naj se delajo natančno in ne pavšalno.

po moje, se tud za BC da naredit download novih (al pa upgrade map) na PC pa upload na napravo..... če si registriran na graminu.....

pozabu: mogoče zato k mam lifetime plačan?

Popravljeno . Popravil RSTDRIVER
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

mapsource je zakon, še posebej tako kot pravi snecer, da detaljno načrtuješ vse točke(se splača), in ko ga enkrat pogruntaš je zadeva zelo fina, delaš vse na pc-ju pa še zabavno postane, potem, ko maš enkrat fiksno narejeno samo posnameš v garmina in že je to to.

Meni je veliko boljše in bolj pregledno od garmina samega.

Snecer a že kaj veš, kdaj bodo dali popravek CN ven.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...ja, saj še največji problem pri meni je, da se je treba zraven spravit in se naučit, kako tale basecamp laufa, kako se z njim dela itd... v gooogle mapsu je zadeva res preprosta, tole pač zahteva malo več...

...ko bom res rabil, se bom že potrudil... letos bom pa verjetno še kar "tipkal" po napravi... v tej novi zadevi tudi več točk očitno ni problem, sploh pa zelo hitro zumira zemljevide...

Ja, sem pa registriran na garminu tako da sem vse to legalno dobil... in v basecampu tudi brez problema naložiš zemlejvide na računalnik, sinhroniziraš itd... loteval se pa tega verjetno res (še) ne bom...

Sicer pa za planiranje vseh bližnjih in daljnih tur iskrena hvala Lordu & Lady, ki sta številne zanimivosti opremila s koordinatami, da je prepis v napravo res preprost...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zanimam se za Nuvi 2405, po podatkih naj bi podpiral predhodno načrtovane poti. To zagotovo drži? Da ne bom za brezveze zamenjal sedanjega, pri katerem to ni mogoče. :)

http://tinyurl.com/cutja8e

Kako je pa s kartografijo? Jo je možno "kupiti" in potem brez posledic naložiti?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zanimam se za Nuvi 2405, po podatkih naj bi podpiral predhodno načrtovane poti. To zagotovo drži? Da ne bom za brezveze zamenjal sedanjega, pri katerem to ni mogoče. :)

http://tinyurl.com/cutja8e

Kako je pa s kartografijo? Jo je možno "kupiti" in potem brez posledic naložiti?

Tudi zam se zanimam za tega nuvi-ja, se mi zdi dobro price/performance razmerje.

Priporočate kateri drug model?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!