Skoči na vsebino

Navigacije na motorju (izkušnje, težave...)


tom rider

Priporočene objave

jaz se rad zgubljam po lastni volji, ne takrat ko me hrana na mizi čaka :)

gre zdaj AR 4.0 nazaj gor!

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

na garmina sem dal nov CN in dol vrgel AR ker je bilo govora da ni več potreben. zdaj me je ta kurac že 2x vozil ali probal vozit po nekih bregih namesto po normalni cesti tako da mu ne zaupam več niti metra vodenja. ima še kdo to izkušnjo takoj ko se zapelje dol z glavne ceste?

primer1: od lenarta do enega kmečkega turizma pri SV. Ani me je peljal skoraj preko Šentilja namesto po cesti po dolini!?!?!

primer2: od rogaške do podčetka je na vsak način hotel v neprevozen breg na kozje poti namesto po lepi cesti po dolini?!?!

še dobro da mu ne zaupam slepo in da se znajdem sam. se pa otroka vedno smejita v avtu: "ati neeeeee te neumne tete vklopit ker nič ne ve in se bomo spet zgubili!!!"

Včasih ti izbira take "bližnjice" če imaš vklopljeno najkrajšo pot namesto najhitrejše.Samo ugibam!

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Včasih ti izbira take "bližnjice" če imaš vklopljeno najkrajšo pot namesto najhitrejše.Samo ugibam!

LP

ne ne nastavitve so prave - najhitrejša pot - avto. zemljevidi so čudni pa tudi prikaz ne štima najbolj, vedno sem par metrov od ceste. je pa res da je šlo za zelo lokalne ceste, za to pomoje še vedno rabiš AR

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

na garmina sem dal nov CN in dol vrgel AR ker je bilo govora da ni več potreben. zdaj me je ta kurac že 2x vozil ali probal vozit po nekih bregih namesto po normalni cesti tako da mu ne zaupam več niti metra vodenja. ima še kdo to izkušnjo takoj ko se zapelje dol z glavne ceste?

primer1: od lenarta do enega kmečkega turizma pri SV. Ani me je peljal skoraj preko Šentilja namesto po cesti po dolini!?!?!

primer2: od rogaške do podčetka je na vsak način hotel v neprevozen breg na kozje poti namesto po lepi cesti po dolini?!?!

še dobro da mu ne zaupam slepo in da se znajdem sam. se pa otroka vedno smejita v avtu: "ati neeeeee te neumne tete vklopit ker nič ne ve in se bomo spet zgubili!!!"

Sem imel podobne težave, če se la da, ga takrat z užitkom ugasnem. Očitno je, da naprava pač izračunava pot glede na potreben čas oz. omejitve hitrosti, ki so vnešene na karti in po takem izračunu, te lahko zaradi (teoretične) minute prihranka časa, pelje po nekih kozjih poteh ali obvoznicah, ki bi jih sam malo verjetno izbral. Nazadnje sem po popolnoma neznanem terenu pač moral ubogat in sem se ene tri ure guncal po francoskih stranskih potkah, v hribih, bogu za hrbtom...nikakor ni šlo hitreje kot 40, tu pa tam 60 km/h, naprava pa je vztrajala, da je tam ves čas omejitev 90...in očitno me je zato tudi vodila po "najkrajšem" času :headbang: . Kar pogosto se tudi dogaja, da sta omejitev na karti in dejanska omejitev na nekem odseku različna.

Tudi sicer bi me CN pripeljal domov čez sosedov vrt, AR pa ne. Škoda, da ni možno v "izogibanjih" nastaviti kategorije cest (OK, lahko AC, plačljive ceste, makedam...ampak vse ostale ceste so za Garmina enake)

Če se le da, si je dobro pot prej pripraviti, druga možnost je uporaba lastne logike in ignoranca naprave, ki itak vedno znova izračunava pot...ko pa vse odpove, pa skesano slediti napotkom, saj te na koncu le nekako dostavi na cilj...če ne crkne ravno ob pravem času, da se avantura lahko začne :kva2:

Popravljeno . Popravil eltrinajst
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A je kdo že videl kje kakšno primerjavo novega Garminovega Zumota 350 s kakšnim starejšim (660, 550)? A se o tem sploh splača razmišljat ali je vseeno bolje kaj drugega za cestno navigacijo na mopedu?

Lp,B

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Malo si hiter, zadeva še ni na voljo.

Cenovno bo zagotovo 600 EUR+.

http://garmin.blogs.com/my_weblog/2012/06/open-the-throttle-and-ride-with-confidence-with-the-newly-redesigned-stylish-and-rugged-garmin-z%C5%ABmo-.html

Na oko je videti, da bo imel vmesnik novih Nuvijev.

http://sites.garmin.com/zumo/

+ seznam servisnih opravil si boš beležil

+ nov način izdelave rut, v stilu serije Nuvi 34xx preko program Basecamp (trip planer).

  • Highly visible, sunlight-readable 4.3” glove-friendly touchscreen display
  • Waterproof to IPX7¹; built tough with fuel-resistant plastics
  • Service History Log to record bike maintenance
  • With a Bluetooth™-enabled helmet or headset (sold separately), you can get clear, turn-by-turn spoken directions
  • Faster routing and map displays, more intuitive destination searches
  • Easy-to-use search bar
  • See and select businesses on the map – no need to page through menus
  • Speed limit indicator
  • Preview what you’ll find at upcoming highway exits (Exit Services)
  • Lane assist with junction view

-------------------

Po moje nekih bistvenih novosti ni in kar je bistveno, vsi uporabljajo iste zemljevide, tako da je nakup modela Zumo 210 za 299 eur z vso opremo kar pametna izbira.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hvala.

Sicer enega za konzervo že mam, ampak ni vodoodporen (kje sem mel glavo, ko sem kupoval :headbang: ), pa mi ni ga za na mopedu imet.

Tale mali 210 je pa lušn, pa ni drag. Mi potem še ostane kaj za bencin.

Ja, si mel pa kar prav glede cene. Nekje na netu (sem zdej tudi našel) pa pravjo, da bo vsaj 500 EUR in da pride že konec junija.

Bomo videl, kaj bodo gospodje iz Šenčurja naštimali s to ceno.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No sem dobil predvčerajšnim zumona 210 iz Luisa...danes po 2 dneh pa mi ga noče več filat oz. povezat preko računalnika, baterija se je izpraznila in sedaj ga niti ne morem več prižgat :mellow:

Do motorja zadeva še ni prišla, tako da zaj nevem ,..al zadevo poslat nazaj..ampak vprašanje je, če bodo sploh kaj delali pod garancijo, ker očitno je nekaj zasmodilo in nevem kako je z garancijo pri elektriki..?

Ve kdo če je možno zadeve kupljene v tujini popravljat pod garancijo pri nas ? oz. pozna kdo kakšnega hobby serviserja v primeru da ne bo šlo skoz pod garancijo?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No sem dobil predvčerajšnim zumona 210 iz Luisa...danes po 2 dneh pa mi ga noče več filat oz. povezat preko računalnika, baterija se je izpraznila in sedaj ga niti ne morem več prižgat :mellow:

Do motorja zadeva še ni prišla, tako da zaj nevem ,..al zadevo poslat nazaj..ampak vprašanje je, če bodo sploh kaj delali pod garancijo, ker očitno je nekaj zasmodilo in nevem kako je z garancijo pri elektriki..?

Ve kdo če je možno zadeve kupljene v tujini popravljat pod garancijo pri nas ? oz. pozna kdo kakšnega hobby serviserja v primeru da ne bo šlo skoz pod garancijo?

Če je stvar pod garancijo zakaj ti je ne bi popravljali?

Poglej na garancijski listek, kje lahko uveljavljaš garancijo.

Če piše worldwide, european ali kaj v tem smislu tiu bi ga morali tudi v Sloveniji popravit.

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Odgovor od zastopnika v Slo. je da se moram obrnit na prodajalca.

Garancijskega lista od Luisa tudi ni..oz je samo račun z priloženo tabelo, ki jo izpolniš v primeru, da z izdelkom nisi zadovoljen..to bo najbrž treba izpolnit in poslat nazaj. Čakam še njihov odgovor pa da vidimo, danes so mi svetovali ( iz Luisa) , da naj zadevo poskusim polnit z kablom direkt v vtičnico..seveda takšnega kabla sploh nisem dobil zraven..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Odgovor od zastopnika v Slo. je da se moram obrnit na prodajalca.

Garancijskega lista od Luisa tudi ni..oz je samo račun z priloženo tabelo, ki jo izpolniš v primeru, da z izdelkom nisi zadovoljen..to bo najbrž treba izpolnit in poslat nazaj. Čakam še njihov odgovor pa da vidimo, danes so mi svetovali ( iz Luisa) , da naj zadevo poskusim polnit z kablom direkt v vtičnico..seveda takšnega kabla sploh nisem dobil zraven..

kako misliš, da kabla za polnjenje ni zraven? tele napravce je možno polniti TUDI preko usb povezave z računalnikom ali usb vmesnikom za 12v... verjetno pa imaš zraven še 12v polnilec, če nimaš adapterja za 220v? torej: če ne polni preko računalnika-usb fuč(na pc-ju ali napravi)... če ne polni preko adapterja:(12 ali 220v): lahko adapter fuč.... znaš pomert?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zraven je bil samo usb kabel in pa kabel za montirat na motor...

Nekaj je moralo it narobe z samo napravo ker ne samo, da ne polni preko usb kabla...ravno tako se računalnik in garmin ne povežeta preko usb-ja..( preiskušeno na večih računalnikih )

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zraven je bil samo usb kabel in pa kabel za montirat na motor...

Nekaj je moralo it narobe z samo napravo ker ne samo, da ne polni preko usb kabla...ravno tako se računalnik in garmin ne povežeta preko usb-ja..( preiskušeno na večih računalnikih )

ja, sej to razumem..... po mojem, so te hoteli tudi v lojzu prepričati, da poskusi za test uporabiti kabel 'za na motor' za polnjenje garmina?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tako je teta napisala...

Wie bemerken Sie das das Navi nicht geladen wird ?

Läd das Navi mit dem beiliegenden Netzkabel (220 V)

sem ji razložil da pač ne fila, ne poveže, nič...

Zaj pa čakam komando, da mi rečejo naj pošljem nazaj..

..pa sem malo prej probal tudi na motorju..sicer ne na svojem ker kablov še nimam napeljanih, pa je tudi to brez uspeha..

Je možno, da bi računalnik spustil skoz preveliko napetost in skuril kakšen čip ? Ker tu bo hudir potem se puntat okrog garancije..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tako je teta napisala...

sem ji razložil da pač ne fila, ne poveže, nič...

Zaj pa čakam komando, da mi rečejo naj pošljem nazaj..

..pa sem malo prej probal tudi na motorju..sicer ne na svojem ker kablov še nimam napeljanih, pa je tudi to brez uspeha..

Je možno, da bi računalnik spustil skoz preveliko napetost in skuril kakšen čip ? Ker tu bo hudir potem se puntat okrog garancije..

ni možno, da bi ga skuril na računalniku, saj jest do sedaj nisem nikoli imel teh problemov, pa sem ze kar nekaj garminov priklopil na comp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Potrebujem pomoc.

Na kompu imam mapsource in naklikano turo, ki bi jo rad prenesel na zumo 550.

Poskusil sem takod, da sem kliknil na gumb "prenesi na napravo" kar gre kar hitro, nato odklopim zumota in me ta vprasa ali zelim nove podatke urejati, klik na da...

Obstaja se kaksna druga varjanta, da prenesem v garmina turo, kot jo imam na kompu?

Ko sem prenesel turo na garmina, bo peljal kot imam naklikano na kompu ali bo uporabil samo tocke in do njih zracunal svojo pot?

G

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

se pravi je najbolje, da mu določim čimveč točk na poti?

sedaj mi javlja, da je preveč točk in od neke točke naprej do cilja potegne kar ravno črto (garmin, na compu je ok)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Te starejše naprave podpirajo do 10 točk v ruti.

V Mapsourcu si naredi točke in jih označi 001, 002 itd... Poveži v ruto in pošlji v napravo. Zumo bo izračunal in računa ruto sproti, tako da ko bo imel spet dovolj resursov in ko prideš do "ravne črte" bo že preračunal.

Dejansko MS v Zumota pošlje točke in mu "naroči" da naj jih poveže v ruto. "Prava" ruta pa se nikoli ne uvaža. Zumo pa glede na svoje nastavitve in karto vedno znova in po svoje izračuna pot med točkami.

  • Všeč mi je 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

torej me ne rabi tista zračna linija nič skrbet.

Naklikam čimveč točk, da me vodi po moji željeni poti in potem bo zumo sproti računal.

Sem prav razumel?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nekako tako.

Če pa bi se slučajno dogodilo, da ne bi hotel voditi pa imaš še vedno točke, ki so razvrščene po številkah in boš lahko na roko vodil dalje ali pa na zumutu naredil krajšo ruto.

Če greš za več dni, si raje naredi dnevne rute.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nekako tako.

Če pa bi se slučajno dogodilo, da ne bi hotel voditi pa imaš še vedno točke, ki so razvrščene po številkah in boš lahko na roko vodil dalje ali pa na zumutu naredil krajšo ruto.

Če greš za več dni, si raje naredi dnevne rute.

Imam rute za 5 dni in sem naredil za vsak dan posebej.

Vse so ok, le pri eni mi potegne zračno linijo...

Ko jo importira in prebavi, jo najdem v meniju RUTE...

Hvala za pomoč.

G

Popravljeno . Popravil gorazd
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!