Skoči na vsebino

Navigacije na motorju (izkušnje, težave...)


tom rider

Priporočene objave

jaz sem reklamiral in so mi iz Geoseta poslali novega....

Popravljeno . Popravil idelta
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Živijo. Se še komu drugemu Zumo 660 med vožnjo ugaša? Ugasne se brez tistega opozorila 30s delovanje na baterije brez napajanja

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Poskusi nadgraditi FW, pobrisati shranjene sledi oz. narediti hard reset.

To bi bila softwerska rešitev.

Ni edini garminov model, ki to počenja.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ma garmin je na vseh možnih tazadnih verzijah... Mal mi gre na živce k gremo na korziko 28ga in ni fajn ne

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Glede na to, da ima 660-ka "removable, rechargeable lithium-ion battery" preglej kontakte na bateriji sem imel že tak problem.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ona "gumica" ki drzi garmina na steklo, glih ne drzi vec. Je kaka resitev ? Al ima kdo za prodat

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ima kdo izkušnje z Garmin 60csx? Zanima me predvsem, če se splača kupiti ta model, ki je starejši, je pa dosti cenejši od novega Garmina 62s. Ali je novi 62s dosti naprednejši?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ima kdo izkušnje z Garmin 60csx? Zanima me predvsem, če se splača kupiti ta model, ki je starejši, je pa dosti cenejši od novega Garmina 62s. Ali je novi 62s dosti naprednejši?

Za primerjavo z 62s poglej kar na garminovi strani (60csx pod ukinjen).Verjetno govoriš za rabljenega ker novi cx je pri nas skoraj nemogoče dobiti.Če ti je dovolj 1.7 G spomina in ne rabiš kompasa ter višinomera poglej tudi za 62.

Razen za kak hard enduro in zelo eksotične kraje 60 cx (pa tudi 62!) ni ravno idealen za na motor.Res je vodoodporen in ima navigacijskih funkcij več kot katerakoli "cestna" škatla vendar ima tudi mali ekran in je brez glasovnega vodenja.

6ocx je še vedno odličen "univerzalni"GPS.Zelo dober za pohodništvo,MTB in druge terenske športe,manj za avto,barko in (cestni)motor.Če si "terenski"tip in ga dobiš ohranjenega za lepo ceno ga vzami.

Če ga kupuješ samo za na cesto boš skoraj sigurno razočaran vendar bo isto z 62 in skoraj vsemi "pohodniki".

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Za primerjavo z 62s poglej kar na garminovi strani (60csx pod ukinjen).Verjetno govoriš za rabljenega ker novi cx je pri nas skoraj nemogoče dobiti.Če ti je dovolj 1.7 G spomina in ne rabiš kompasa ter višinomera poglej tudi za 62.

Razen za kak hard enduro in zelo eksotične kraje 60 cx (pa tudi 62!) ni ravno idealen za na motor.Res je vodoodporen in ima navigacijskih funkcij več kot katerakoli "cestna" škatla vendar ima tudi mali ekran in je brez glasovnega vodenja.

6ocx je še vedno odličen "univerzalni"GPS.Zelo dober za pohodništvo,MTB in druge terenske športe,manj za avto,barko in (cestni)motor.Če si "terenski"tip in ga dobiš ohranjenega za lepo ceno ga vzami.

Če ga kupuješ samo za na cesto boš skoraj sigurno razočaran vendar bo isto z 62 in skoraj vsemi "pohodniki".

Ok..hvala za odgovor!:)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

na nüvi 765 mi napise, da so na napravi zaklenjene datoteke. Do tega je prislo po nekem cudnem nakljucju, ko sem namescal neke odklenjene karte na napravo. Mi lahko kdo pove, kako se resit teh tezav??

Lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

na nüvi 765 mi napise, da so na napravi zaklenjene datoteke. Do tega je prislo po nekem cudnem nakljucju, ko sem namescal neke odklenjene karte na napravo. Mi lahko kdo pove, kako se resit teh tezav??

Lp

še vedno imaš vsaj eno od kart zaklenjeno, ugotovi katera je in jo odkleni ponovno naloži in bo ok... :grim

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Imam vprašanje za tiste ki dobro poznajo razne garmine...Izdelal sem si nosilec za garmin nuvi 1390T in mi odlično služi...

Hotel sem še dodati rute vanj, instaliral sem mapsource in karte.....in ugotovil da 1390-tka ne podpira rut....podpira pa jih model 1490...

in sedaj vprašanje za hekerje - ker sta si hardversko zelo podobna (ali celo identična) je kakšna varianta za poflešat (da bi vanj zapeljal software od modela 1490).....ali je bolje tega prodat in kupit 1490-tko...

lp

lado

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V Google zemljevidih sem si sestavil pot in bi jo zdaj rad prenesel na Garmina. Enostaven program, ki bi to enostavno pretvoril (kolikor vem) ne obstaja, tako da bi bilo to potrebno narediti na kakšen drug način. Je možno to pot (na google maps) odpreti z Map Source ali BaseCampom in jo potem shraniti?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V Google zemljevidih sem si sestavil pot in bi jo zdaj rad prenesel na Garmina. Enostaven program, ki bi to enostavno pretvoril (kolikor vem) ne obstaja, tako da bi bilo to potrebno narediti na kakšen drug način. Je možno to pot (na google maps) odpreti z Map Source ali BaseCampom in jo potem shraniti?

S te strani potegni programček GPSBabel, in pretvori Googlov fail v .GPX pa si zmagal!

http://www.gpsbabel.org/

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sem pretvoril v .gpx, ampak mi ga na Garminu ne zazna. Je kakšna posebna mapa, v katero se naloži te .gpx, ali lahko kar v osnovno?

Ne vem katerega Garmina imaš. Nekateri ne podpirajo uvoza poti! Poglej pod tehnične lastnosti modela, ki ga imaš.

Probaj kreirati podmapo GPX v mapi Garmin in vanjo skopiraj pretvorjeni fajl.

Najbolj sigurno pa je, da dobljeni gpx odpreš v MapSourcu in nato pošlješ ruto v prikljopljenega Garmina. Seveda mora tvoj Garmin podpirati uvoz rut!

Če ne podpira rut si na ruti naredi točke in te prenesi v napravo. Garmin bo potem med točkami sam izračunaval pot. Več točk, bolj bo ruta enaka načrtovani.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V Google zemljevidih sem si sestavil pot in bi jo zdaj rad prenesel na Garmina. Enostaven program, ki bi to enostavno pretvoril (kolikor vem) ne obstaja, tako da bi bilo to potrebno narediti na kakšen drug način. Je možno to pot (na google maps) odpreti z Map Source ali BaseCampom in jo potem shraniti?

http://www.tyretotravel.com/

Gornji program uporablja Google maps in omogoča direkten uvoz v Garmina... če si že tako navajen google mapsa..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!