Skoči na vsebino

Navigacije na motorju (izkušnje, težave...)


tom rider

Priporočene objave

To bo mogoče malo mimo teme ampak vseeno. Kot prvo mi ni jasno kje vse se vozite, da tako nujno potrebujete vso to elektroniko. Ne rečem v kakšnem mestu ampak to je bolj ali manj vse. Sem imel kar nekaj garminov, zdaj ga imam samo še na telefonu toliko da najdem kako ulico ali se znajdem v kakem večjem mestu.

Ne predstavljam si da bi šel od doma za 1 teden na turo in doma splaniral na računalniku vse ker vedno prideš nekam pa ti je kakšna druga cesta bolj všeč, spremeniš načrt itd in potem se začnejo težave z temi trmastimi napravami. Če imaš zemljevid malo pogledaš, se odločiš in pelješ.

Kar pa se tiče tablic, imam poceni 7 inčno in je super za brat maile, word in pdf pregledat, internet, video in muziko več pa ne rabiš. Sem prvo razmišljal o 10-ki ampak je prevelika za na dopustu in potem sabo nosit in vseeno premala za kakšno resno delo. itak že z tem dotikom ne moreš kaj resnega pisat oz traja predolgo.

Bom si enkrat na tablico dal navigacijo ampak spet samo za kakšne nujne zadeve. Sem pa mnenja, da če bi zdaj kupoval bi prej vzel tablico kot samo navigacijsko napravo ker dobiš več za isto ceno.

jaz si pogledam na računalniku, zemljevidu, splaniram itd. ampak še vedno sem vsekal potem drugje, včasih tako da niti z zemljevidom nisem vedel kje :) gsm imam sabo, predvsem zaradi drugih. ko jih še ni bilo sem bil 1 mesec na turi brez in nisem pogrešal nič :)

Jst bi pa rad vidu junaka, ki si bo v vecjih mestih, ranga Rim, Madrid, Barcelona ali pa tudi manjših, brez da bi ves dan lutal po cestah in ulicah, nasel znamenitosti, ki bi si jih rad ogledal. Dokler se furas po ex-jugi in tuki "mal naokoli Slovenije" ti verjetno res ne rabi Garmin. Ampak takoj ko zaides v kako vecje mesto ti pa se kako prav pride. Poleg tega, na daljsih furah prav pride, da prek Garmina malo potipaš kako ruto za naslednji dan, da ocenis koliksne so razdalje in koliko casa voznje predvideva, da bos porabil.

Sej vse se da, če so včasih vse zmogli, bi tudi danes. Vendar s pomocjo take naprave lazje reskiram, da v max. od sefa dovoljenih 14 dneh dopusta, odidedm tudi kam dlje in si vseeno se vedno kaj ogledam in imam kaj od tega. Osebno imam vedno na potovanju avtokarto s sabo in je se vedno avtokarta tista, ki me vodi. Garmin imam le za kontrolo. Dokler ne pridem v kako vecje mesto kjer cestne oznake rade "zginejo", takrat mi pa ne preostane drugega, da zaupam garminu in mu sledim. Pa tudi v mestu se zgodi, da mu strogo ne sledim, ce je kaka uporabna oznaka na cesti.

Ena od prednosti garmina je tudi ta, da ga v temi vidis. Zemljevida v temi zal ne vidis in imas tezave.

Kar se tablice na motorju tice, mi ni prevec vsec. Kako leto nazaj, sem imel montiran "pametni telefon" HTC na motorju, nalozen sem imel TomTom in delovalo je odlicno. Dokler ga nisem zacel uporabljati, in se je zacel na soncu bodisi zaradi soncnih zarkov bodisi zaradi konstantne uporabe GPS sprejemnika, mocno pregrevati. Toliko se je pregreval, da mu kontroler ni dovoljeval vec polniti baterije in se je zacel ugasati. V rokah ga nisem mogel drzati. Posledicno je cez en cas tudi baterija obupala in se ji je cas uporabnosti razpolovil. Ce sem ga ugasal in nato cez en cas prizigal ni bilo problemov, ni se pregreval in ni se ugasal sam od sebe. Vendar je bil tudi prakticno neuporaben, ker kadar sem ga potreboval, sem moral cakati da se je nalozil in "nasel" itd itd...Skratka, obupal sem in si nabavil Garmina. Je zelo funkcionalno enostavno in prakticno.

Sklepam, da bi imel s tablico podobne tezave. Sam imam avtomobilskega garmina Nuvi 3490LT, ki ni vodotesen, je pa zelo tanek, in ga lahko dam v zep ko stopim z motorja. V primeru manjsega dezja ni problema ker je za vetrobranom, ce je mocnejsi dez pa se malo improvizira in dam cez obicno prozorno vrecko in spodaj zalepim s kosom silvertejpa. (na potovanju imava itak zmeraj par "ikea" vreckic in par metrov silvertejpa kot obvezna oprema :) )

Težava očitno rešena. Jožica se že dere tako kot se šika. Po branju RTFM nastavil nek mikser iz 100% na 30%. Slušalke tiste silikonske kot je predlagal FLY nič ne žulijo. No vsaj mene za Jožico nevem. Zaenkrat mi je OK, da bi se pa karti in svinčniku čist odpovedal :grrr

Če rabis karto toskane, mislim da imam dve :P

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ker Garmin Zumo, oziroma še kakšeno drugo navigacijo za motorje žal še nisem imel v roki, me zanima sledeče. GARMIN Zumo se seveda lahko uporablja preko Bluetooth slušalke, če jo imaš možnost imeti v čeladi. Lahko pa samo gledaš na ekranček in pač ne slišiš govorjenja. Zanima me, ali ima konkretno GARMIN Zumo tudi slušalko, ki je povezana preko kabla z napravo, tako da lahko poslušaš navodila, a to ni možno?

Lep pozdrav

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Na dopustu sem imel težave z garminom.

Popolnoma je večkrat zablokiral, ni se odzival. Kazal Evropo - evropske države povsem nelogično.

Kaj predlagate?

Še sreča, da mi je garmin samo dodatna pomoč, zemljevid v glavi in na listu je zakon.

Scarabeo

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ker Garmin Zumo, oziroma še kakšeno drugo navigacijo za motorje žal še nisem imel v roki, me zanima sledeče. GARMIN Zumo se seveda lahko uporablja preko Bluetooth slušalke, če jo imaš možnost imeti v čeladi. Lahko pa samo gledaš na ekranček in pač ne slišiš govorjenja. Zanima me, ali ima konkretno GARMIN Zumo tudi slušalko, ki je povezana preko kabla z napravo, tako da lahko poslušaš navodila, a to ni možno?

Lep pozdrav

Prodam NOV zumo 550 z slušalkami za v čelado,cena 430€

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Na dopustu sem imel težave z garminom.

Popolnoma je večkrat zablokiral, ni se odzival. Kazal Evropo - evropske države povsem nelogično.

Kaj predlagate?

Še sreča, da mi je garmin samo dodatna pomoč, zemljevid v glavi in na listu je zakon.

Scarabeo

Kateri model? lahko da se je pregreval.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kateri model? lahko da se je pregreval.

Nuvi 205. Sva že z Razo kontaktirala. Sedaj ko sem ga resetiral, zadeva deluje na prvi hip vredu. Ga bom malo peljal na sprehod, da vidim kako bo deloval.

Pa novi softver bom naložil pa bo.

Snecer, hvala za pomoč.

Scarabeo

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Prej si citiral nekoga, zraven si pripel link in zdaj pripenjaš drug link... čisto nič mi ni jasno?!?

zdaj bi že lahko začel čitati!!! Dva linka sem ti dal in bi prosil, da si jih prečitaš, ker drugače ti jih lahko dam v kakšnem drugem jeziku. Lp

zūmo 350LM

Koda artikla: 010-01043-00

Priporočena prodajna cena z DDV: 519,00 €

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

lp,

nujno bi rabil saqmo ta del na sliki od nosilca(rama) za garmin zumo 210 ali 220 tud paše.

Sem ga nekje izgubil, ga ne najdem.

Na garminu pravijo, da je možen nakup celotnega rama in ne posameznih delov.

A se mogoče kateremu doma valja kaj takega ali pa ma za ugodno ceno to prodati.

post-34100-0-66810600-1344935660_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

lp,

nujno bi rabil saqmo ta del na sliki od nosilca(rama) za garmin zumo 210 ali 220 tud paše.

Sem ga nekje izgubil, ga ne najdem.

Na garminu pravijo, da je možen nakup celotnega rama in ne posameznih delov.

A se mogoče kateremu doma valja kaj takega ali pa ma za ugodno ceno to prodati.

To bo verjetno najlažje in najhitreje

http://www.ram-mount.co.uk/double-socket-short-arm-1-ball-p-1544-c-238_402.html

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mene pa zanima, če bi kdo vedel kako se lahko pot, ki si jo narisal na google maps prenese v garmina in vnese v potovanja. Ali je to sploh možno ?

Hvala

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nova ureditev Evrope.

Tako je zgledala nova ureditev, ko se je mojemu garminu zarolalo. Zadostovalo je samo resetiranje in že je bil kot nov.

Hvala Raza za inštrukcije.

post-12625-0-32190200-1345034594_thumb.jpg

Scarabeo

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mene pa zanima, če bi kdo vedel kako se lahko pot, ki si jo narisal na google maps prenese v garmina in vnese v potovanja. Ali je to sploh možno ?

Eden izmed načinov, če ti GPS program bere GPX datoteke:

http://www.elsewhere.org/journal/gmaptogpx/

Deluje preizkušeno ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Po moje se mu ni preveč zmešalo, le nastavitev se je spremenila (to se včasih zgodi)... in ti je kazalo zemljevid v smeri vožnje.

Če dobro pogledaš, z zemljevidom ni prav nič narobe, le obrnjen je v smeri vožnje, torej na jug, poglej desno spodaj (vozite po JZ)

100.jpg

V tem meniju popraviš prikaz zemljevida.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

lp,

nujno bi rabil saqmo ta del na sliki od nosilca(rama) za garmin zumo 210 ali 220 tud paše.

Sem ga nekje izgubil, ga ne najdem.

Na garminu pravijo, da je možen nakup celotnega rama in ne posameznih delov.

A se mogoče kateremu doma valja kaj takega ali pa ma za ugodno ceno to prodati.

Imajo tudi v lujzu v katalogu, dve dolžini celo.

http://www.louis.de/_207e1de1a2416902d15b72b9d41aac63c0/index.php?topic=artnr_gr&article_context=detail&grwgr=650&wgr=912&list_total=92&anzeige=0&page=7&artnr_gr=10001567

http://www.louis.de/_207e1de1a2416902d15b72b9d41aac63c0/index.php?topic=artnr_gr&article_context=detail&grwgr=650&wgr=912&list_total=92&anzeige=0&page=7&artnr_gr=10001570

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Po moje se mu ni preveč zmešalo, le nastavitev se je spremenila (to se včasih zgodi)... in ti je kazalo zemljevid v smeri vožnje.

Če dobro pogledaš, z zemljevidom ni prav nič narobe, le obrnjen je v smeri vožnje, torej na jug, poglej desno spodaj (vozite po JZ)

100.jpg

V tem meniju popraviš prikaz zemljevida.

Tudi možno. Ampak, katerokoli točko sem na novo izbral in dal pojdi je bil rezultat enak kot sem že prej prikazal sliko.(mape Evrope)

Ko je dolgo miroval je mogoče, če je bil pri volji zopet delal nekaj časa - pa ne dolgo. Zopet je malo zadihal, ko sem odkljukal Balkan. Podatke, ki jih je prikazoval je bila samo vijolična črta - cesta brez vseh ostalih podatkov.

V glavnem včeraj sem ga cel dan testiral in dela brezhibno.

Scarabeo

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No končno je tudi na mojem motorju ZUMO 350 LM .....(stari 550 je šel rakom žvižgat)

Danes ga malo testiram po Avstriji ...pa moram reči da mi je kar OK !!

Dimenzijsko je skoraj podoben Zumotu 660 .... samo malo boljši design se mi zdi ..funkcijsko pa skoraj 100 % enak predhodniku . Za malo manj denarja pa še LIFETIME update map !!

PS :

Če kdo rabi nosilec za ZUMO 550 ...naj se mi javi na PM

Popravljeno . Popravil renegade
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!