Skoči na vsebino

Navigacije na motorju (izkušnje, težave...)


tom rider

Priporočene objave

Katere datoteke?

Če ne znaš linka odpreti, si ga shrani , desni miškin gumb in shrani ciljno vsebino oz.. (shrani povezavo kot).

hvala. mi je ratal..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Montiram zumota 350lm in imam eno vprašanje: na krmilo se pritrdi z U-vijakom in ker je le-ta kovinski me zanima ali je kdo to "podložil" s kako gumo, da se vse ne zdrajsa. Ok. itak bo to najbrž tam, kjer sem si zamislil a če bom kaj prestavljal...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja ali pa gumo okoli (včasih smo uporabili kako staro zračnico).

no, če je kdo montiral Garmina, se priporočam za nasvet...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz sem pritrditev naredil sam (zelo podobno orig.) in sem podložil s kosom trde gume (zračnica je bila premehka) . Do sedaj nobenih problemov (ali prask) .

lp

Franc

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz sem pritrditev naredil sam (zelo podobno orig.) in sem podložil s kosom trde gume (zračnica je bila premehka) . Do sedaj nobenih problemov (ali prask) .

lp

Franc

kje pa si vzel ta kos trde gume?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ena plast tekočega traku (ali nekaj takega, mogoče je bil jermen za pogon je bil premajhen kos da bi ga "identificiral") se je dalo "lupiti" na cca 2mm debele plasti ojačane s platnom (zračnico mi je "precvikalo" pa sem potem malo pobrskal med "smetmi") .

lp

Franc

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Montiram zumota 350lm in imam eno vprašanje: na krmilo se pritrdi z U-vijakom in ker je le-ta kovinski me zanima ali je kdo to "podložil" s kako gumo, da se vse ne zdrajsa. Ok. itak bo to najbrž tam, kjer sem si zamislil a če bom kaj prestavljal...

Jaz sem z izolitrakom oblepil krmilo,pa se podlozil z usnjem...en stari pas sem razrezal.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Da mal obudim temo z vprašanjem...

Tu pa tam uporabljam GSM Galaxy ACE, na katerem imam naloženo navigacijo iGO. Zadevo imam med vožnjo v žepu, rad pa bi jo namontiral v vidno polje (armatura, balanca). Pred časom sem nekje sem zasedil neke "vaserdiht" torbice, ki se pritrdijo na krmilo. Zdej jih ne najdem nikjer....

Torej..nekaj v tem smislu...

http://www.mytrendyphone.com/shop/armband-samsung-galaxy-87421p.html

Ima kdo več.....iskalne žilice???

Hvala

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Da mal obudim temo z vprašanjem...

Tu pa tam uporabljam GSM Galaxy ACE, na katerem imam naloženo navigacijo iGO. Zadevo imam med vožnjo v žepu, rad pa bi jo namontiral v vidno polje (armatura, balanca). Pred časom sem nekje sem zasedil neke "vaserdiht" torbice, ki se pritrdijo na krmilo. Zdej jih ne najdem nikjer....

Torej..nekaj v tem smislu...

http://www.mytrendyp...axy-87421p.html

Ima kdo več.....iskalne žilice???

Hvala

http://www.bscenter.si/default.asp?pid=modul_it&mid=sl&wid=3075&detailID=11075&segid=1&ime=Nosilec_za_Iphone_4_-_Interphone

Tole jaz uporabljam in je zakon. Sicer na proizvajalčevi strani gledam in sploh ne najdem tega ohišja. Pobrskaj po ebayu, če obstaja kaj podobnega za tvojega samsunga.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...

Pozdravljeni,

sem pred dilemo katero navigacijsko napravo kupiti!

Odločam se med različnimi modeli Garmina in sicer:

tako da če se mogoče kdo spozna na to bi bil več kot zadovoljen ob kakšnem koristnem nasvetu.

Lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozdravljeni,

sem pred dilemo katero navigacijsko napravo kupiti!

Odločam se med različnimi modeli Garmina in sicer:

tako da če se mogoče kdo spozna na to bi bil več kot zadovoljen ob kakšnem koristnem nasvetu.

Lp

Tudi mene bi zanimalo kater je boljša, diagonalo imajo vse tri isto kaj pa ostalo???

Siže mogoče kje gledal koliko pride nosilec za balanco da to namontiramo na motor???

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tale tema je odprta ravno v namen najti najboljšo navigacijo zase, glede na izkušnje uporabnikov na MS.

Drugi način je pa takšen, preveriš kaj napravice ponujajo in izbereš kar potrebuješ ali pa želiš, zelo enostavno.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 4 tedne pozneje...

Eno vprašanje. Pri "pregledovanju" GPX map sem naletel na par problemov (po kakšni logiki jih deli še vedno ne vem, pa niti ni pomembno), ena mapa je defektna, ima vsebino in zaseda prostor na kartici, ne odpre je in ni logična, ker naj bi po statistiki trajala le par sekund, kje hudiča je v tem času nabrala vsebino? Bolj pa me zanima kaj je šlo narobe pri zadnji mapi, ima 700 in nekaj KB in zaseda le 4KB na kartici? Jo mora prej dokončati ali kaj, da jo lahko vidim? Ali je enostavno defektna?

lp

Franc

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 tedne pozneje...

Imam problem in upam,da mi boste pomagali.Pri Zumotu 550 mi je prišla voda v ekran,ker ga na servisu nimajo več. Po tej poti naprošam motosvetovce če morda

kdo ve kje se ta stvar še mogoče dobi.Na servisu mi sicer dajo dobropis za starega v vrednosti 130 eur ampak se mi zdi neumno kopovati drugega ker to potegne za seboj kar nekaj stroškov,V primeru pozitivne info seveda pade pivo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

http://www.ebay.de/itm/FULL-LCD-Screen-Display-Garmin-Zumo-450-550-76mm-63mm-/400315831073?pt=LH_DefaultDomain_0&hash=item5d34aed321

 

Tu je link za displej, in ne se bat za DDV. Še nikoli ga nisem plačal za displej. Zamenjat ga ni problem, samo glede tesnosti pa preveri kje je vdrla voda. običajno se vidi sledi. Lahko so tudi gumice na gumbih! Pred sestavljanjem gumice namaži z vazelinom.

 

A zdaj ponujajo samo še 130, pred novim letom sem dobil 184€

Popravljeno . Popravil raza
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

http://www.ebay.de/itm/FULL-LCD-Screen-Display-Garmin-Zumo-450-550-76mm-63mm-/400315831073?pt=LH_DefaultDomain_0&hash=item5d34aed321

 

Tu je link za displej, in ne se bat za DDV. Še nikoli ga nisem plačal za displej. Zamenjat ga ni problem, samo glede tesnosti pa preveri kje je vdrla voda. običajno se vidi sledi. Lahko so tudi gumice na gumbih! Pred sestavljanjem gumice namaži z vazelinom.

 

A zdaj ponujajo samo še 130, pred novim letom sem dobil 184€

Vazelin naj bo SILIKONSKI ki ne razžira gumic ne prevaja elektrike in je zelo zelo odporen na vodo

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Imam problem in upam,da mi boste pomagali.Pri Zumotu 550 mi je prišla voda v ekran,ker ga na servisu nimajo več. Po tej poti naprošam motosvetovce če morda

kdo ve kje se ta stvar še mogoče dobi.Na servisu mi sicer dajo dobropis za starega v vrednosti 130 eur ampak se mi zdi neumno kopovati drugega ker to potegne za seboj kar nekaj stroškov,V primeru pozitivne info seveda pade pivo.

Živijo jama1100,

 

Meni se ekran na Zumo 550 ni več odzival na dotik...skratka potrebna je bila zamenjava. To se mi je zgodilo že jeseni, tik pred novim letom pa sem ga dal v popravilo v Farmel Novo mesto. Če bi bil prevelik strošek, se za kaj takega tudi sam nebi odločil, ampak kot si že sam ugotovil potegne to za seboj tudi druge stvari (nov nosilecn napeljava,...). So bili fer in me poklicali, ko so dobili ceno za nov ekran - 60€, kar je bilo za mene sprejemljivo.

Za nov ekran in popravilo sem dal na koncu 70€ in še garancija je 1 leto na ekran, če se ne motim. 

Skratka stvar dela ko nova. :OK:

Upam da sem kaj pomagal.

 

P.S.

Tisto s pirom še velja? :grim

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Živjo,

 

kakšen sistem "proti kraji" uporabljate? Imate Garmina kar na original nosilcu in ga snemate dol ali imate tist specialni nosilec s ključem?

 

Hvala in LP,

BS

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Živijo jama1100,

 

Meni se ekran na Zumo 550 ni več odzival na dotik...skratka potrebna je bila zamenjava. To se mi je zgodilo že jeseni, tik pred novim letom pa sem ga dal v popravilo v Farmel Novo mesto. Če bi bil prevelik strošek, se za kaj takega tudi sam nebi odločil, ampak kot si že sam ugotovil potegne to za seboj tudi druge stvari (nov nosilecn napeljava,.. .). So bili fer in me poklicali, ko so dobili ceno za nov ekran - 60€, kar je bilo za mene sprejemljivo.

Za nov ekran in popravilo sem dal na koncu 70€ in še garancija je 1 leto na ekran, če se ne motim. 

Skratka stvar dela ko nova. :OK:

Upam da sem kaj pomagal.

 

P.S.

Tisto s pirom še velja? :grim

seveda sam pošlji mi še telefon da se dogovorim z njimi

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!