Skoči na vsebino

Navigacije na motorju (izkušnje, težave...)


tom rider

Priporočene objave

http://www.ebay.de/itm/FULL-LCD-Screen-Display-Garmin-Zumo-450-550-76mm-63mm-/400315831073?pt=LH_DefaultDomain_0&hash=item5d34aed321

 

Tu je link za displej, in ne se bat za DDV. Še nikoli ga nisem plačal za displej. Zamenjat ga ni problem, samo glede tesnosti pa preveri kje je vdrla voda. običajno se vidi sledi. Lahko so tudi gumice na gumbih! Pred sestavljanjem gumice namaži z vazelinom.

 

A zdaj ponujajo samo še 130, pred novim letom sem dobil 184€

Točno to crknla je gumica za vlop lepa raztrganina,katere na žalost nisem opazil.Sam je pa mal mim na servisu ko ti mirno rečejo da za navigacijo katero sem plačal skoraj 900 eur kupil mislim da 2 kom v SLO ponudijo drobiž ,nimajo rezervnih delov.katere bi po zakonu morali imeti in te odpravijo kaj čte surova guma se zgodi kupite novega.V vsem tem času kar ga imam ni bil v uporabi več kot 50 ur.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Živijo jama1100,

 

Meni se ekran na Zumo 550 ni več odzival na dotik...skratka potrebna je bila zamenjava. To se mi je zgodilo že jeseni, tik pred novim letom pa sem ga dal v popravilo v Farmel Novo mesto. Če bi bil prevelik strošek, se za kaj takega tudi sam nebi odločil, ampak kot si že sam ugotovil potegne to za seboj tudi druge stvari (nov nosilecn napeljava,.. .). So bili fer in me poklicali, ko so dobili ceno za nov ekran - 60€, kar je bilo za mene sprejemljivo.

Za nov ekran in popravilo sem dal na koncu 70€ in še garancija je 1 leto na ekran, če se ne motim. 

Skratka stvar dela ko nova. :OK:

Upam da sem kaj pomagal.

 

P.S.

Tisto s pirom še velja? :grim

 

 

http://www.farmel.si/default.cfm?Jezik=Sl&Kat=04

 

Kontakt najdeš v povezavi.

Lp.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Uh, to je mal sitno...

Touratech ima en nosilec na ključ sam je kar drag (no, še vedno boljš kot da mi jo sunejo - sem bolj pozabljive sorte :( ). Pa iščem še kakšno opcijo... :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Uh, to je mal sitno...

Touratech ima en nosilec na ključ sam je kar drag (no, še vedno boljš kot da mi jo sunejo - sem bolj pozabljive sorte :( ). Pa iščem še kakšno opcijo... :)

Tole sem prejle videl na netu - če ti slučajno paše....

http://www.avto.net/_OPREMA/ad.asp?ID=6995930

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Živjo,

 

kakšen sistem "proti kraji" uporabljate? Imate Garmina kar na original nosilcu in ga snemate dol ali imate tist specialni nosilec s ključem?

 

Hvala in LP,

BS

Sam sem imel namen uporabljati hitro snemljivo torbico od SW-Motech-a. Ampak sem ugotovil da je malo prevelika za na mojega KLE-ja. Tako da jo bom prodal in kupil manjšo.

 

Adapter:

img3338.jpg 

 

Torbica:

img3340.jpg

 

Lp!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 tedne pozneje...

Odpiram temo ker nisem zasledil podobne , oz. če je , se oproščam ... zanima me kje bi lahko kupil kabel za polnjenje pametnega telefona , ki bi mi služil kot navigacija. Rabil pa bi seveda na eni strani CAN BUS konektor (BMW F 800 GS) na drgi pa MINI USB ... nekaj sem surfal po netu , pa nič pametnega našel ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Odpiram temo ker nisem zasledil podobne , oz. če je , se oproščam ... zanima me kje bi lahko kupil kabel za polnjenje pametnega telefona , ki bi mi služil kot navigacija. Rabil pa bi seveda na eni strani CAN BUS konektor (BMW F 800 GS) na drgi pa MINI USB ... nekaj sem surfal po netu , pa nič pametnega našel ...

http://f800riders.org/forum/showthread.php/36121

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zakaj ze?

Potrebujes samo dve zici. Vzami kit, ki ga dobis v moto stacunah, notri je vodotesno ohisje varovalke, varovalka in 2 kabla. 

 

Ce pa mislis priklopiti na Can Bus modem, ki bo posiljal podatke o obratomeru, brzini, temperaturi olja, pa tako napisi, imam nekaj resitev...

Popravljeno . Popravil urkoman
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

DIY brez problema uporabno na vseh BMW-jih....Seveda brez predelav motorja, ki jih jaz ne naram. Vtičnica je zraven kontakt ključa, zato je kabel za vtičnice lahko zelo kratek.

Prostor je še za polnjenje kakšne dodatne napravice ali baterije. Adapter na sliki je spravljen v tank torbi, da je čim bližje "porabnikom". Za vse skupaj sem porabil cca10€

 

post-7865-0-16394000-1363001788_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

DIY brez problema uporabno na vseh BMW-jih....Seveda brez predelav motorja, ki jih jaz ne naram. Vtičnica je zraven kontakt ključa, zato je kabel za vtičnice lahko zelo kratek.

Prostor je še za polnjenje kakšne dodatne napravice ali baterije. Adapter na sliki je spravljen v tank torbi, da je čim bližje "porabnikom". Za vse skupaj sem porabil cca10€

Hvala MiNa , nekaj takega sem iskal ... našel sedaj tudi na SW motech strani nekaj podobnega , ampak je dražje kot tvoja varijanta. Ko praviš da si za vse skupaj porabil 10€ , si to kupil po delih in sestavi , oz. kje si vse skupaj nabavil ???

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vtikač, ki paše v vtičnico na BMW-ju - ostanek v predalu

Dvojna vtičnica Interspar-avtooddelek , kjer prodajajo žarnice in ostalo cca5€

Adapter 12V/USB eBay, se pa najde tudi pri nas za cca5€

 

Sestavil sem pa sam tako, da je vse skupaj precej ceneje kot izdelek kakšne zveneče firme.

 

Mirč

Popravljeno . Popravil MiNa
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

DIY brez problema uporabno na vseh BMW-jih....Seveda brez predelav motorja, ki jih jaz ne naram. Vtičnica je zraven kontakt ključa, zato je kabel za vtičnice lahko zelo kratek.

Prostor je še za polnjenje kakšne dodatne napravice ali baterije. Adapter na sliki je spravljen v tank torbi, da je čim bližje "porabnikom". Za vse skupaj sem porabil cca10€

Jaz sem podobno kombinacijo kupil prejšnji teden pri BS-u (adapter za mini 12V  na standardno 12V avtomobilsko vtičnico( cca.12€) in potem še  2xUSB adapter ki ga sedaj lahko uporabljam tako v avto kot na motorju)

 

Lp.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Živjo. Moram preverit še pri vas. 

Kupil sem zumota350, kabel ima dve žici. ok

Ti dve žici povežem z bmw konektorjem, ki ima tri žice. Razumem, da žice za hitrost ne potrebujem in bo ostala prazna(pride prav samo v primeru original bmw gps ali zumo 550 ali 660) ok

In zdaj iščem ta konektor spredaj na bmwju...mi pove kdo kje to je...slikovni material..

Kakorkoli že, veliko ljudi pravi, da se ta zumo in GS1200 ne bosta najbolje razumela v zakonu. (in predlagajo vezavo na akumulator)

Čakam od "strele" par slik in tudi vaša ekspertiza mi bo prav prišla, zato mi prosim povejte, zakaj softwear od GSa ne bo imel rad zumota350.

 

Še nekaj me zanima: na ...blinku sem dobil odklenjen adriaroute gmapprom.img Kam ga moram posneti, da ga bo zumo razumel: na SD ali na njegov disk, kam? Veliko ste že pisali, pa še ne štekam dobro, mi bo lažje, če bom izvedel tako.

Hvala

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Še nekaj me zanima: na ...blinku sem dobil odklenjen adriaroute gmapprom.img Kam ga moram posneti, da ga bo zumo razumel: na SD ali na njegov disk, kam? Veliko ste že pisali, pa še ne štekam dobro, mi bo lažje, če bom izvedel tako.

Hvala

Ga preneseš na računalnik in potem zamenjaš s tistim, ki ga imaš na Garminu.

Vse podrobnosti se sedaj ne spomnim, ker sem to že pred časom prenašal na Garmine od prijateljev.

 

Pa se vsi mučite s temi Garmini, ki so najdražji in ne tudi najboljši?

En pametni telefon z Android sistemom pa Igo navigacijo...to je zame najbolje. Na krmilo torbico ali nosilec in ni potrebno niti polniti, ker nekateri zdržijo dolgo z vklopljeno navigacijo. Ponavadi rabiš navigacijo le na določenih odsekih in je ni potrebno imeti stalno vklopljeno.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Živjo. Moram preverit še pri vas. 

Kupil sem zumota350, kabel ima dve žici. ok

Ti dve žici povežem z bmw konektorjem, ki ima tri žice. Razumem, da žice za hitrost ne potrebujem in bo ostala prazna(pride prav samo v primeru original bmw gps ali zumo 550 ali 660) ok

In zdaj iščem ta konektor spredaj na bmwju...mi pove kdo kje to je...slikovni material..

Kakorkoli že, veliko ljudi pravi, da se ta zumo in GS1200 ne bosta najbolje razumela v zakonu. (in predlagajo vezavo na akumulator)

Čakam od "strele" par slik in tudi vaša ekspertiza mi bo prav prišla, zato mi prosim povejte, zakaj softwear od GSa ne bo imel rad zumota350.

 

Še nekaj me zanima: na ...blinku sem dobil odklenjen adriaroute gmapprom.img Kam ga moram posneti, da ga bo zumo razumel: na SD ali na njegov disk, kam? Veliko ste že pisali, pa še ne štekam dobro, mi bo lažje, če bom izvedel tako.

Hvala

 

Navigacija se priklopi direkt na accu in ne bo nobenih težav. Kako je preko bmw konektorja ne vem, zagotovo pa ta konektor gre preko računalnika in je vprašanje kaj se tam dogaja in kaj bo počel računalnik.

 

Pri zumo350 lahko dodatne zemljevide preimenuješ po želji npr. v adria.img in jih prekopiraš v mapo \Map\ (ki jo narediš, če je ni). Lahko pa tudi na SD kartico v mapo \garmin\ ali \map\

 

Da bi videl vse datoteke zuma350, je potrebno vklopiti prikaz skritih in sistemskih datotek na PCju, na zumotu pa vklopiti opcijo Mass storage

 

Predlagam čitanje osnov, ki bodo prišle zelo prav.

 

http://popotnik-gps.blogspot.com/2012/10/spoznajte-svojega-nuvija-in-njegovo.html

Ga preneseš na računalnik in potem zamenjaš s tistim, ki ga imaš na Garminu.

Vse podrobnosti se sedaj ne spomnim, ker sem to že pred časom prenašal na Garmine od prijateljev.

 

Pa se vsi mučite s temi Garmini, ki so najdražji in ne tudi najboljši?

En pametni telefon z Android sistemom pa Igo navigacijo...to je zame najbolje. Na krmilo torbico ali nosilec in ni potrebno niti polniti, ker nekateri zdržijo dolgo z vklopljeno navigacijo. Ponavadi rabiš navigacijo le na določenih odsekih in je ni potrebno imeti stalno vklopljeno.

 

Če bo to naredil, bo pobrisal nameščeno Evropo :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

 

Če bo to naredil, bo pobrisal nameščeno Evropo :)

Sem spregledal, sem mislil, da gre le za novejšo karto. Drugače je tako, kot si napisal, sicer se navodila dobi tudi na Blinku.

Ampak kot sem rekel, meni se zdi veliko boljša naprava z Android sistemom.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hvala a lot. vsem.

Sem vedu, da mi boš Snecer v pomoč, tak občutek človek dobi, ko bere forume :OK:

Grem zdaj raziskovat, pa bom kaj sporočil. V zumotu pa žal ne najdem karte, tudi če v explorerju rečem, da mi pokaže tudi skrite mape. Bom šel na SD varianto probat.

Obsežna in videt koristna je tud stran, ki si mi jo predlagal.

Se slišimo

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V zumotu prvo vklopi "mass storage", da boš videl celotno vsebino naprave, tudi mapo .system, kjer so prednamščeni zemljevidi.

 

To storiš tako, da v zumotu greš na ekran cockpita in držiš par sekund prst v območju prikaza hitrosti (to je na sredini), nakar se odpre skriti meni in poiščeš opcijo MTP Settings/Mass storage.

 

----------------------------------

Nasvet:

 

Sicer pa dajte se že enkrat naučit uporabljat Total Commander in ne tista jajca od "raziskovalca", ki so najslabši izdelek Microsofta (no zdaj se mu reče Knjižnica).

 

screenshot1437.jpg

total commander, edini "pravi" program za delo z datotekami

 

screenshot1438.jpg

vklop prikaza sistemskih in skritih datotek v TC

 

p.s.

večina vas ima težave zaradi "neizpravnega" pcja

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Snecer   :hooray: odlično,dela b.p.

 

Zdaj si pa žeilm adrio 4.1 pa je še ne najdem:) Saj ne vem, ali lahko zdaj to adrio iz blinka regularni update naredim? 

Ampak za moje potrebe je veliiiiko boljša od karte Evrope, ki nekaterih ulic v SLO sploh nima, za en in isti naslov mi je pa kar dve lokaciji dalo.

Pri Adrii teh težav nimam. Dopust bo pa itak na jugu.

 

Garmin je bolj za nas lenobe, ki ne poznam stvari in se težko z ostalimi ukvarjam, pa kupim tisto kar je znano (ko seveda dovolj dolgo šparam). Prepričan pa sem, da bom sigurno se z njim še dobro spoznal in bom čim več koristnega izluščil iz njega. 

 

Zdaj pa si bom vzel malo časa za čtivo, ki si ga predlagal http://popotnik-gps.blogspot.com/2012/10/spoznajte-svojega-nuvija-in-njegovo.html

Popravljeno . Popravil Davorin
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!