Skoči na vsebino

Navigacije na motorju (izkušnje, težave...)


tom rider

Priporočene objave

Potem bo res osvetljen :)

Sicer pa, če imaš v običajnem meniju nastavljeno na 100%, poglej še v skriti meni, vrednost "backlight" in jo daj na 100.

V skriti meni prideš, če držiš 8 sekund prst na ikoni za baterijo.

39.jpg običajen meni

73.jpg skrite nastavitve

mislil sem samo, da se bo videlo a je displej fuč...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Potem bo res osvetljen :)

Sicer pa, če imaš v običajnem meniju nastavljeno na 100%, poglej še v skriti meni, vrednost "backlight" in jo daj na 100.

V skriti meni prideš, če držiš 8 sekund prst na ikoni za baterijo.

39.jpg običajen meni

73.jpg skrite nastavitve

hvala za nasvet! bom pogledal takoj, ko ga dobim nazaj in javim. :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Včasih napajanje tudi ne da zadostne energije in zaslon je po defaultu nekje na 50%.

To vidiš tako, da ko želiš spreminjati jakost osvetlitve, le-ta ostane vedno enaka, ne glede na to al je na 100 ali 50.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 4 tedne pozneje...

takole imam 81.jpg pa se na dnevni svetlobi ne vidi skoraj nič...

Žijo!

Tudi jaz imam tegale in je na soncu porazno!

Mi je pa všeč in je tudi s tem namenom nabavljen, ker ga imam povezanega s čelado (bluetooth) in mi ni treba gledati dol na njega, ko ga rabim. Med vožnjo namreč ni prijetno stalno buliti v tole škatlo.

V avtu še nekako, na dvociklu pa...

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Žijo!

Tudi jaz imam tegale in je na soncu porazno!

Mi je pa všeč in je tudi s tem namenom nabavljen, ker ga imam povezanega s čelado (bluetooth) in mi ni treba gledati dol na njega, ko ga rabim. Med vožnjo namreč ni prijetno stalno buliti v tole škatlo.

V avtu še nekako, na dvociklu pa...

LP

s katero čelado imaš povezano , ker jaz z N-Comom ne morem povezati...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Kupujem Garmina in mi prosim pomagajte ali zumo 660LM ali zumo 350lm?

350 itak.

Mi2 tudi, sva bla učer pr Garminu u Kristalni, med navigacijama ni neki velik razlike... (660 ima 2 Bluetooth vmesnika, 350 enga; 660 ima player za mp3 in video; ima pa 350 LM več poti za shranit).

A že kdo ima zadeve, kakšna mnenja?

Kako je s kartami izven Evrope?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mi2 tudi, sva bla učer pr Garminu u Kristalni, med navigacijama ni neki velik razlike... (660 ima 2 Bluetooth vmesnika, 350 enga; 660 ima player za mp3 in video; ima pa 350 LM več poti za shranit).

A že kdo ima zadeve, kakšna mnenja?

Kako je s kartami izven Evrope?

Predvidoma danes ga dobim in ko ga zmontirajo se javim.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja kot sem že pred časom povedal, da sem si prislužil ZUMO-ta 350 LM ...tako da bi morda res kaj pripisal ali napisal o sami napravi...

zdeva je meni osebno kar všečna - vsaj kar se designa tiče, pogrešam sicer še vedno 550-ko saj sem se ga kar dobro navadil.

Sami menuji so v novem zumotu "lepši" a v nekaterih primerih malo bolj komplicirani. in zahtevajo vsaj po mojem včasih malo več iznajdljivosti. Dodani so mu nekateri programi, ki ti včasih res da pridejo zelo prav ,,, (sicer ne vem zakaj rabiš "svetovno uro" da bi zvedel koliko je ura v Tokiju ali New Yorku..) tudi budilka je za moj pojem čisto odveč. Kompas je v mojem primeru testiranja kazal čisto v drugo smer kot pa realno sliko. Ampak to so res malenkosti. Zumo 350 ima tudi vgrajen na zadnji starni navigacije zvočnik, ki pa je med vožnjo polen nesmisel saj ga skorajda ne slišiš čisto nič, ( da ne govorim pri kaki veliki hitrosti). Ta nova varijanta pa ima LIFETIME UPDATE kart, kar pa je seveda zelo dobro in priporočjivo - da ne rabiš čakat na kak torent ..itd. Me pa je presenetilo to, da med vožnjo skozi neko vas ni nikoli napisalo (kot prej Zumo 550) skozi kateri kraj se pelješ - ampak samo kdaj se moraš odcepit oz. zavit na nako drugo cesto ??'. Zaslon je kar dobro občutljiv na dotik , ampak me moti to , da je tipkovnica (qwertz) na zaslonu zelo mala in nerodna - veliki gumbi pa mi že prej niso bili kaj prida všeč. Odzivnost samega pozicioniranja pa me je presenetila - kakor tudi hitrost ponovnega izračunavanja poti.... Zaslon samega ekrana pa je slabo viden - če nanj sije direktno sonce ......

Ne vem sicer kaj še koga zanima ampak če potegnem črto ........ je bil 550 zakon .

PS: moje osebno mneje

Pa lep navigacijski vikend vam želim.................................. baje bo lepo in toplo !!!

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja kot sem že pred časom povedal, da sem si prislužil ZUMO-ta 350 LM ...tako da bi morda res kaj pripisal ali napisal o sami napravi...

zdeva je meni osebno kar všečna - vsaj kar se designa tiče, pogrešam sicer še vedno 550-ko saj sem se ga kar dobro navadil.

Sami menuji so v novem zumotu "lepši" a v nekaterih primerih malo bolj komplicirani. in zahtevajo vsaj po mojem včasih malo več iznajdljivosti. Dodani so mu nekateri programi, ki ti včasih res da pridejo zelo prav ,,, (sicer ne vem zakaj rabiš "svetovno uro" da bi zvedel koliko je ura v Tokiju ali New Yorku. .) tudi budilka je za moj pojem čisto odveč. Kompas je v mojem primeru testiranja kazal čisto v drugo smer kot pa realno sliko. Ampak to so res malenkosti. Zumo 350 ima tudi vgrajen na zadnji starni navigacije zvočnik, ki pa je med vožnjo polen nesmisel saj ga skorajda ne slišiš čisto nič, ( da ne govorim pri kaki veliki hitrosti). Ta nova varijanta pa ima LIFETIME UPDATE kart, kar pa je seveda zelo dobro in priporočjivo - da ne rabiš čakat na kak torent ..itd. Me pa je presenetilo to, da med vožnjo skozi neko vas ni nikoli napisalo (kot prej Zumo 550) skozi kateri kraj se pelješ - ampak samo kdaj se moraš odcepit oz. zavit na nako drugo cesto ??'. Zaslon je kar dobro občutljiv na dotik , ampak me moti to , da je tipkovnica (qwertz) na zaslonu zelo mala in nerodna - veliki gumbi pa mi že prej niso bili kaj prida všeč. Odzivnost samega pozicioniranja pa me je presenetila - kakor tudi hitrost ponovnega izračunavanja poti.... Zaslon samega ekrana pa je slabo viden - če nanj sije direktno sonce ......

Ne vem sicer kaj še koga zanima ampak če potegnem črto ........ je bil 550 zakon .

PS: moje osebno mneje

Pa lep navigacijski vikend vam želim.................................. baje bo lepo in toplo !!!

LP

Hvala za oceno iz 1.roke.! Sedaj se bomo pa lažje odločil.Tudi sam mislim da je 550-ka zakon! :grim

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ali se že da unesti mariborske radarje v napravo bi prosil kakšen link mogoče

Vse je tukaj na voljo.

http://snecer-poi.blogspot.com/2010/01/slovenija-poi-2010.html

Snami datoteko iz točka 2.. razpakiraj rar in potem SAMO datoteko MB Radarji.gpi prekopiraj v napravo Garmin, v mapo \garmin\poi\ ali samo v mapo \poi\ (novejši modeli), saj boš videl.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vse je tukaj na voljo.

http://snecer-poi.bl...a-poi-2010.html

Snami datoteko iz točka 2.. razpakiraj rar in potem SAMO datoteko MB Radarji.gpi prekopiraj v napravo Garmin, v mapo \garmin\poi\ ali samo v mapo \poi\ (novejši modeli), saj boš videl.

A to lahko brez problema dodam tudi v originalno napravo? Karte sem pred kratkim posodobil, 1x brezplačno ko kupiš gps, Kako potem to funkcijo vklopiš? Kar se tiče GPS-ov sem rahlo nepismen :blush: Aja naprava je pa 2460LT!

Lp!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kakšne pa so neoriginalne naprave? :)

Seveda, saj to je vse legalno. Skopiraj datoteko .gpi med ostale, ki so na rootu v mapi \poi\

Pač v mislih sem imel originalno programsko opremo, ne tisto ki jo potegneš iz partisa :)

Bom dodal v tisto mapo.

Hvala!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vse je tukaj na voljo.

http://snecer-poi.bl...a-poi-2010.html

Snami datoteko iz točka 2.. razpakiraj rar in potem SAMO datoteko MB Radarji.gpi prekopiraj v napravo Garmin, v mapo \garmin\poi\ ali samo v mapo \poi\ (novejši modeli), saj boš videl.

zakaj ne morem odpreti datoteke? pokaže mi samo neke heroglife :blush:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!